Zrodzony z fantastyki

 
MadDevil
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 71
Rejestracja: pn lis 11, 2002 11:29 pm

Postaæ Przywódca

wt lis 12, 2002 12:06 pm

2 lata temu stworzy³em postaæ Maga pó³elfa, który neutralnie traktowa³ prawa pisane a dobro przedk³ada³ nad z³o. Prze¿y³ wiele przygód, przewêdrowa³ prawie ca³y Faerun, odkry³ tajemnice obcych ¶wiatów [plany] i odnalaz³ wiele potê¿nych przedmiotów magicznych. Niestety podczas podró¿y zrozumia³, ¿e kontrolowanie magii jest kluczem do sukcesu, a efektywne zdobywanie wszelakiej wiedzy magicznej nie idzie w parze z dobrem a prawo wrêcz w tym przeszkadza. Po wielu przygodach ów mag sta³ siê postaci±, która nie ma ¿adnego poszanowania do praw pisanych oraz sta³ siê postaci±, która ma neutralne podej¶cie do spraw dobra i z³a. Lata mija³y bezpowrotnie gdy pewnego razu podczas badañ nad wielkim magicznym przedmiotem sprawy siê powa¿nie skomplikowa³y. Ów magiczne ¼ród³o energii by³o wielkim g³azem, który by³ umiejscowiony w ¶rodku niewielkiej wioski. Sprawa by³a niebezpieczna a wie¶niacy przeszkadzali w badaniach bardziej ni¿ jest to do wytrzymania. I w tym momencie wielki mag podda³ siê wielkiej z³o¶ci wezbranej w nim i przy pomocy potê¿nych czarów zniszczy³ ca³± wioskê, zabijaj±c ka¿d± ¿yw± istotê, doros³ych i dzieci. Po tym wydarzeniu nasta³y mroczne czasy dla maga. Zabija³ i niszczy³, do wszystkiego do czego pragn±³ dochodzi³ si³± i mroczn± m±dro¶ci± wszechobecnej magii. Lecz czas biegnie nieub³aganie a i nawet chaotyczne zabijanie mo¿e staæ siê nu¿±ce i bezsensowne. W umy¶le czarodzieja stworzy³ siê plan, który w godzinie prawdy wstrz±¶nie sercami ca³ego Faerunu. Praca by³a ciê¿ka i trwa³a wiele kolejnych lat. PODBICIE ca³ego globu by³o rzecz± wart± zachodu. I nasta³a godzina chwa³y dla wielce ju¿ potê¿nego Czarnoksiê¿nika, którego armia Mor-Rogów i ca³e hordy zrzeszonych pod wp³ywem magii goblinoidów zaczê³y dzie³a zniszczenia. 20 000 tysiêcy Mor-Rogów by³o "cukierkiem" w mrocznej armii, po³±czenie Trolla i Drowa stworzy³o wojowników o olbrzymiej potêdze cia³a i umys³u [inspiracja LotR]. Na pocz±tku ogarniête z³em sta³o siê królestwo za zachodnim oceanem, którego wielko¶æ by³a porównywalna do Faerunowskiego trzykrotnej wielko¶ci Cormyru. Po 2 latach nadszed³ czas na g³ówn± czê¶æ Torilu. Diab³y, Mor-Rogi, Hordy Goblinoidów oraz rzesze poddanych najecha³y brzegi Wybrze¿a Mieczy, Amnu, Tethyru i Calimshanu najecha³a armia czarnego zbawienia. Atak by³ tak niespodziewany, ¿e niezorganizowane armie krajów nie by³y zdolne odeprzeæ ataku. Jedynie krainy pó³nocne do dzi¶ trzymaj± siê nie podbite, gdy¿ sza³ barbarzyñców by³ zbyt wielkim wyzwaniem [przecie¿ ca³ego wojska tam nie po¶le bo po co, tam nic nie ma]. Obecnie granice Czarnego Faerunu koñcz± siê przy granicach Rashamenu, Thay i królestwach le¿±cych pod. Praworz±dny Czarnoksiê¿nik og³osi³ siê jedynym imperatorem i bogiem. Lata mija³y a ów mag siedzia³ na swym krwawym tronie stworzonym z dusz jego ofiar i rozmy¶la³, rozmy¶la³ nad przesz³o¶ci± , kim by³ i kim móg³ byæ gdyby z³o nie wkrad³o siê do jego serca. Rozmy¶la³ o przyjacio³ach, którzy w obecnych czasach odwrócili siê od niego. Wiedzia³, ¿e przyjdzie dzieñ kiedy wejd± do jego komnaty wype³nionej mroczn± energi± i za¿±daj± zap³aty za cierpienia wszystkich istot na ¶wiecie. Nie ba³ siê, mimo i¿ wiedzia³, ¿e mo¿e zostaæ pokonany. Czas krêci siê, wszystko siê zmienia. Panowanie ma dobiec koñca, ale czy na pewno. <br /> <br />To historia w pigu³ce mojej postaci i tu zaczyna siê zabawa z innymi graczami i ich postaciami. Od paru miesiêcy jedyne co s³yszê w rozmowach [ostatnio ju¿ nie] to jak by tu pokonaæ moj± postaæ. Widzê jak± zawi¶æ spowodowa³y moje dzia³ania. To zabawne ale podoba mi siê to kiedy kolejne postacie graczy zostaj± stworzone tylko po to by ubiæ Imperatora [który obecnie jest 28 Lvl NPC]. To zabawne i ¿a³osne. <br /> :evil:
 
Dziad
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1720
Rejestracja: wt maja 14, 2002 11:02 am

wt lis 12, 2002 1:39 pm

Fajne...ale o co wlasciwie chodzi?
 
Anonim_1

wt lis 12, 2002 1:47 pm

Ja wyłapałem tylko tyle, że pewien MG pozwolił na podbicie Faerunu przez niskopoziomowego Epic'a. Gdzież się podział Khelben, Elminster, Simbul, Storm Silverhand i wiele innych bohaterów? Cóż 28- poziomowy (obecnie, wówczas musiał być słabszy) mag mógłby zdziałać przeciw potędze Elminstra i innych czarodziei? Eeech, strasznie naciągana jest ta historia. <br /> <br />Jedna uwaga: dlaczego żałosne jest to, że gracze chcą zabić imperatora? W innym świecie farmer zdołał tego dokonać (prawda, z pomocą ojca). To normalne, że chcą pokonać zło.
 
MadDevil
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 71
Rejestracja: pn lis 11, 2002 11:29 pm

wt lis 12, 2002 2:17 pm

Te¿ uwa¿am to za mocne naci±ganie, ale có¿ mog³em zrobiæ to MG prowadzi³. MG uzna³, ¿e Elminster nie stanie przeciw mnie osobi¶cie (ciekawe dlaczego?) oprócz tego to, ¿ê MG pozwoli³ podbiæ Faerun jest ciekaw± odmian±. Mimo wszystko mnie i moim kolegom dobrze zrobi³y przygody prowadzone w innym Faerunie. POdbity Faerun istnia³ wtedy kiedy gra³o siê w nim a teraz znów zaczynamy graæ innymi postaciami w standardowej odmianie gdzie Elminster ma swój wiatrak, zachód jest nieodkryty a They nie lubi Rashamen. A poza tym to forum "Przygody" wiec chcia³em siê podzieliæ histori± swojej postaci.
 
B_Achus__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 97
Rejestracja: czw lis 07, 2002 8:13 am

wt lis 12, 2002 2:21 pm

OK rozumiem... <br />Tylko je¶li gracie nowymi postaciami to czemu oni wci±¿ knuj± przeciw tobie... <br />Przecie¿ to co by³o posz³o w niebyt, ju¿ w to nie gracie, wiêc oni nic nie mog± zrobiæ?..
 
Krzysiek__
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: pn lis 11, 2002 2:23 pm

śr lis 13, 2002 1:55 pm

Co do opini ¿e ta opowie¶æ jest naci±gan to co powiecie o tym ¿e 2 krasnali na czel 300 osobowej armi ( sk³adaj±cej siê z goblinów ) <br />podbi³o Aldorf stolice starego kontynêtu w Warhammer'ze. To jest dopiero naci±gana historia. Lecz nie znaczy to ¿e podbicie Faerunu przez 28 lewelowego maga by³o mo¿liwe .
 
B_Achus__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 97
Rejestracja: czw lis 07, 2002 8:13 am

śr lis 13, 2002 2:57 pm

ludzie na co wam wasi MG pozwalaja?.. <br />U mnie za cos takiego sami gracze by mnie zabili...
 
ZaReQ
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 64
Rejestracja: pn lis 04, 2002 8:04 pm

śr lis 13, 2002 7:20 pm

Wszystko zale¿y od tego jaki pomys³ zrodzi³ siê w chorej g³owie MG........ On ju¿ z pewno¶ci± zadba o to, aby graczom utrudniæ ¿ycie....
 
Awatar użytkownika
Mirit
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 905
Rejestracja: ndz wrz 28, 2003 3:54 pm

śr lis 13, 2002 10:53 pm

Cała ta historia jest tak naciągana że hej!, pozatym mag na 28 poziomie to spora postac rzucająca się w oczy, a w Faerun-ie jest pare innych postaci równe silnych co Elmek, np. Khelban, Pani Silvermoon, Storm Silver Hand, Drizzt ( z ekipą ), Simbul (...) jest ich sporo tak więc, sam ten mag nie dał by rady, i nie wierzę w to że bogowie mu sprzyjali :? (...) <br />To naprawde głópi pomysł, z opanowaniem Krain, ( przynajmniej w tym przypadku ). <br /> <br />Pozdrawiam.
 
ZaReQ
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 64
Rejestracja: pn lis 04, 2002 8:04 pm

sob lis 16, 2002 6:52 pm

Nie mówcie, ¿e pomys³ jest g³upi! <br />Je¶li ten MG ma jakie¶ rozwiniêcie tego co w³a¶nie zrobi³ to jest to bardzo dobry pomys³! Mo¿e co¶ zabra³o si³y wszystkim wiêkszym herosom, oszczêdzaj±c tylko BG.... wszystko zale¿y jak MG chce ten w±tek rozwin±æ.... <br />Natomiast je¶li pozostawi to tak jak jest... co¿ on tu jest MG..
 
MadDevil
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 71
Rejestracja: pn lis 11, 2002 11:29 pm

czw lis 21, 2002 8:42 pm

Hej... to co zrobi³ MG z moj± postaci± to w sumie mój pomys³ ale w wiêkszo¶ci jego wykonanie... a pozatym co do tej historii to czemu by sie tak nie mialo stac... co z tego ze mam 28 ( tylko !!!!! u kogo wy gracie ze 28 to TYLKO 28 level ) ale mam inteligencje i sprzymierzeñców.... czy król który naje¿a pañstwo ma 40 level ? Nie... Drizzt dzieki swojej inteligencji pokonywa³ potê¿niejszych przeciwników... a co do postaci mszcz±cych siê to nie jest tak, przez jaki¶ czas grali¶my w Faer?n-ie opanowanym... bo po prostu znudzilo nam siê granie ci±gle w STANDARDOWYM 1372... TO ¿e, rzadna wasza postaci tego nie dokona³a to nie znaczy, ¿e nikt nie moze. <br /> <br />PS. A co do planóf MG to ostatnio przeczówam duuu¿e z³o wisz±ce nad moj± postaci± i bynajmniej nie jest to moje z³o :-((((
 
Gotwin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 135
Rejestracja: śr lis 20, 2002 7:27 pm

pt lis 22, 2002 8:32 pm

No to tutaj chyba ka¿dy gra³ w opowie¶æ typu "podbij jak najwiêksze miasto, jak najmniejszymi si³ami", ale sami powiedzcie, czy potem Mistrz Gry/Podziemii uparci twierdzi³, ¿e to by³a fajna opowie¶æ? Ka¿dy MG pope³nia b³êdy.
 
Anonim_1

ndz lis 24, 2002 10:05 pm

MadDevil - piszesz, że Twój bohater ma inteligencję i sprzymierzeńców? Sądzisz, że Elminster, Simbul, Khelben i pozostali herosi nie mają takich? ?e są głupi? <br />Oczywiście, że możliwe jest podbicie Faerunu, jednak nie w sposób, w jaki to przedstawiłeś. Na tym świecie żyją potężniejsi od Twojej postaci bohaterowie, którzy z pewnością zareagowaliby na zagrożenie, które dotyka cały kontynent. <br />BTW: czy Twój MG wprowadził BNów, o których wspominałem (Elminster & Co), czy starali się zniweczyć plan Twojej postaci?
 
Satyr__
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: ndz sty 05, 2003 4:54 pm

pn sty 06, 2003 10:04 am

wow fajna historyjka ale to w koncu fantasy i morze w swiecie który gral nie bylo super herosow wszystko zalerzy od mg <br />jak to mowia tyle jest swiatow ilu jest MG/DM <br />ale wg mnie ten 28 zeby zapanowac nad swiatem to trohe zamalo:)
 
Jierdan
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 655
Rejestracja: czw lis 16, 2006 12:25 am

czw sie 07, 2003 5:48 pm

To mój pierwszy (chyba) wpis na tym forum, wiêc zwyczajem debiutantów zacznê od banalnego pozdrowienia - pozdrawiam wszystkich. <br />Moim zdaniem mówienie czy pisanie, ¿e co¶ jest niemo¿liwe, jest bezsensem, zw³aszcza w¶ród MG. Czy ka¿dy z Was zawsze i wszêdzie sztywno trzyma³ siê regu³? Na pewno nie. Nie s±dzê, ¿eby kto¶ ograniczony i pozbawiony inwencji, móg³ byæ MG, przynajmniej nie dobrym. A granie tylko i wy³±cznie wed³ug tego, co jest napisane w podrêczniku, to moim zdaniem rodzaj ograniczenia. Zawiera siê w tym gadka "Nie mo¿esz tego zrobiæ, bo PH nie ma o tym wzmianki". A jest wzmianka o tym, ¿e 28lvl wizard nie mo¿e podbiæ po³owy Faerunu? Nie. A wiêc o co chodzi? Poza tym, to jest osobista wizja ka¿dego MG i ka¿dy Mistrzunio mo¿e zmieniaæ i modyfikowaæ co chce, oczywi¶cie w rozs±dnych granicach. Wracaj±c do tematu, ten mag sam na odbój ¶wiata nie wyrusza³. Móg³ wynaj±æ skrytobójców do wyeliminowania wa¿nych osobisto¶ci Faerunu. Z pewno¶ci± mia³ olbrzymi± armiê. Móg³ mieæ wsparcie ze stronym ró¿nych istot z innych Planów. Móg³ byæ w sojuszu z innymi Epicami. Móg³ mieæ wsparcie ró¿nych organizacji, np. Twierdzy Zhentil, Czerwonych Magów z Thay, Zhentarimów. Mo¿liwo¶ci jest wiele. I nie uwa¿am, ¿eby 28lvl mag nie móg³ podbiæ Krain. Przecie¿ wiêkszo¶æ najbardziej znanych postaci (w³adcy, wodzowie) s± stosunkowo niskiego poziomu (herosów pomijam z oczywistych wzglêdów).
 
Eldarion Telkontar__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 135
Rejestracja: czw lip 10, 2003 12:05 pm

czw sie 07, 2003 6:11 pm

Chwilkê... A co z tymi wszystkimi co to on musia³ pokonaæ... Poza samymi epikami to s± jeszcze Zhentarimowie, Red Wizardzi, Harfiarze itd... Jak na mój gust to przesada...
 
Yuz'Ef
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 230
Rejestracja: pt maja 09, 2003 12:39 pm

czw sie 07, 2003 7:44 pm

IMO.....beznadzieja do kwadratu...tak jak Dziadek Hiacynt nie wiem o co chodzi :)
 
Thanes
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 85
Rejestracja: wt lip 22, 2003 10:14 pm

czw sie 07, 2003 8:25 pm

1. to jest gra fantasy, tu mo¿e staæ siê wszystko... <br />2. abstrachuj±c do mtg urza te¿ mia³ sprzymierzeñców a jednak (przynajmniej przez pierwsze 4 tomy....) ci phyrexianie....
 
toudi__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 216
Rejestracja: ndz lut 02, 2003 12:30 pm

czw sie 07, 2003 11:06 pm

historyjka niczego sobie ale zapytam siê autora: <br />1. ile czasu (sesji) zaje³o ci opanowanie faerunu? <br />2. jakich mia³e¶ sprzymierzeñców? (twierdzê zenthil? kult smoka? Thay? Arcane Brotherhood? Drowy z Podmorku?) <br /> a je¶li nie to co na to powiedzia³y te wszystkie organizacje? <br />3. gdzie wsi±kli harfiarze, Elminster, Keleben, Simbul, Alustriel, Lordowie Waterdeep, i inni "wielcy" tego ¶wiata? <br />4. czy teraz gracie "innymi" postaciami w opanowanym faerunie? <br /> <br />szanujê wizje innych, w koñcu RPG to gra wyobra¿ni i tego co tkwi w naszych ma¿eniach :razz: <br />Ka¿dy ma prawo do swojego biegu wydarzeñ ale tylko jedno jest ra¿±ce... brak tych wszystkich Epic herosów... czemu oni nic nie zrobili? <br />(wiem wiem... mg móg³ po prostu zapomnieæ ¿e tacy istniej±. Nie? nie zapomnia³? to napisz prosze jakie by³o wyja¶nienie braku reakcji z ich strony)
 
Pharun Mizzyrym
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: śr sie 24, 2005 10:07 pm

pt sie 26, 2005 8:34 pm

Moim skromnym zdaniem Historia jest nie zwykle ciekawa.Samemu kilka razy mia³em takie sesje ¿e zastanawia³em sie czy nie pomyli³em MG.Co do wszystkich "Obroñców"Feaurunu to mogli byæ uwiêzieni w innych planach przeaz jak±¶ potêrzn± istote z innego Wymiaru, Lub poprostu mogli byæ os³abieni.

Pozdrawaiam Pharun
 
Shadowhunter
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 106
Rejestracja: sob sie 20, 2005 8:29 pm

pt sie 26, 2005 9:34 pm

Ja my¶le ¿e przygoda ta jest bardzo fajna. I fakt brakuje tu tych herosów ale... przecie¿ to ¶wiat MG w mgnieniu oka mo¿e go ukszta³towaæ na swoje potrzeby. Przecie¿ ile razy MG nagina niektóre fakty by by³o tak jak chce, by akcja toczy³a siê torem takim jakim powinna. Je¶li MG ¶ci¶le trzyma³ siê regu³, prowadzi³ tak ¿e nie mo¿na czego¶ zrobiæ to co to za MG??. Pamiêtajcie DnD to ¶wiat Fantasy GDZIE WSZYSTKO JEST MO¯LIWE

Pozdrawiam
<span style='color:green'>Leandor Shadowhunter</span>
 
Awatar użytkownika
a_fire_inside
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 582
Rejestracja: wt cze 21, 2005 2:34 pm

pn sie 29, 2005 12:34 am

Shadowhunter, wszyscy rozumiemy, że wszystko jest możliwe, ale takie zmiany są zbyt drastyczne. Myślę, że w świecie autorskim jeszcze by przeszły, ale w FR napewno nie.
 
Awatar użytkownika
Havelock
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 438
Rejestracja: sob sie 06, 2005 4:05 pm

czw wrz 01, 2005 8:22 pm

To, że władcy nie są na wysokich poziomach, nie jest żadnym uzasadnieniem - oni nie władają przecież całym światem, ani też nie grożą, że go opanują - po prostu nie muszą. Natomiast ktoś, kto usiłuje zdobyć cały świat, stanowczo naraża się na uwagę potężniejszych od siebie, więc dziwi mnie, że na stosunkowo niewysokim poziomie się to udało.
---
Skąd wyście wygrzebali ten temat z 2003 roku? Chyba z cmentarzyska? Posty z przed 2 lat, a zaraz potem współczesne. Strange.
 
Black Dagger
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 92
Rejestracja: sob cze 12, 2004 4:46 pm

pt wrz 02, 2005 4:44 pm

Mocno naci±gniêta przygoda. Uwa¿am te¿, ¿e MG nie powinien tworzyæ wielu kampani, w których celem jest ratowanie ¶wiata. Ze wszystkich moich kampani tylko jedna ma ¶wiatowe znaczenie ( " Mój pomys³ na kampanie", zapraszam do komentowania). W Fearunie ¿yje wielu hersów o znacznej potêdze, którzy w obliczu tak wielkiego pokonaliby g³ównego przeciwnika. Jak ju¿ kiedy¶ zauwa¿y³ Thomas Percy, w takich kampaniach BG mog± jedynie plecaki nosiæ. Du¿o lepszym pomys³em jest osadzenie przygód wokó³ zagro¿enia du¿ego, jednak nie globalnego. Przyk³ad: Z³y w³adca chce podbiæ jakie¶ wiêksze miasto, krainê, itd. Dla tych terenów sprawa jest istotna, jednak fakt, i¿ nie jest to kwestia kluczowa dla ¶wiata pozwala wykazaæ siê BG na "zaledwie" 20 poziomach, trzyma Elminstra i innych potê¿nych zdala od problemu, a ma odpowiedni wska¼nik heroizmu. ¦wiata nie ratuje siê czêsto, jest to wiêc schematyczne, gdy gracze od rozpoczêcia gry wiedz±, ¿e bêd± ratowaæ ¶wiat. Prawdziwym zaskoczeniem dla nich bêdzie, je¶li w której¶ ju¿ takiej kampani nagle zostan± wmieszani w ¶wiatow± przygodê.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość