Zrodzony z fantastyki

 
NeO__
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: pt lis 15, 2002 7:34 pm

Zwierzê Druida

pt lis 15, 2002 7:39 pm

Wiem, ¿e to pytanie mo¿e zabrzmieæ g³upio, no ale. <br />Jestem 1-poziomowym druidem. Na pocz±tku dosta³em wilka. Zgin±³. I co teraz. Mój MG te¿ nie wie.
 
Awatar użytkownika
Mirit
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 905
Rejestracja: ndz wrz 28, 2003 3:54 pm

pt lis 15, 2002 7:47 pm

To proste, widzisz jako Druid jestes człowiekiem który jest obeznany z naturą, mozesz kiedys spodkac na swojej drodze np ranną panterę, jesli uda ci się zdobyc jej zaufanie , wyleczysz z ran to moze powędruje z Tobą, ale taka więz jest inna niż maga z chowancem ( chowaniec sam nie moze opóscic maga chyba ze zostanie zwolniony ze słuzby, a żadko się to zdarza a i jest przyzywany bez wlasnej woli ) a twoja pantera moze odejsc w każdej chwili jesli uzna ze nie jestes godnym jej zaufania,jej przyjazni. Tak to wyglada i ja takie zasady stosuję. <br /> <br />Zastanów sie Ty i Twój MG, bo to wcale nie jest ze on ci tępanterę od tak podstawi ty ja wyleczysz i juz to by było za proste :wink: . Człowieku z Lasu . :mrgreen:
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

pt lis 15, 2002 8:22 pm

Ja tylko dorzucê jak to wygl±da od strony mechaniki (od strony fabularnej dobrze to przedstawi³ Mirit :) ): <br />Druid pozyskuje swojego zwierzêcego towarzysza za pomoc± animal friendship (zwierzêcej przyja¼ni?). Aby ten czar zadzia³a³ druid musi okazaæ swoj± przyja¼ñ wzglêdem zwierzêcia (karmi±c, lecz±c itp.). Mo¿e w ka¿dej chwili zwolniæ swojego towarzysza ze s³u¿by (ale nadal pozostaj± przyjació³mi) i pozyskaæ nowego. W danym momencie druid mo¿e mieæ maksymalnie towarzysza(ów) (mo¿e mieæ kilku i wtedy zlicza siê ich HD do jednej puli) o liczbie HD (KW) mniejszych lub równych podwojonemu poziomowi druida.
 
Jacob__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 133
Rejestracja: czw lip 25, 2002 10:29 pm

sob lis 16, 2002 12:10 am

Zapraszam jeszcze do zapoznania sie z w±tkiem Animal Friendship <br /> <br />http://dnd.pl/viewtopic.php?t=499 <br /> <br />tam ju¿ co nieco o tym pisali¶my.
 
Cień__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 77
Rejestracja: czw sty 16, 2003 7:45 pm

czw sty 16, 2003 9:06 pm

ja jeszcze nie mam zwierzaka ale jak ju¿ bede go mia³ to nie bede go traktowaæ jako tylko i wy³±cznie zwierzê bojowe lecz tak¿e jako swojego przyjaciela poniewa¿ uwa¿am tak¿e ¿e nie powinno sie u¿ywaæ czarów by siê zaprzyja¼nieæ lecz czasu i cierpliwo¶ci
 
Loethlin@-'-,--
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 965
Rejestracja: ndz gru 08, 2002 12:50 pm

czw sty 16, 2003 9:33 pm

Ja, kiedy gra³am druidk±, bardzo dba³am o Snowflake'a (czyli mojego wilka). W¶cieka³am siê, kiedy g³upi Eldon (nasz ówczesny z³odziej, halflng, oczywi¶cie) podpali³ mu futro na zadku. Przez kilka najbli¿szych sesji (czyt. ok dekadnia) by³am na Eldona obra¿ona, i kiedy chcia³, ¿ebym go uleczy³a, musia³ przepraszaæ Snowflake'a. By³am przywi±zana do Snowflake'a, tak jak jestem przywi±zana do mojego prawdziwego zwierzaka, kotki imieniem Funia. Bardzo mi przykro, NeO, ¿e twój companion zgin±³... <br />My¶lê, ¿e kiedy gra siê druidem, nie mo¿na podchodziæ do swojego companiona jak do byle zwierzaka, to jest przecie¿ twój przyjaciel! Szczerze powiem, nigdy nie chcia³abym ¿adnego innego, ani ¿adnego dodatkowego companiona, tylko mojego Snowflake'a.
 
Cień__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 77
Rejestracja: czw sty 16, 2003 7:45 pm

pt sty 17, 2003 5:17 pm

Szczerze siê zgadzam z Leothlin by traktowaæ go jako przyjaciela(zwierzê) dlatego ¿e np. mój znajomy który gra w RPGi traktowa³ swoje zwierz±tko(nie pamiêtam jakie)jako narzêdzie do obrony a ono prze³ama³o czar i troche go poturbowa³o wiêc wie z do¶wiadczenia ¿e nie nale¿y ¼le traktowaæ zwierzaków. Potem nie bra³ ju¿ ¿adnego.
 
Franek
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 180
Rejestracja: pt lis 08, 2002 3:22 pm

czw lut 13, 2003 8:30 pm

Kiedy¶ mój Dm zapowiedzia³ wielk± potyczkê w obozie goblinów (by³em 3 lvl druid / 2lvl ³owca ) ja poprosi³em by udostêpni³ mi mo¿liwo¶æ oswojenia zwierzaka - uda³o siê . Do³±czy³ do mnie ranny ( jak wy¿ej ) tygrys . Po tym wydarzeniu zaprosi³em Dm na ... kolacjê w restauracji (Dm to ³adny przedstawiciel p³ci przeciwnej).Nie wiem dlaczego dlaczego to napisa³em ale ... Nie wiem .
 
silvara
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 48
Rejestracja: pt lut 14, 2003 4:31 pm

pt lut 21, 2003 3:00 pm

Kiedy MG u¶mierci³a mojego wilka by³a wielka awantura..Ja siê tak bardzo do niego przyzwyczai³am... U¶miercanie wilka uwa¿am za wielk± nieczu³o¶æ ze strony MG.
 
Awatar użytkownika
AdamWaskiewicz
Szef działu
Szef działu
Posty: 6448
Rejestracja: śr lut 05, 2003 1:06 pm

pt lut 21, 2003 3:14 pm

<!--QuoteBegin-Silvara+-->
Silvara pisze:
<!--QuoteEBegin-->Kiedy MG u¶mierci³a mojego wilka by³a wielka awantura..Ja siê tak bardzo do niego przyzwyczai³am... U¶miercanie wilka uwa¿am za wielk± nieczu³o¶æ ze strony MG.
<br />[mode=sarcasm] Zgadzam siê w zupe³no¶ci. Tak samo nieczu³o¶ci± jest pozwalanie, by umierali lubiani przez postacie (i graczy) NPCe - umieraæ powinni tylko ci, których nie lubimy. I jeszcze maj± zostawiaæ po sobie masê z³ota i magicznych przedmiotów. [/mode] <br /> <br /> <br /> Pozdrawiam, <br /> Adam
 
Baob Szary
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 198
Rejestracja: pt lut 14, 2003 12:48 pm

pt lut 21, 2003 3:18 pm

Ja na pszyk³ad mia³em tak± sytuacje, ¿e mój MG stwierdzi³a, i¿ druid musi najpierw spotkaæ zwierzê, a dopiero pó¼niej je oswoiæ. W ten w³a¶nie sposób straci³em wilka, który z³o¶liwie odgryz³ sobie ogon i zmar³ w lesie z powodu utraty zbyt du¿ej ilo¶ci krwi [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/crying.gif[/img] Jednak¿e gdy moja MG trochê poczyta³a o druidach (sama jest teraz jednym z nich), otrzyma³em wilka spowrotem (razem z ogonem :mrgreen: ) i nadal ¿yje. <br /> <br />P.S. <br />Jak straci³e¶ swojego wilka NeO?
 
Adi Cherryson
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 567
Rejestracja: ndz paź 20, 2002 1:47 am

Imiona dla wilka

sob lut 22, 2003 10:48 pm

Akurat dzisiaj koboldy w Bezs³onecznej Cytadeli zjad³y naszego wilka. Zosta³o futro i trochê ko¶ci. [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/crying.gif[/img] <br /> <br />Ale samotny wilk b³±kaj±cy siê po lochach to przysmak, którym ¿aden wyg³odnia³y kobold raczej nie pogardzi. Zreszt± w³a¶ciciel zwierzaka traktowa³ go jak przedmiot, przydatny tylko do walki i przewracania kolesiów, aby mieæ potem premiê do ataku. W ogóle siê o niego nie troszczy³. Ten za¶ ³azi³ noc± w poszukiwaniu jedzenia, koboldy go zw±cha³y i sta³o siê. <br /> <br />Co mia³em zrobiæ? :oops: <br /> <br />Przy okazji, drugi wilk naszego druida bêdzie mieæ na imiê Kie³, a pierwszy oczywi¶cie by³ Bia³y Kie³. :wink: <br />Robi siê nudno. <br /> <br />Mo¿e macie/podsuniecie jakie¶ ciekawe imiona dla wilka/wilczycy? <br /> <br />Adi.
 
Obieżyświat
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 107
Rejestracja: ndz gru 29, 2002 10:56 am

ndz lut 23, 2003 7:40 pm

Adi wybij oko wilkowi i nazwij go Jednooki :wink: :) . Je¶li ma pod³u¿n± bliznê, to mo¿e nazywaæ siê Szrama, itd. Zawsze imiê mo¿e okre¶laæ ma¶æ zwierza, jego wielko¶æ, szczególn± wadê lub zaletê.
 
Arashi__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 107
Rejestracja: ndz cze 23, 2002 9:50 pm

ndz lut 23, 2003 8:35 pm

Pamiêtam pieska wabi±cego siê Inuki (z japoñskiego "inu"=pies), i Celestial Doga - Balto. Co prawda by³y to psy, nie wilki, ale my¶lê ¿e pasowa³oby... A wilczek mojej druidki wabi siê bardzo nudno - Kie³ek. Brak inwencji w czasie tworzenia postaci [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif[/img]
 
Awatar użytkownika
AdamWaskiewicz
Szef działu
Szef działu
Posty: 6448
Rejestracja: śr lut 05, 2003 1:06 pm

pn lut 24, 2003 9:27 am

Wilki naszego ³owcy nazywaj± siê jako¶ idiotycznie, ale wszyscy gracze mówi± na nie K±sacz i Rozrywacz, odk±d napotkali¶my mal± grupkê goblinów... <br /> <br /> Pozdrawiam, <br /> Adam
 
Arashi__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 107
Rejestracja: ndz cze 23, 2002 9:50 pm

pn lut 24, 2003 4:27 pm

Z mgie³ mojej sklerozy wy³oni³y siê jeszcze dwa demoniczne pieski - Chaos i Zniszczenie (wierni towarzysze pewnej Czarnej Rycerki imieniem Ishtar z KC). Podejrzewam, ¿e imiona zosta³y zainspirowane owczarkami Zagry¼ i Udu¶ z ... "Porwania Baltazara G±bki" :).
 
Obieżyświat
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 107
Rejestracja: ndz gru 29, 2002 10:56 am

pn lut 24, 2003 4:45 pm

Albo imionami ksiê¿yców Marsa [Phobos (Strach) i Deimos (Groza)]. Ty¿ fajne :wink: .
 
Loethlin@-'-,--
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 965
Rejestracja: ndz gru 08, 2002 12:50 pm

pn lut 24, 2003 5:22 pm

Pomys³ dobry, nazywaæ zwierzêta imonami ksiê¿yców lub innych cia³ niebieskich. Mo¿na te¿ wyko¿ystaæ imiona bohaterów mitów greckich, które w astronomii swojego miejsca nie znalaz³y :mrgreen: <br />Co do Phobosa i Deimosa, to ten pomys³ widzia³am ju¿ wyko¿ystany w (nie bijcie :wink: ) Sailor Moon. Tak nazywa³y siê kruki, które mia³a Sailor Mars.
 
Matis99
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1112
Rejestracja: pt mar 25, 2005 7:32 pm

pn lut 24, 2003 5:34 pm

<!--QuoteBegin-Loethlin@-'-+---->
Loethlin@-'- pisze:
<!--QuoteEBegin-->Co do Phobosa i Deimosa, to ten pomysł widziałam już wykożystany w (nie bijcie  :wink: ) Sailor Moon. Tak nazywały się kruki, które miała Sailor Mars.
<br />Mi też momentalnie się z tym skojarzyło :) <br /> <br />Wszystkie moje stworzonka, chowańce, zwierzaczki itd. nazywają się Frotek :mrgreen:. Imię wziąłem od kota mojego znajomego z muda Arkadia.
 
Haer
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 5081
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 4:30 pm

pn lut 24, 2003 6:34 pm

Tak swoj± drog± to wpad³em na pomys³ który mo¿e byæ idealnym wyj¶ciem dla druidów nadmiernie przywi±zanych do swoich zwerzaków. <br />Jest to feat o roboczej nazwie Improve Natural Arms&Armor który dzia³a podobnie do Craft Magic Arms&Armor z t± ró¿nic± ¿e naturalny pancerz towarzysza nie dostaje kolejnych plusów jak to jest z pancerzami magicznymi a "tylko" zwiêksza siê jego warto¶æ (za pomoc± czaru Barkskin oczywi¶cie). Co do broni naszego pupila to zahowuje siê ona zupe³nie jak zwyk³a magiczna broñ (czyli np. wilk atakowa³by pazurami i zêbami +1 z dodatkowym atrybutem FLAMING). Kolejne plusy naturalna broñ zwierzaka dostaje prze czar Greater Magic Claw oczywi¶cie. Koszty takiego ulepszenia s± normalne z tym ¿e (tu najwiêksza ró¿nica) by ulepszyæ swojego pupila druid nie wsadza go do jakiego¶ laboratorium i poddaje kolejnym obróbkom termicznym (tudzie¿ innym) a modli siê do swego bóstwa (lub Matki Natury je¶li bóstwa nie ma) w jakims krêgu (vide Stonehenge) o odpowiedni± ³askê. Aha ostatnia ró¿nica miêdzy standardow± kreacj± a takim ulepszeniem polega na tym ¿e zwierzak nie mo¿e mieæ ¿adnego atrybutu przypisanego do pancerza (gdy¿ nie jest on magiczny). <br />Dobra to tyle mam nadziejê ¿e jako¶ pomog³em wiernym posiadaczom animal companiona.
 
Awatar użytkownika
Beamhit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2359
Rejestracja: czw paź 09, 2003 8:22 pm

wt lut 25, 2003 10:40 am

Hej, Arashi. <br />Imiona piesków akurat zostały zainspirowane... "Zabójczą Bronią" :mrgreen:. <br />"Chaos to on, ja jestem Zniszczenie...".
 
Adi Cherryson
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 567
Rejestracja: ndz paź 20, 2002 1:47 am

Prawo w³asno¶ci do wilka

czw lut 27, 2003 1:11 am

Snowflake <br />Jednooki <br />Szrama <br />Inuki <br />Balto <br />K±sacz <br />Rozrywacz <br />Chaos <br />Zniszczenie <br />Phobos <br />Deimos <br />Frotek <br />Zabójcza Broñ ;-) <br /> <br />Mo¿na ju¿ co¶ wybraæ. Dziêki, druidzi! <br />Chcia³bym jeszcze zasiêgn±æ opinii na taki temat: <br /> <br />Zwierzê druida – decyzje gracza, czy Mistrza? <br /> <br />Przydarzy³ nam siê taki przypadek. Dru¿yna przemierza las id±c traktem. Wilk zosta³ profilaktycznie wys³any w kniejê na zwiady. W tym czasie mia³o miejsce spotkanie na drodze. Wed³ug Mistrza (udawa³, ¿e rzuca kostkami i liczy odleg³o¶æ, zapachy etc.) wilk w porê nie wróci³ zwabiony innym tropem. Wed³ug druida wilk wróci³ natychmiast, gdy go (gwizdem) przywo³a³. <br /> <br />Ten spór rozwa¿ali¶my po sesji i zrodzi³ moj± ogóln± w±tpliwo¶æ, kto ma prawo decydowaæ o zwierzêcym zachowaniu wilka i dlaczego? <br /> <br />AdiC <br /> <br />PS. Loethlin@-'-,-- Snowflake by³ przed moim postem, ale ju¿ poprawi³em i bêdzie pierwszy. :mrgreen:
 
Loethlin@-'-,--
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 965
Rejestracja: ndz gru 08, 2002 12:50 pm

czw lut 27, 2003 1:15 am

Adi! zapomnia³e¶ o moim Snowflake'u! Jak mog³e¶? [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/crying.gif[/img] <br />Haer'dalis: to, o czym mówisz, ju¿ gdzie¶ widzia³am, chyba w Masters of the Wild, tylko nie pamiêtam, czy to by³ feat, czy co¶ innego.
 
silvara
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 48
Rejestracja: pt lut 14, 2003 4:31 pm

pt lut 28, 2003 3:52 pm

Baob, przepraszam za tego wilka. Obiecujê, ¿e ju¿ nigdy go nie u¶miercê! Ale nie musia³e¶ mi tego wypominaæ na forum!
 
Baob Szary
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 198
Rejestracja: pt lut 14, 2003 12:48 pm

pt lut 28, 2003 4:06 pm

A mo¿eby tak kto¶, kto oczywi¶cie umie, stworzy³ generator imion dla chowañców, itp. <br /> <br />P.S. <br />Droga silvaro przyjmujê przeprosiny i zwracam honor :wink:
 
silvara
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 48
Rejestracja: pt lut 14, 2003 4:31 pm

pn mar 03, 2003 10:51 am

Baob, jak chcesz nazwaæ swojego borsuka?
 
Awatar użytkownika
danant
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2997
Rejestracja: wt kwie 29, 2003 12:16 pm

pn mar 03, 2003 11:04 am

<!--coloro:red--><span style="color:red"><!--/coloro-->Silvara i Baob Szary - proszę nie omawiać swoich sesji na forum i nie zamieniać go w miejsce do pogaduszek... Do tego służy m.in. chat. <br /> <br />Pozdrawiam <br />danant <br /><!--colorc--></span><!--/colorc-->
 
Arashi__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 107
Rejestracja: ndz cze 23, 2002 9:50 pm

wt kwie 08, 2003 10:05 am

Gdzie¶ mi siê zab³±ka³ pod czaszk± misiek imieniem Charlie... Pewnie ze starych familijnych filmów o zwierz±tkach z wytwórni pana Disneya :) <br />Z powa¿niejszych propozycji - Kuma (rodem z jêz. japoñskiego), Morris, Dzikus, Ghard.
 
Ostatni z rodu Elsterów
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: śr kwie 02, 2003 9:55 am

wt kwie 08, 2003 11:02 am

Dla nied¼wiedzia imion nie mam ale znam parê fajnych dla wilków, jak np.: Naru, Awonder, Atemo, Morkis, <br />Jest te¿ parê fajnych imion poch±dz±cych z pewnej bardzo interesuj±cej ksi±¿ki, s± to imiona dziewiêciu Ogarów Cienia, ale my¶lê, ¿e siê nadaj±: Gear, Shan, Blind, Rood, Baran. Reszty nie mogê sobie przypomnieæ, a nie mam ksi±¿ki, w której jeszcze ¿y³y 8)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości