Zrodzony z fantastyki

 
Dragonik__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 310
Rejestracja: sob maja 25, 2002 11:51 pm

Opowiadanie Forumowe: Zasady

ndz lis 17, 2002 2:45 pm

Opowiadanie Forumowe

Zasady:

1. Moderatorem Opowiadanie Forumowego będzie Dragonik

2. Lista uczestników tego przedsięwzięcia będzie otwarta. Każdy będzie mógł dołączyć do niej.

3. Opowiadanie będzie miało na celu upowszechnienie literatury fantasy i każdy będzie mógł je przeczytać na forum. Nie pobieramy żadnych opłat ani nie będziemy czerpać z niego zysków.

Moderator:

- Moderator jest zobowiązane poprawiać tekst (ortografia, interpunkcja, składnia), który dana osoba prześle mu.

?wiat:

- temat do dyskusji,

- całe opowiadanie będzie się działo w jednym świecie, np. Forgotten Realms, Ravenloft...

Bohater[owie]:

- temat do dyskusji

- przykłady: drużyna (np. mag, woj, złodziej) albo jeden bohater (np. świeżo upieczony mag)

Temat ten jest także założony, żebyście podali własne przykłady co do świata i bohaterów.

Zapraszam do dyskusji!

Edycja: Zatwierdzone przez Tabiego.
Ostatnio zmieniony pt paź 29, 2010 8:32 pm przez Klebern, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Mithrandir__
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: czw paź 31, 2002 11:41 pm

ndz lis 17, 2002 8:10 pm

Skoro opowiadanie jest wolne i ma służyć promowaniu literatury, to czy miałbyć coś Dragoniku przeciw, gdybym na Swojej stronie zrobił dział "Opowiadanie forumowe", gdzie wyłożyłbym zasady tytułowego opowiadania i postarałbym zachęcić nowych pisarzy do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu?

To jedno, a drugie i chyba ważniejsze moje propozycje. Emerytowany bohater imieniem Derrack wyrusza w jeszcze jedną przygodę wraz z dawnym przyjacielem - uznanym za zmarłego (a to z powodu przykrego incydentu z pewnym smokiem, którego, jak i cały incydent wymyślę, jeśli ten pomysł chwyci) krasnoludem Trogiem, by spłacić zaciągnięty wobec niego dług wdzięczności - za co, do ustalenia 8)
Ostatnio zmieniony pt paź 29, 2010 8:33 pm przez Klebern, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Bulkers
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 462
Rejestracja: sob wrz 21, 2002 12:13 pm

ndz lis 17, 2002 8:30 pm

Jako iż mój poprzednik nie podał zbyt konkretnej propozycji (dwa imiona + smok to trochę mało :wink:) ja może zapodam swoją:

Otóż pewien stary złodziej imieniem, niech będzie, Calim mieszkający wraz z równie starą żoną w zwyczajnym domu gdzieś na odludziu dostał do "przechowanie" na wakacje swojego wnuka. Miasteczko, w którym mieszka Calim jest nie wielkie, wieć szybko rozeszła się wiadomość, że wnuk Calima (wiek wnuka do ustalenia) to młody rozrabiaka, który pragnie zostać złodziejem. Oczywiście Calim, którego życie złodzieja źle doświadczyło, pragnie wybić z głowy młodemu wnukowi ów pomysł. Najpierw próbuje opowiedzieć mu najgorsze wydarzenia ze swego życia, które teraz uważa za złe. Tu może zacząć się opowiadanie, każdy układa powieść.

Poźniej, gdy Calim zauważa, że wnuk nie przejmuje się glądzeniem dziadka postanawia wziąć żywiołowego wnuka w świat i pokazać skutki jakie wywołały jego złe uczynki. Szuka więc kupca, którego kiedyś okradł, a który jest teraz np. żebrakiem, albo jubilara, którego ogołocił, a który jest teraz np. najemnikiem itd. Po drodze może spotkać swoich dawnych towarzyszy, których przecież tylu w życiu spotkał.

Nikt też nie powiedział, że ludzie których kiedyś skrzywdził nie zechcą sie zemścić, a Calim to już nie wielki złodziej a raczej spróchniały mocno starzec. Kolejna sprawa, no właśnie, Calim ma problemy z pamięcią i wiele wydarzeń inaczej wyglądało w rzeczywistości a inaczej w jego pamięci. I tak dalej pomysły można mnożyć w nieskończoność.
Ostatnio zmieniony pt paź 29, 2010 8:33 pm przez Klebern, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
merlin93
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 233
Rejestracja: czw paź 31, 2002 8:04 am

ndz lis 17, 2002 8:50 pm

Co do świata proponuję FR, głównie dlatego, że ten świat najlepiej znam :) Mam jeszcze jedno pytanie, ile czasu bedzie miał kazdy z nas na napisanie swojej części? Cały czas też obstaję przy tym magu, pierwszymi częściami opowiadania mógłby być opis jego starań w szkole, egzaminy, próby zdobywania nowych czarów i wiedzy, potem pierwsza wyprawa, próba zaciągnięcia sie do jakiejś drużyny itp. Widzę, że sporo osób przychyla się do wersji weterana, to może mag weteran, przekazujący wiedzę swojemu uczniowi. Może ma jakieś wielkie dzieło, które rozpoczął przed laty, a teraz chce je kontynuować rękami tegoż ucznia? Kto wie? Czekam na odpowiedź i pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony pt paź 29, 2010 8:33 pm przez Klebern, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Mithrandir__
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: czw paź 31, 2002 11:41 pm

ndz lis 17, 2002 9:33 pm

To ze szkołą brzmi jak syndrom Harrego Pottera - bez obrazy... Ja nie uważam, że ta książka to dno, choć nie chcę jej też powielać.
Ostatnio zmieniony pt paź 29, 2010 8:34 pm przez Klebern, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
merlin93
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 233
Rejestracja: czw paź 31, 2002 8:04 am

pn lis 18, 2002 8:10 am

Nooo, tu zrozumiano mnie zupełnie na opak. Ani razu nie przyszedł mi do głowy Harry Potter kiedy pisałem tamta notkę :? Juz prędzej cos w kierunku Dragonlance i prób, ale też nie chodzi o kalkę... Podrzuciłem tylko pomysł, zawsze można coś innego wymyślić :)
Ostatnio zmieniony pt paź 29, 2010 8:34 pm przez Klebern, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Mithrandir__
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: czw paź 31, 2002 11:41 pm

pn lis 18, 2002 12:18 pm

OK, żeby się wzajemnie nie obrażać proponuję spotkanie na chacie, może dzisiaj o 22?
Ostatnio zmieniony pt paź 29, 2010 8:34 pm przez Klebern, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
merlin93
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 233
Rejestracja: czw paź 31, 2002 8:04 am

pn lis 18, 2002 6:19 pm

Będę na sto procent, dziś 22:00
Ostatnio zmieniony pt paź 29, 2010 8:34 pm przez Klebern, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Dragonik__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 310
Rejestracja: sob maja 25, 2002 11:51 pm

pn lis 18, 2002 8:19 pm

Ciekawe kto przyjdzie na to spotkanie :)

Ale ja bede..
Ostatnio zmieniony pt paź 29, 2010 8:35 pm przez Klebern, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Mithrandir__
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: czw paź 31, 2002 11:41 pm

wt lis 19, 2002 4:51 pm

Mam nadzieję, że jakieś spotkanie się odbyło... :wink: Oczywiście miałem być zamiar jego uczestnikiem ale to trochę kolidowało z dzisiejszymi sprawdzianami (mam je zawszę, często i gęsto 8). Pewnie ustaliliście sobie co i jak - podporządkuję się temu - nieobecni głosu nie mają...
Ostatnio zmieniony pt paź 29, 2010 8:35 pm przez Klebern, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
merlin93
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 233
Rejestracja: czw paź 31, 2002 8:04 am

wt lis 19, 2002 7:36 pm

Masz szczęści :wink: :razz: ! Spotkanie było, ale tak tylko sobie pogadaliśmy, a ustalimy wszystko, wszyscy razem, jak wspólna praca to wspólna :)
Ostatnio zmieniony pt paź 29, 2010 8:35 pm przez Klebern, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Bulkers
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 462
Rejestracja: sob wrz 21, 2002 12:13 pm

wt lis 19, 2002 8:54 pm

Nie chce być złym prorokiem, ale od tygodnia słyszę tylko "wszystko się ustali"? Czy ktoś ma jakiś plan tego ustalania? Czy ktoś coś zacznie robić? :evil:
Ostatnio zmieniony pt paź 29, 2010 8:36 pm przez Klebern, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Mithrandir__
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: czw paź 31, 2002 11:41 pm

wt lis 19, 2002 9:05 pm

Nie stresuj się Bulkers, taki projekt wymaga czasu - nie od razu przecież Rzym zbudowano - ja wierzę, że Dragonik ma jakiś konkretny sposób na zorganizowanie pracy, a czekanie mi nie przeszkadza - jeżeli jednak się nudzisz proponuję mój sposób - weź kartkę papieru i zacznij pisać, czasami sam się zdziwisz czytając później właśną historię... :mrgreen:
Ostatnio zmieniony pt paź 29, 2010 8:36 pm przez Klebern, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
merlin93
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 233
Rejestracja: czw paź 31, 2002 8:04 am

wt lis 19, 2002 9:06 pm

Wczoraj miał być początek, ale ludzi nie było, i co poradzisz? Mogło być to jednak spowodowane tym, ze oficjalnie nik nie umówił terminu spotkania, pomysł był rzucony nagle i część ludzi mogła poprostu nie wiedzieć. Proponuję ustalić datę i czas spotkania na czacie, ogłośić to i wtedy już konkretnie coś ustalić . Co wy na to?
Ostatnio zmieniony pt paź 29, 2010 8:36 pm przez Klebern, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Mithrandir__
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: czw paź 31, 2002 11:41 pm

wt lis 19, 2002 9:24 pm

Jestem jak najbardziej za - sugeruję wybranie jako datę tego spotkania końca tygodnia...
Ostatnio zmieniony pt paź 29, 2010 8:36 pm przez Klebern, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
merlin93
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 233
Rejestracja: czw paź 31, 2002 8:04 am

wt lis 19, 2002 10:15 pm

No to może piątek 22:00 :?:
Ostatnio zmieniony pt paź 29, 2010 8:36 pm przez Klebern, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Dragonik__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 310
Rejestracja: sob maja 25, 2002 11:51 pm

wt lis 19, 2002 11:47 pm

A więc tak: Spotkanie będzie w piątek (mam wtedy pusto.. jaka ulga :) ) o 22.00 - jeżeli ktoś ma jakieś wątpliwości, lub nie ma czasu - prosze się zgłosić - GG-1667896

Acha.. jak już o Gadu-Gadu - może by tak pogadać na GG? Jeszcze raz podaje: 1667896

Pozdra,

Dragonik

PS. Mam plan.. jutro spróbuje przedstawić - ::SPROBUJE:: :)
Ostatnio zmieniony pt paź 29, 2010 8:37 pm przez Klebern, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Bulkers
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 462
Rejestracja: sob wrz 21, 2002 12:13 pm

śr lis 20, 2002 12:38 am

Mithrandir pisze:
Jeżeli jednak się nudzisz proponuję mój sposób - weź kartkę papieru i zacznij pisać, czasami sam się zdziwisz czytając później właśną historię...  :D
Sorka, ale trochę głupio ten tekst wyszedł. Otóż wyobraź sobie, że wiem kiedy i co chce pisać, a jak już piszę to na klawiaturze :wink:

O co mi chodzi? O to, że zabieracie się za to jak pies do jeża. Gadamy tu i gadamy jak na jakimś czacie, a z tekstów nic nie wyniki. Proszę, przejżyjcie swoje notki związane z opowiadaniem. PUSTOS?OWIE. Po co czat? Nie może ktoś rzucić propozycji i reszta sie zgodzi albo nie? A czy ktoś wziął pod uwagę, że w piątek większość ludzi opuszcza domu w poszukiwaniu chmielu na przykład?

I nadal się nie dowiedziałem, co z moją propozycją Calima. Po co się umawiac na czat? Napiszcie tu co wam chodzi po głowie, nikt nas tu nie pogoni, bo to Off Topic nie? (ups, przepraszam, Smocze Odleżyny :wink:)
Ostatnio zmieniony pt paź 29, 2010 8:37 pm przez Klebern, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
merlin93
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 233
Rejestracja: czw paź 31, 2002 8:04 am

śr lis 20, 2002 10:03 am

Bez przesady, pomysły były różne i jakoś nie mogliśmy dojść do porozumienia :? Więc takie rzucanie non stop pomysłów też nie jest idealne. Ktoś już proponował ankietę, zróbmy ankietę! Czekam na odpowiedzi!
Ostatnio zmieniony pt paź 29, 2010 8:37 pm przez Klebern, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Mithrandir__
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: czw paź 31, 2002 11:41 pm

śr lis 20, 2002 5:34 pm

merlin93 pisze:
Bez przesady, pomysły były różne i jakoś nie mogliśmy dojść do porozumienia :?  Więc takie rzucanie non stop pomysłów też nie jest idealne. Ktoś już proponował ankietę, zróbmy ankietę! Czekam na odpowiedzi!
- święte słowa... Dajcie mi tylko kilka dni na wymyślenie jakieśj sensownej historii.

Co do Calima - jest już Calimshan i Calimport, jak dla mnie wystarczy :wink: Ale jeżeli zmienisz imię to może...
Ostatnio zmieniony pt paź 29, 2010 8:37 pm przez Klebern, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Zbrozło
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 530
Rejestracja: pn lis 11, 2002 1:52 pm

śr lis 20, 2002 6:39 pm

No i co z tą ankietką??

i co z opowiadaniem??

Bo narazie tworzy się jedna opowieść....

Jak to tworzylismy i się niezgadaliśmy..:)
Ostatnio zmieniony pt paź 29, 2010 8:38 pm przez Klebern, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Mithrandir__
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: czw paź 31, 2002 11:41 pm

śr lis 20, 2002 7:02 pm

Epickie dzieło, o innym wielkim przedsięwzięciu, które umrało jeszcze w zalążku (?)...
Ostatnio zmieniony pt paź 29, 2010 8:38 pm przez Klebern, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Zbrozło
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 530
Rejestracja: pn lis 11, 2002 1:52 pm

śr lis 20, 2002 7:10 pm

Ale znam jeszcze przypowieść o Feniksie.....

Moze jednak???
Ostatnio zmieniony pt paź 29, 2010 8:38 pm przez Klebern, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Rince__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 373
Rejestracja: wt paź 08, 2002 7:15 pm

śr lis 20, 2002 7:49 pm

Coś się powoli tworzy tylko trudno mi to umieścić w jakimś bliżej określonym świecie.
Ostatnio zmieniony pt paź 29, 2010 8:38 pm przez Klebern, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Bulkers
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 462
Rejestracja: sob wrz 21, 2002 12:13 pm

śr lis 20, 2002 10:02 pm

Mithrandir pisze:
Co do Calima - jest już Calimshan i Calimport, jak dla mnie wystarczy  :wink: Ale jeżeli zmienisz imię to może...
buhehehehe

Wymiana pomysłów na opowiadania w Waszym gronie to czysta przyjemność. Wiecie co, po mału mi się odechcewa zaglądania tu i czytania bez przerwy "robimy czat" albo "robimy ankietę" itd.

Czy ktoś widział na innych forum (ponoć słowa forum sie nie odmienia) jak ludzie piszą opowiadania? Jeden rzuca pomysł, a reszta sie dopisuje albo nie. A tu wszyscy chcą dyskutować, a tak naprawdę nie ma nad czym, bo padły tu może dwa pomysły, których nikt nawet nie zechciał skomentować. Jak Wy chcecie zrobić tę ankietę? Z czego i po co? Jest może 5 osób zainteresowanych pisaniem. Każdy rzuca pomysł reszta mówi tak albo nie w swoich notkach i tyle. Ankieta nie zdąży powstać do grudnia!!!

?egnam póki co, wróce w grudniu, jak przegłosujecie już sposób głosowania...

Sorry za ostre podejście do sprawy, ale naprawdę co to zajrzę to się zdąże zdenerwować :evil:
Ostatnio zmieniony pt paź 29, 2010 8:39 pm przez Klebern, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
merlin93
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 233
Rejestracja: czw paź 31, 2002 8:04 am

śr lis 20, 2002 10:42 pm

Dragonik, błagam, weź coś zrób bo w sumie to Bulkers ma rację...

Myślę, że trzeba zrobić tak : Kto pierwszy ten lepszy, kto pierwszy rzuci pomysł to od tego zaczynamy pisać. Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony pt paź 29, 2010 8:39 pm przez Klebern, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Bulkers
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 462
Rejestracja: sob wrz 21, 2002 12:13 pm

śr lis 20, 2002 11:09 pm

Nie popadajmy w skrajności. Jak już wywołaliśmy tę dyskusję to ją skończmy jakimś mądrym podsumowaniem. Moja propozycja jest taka: mamy środę, więc niech do łykendu, czyli powiedzmy piątku godz 22 wszyscy zainteresowani pisaniem przedstawili w tym wątku swoje propozycje. Sobota i niedziela to czas na zażarte dyskusje i debaty, a od przyszłego tygodnia autor najlepszego pomysłu zaczyna pisać wstęp i zaczynamy zabawę.

Moją propozycję znacie, nie będę się powtarzał. Oczywiście kwestia imienia do uzgodnienia :wink:. Czekam na inne propozycje i aprobatę Dragonika w sprawie terminów...
Ostatnio zmieniony pt paź 29, 2010 8:40 pm przez Klebern, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Mithrandir__
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: czw paź 31, 2002 11:41 pm

śr lis 20, 2002 11:44 pm

Wygląda na to, że powoli jednak do czegoś dochodzimy, ja na przykład do zgody z Bulkersem 8) OK, a więc w piątek poznacie moją propozycję, a póki co, Bulkers jeżeli nie Calim, może Carrin? :wink:
Ostatnio zmieniony pt paź 29, 2010 8:40 pm przez Klebern, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
tomasir
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 251
Rejestracja: czw wrz 05, 2002 9:43 am

czw lis 21, 2002 7:45 am

Bulkers pisze:
Nie popadajmy w skrajności. Jak już wywołaliśmy tę dyskusję to ją skończmy jakimś mądrym podsumowaniem. Moja propozycja jest taka: mamy środę, więc niech do łykendu, czyli powiedzmy piątku godz 22 wszyscy zainteresowani pisaniem przedstawili w tym wątku swoje propozycje. Sobota i niedziela to czas na zażarte dyskusje i debaty, a od przyszłego tygodnia autor najlepszego pomysłu zaczyna pisać wstęp i zaczynamy zabawę.

Moją propozycję znacie, nie będę się powtarzał. Oczywiście kwestia imienia do uzgodnienia  :wink:. Czekam na inne propozycje i aprobatę Dragonika w sprawie terminów...
Szkoda tylko że mnie wtedy nei będzie na siecie bo mam neta tylko w pracy. Ale zgłoszę się osobiście do Dragonika...
Ostatnio zmieniony pt paź 29, 2010 8:40 pm przez Klebern, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości