Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
 
nekromancer
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2114
Rejestracja: wt maja 16, 2006 9:12 pm

pt lis 22, 2002 5:32 am

Chyba pomocne by³oby, gdyby¶ napisa³ z czym z³amany ma byæ ten smok. Pomijaj±c monstra z MM, to nie spotka³em siê z takim po³±czeniem do grania jako ras±. Ale s±dzê. ¿e mo¿e byæ pó³smok/pó³elf ale i pó³smok/pó³sedes albo wiewiórka. Napisz co¶ wiêcej, co chcesz wiedzieæ.
 
Galvon
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 326
Rejestracja: pt lis 15, 2002 3:22 pm

pt lis 22, 2002 7:31 am

I kolejne pytanie: Czy mówimy o pó³-smoku jako o "Pó³-smoku" czy raczej ras± jako¶ genetycznie zwi±¿an± na drodze ewolucji (czyli np. jakim¶ Smokowcu (gadzi humanoid o cechach smoka)). <br /> <br />W tym drugim przypadku podobno nawet koboldy s± spowinowacone ze smokami :) . <br /> <br />Aczkolwiek sam pomys³ jest cool. Przypomina mi siê pomys³ mojego kumpla (i w pewnej mierze mój :oops: ). Smoki przybiera³y postaæ ludzk± aby ukrywaæ siê w ludzkim spo³eczeñstwie. Co¶ jakby Alter Self bez ograniczeñ na mase i czas. Z jedn± wad± - przemiana nie by³a doskona³a i ka¿dy mia³ znamie (np. gadzie oko które ukrywa³ pod przepask±). <br /> <br />Jednak taka postaæ/rasa by³a by przepakowana (ECL +10 dla równowagi?).
 
Rince__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 373
Rejestracja: wt paź 08, 2002 7:15 pm

pt lis 22, 2002 8:17 am

No to powiedzmy ¿e pó³smok/elf i co wtedy??
 
Nostaven
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 89
Rejestracja: wt lip 26, 2005 7:49 pm

pt lis 22, 2002 1:30 pm

Hmmm.. Półsmok? Ciekawe... A jeszcze bardziej ciekawe, jak (w sensie fizycznym) byłoby to możliwe ;P ... Tak czy inaczej, postać niezwykle ciekawa.
 
Awatar użytkownika
prEDOator
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 23, 2002 1:11 pm

pt lis 22, 2002 6:29 pm

<!--QuoteBegin-Nostaven+-->
Nostaven pisze:
<!--QuoteEBegin-->Hmmm.. Półsmok? Ciekawe... A jeszcze bardziej ciekawe, jak (w sensie fizycznym) byłoby to możliwe ;P ... Tak czy inaczej, postać niezwykle ciekawa.
<br /> <br />Teoretycznie tak. Wystarczy, że smok wrzuci na siebie alter self.
 
Rince__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 373
Rejestracja: wt paź 08, 2002 7:15 pm

pt lis 22, 2002 6:56 pm

Pól-smokiem móg³by byæ sorcerer który posiad swoje dziedzictwo krwi w wiêkszej czê¶æ.
 
Gotwin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 135
Rejestracja: śr lis 20, 2002 7:27 pm

pt lis 22, 2002 8:13 pm

Pó³smok? Wyobra¿acie sobie takie ochydztwo chodz±ce sobie spokojnie po mie¶cie? Ugh! Nie chcia³bym czego¶ takiego spotkaæ.
 
Rince__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 373
Rejestracja: wt paź 08, 2002 7:15 pm

pt lis 22, 2002 8:34 pm

Ochydztwo.OchydztwoCzemu?Czemu, siê pytam?!Przecie¿ ka¿de istnie ma swoje piêkno wewnêtrzne a w tym i smoki wiêc proszê Ciê bardzo nie ocenjaj czego¶ po wygl±dzie.
 
Azuth
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 214
Rejestracja: pt lip 12, 2002 8:21 pm

sob lis 23, 2002 2:46 pm

Pó³-smok nie musia³by mieæ widocznych cech smoka(skrzyd³a,³uski na ró¿nych czê¶ciach cia³a).A poza tym smoki s± bardzo charyzmatyczne,wiêc ich wygl±d by nie odpycha³ osób neutralnych i przyjaznych, ale przeciwników móg³by bardzo skutecznie odstraszaæ. <br />Pó³-smok jest zatem po¿ytecznym i interesuj±cym kompanem.
 
Awatar użytkownika
prEDOator
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 23, 2002 1:11 pm

ndz lis 24, 2002 7:24 pm

<!--QuoteBegin-Azuth+-->
Azuth pisze:
<!--QuoteEBegin-->Pół-smok nie musiałby mieć widocznych cech smoka(skrzydła,łuski na różnych częściach ciała).A poza tym smoki są bardzo charyzmatyczne,więc ich wygląd by nie odpychał osób neutralnych i przyjaznych, ale przeciwników mógłby bardzo skutecznie odstraszać. <br />Pół-smok jest zatem pożytecznym i interesującym kompanem.
<br /> <br />Zgadzam się. Taka postać może nawet nie wiedzieć, że jest w połowie smokiem i nie przywiązywać wagi np. do znamienia w kształcie smoka :evil:
 
nekromancer
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2114
Rejestracja: wt maja 16, 2006 9:12 pm

pn lis 25, 2002 5:44 am

To bardzo ciekawy pomys³ na postaæ. <br />Zaczyna jako normalna postaæ, rasa humanoidalna. W chwilach wielkiego gniewu, stresu zaczyna siê z nim dziaæ co¶, czego nie rozumie. Jakby mimowolnie operowa³ magi±. Na swoim ciele zaczyna odnajdowaæ pojawiaj±ce siê znamiona. Tu stwardnia³a skóra - jakby ³uska. Patrz±c w lustro mia³ wra¿enie, ¿e przez sekundê ¼renice mia³ jak pionowe kreski... <br />Potem s³ysza³ rozmowê przez dwie ¶ciany... Potem wyczu³ wêchem zbli¿aj±cych siê konnych... A potem kiedy walka ju¿ trwa³a, ¶wiat wokó³ niego wybuch³ ogniem... :evil:
 
Molobo
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5011
Rejestracja: pt cze 28, 2002 11:29 pm

pn lis 25, 2002 11:08 am

nekromancer -to co opisa³e¶ znakomicie ukazuje co prze¿ywa nie¶wiadoma swego pochodzenia osoba.W tym momencie nasuwa mi siê pytanie co z psychologicznym aspektem postaci? <br /> Nie musi przecie¿ automatycznie zaakceptowaæ zmian , mo¿e potraktowaæ je jako przekleñstwo. <br />Kto wie czy nie bêdzie nawet szukaæ sposobu aby siê pozbyæ k³opotliwego daru(tu zabawny paradoks,wraz z poszukiwaniem rozwi±zania ro¶nie jej moc(poziomy) a co z tym idzie stajê siê caraz bardziej smokowata). <br />Mo¿e istniej± nawet sekretne dwie organizacje pó³-smoków(to stary pomys³),jedna dobra próbuje przekonaæ gracza do zaakceptowania zmian i wykorzystania zdolno¶ci ku s³usznym celom,druga próbuje wywo³aæ w nim szaleñstwo.
 
bjg
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 141
Rejestracja: czw wrz 19, 2002 9:45 am

pn lis 25, 2002 11:44 am

<!--QuoteBegin-Azuth+-->
Azuth pisze:
<!--QuoteEBegin-->Pó³-smok nie musia³by mieæ widocznych cech smoka(skrzyd³a,³uski na ró¿nych czê¶ciach cia³a).
<br />No nie wiem... Nigdy nie prowadzi³em D&D, wy³±cznie gram, dlatego te¿ nie czyta³em MM (nie chcê odbieraæ sobie frajdy - wolê gdy poznajê nowe potwory w trakcie gry), wiêc nie wiem jak jest opisany pó³smok. Wiem jednak jak wygl±da Dragon Disciple (PrC z Tome & Blood). Je¶li kto¶ nie wie, to jest to postaæ w której z biegiem czasu odzywa siê dziedzictwo smoczej krwi, a¿ na 10 poz PrC przyjmuje pe³en template pó³smoka. <br />W opisie jest wyra¼nie powiedziane, ¿e stopniowo pojawiaj± siê coraz wytrzymalsze ³uski, pazury i k³y, skrzyd³a, smoczy oddech itd. <br />Nie wydaje mi siê, ¿eby te cechy mog³y nie byæ widoczne (bez u¿ycia magii itp.). Czym innym jest pó³smok, czym innym smok, który przybra³ postaæ innej istoty... <br />A jak graæ... Ja widzê to tak: Moja postaæ pochodzi z arabii, z klanu którego przodkiem by³ czerwony smok, który pod postaci± cz³owieka zwi±za³ siê z kobiet±. W¶ród tych wojowników pustyni nagminny jest dar magii (sorcererowie), ale co jaki¶ czas w naj¶wietniejszych przedstawicielach plenienia smocza domieszka we krwi odzywa siê o wiele potê¿niej i stopniowo staj± siê oni pó³smokami. <br />Tak jak Azuth napisa³ smoki (i pó³smoki) maj± du¿± charyzmê i nie musz± odstraszaæ... Dodatkowo tylko od gracza zale¿y na ile smoczy wygl±d bêdzie mia³a jego postaæ. To mo¿e byæ to prostu cz³owiek/elf/... o ³uskowatej skórze, z pazurami które mo¿e ukyæ w szerokich rêkawach itp. <br />Ja mam o tyle u³atwione zadanie, ¿e bardzo widoczne cechy (jak skrzyd³a, czy powiêkszenie (enlargement)) osi±gnê na wysokim poziomie, gdy moja postaæ bêdzie te¿ mia³a ju¿ do¶æ du¿± reputacjê (mam nadziejê :) ) wiêc mo¿e nie bêdê od razu traktowany jako potwór - je¶li opowie¶ci o moich czynach mnie wyprzedz±, to mogê spodziewaæ siê prêdzej podziwu, zainteresowania itp ni¿ komitetu powitalnego z mieczami i ró¿d¿kami... :)
 
Awatar użytkownika
danant
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2997
Rejestracja: wt kwie 29, 2003 12:16 pm

pn lis 25, 2002 11:48 am

?eby zobaczyć jak różne mogą byc pół-smoki (z wyglądu) nawet w zamysłach twórców systemu, zapraszam do rzucenia okiem na galerię PC pół-smoków na stronie WotC. <br /> <br />Pozdra
 
Awatar użytkownika
prEDOator
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 23, 2002 1:11 pm

wt lis 26, 2002 11:37 pm

Mi do gustu najbardziej przypadł pierwszy obrazek. Pół smok może pozatym nie wyglądać na pół smoka mimo widocznych gołym okiem cech. Jak? Jeżeli jest smoko-orkiem. Wtedy nikt się nie zdziwi, że ma spore zęby i pazury. Fakt ze skrzydłami już troche gorzej 8) . Nasuwa sie teraz jednak jedno pytanie. Jak doszło do powstania półsmoka półorka bo to, że smok zakochał sie w orczycy i przyjął postac orka a potem wiadomo co jej zrobił jakoś do mnie nei przemawia.
 
Nostaven
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 89
Rejestracja: wt lip 26, 2005 7:49 pm

czw lis 28, 2002 10:57 am

Hmmm... Pół smoka, pół orka? Faktycznie brzmi dziwnie. No ale serce nie sługa, więc kto wie, może i może się smok w orczycy zakochać... Ja się żadnego o to nie pytałam... :wink:
 
Dziad
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1720
Rejestracja: wt maja 14, 2002 11:02 am

czw lis 28, 2002 11:04 am

Wiele z tego jak grac i jak wyglada zycie pol-smoka opisano w calkiem niezlym dodatku "Council of Wyrms". Byl to dodatek do 2 edycji. <br /> <br />Pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
danant
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2997
Rejestracja: wt kwie 29, 2003 12:16 pm

czw lis 28, 2002 11:06 am

<!--QuoteBegin-Dziad vel por Hiacynt+-->
Dziad vel por Hiacynt pisze:
<!--QuoteEBegin-->Wiele z tego jak grac i jak wyglada zycie pol-smoka opisano w calkiem niezlym dodatku "Council of Wyrms". Byl to dodatek do 2 edycji. <br /> <br />Pozdrawiam.
<br /> <br />Dostępny nota bene z tego co wiem w formie elektronicznej za jedyne 4.99 $ na www.svgames.com. <br /> <br />Pozdra
 
Galvon
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 326
Rejestracja: pt lis 15, 2002 3:22 pm

pt lis 29, 2002 7:35 am

Znalaz³em TEMPLATE Half-Dragon'a na oficjalnej stronie Wizardów. <br />http://www.wizards.com/dnd/3E_Monster_0800.asp <br />Ciekawe jakiego powinien mieæ ECL'a? CR to +2.
 
Morpheus__
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: pn gru 09, 2002 9:38 pm

śr gru 18, 2002 6:22 pm

Ja spotka³em siê z opini± ¿e smok mo¿e siê przemieniæ np. w cz³owieka. Nie musi rzucaæ ¿adnych czarów. <br />Moim zdaniem pó³-smok lub nawet smok mo¿e nie kryj±æ niczego ¿yæ w ludzkim spo³eczeñstwie, poniewa¿ smocze cech mo¿e przemieniæ np. w zwyk³e uszy lub plecy, tal ¿e nikt nie wykryje ró¿nicy (o ile bêdzie jaka¶)
 
Awatar użytkownika
Xavier
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 561
Rejestracja: pt maja 06, 2005 4:13 pm

śr gru 18, 2002 6:59 pm

<!--QuoteBegin-Morpheus+-->
Morpheus pisze:
<!--QuoteEBegin-->Ja spotkałem się z opinią że smok może się przemienić np. w człowieka. Nie musi rzucać żadnych czarów. <br />Moim zdaniem pół-smok lub nawet smok może nie kryjąć niczego żyć w ludzkim społeczeństwie, ponieważ smocze cech może przemienić np. w zwykłe uszy lub plecy, tal że nikt nie wykryje różnicy (o ile będzie jakaś)
<br />Rzadko się zdarza żeby pół-smok mógł przemieniać się w smoka ot tak. Najczęściej jest to zmiana stała, czyli taka jaką przedstawili na [url=http://www.wizards.com/dnd/article.asp?x=dnd/pc/pc20011218x">PC Portraits Online![/url]
 
Awatar użytkownika
Beamhit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2359
Rejestracja: czw paź 09, 2003 8:22 pm

pn gru 30, 2002 10:23 pm

ECL dla HalfDragona: <br />Pierwotnie +3, teraz +5 (jeśli się nie mylę). W jednym Dragonie była oficjalna rozpiska ECL dla WSZYSTKICH istot z Monster Manual.
 
Morpheus__
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: pn gru 09, 2002 9:38 pm

wt gru 31, 2002 11:37 am

Nie mówi³em, ¿e pó³-smok mo¿e siê zmieniæ w smoka, tylko, ¿e smok mo¿e zmieniæ siê w postaæ humanoidaln± (np. cz³owieka) <br />Gdyby dosz³o do stosunku ze smokiem móg³by siê urodziæ pó³-smok o wyg³±dzie zwyk³ego cz³owieka lub np. tylko ze smoczymi oczami.
 
Awatar użytkownika
danant
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2997
Rejestracja: wt kwie 29, 2003 12:16 pm

wt gru 31, 2002 2:13 pm

Patrząc od strony mechaniki gry, pół-smok zyskuje pewne zdolności związane bezpośrednio z jego cechami fizycznymi. Są to: ataki szponami (więc musi posiadać szpony), atak kłami (ugryzienie - musi więc posiadać imponujące uzębienie) i co najłatwiej zauważalne - skrzydła, pozwalające mu latać. Do tego dochodzi naturalny pancerz, którego znamieniem są pojawiające się łuski i twardniejąca skóra... <br /> <br />Raczej nie widzę możliwości, by taki osobnik pozostał nierozpoznawalny :wink: [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img] <br /> <br />Pozdra
 
Awatar użytkownika
Xavier
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 561
Rejestracja: pt maja 06, 2005 4:13 pm

wt gru 31, 2002 2:54 pm

W PMP piszą że nie każdy plSmok ma skrzydła.
 
Awatar użytkownika
danant
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2997
Rejestracja: wt kwie 29, 2003 12:16 pm

śr sty 01, 2003 2:04 pm

Owszem, nie wszystkie - tylko te o rozmiarach Large, albo większym. Na przykład w klasie prestiżowej Dragon Disciple Twój rozmiar zwiększa się o jeden poziom, więc człowiek staje się Large. <br /> <br />Tym niemniej nadal pozostają szpony, kły i łuski... :wink: <br /> <br />Pozdra
 
Franek
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 180
Rejestracja: pt lis 08, 2002 3:22 pm

sob sty 11, 2003 11:14 pm

Wed³ug mnie pó³ - smok jest ciekawym przeciwnikiem , ale by mieæ takiego w dru¿ynie trzeba mieæ zrêcznych graczy i DM .
 
Sm00k
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 364
Rejestracja: pt sty 17, 2003 9:54 pm

pt sty 17, 2003 10:56 pm

<!--QuoteBegin-danant+-->
danant pisze:
<!--QuoteEBegin-->Patrz±c od strony mechaniki gry, pó³-smok zyskuje pewne zdolno¶ci zwi±zane bezpo¶rednio z jego cechami fizycznymi. S± to: ataki szponami (wiêc musi posiadaæ szpony), atak k³ami (ugryzienie - musi wiêc posiadaæ imponuj±ce uzêbienie) i co naj³atwiej zauwa¿alne - skrzyd³a, pozwalaj±ce mu lataæ. Do tego dochodzi naturalny pancerz, którego znamieniem s± pojawiaj±ce siê ³uski i twardniej±ca skóra... <br /> <br />Raczej nie widzê mo¿liwo¶ci, by taki osobnik pozosta³ nierozpoznawalny :wink: [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img] <br /> <br />Pozdra
<br />Skrzydla nie zawsze oznaczaja umiejetnosc lotu. Ponadto posiadanie ogonka, skrzydelek, lusek i innych atrakcji oznaczac moze chociazby pomylke zz demonem, tudziez potomstwem tychze. <br />do notki ponizej, oto mi chodzilo :mrgreen:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości