Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
bukwa
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 08, 2003 12:48 pm

Czy warto kupować Dragony?

śr lip 31, 2002 8:20 pm

Nie mam doczynienia z Dragonami do trzeciej edycji i nie wiem, co w środku piszczy. Mogę sobie wnioskować coś ze spisów treści, ale - przyznacie sami - jest to jak lizanie loda przez szybkę. <br /> <br />A zatem - czy warto? I czy warto za te peiniądze? (I jak wygląda znajdujący się w każdym numerze dodatek do Living Greyhawk?)
 
Awatar użytkownika
Beamhit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2359
Rejestracja: czw paź 09, 2003 8:22 pm

śr lip 31, 2002 8:27 pm

Ja mam kilka Dragonów. Nie wiem jakie gusta mają inni, ale ja czytam Dragona od deski do deski (tak jak kiedyś mima za dobrych czasów).
 
Awatar użytkownika
danant
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2997
Rejestracja: wt kwie 29, 2003 12:16 pm

śr lip 31, 2002 8:29 pm

Odpowiedź jest wbrew pozorom dosyć trudna... Dragony są bardzo nierówne... NIektóre pochłaniam od deski do deski, a niektóre przeglądam i po przeczytaniu jednego artykułu rzucam w kąt... Ale i tak są lepsze od tych, które pamiętam sprzed kilku lat... <br /> <br />Co do LG to też mam kilka zastrzeżeń - wspaniały artykuł o Death Knightach ze świetnym templatem, a w innym index miejscowości z dodatków do Greyhawk... Może i dobre, ale dla hobbystów - ja nie prowadzę w Greyhawku, a rzeczy do GH, które posiadam traktuje raczej kolekcjonersko... <br /> <br />Jak chcesz mogę Ci podrzucić jakoś jeden z ostatnich "Smoków" do wglądu. <br /> <br />Pozdra
 
Marcin__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 294
Rejestracja: pt lip 12, 2002 11:49 am

czw sie 01, 2002 11:11 am

Nowe dragony siê przydaj±. Stare by³y bezu¿yteczne (przynajmniej dla mnie) i w ¶rodku by³y takie beznadziejne reklamy :wink: a teraz co siê sta³o? Ka¿dy numer ma co¶ o czym zdecydowanie powinienem wiedzieæ. Najgorsze jest to, ¿e ka¿dy numer kosztuje 25 z³ :x i nie ma dodatku :evil: w postaci p³yty kompaktowej Ich Troje 8O , koszulki, albo próbki dezodorantu nivea. Nie wiem co o tym my¶leæ. Niestaæ mnie na akcesoria, figurki i dragony jednocze¶nie [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif[/img] . Moim faworytem jest numer Dungeona z konwersj± Spelljammera. Naprawdê warto jak kto¶ mo¿e...
 
Von Troba
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 549
Rejestracja: pt kwie 26, 2002 12:35 pm

czw sie 01, 2002 12:13 pm

Warto. W ka¿dym mo¿na znale¼æ co¶ do wykorzystania, nawet jak g³ówny motyw numeru jest zupe³nie nie na temat. Wiadomo, ¿e nie ka¿dy numer idealnie pasuje. Zreszt±, nawet w kategoriach 'do poczytania' - fajna lektura, bo artyku³y nie s± g³upie. Dragony te¿ czêsto wspieraj± to, co Wizardzi akurat wydali (np. teraz by³o na epicko), co akurat ja uwa¿am, ¿e jest interesuj±ce. <br /> <br />Greyhawk móg³by byæ potraktowany lepiej, jak napisa³ danant, mog³oby byæ te¿ wiêcej materia³u, ale fajnie, ¿e w ogóle co¶ jest. :mrgreen: <br /> <br />VT
 
Garragiel
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: pt paź 18, 2002 6:51 pm

sob lis 30, 2002 8:43 pm

Mam pytanie. Sk±d za³atwiæ Dragon Magazine, bo chyba w Polsce siê tego nie kupi. Widzia³em co¶ takiego jak Dungeons Magazine, co to jest? Po ile z³otych/euro/dolarów by³yby powy¿sze pozycje? <br /> <br />Pozdrowienia
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

sob lis 30, 2002 9:12 pm

Na pocz±tek zajrzyj to tych tematów: <br />1. Czy warto kupowaæ Dragony? <br />2. Czy lubisz dungeony? <br /> <br />Oba pisma s± do zdobycia w niektórych "bran¿owych" ksiêgarniach, ale zazwyczaj przychodzi ich ma³a ilo¶æ. <br /> <br />Cena oko³o 5$ za egzemplarz. <br /> <br />Mo¿na te¿ o nich poczytaæ w oryginale: <br />1. Dragon <br />2. Dungeon
 
merlin93
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 233
Rejestracja: czw paź 31, 2002 8:04 am

ndz gru 01, 2002 9:17 am

Mogê Ci podaæ jeden adres : Centrum Handlowe Bemowo, sklep o nazwie "Morion", znajdziesz na 100%. Wydzia³em tam przedwczoraj(29.11.02) bodaj¿e Dragona. <br /> <br />Pozdrawiam!
 
The Raven__
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 572
Rejestracja: ndz maja 26, 2002 1:03 pm

ndz gru 01, 2002 8:04 pm

W Bellonie w Warszawie te¿ s±...ech a ja do dzi¶ wspominam widok ksiêgarni RPGowej w Londynie, gdzie ca³a ¶ciana by³a pokryta Dungonami, Dgragonami i RPGowymi komiksami...ech a¿ siê przyjemnie sta³o i patrzy³o na ni±, tylko cz³owiek siêmartwi³, ¿e w zyciu takiej kolekcji w Polsce nie zgromadzi ;/
 
Awatar użytkownika
prEDOator
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 23, 2002 1:11 pm

ndz gru 01, 2002 11:15 pm

<!--QuoteBegin-merlin93+-->
merlin93 pisze:
<!--QuoteEBegin-->Mogę Ci podać jeden adres : Centrum Handlowe Bemowo, sklep o nazwie "Morion", znajdziesz na 100%. Wydziałem tam przedwczoraj(29.11.02) bodajże Dragona.  <br /> <br />Pozdrawiam!
<br /> <br />Dokładnie, w Morionie są Dragony, ale nie ma chyba Dungeonów. Cena: koło 5$ jak już wcześniej powiedziano więc w Polsce coś koło 25 zeta.
 
Garragiel
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: pt paź 18, 2002 6:51 pm

pn gru 02, 2002 7:25 pm

Wszystkim dziêkuje za pomoc. Jednak¿e ja mieszkam we W³oc³awku, a tutaj najwiêkszym sklepem RPG jest empik. Najbli¿ej do jakiego¶ "wiêkszego" miasta mam do Bydgoszczy. A tak przy okazji. Co znajduje siê w takim Dragonie?
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

pn gru 02, 2002 7:53 pm

<!--QuoteBegin-Garragiel+-->
Garragiel pisze:
<!--QuoteEBegin-->[...]A tak przy okazji. Co znajduje siê w takim Dragonie?
<br />Najnowszy numer (303) zawiera: <br /><!--QuoteBegin-Oficjalna strona Dragona+-->
Oficjalna strona Dragona pisze:
<!--QuoteEBegin-->Chapter One: Game Room  <br />Wyrm's Turn <br />Paizo's gladiators get "orange-crushed." <br />Scale Mail <br />Readers tell us what they think of "Campaign Components" and character sheets. <br />Dork Tower <br /> <br />Chapter Two: Features <br />Campaign Components: Gladiators <br />Character concepts, new equipment, and special rules bring the excitement and danger of the arena to your game. <br />Nodwick <br />Blood and Fame <br />Deadly gladiator prestige classes bring fame to any character. <br />Saying the Right Things <br />Talk your way into some XP with new rules for Bluff, Diplomacy, Intimidate, and Sense Motive. <br />The Iron Path <br />Martial arts for any campaign. <br />The Undergroves <br />Survive the lethal hazards of the Underdark. <br />Guild Secrets <br />Academy Necromica is dedicated to death ... and revenge. <br />Prying Eyes <br />An evil ex-priest of Pelor seeks gold and eyeballs to satisfy his demanding god. <br />Silicon Sorcery <br />More monsters from Neverwinter Nights threaten your PCs. <br /> <br />Chapter Three: Wizard's Workshop <br />DM's Toolbox <br />Perk up your plot hooks and learn to make memorable NPCs. <br />The Play's the Thing <br />Steps to good negotiating. <br />Sage Advice <br />From armor to spells to feats, the Sage answers your most complicated questions. <br />Advertiser Index <br />What's New
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

ndz sty 05, 2003 10:14 am

Jest zapowiadana zmiana ceny po³±czonego magazynu Dungeon/Polyhedron, a oto szczegó³y: <br /><!--QuoteBegin-Johnny L. Wilson+ President Paizo Publishing, LLC; Publisher of Dragon, Dungeon/Polyhedron and Star Wars Insider-->
Johnny L. Wilson pisze:
<!--QuoteEBegin-->Beginning with the May issue of Dungeon/Polyhedron (#98 ), the cover price will be reduced from $7.99 to $6.99. Prior to January 22, 2003, all subscribers will have their subscriptions extended by two issues to reflect changes in the frequency and page count of the magazine. I realize that this contradicts the statement I made to many of you at GenCon of 2002 with nothing but the best intentions. I stated that I did not intend to change Dungeon/Polyhedron prior to GenCon of 2003. I hope that the reduced price and extended subscriptions take some of the sting out of this change in position. I also hope that you will take some time to consider my rationale for the decision. <br /> <br />It was initially my intent to announce that I would be splitting Dungeon and Polyhedron into separate bi-monthly magazines at GenCon 2003. Under that plan, they would alternate publication months. The problem with that plan became apparent as we looked at our business plan. Splitting the two magazines would reduce the paid readership for each title and dampen the desire of advertisers to pay the existing rates, based on current paid circulation. Further, splitting the magazines would require a separate infrastructure for handling subscriptions and advertising for the two magazines. Finally, splitting the magazines would not solve either our desire to get more adventures into the hands of our readers at a faster pace or our concern that we had no space in the current format for supporting the d20 mini-games we were publishing in Polyhedron. <br /> <br />I decided that my initial plan would have been very attractive to purists who either refused to look at Polyhedron because they only played D&D or refused to look at Dungeon because they only liked a variety of game systems. However, my initial plan would have done nothing for the increasing percentage of readers who liked both sides of the magazine and enjoyed the fresh ideas found under both titles. Since my initial plan was neither cost-effective nor likely to please the largest majority of the readers, I scrapped it in favor of the plan we’ve adopted. <br /> <br />The emphasis in the new circa 100-page Dungeon/Polyhedron will alternate from month-to-month. One month, approximately 2/3 of the magazine will be Dungeon adventures and the other third will be dedicated to reviews of other d20 games and providing support material for other games and our own mini-games (equipment, vehicles, monsters, enemies, scenarios, adventures, and more). In the alternating month, approximately 2/3 of the magazine will be a Polyhedron mini-game and the other 1/3 will be Dungeon adventures. In those months where the Polyhedron emphasis is greater, Dungeon/Polyhedron SUBSCRIBERS will receive a bonus adventure that will not appear in the newsstand books. This will be in addition to the newsstand page count (an extra signature in magazine speak) and will bring to the total number of pages devoted annually to adventures to a higher total than the bi-monthly format. It also rewards our subscribers in a way that makes sense. Newsstand buyers may be able to purchase the bonus adventures from us at a separate price, but they either will be electronic software downloads or separately printed collections of the adventures. <br /> <br />As always, I know that change will create a storm of controversy. However, I wanted to attempt to circumvent some of the expected opposition by speaking directly to the most dedicated group of fans from the outset. A press release is going out on Monday, December 6, 2003, but only EN World is getting this full explanation.
<br />[Podaje za EN World.]
 
Garragiel
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: pt paź 18, 2002 6:51 pm

ndz sty 05, 2003 6:54 pm

Te $6.99 to przecie i tak co¶ ko³o 30 z³. No, ale to Ameryka. Mam nadziejê, ¿e ISA za jaki¶ czas zacznie wydawaæ polskiego Dragona albo Dungeona. Co¶ o tym mówili....
 
Awatar użytkownika
danant
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2997
Rejestracja: wt kwie 29, 2003 12:16 pm

pn sty 06, 2003 8:44 am

<!--QuoteBegin-Garragiel+-->
Garragiel pisze:
<!--QuoteEBegin-->Te $6.99 to przecie i tak coś koło 30 zł. No, ale to Ameryka. Mam nadzieję, że ISA za jakiś czas zacznie wydawać polskiego Dragona albo Dungeona. Coś o tym mówili....
<br /> <br />W ramach 25 - 30 PLN za Dungeona masz do dyspozycji zawsze około 4 przygód, 2 NPCów (Critical Threat), czasami jakieś lokalizacje, czy też przygodne spotkania... To mało??? :roll: <br /> <br />Pozdra
 
Anonim_1

pn sty 06, 2003 4:11 pm

<!--QuoteBegin-danant+-->
danant pisze:
<!--QuoteEBegin-->W ramach 25 - 30 PLN za Dungeona masz do dyspozycji zawsze około 4 przygód, 2 NPCów (Critical Threat), czasami jakieś lokalizacje, czy też przygodne spotkania... To mało??? :roll:
<br /> <br />Ja śmiem powiedzieć, że mało. Bardzo mało. <br />Kupując Dungeon'a płacę za jakość - min. papier i kolorki. Jeśli polska wersja będzie wydana identycznie, nie widzę problemu (choć sądzę, że ISA zmniejszy cenę do ok. 15 zł). W przeciwnym wypadku... cóż, dużo więcej treści znajduję w polskich magazynach.
 
Awatar użytkownika
danant
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2997
Rejestracja: wt kwie 29, 2003 12:16 pm

pn sty 06, 2003 4:16 pm

Powiedzmy tak - za przeciętną przygódkę płacisz 12 PLN (wersja polskojęzyczna). W oryginale za tą samą przygódkę płacisz w okolicach 40 PLN. <br /> <br />W Dungeonie masz to wszystko w kolorze, bardzo zróżnicowane, na różne poziomy... Za blisko połowę ceny "oryginalnej". <br /> <br />Tak - Dungeon jest bardzo dobry jeżeli chodzi o wskaźnik ilość (i jakość)/cena. Wszystkim polecam. <br /> <br />Pozdra
 
Anonim_1

pn sty 06, 2003 4:25 pm

<!--QuoteBegin-danant+-->
danant pisze:
<!--QuoteEBegin-->W Dungeonie masz to wszystko w kolorze, bardzo zróżnicowane, na różne poziomy... Za blisko połowę ceny "oryginalnej".
<br /> <br />Owszem, licząc w takim stosunku wychodzi bardzo dobrze. Jako pismo poświęcone jednemu systemowi Dungeon jest ok, problem leży w tym, że nie wiadomo, ile osób pozwoli sobie na kupno magazynu poświęconego jednej grze.
 
Awatar użytkownika
bukwa
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 08, 2003 12:48 pm

Dungeon

pn sty 06, 2003 4:36 pm

Ja zawsze szukałem czasopisma poświęconego jednej grze*, a w Polsce trudno było takowe dostać. Od pewnego czasu kupuję Dragona i jestem bardzo zadowolony z jego poziomu. Kilka numerów temu wydawcy odeszli nawet od zarzucania Dragonów klasami prestiżowymi, a postawili na tzw. campaign components - rozpisane szczegółowow koncepcje (rycerstwo, swashbuckling) łatwe do użycia w różnorodnych kampaniach. <br /> <br />* D&D. 8)
 
Glaeken__
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: wt sty 14, 2003 1:36 pm

wt sty 14, 2003 3:46 pm

Przepraszam ale nie wiem gdzie mam zadac to pytanie. <br /> <br />Poszukuje czgo¶ takiego jak spis artyku³ow dotyczacych FR w "Dragon magazine" ? Znalaz³em czesc na stronce candlekeep.com ale te lista nie dotyczy nowych numerów Dragona.
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

wt sty 14, 2003 4:01 pm

<!--QuoteBegin-Glaeken+-->
Glaeken pisze:
<!--QuoteEBegin-->[...]Poszukuje czgo¶ takiego jak spis artyku³ow dotyczacych FR w "Dragon magazine" ? Znalaz³em czesc na stronce candlekeep.com ale te lista nie dotyczy nowych numerów Dragona.
<br />Wedle Forgotten Realms Products Through April 2003 (ze strony WotC ostatnim numer Dragona z informacji o FR by³ Dragon #228 choæ na podstonie Dragona mo¿emy zobaczyæ co innego :? . I tam nale¿y przeszukaæ wszystkie numery (do ka¿dego jest spis tre¶ci).
 
rumun
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: pt gru 06, 2002 1:35 pm

śr sty 15, 2003 7:03 pm

Czy "Dragona" mozna dostac w empiku?? <br />Jest on po polsku?? <br /> <br />Pozdrufki, <br />Elminis Ab'Dragorn
 
Awatar użytkownika
danant
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2997
Rejestracja: wt kwie 29, 2003 12:16 pm

śr sty 15, 2003 7:11 pm

<!--QuoteBegin-rumun+-->
rumun pisze:
<!--QuoteEBegin-->Czy "Dragona" mozna dostac w empiku?? <br />Jest on po polsku?? <br /> <br />Pozdrufki,  <br />Elminis Ab'Dragorn
<br />Jak na razie nie można go dostać w EMPiKu i niestety jest tylko i wyłącznie "anglojęzyczny" :wink: <br /> <br />Musisz szukać go w tzw. sklepach hobbystycznych. Kiedyś Grzegorz Szulc ogłaszał, że ma na składzie w swoim sklepiku kilka numerów Dragonów. <br /> <br />Pozdra
 
Cień__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 77
Rejestracja: czw sty 16, 2003 7:45 pm

sob sty 18, 2003 11:57 am

By³o w polsce czasopismo MiM "Magia i "Miecz" ale ju¿ go nie ma bodaj¿e od 8 miesiêcy lecz stare numery mo¿na dostaæ w poczcie wysy³kowej tylko nie wiem na jakiej stronie
 
Anonim_1

sob sty 18, 2003 12:03 pm

<!--QuoteBegin-Cień+-->
Cień pisze:
<!--QuoteEBegin-->Było w polsce czasopismo MiM "Magia i "Miecz" ale już go nie ma bodajże od 8 miesięcy lecz stare numery można dostać w poczcie wysyłkowej tylko nie wiem na jakiej stronie
<br />www.mag.com.pl <br /> <br />Ciekawi mnie, ilu użytkowników forum nie zna Magii i Miecza...
 
rumun
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: pt gru 06, 2002 1:35 pm

sob sty 18, 2003 2:16 pm

JA niestetyt nie znam tego. <br />chociaz zamowilem jush :mrgreen: :mrgreen: <br /> <br />Pozdrufki, <br />Elminis Ab'Dragorn
 
Awatar użytkownika
bukwa
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 08, 2003 12:48 pm

Polski Dragon

wt lut 18, 2003 9:27 pm

?wita perspektywa wydania polskiej hybrydy Dragona i Dungeon Magazine <br /> <br /><!--QuoteBegin-GrzegorzSzulc na forum ISY+-->
GrzegorzSzulc na forum ISY pisze:
<!--QuoteEBegin-->Tak, niestety musimy zacząć przymierzać się do polskiej mutacji Dungeono/Dragona.  <br /> <br />Jeszcze tylko kilka podręczników i PG osiągnie 5000 sprzedaży. Nie spodziewaliśmy się że pójdzie to tak szybko.
<br />Aleśmy się z tymi polskimi Podręcznikami Gracza sprawili. :mrgreen: <br /> <br />Szkoda tylko, że Grzegorz Szulc żałuje, że ISA będzie "musiała" się zabrać za wydawanie periodyku. :roll:
 
Awatar użytkownika
AdamWaskiewicz
Szef działu
Szef działu
Posty: 6447
Rejestracja: śr lut 05, 2003 1:06 pm

śr lut 19, 2003 9:42 am

Je¿eli chodzi o magazyny po¶wiêcone D&D, firma Fast Forward Entertainment wydaje Campaign MAgazine i Games Unplugged. Ten pierwszy w ca³o¶ci po¶wiêcony jest D&D / d20, drugiego niestety nie czyta³em. Poza tym nie mam pojêcia, jak jest z ich dostêpno¶ci± w Polsce. <br /> <br /> Pozdrawiam, <br /> Adam
 
Ojciec_Chrzestny
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 134
Rejestracja: sob sie 02, 2003 2:55 pm

ndz paź 05, 2003 1:59 pm

wg. mnie sa "dosyc dziwne"- to co przydatne, dostajesz za friko w necie :-)
 
Awatar użytkownika
Beamhit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2359
Rejestracja: czw paź 09, 2003 8:22 pm

ndz paź 05, 2003 3:28 pm

Co to znaczy za friko w necie? <br />Wybacz moją ciekawość, ale nie rozumiem tego zdania.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości