Zrodzony z fantastyki

 
Fallen Deva
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 50
Rejestracja: wt gru 10, 2002 7:12 pm

Warhammer Fantasy Battle

pt gru 27, 2002 3:19 pm

A teraz co¶ z zupe³nie innej beczki!! <br /> <br />Chcia³bym wiedzieæ kto gra w Wfb.Jakimi Armiami , czy jeste¶cie w jaik¶ "ligach" czy macie jakie¶ osi±gniêcia na too(u)rniejach itp it <br />Pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

pt gru 27, 2002 5:31 pm

Kiedyś ku chwale Hashut'a, prowadziłem armię krasnoludów chaosu. <br />Teraz przerzuciłem się na Wysokie Elfy. <br />Zmieniła mi się koncepcja po tym jak przeczytałem ich Army Book :) <br />A co do lig to nie biore udziału, za wysoki poziom (nie gram codziennie). <br /> <br />A poza tym gram też w Warhammera 40k. <br />Tau królują! (Ale i tak wolę SM)
 
Fallen Deva
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 50
Rejestracja: wt gru 10, 2002 7:12 pm

pt gru 27, 2002 10:03 pm

Stary ja Kupi³em Army book Tomb Kings of Khemri , ich maga jest stasznie psh(czyt."SZ"egiêta).Tak¿e armia mi siê spodoba³a wiêc postanowi³em ni± graæ :) <br /> <br />A co do High Elves tesz nimi gra³em -Dragon Princes byli wypasieni oraz Swordmaster i BOLT THROWER
 
Awatar użytkownika
prEDOator
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 23, 2002 1:11 pm

pt gru 27, 2002 10:25 pm

Ja osobiście zaprzestałem "Warhammerowania" rok temu z braku kasy. Mam w domu jeszcze niedobitki armii Chaosu.
 
Okora
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: wt gru 10, 2002 6:58 pm

sob gru 28, 2002 3:40 pm

"Shadow of the Horned Rat will cover the world!" <br />Gram Skavenami.
 
Setif
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: czw mar 13, 2003 3:05 pm

pn mar 17, 2003 9:59 pm

Dwarfs RULEZ! We wszystkich systemach ktore praktukuje :mrgreen:
 
Blackwizard
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: sob mar 08, 2003 11:54 pm

wt mar 18, 2003 12:18 am

gram Imperium i VC
 
inquisitor__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 50
Rejestracja: ndz kwie 27, 2003 10:55 pm

pt maja 02, 2003 1:15 pm

Gram Brettoni±.Rycerze s± the best + formacja lancy. Musia³em siê niestety wykosztowaæ na nowy podrêcznik. Szkoda, ¿e podrêczniki do WHFB nie s± wydawane w polsce na takiej samej zasadzie jak te do DnD po ni¿szej cenie. W WH40k mam ma³± armijkê Blood Angels.
 
Uimar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 463
Rejestracja: pt sty 03, 2003 8:44 am

pt maja 02, 2003 2:48 pm

Mam ma³± armijkê krasnoludów (na jakie¶ 8 tys. pkt.), ale zaczynam j± powoli wyprzedawaæ ... <br />Chêtnie te¿ pozbêdê siê mojej armii Chaosu do WH40k ... <br /> <br />Aha ... mam jeszcze 4 gangi do Necromundy ... ale tych nie sprzedam 8)
 
Awatar użytkownika
baran666
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 154
Rejestracja: sob cze 21, 2003 7:43 pm

sob maja 03, 2003 7:21 pm

Grałem na 5 edycję Wood Elfami, a teraz zaczynam na 6 Dark Elfami. <br />"Jesteśmy najbardziej rozwiniętą cywilizacją na świecie- znamy najwięcej sposobów na uśmiercenie przeciwnika"- władca Har Ganeth. :evil: Nawet jeśli nie będę używał niektórych oddziałów na pewno je kupię- ten wygląd, ten styl... TO JEST TO CO TYGRYSKI LUBI? NAJBARDZIEJ!!! :mrgreen:
 
Valganis
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: pn mar 17, 2003 9:34 pm

sob maja 10, 2003 2:34 pm

Witam. <br />Zapraszam do przeczytania tego artyku³u i wypowiedzenia siê co nieco o tym ... cieniasie. <br />http://www.cytadela.pl/modules.php?name=Ne...=article&sid=64
 
Luinannon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 82
Rejestracja: wt gru 10, 2002 8:45 pm

sob maja 10, 2003 8:31 pm

Powiem tylko tyle : AAAAAAAAAAAAAAAAA !!!!!!!!!!!!!!!!! <br />Nie chcê siê spotkaæ z takim bydlakiem . To¿ to jest czo³g !
 
merlin93
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 233
Rejestracja: czw paź 31, 2002 8:04 am

sob maja 10, 2003 10:33 pm

Zielone jest piêkne ! Pozdrowienia od orków, goblinów i ich drobnej snotling'owej przek±ski :) Wcze¶niej by³y wood elfy. <br /> <br />Pozdrawiam!
 
Awatar użytkownika
Uzariel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 439
Rejestracja: śr maja 12, 2004 12:55 pm

śr maja 14, 2003 9:55 pm

Ja gram imperium i jestem zadowolony. <br />Ten mamut to niezle, ale i tak wole czolg z helblasterem :evil: <br /> <br />Pozdro
 
Franek
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 180
Rejestracja: pt lis 08, 2002 3:22 pm

Warhammer - co, gdzie i jak?

pt cze 06, 2003 9:09 pm

Siemacie! <br />Czy macie mo¿e jakie¶ informacje o Warhammerze? Je¶li tak to któr± rasê najfajniej kolekcjonowaæ? Ja bym chcia³ Mroczne Elfy... I gdzie w Warszawie mo¿na najtaniej je kupiæ? Je¶li kto¶ bêdzie chcia³ mnie nawróciæ na inn± armiê to od razu mówiê - nie chcê krasnoludów!
 
inquisitor__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 50
Rejestracja: ndz kwie 27, 2003 10:55 pm

pt cze 06, 2003 10:22 pm

Dobry sklep moim zdaniem to ksiêgarnia Faber&Faber. Spory wybór i mo¿na otrzymaæ kartê zni¿kow±( ja mam ju¿ max 10%), jest na Pu³awskiej pomiêdzy Silverscreenem a Zielon± budk±. Je¶li chodzi o armie to ja jestem za Bretoni±. Mroczne elfy nie s± z³e ale poleca³bym te¿ Chaos, Orki i gobliny oraz Wysokie Elfy. Reszt± armii te¿ da siê graæ ale mi one nie przypad³y do gustu. Np. Takie Imperium, jest bardzo ró¿norodn± armi± ale wygl±d jednostek i ca³a idea armii mi siê nie podoba, wolê szlachetnych rycerzy, paladynów itp.
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

pt cze 06, 2003 10:26 pm

Jedna rada: <br />Popatrz na swój styl gry lub sposób w jaki będziesz grał. <br />Mroczne elfy to dość trudna armia, jeśli nie atakują to przegrywają.
 
Awatar użytkownika
Uzariel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 439
Rejestracja: śr maja 12, 2004 12:55 pm

sob cze 07, 2003 11:55 am

Ja napisze tak <br />Chaos jest najlepszy dla poczatkujacych, bo tam chodzi glownie o sile, a nie o strategie. Ogolnie mile i latwe w obsludze. <br />Orki i gobliny oraz skaveny bardzo ciekawe armie, ale przy pechu mozesz sam sobie wybic polowe armii. Potrzeba dobrych rzutow i dobry humor. <br />Wysokie elfy rzadza w strefie magii <br />Imperium (moja armia) jest najbardziej wszechstronne i ma najlepszy sprzet (armaty, czolg parowy, helblaster :evil: ) <br />Vampie Counts cos w stylu chaosu, vampiry wymiataja. <br />Bretonia i Mroczniaki sa na razie slabe (Bretonia nie ma jeszcze kodeksu, a mroczniaki sa schrzanione i trzeba naprawde dobrze grac, aby wygrac) <br />Khemri i Lustri dobrze nie znam nowych kodeksow jeszcze, ale wydaja sie ciekawe. <br />A sa jeszcze lesne elfy, ktore dobrze urzyte potrafia wystrzelac wroga. <br />Krasnoludow nie chciales, ale one rzadza w defensywie (zaraz po imperium :wink: <br /> <br />Pozdro
 
inquisitor__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 50
Rejestracja: ndz kwie 27, 2003 10:55 pm

sob cze 07, 2003 12:04 pm

Oczywi¶cie najpierw zobacz, która armia podoba ci siê wizualnie, potem sprawd¼ w jaki sposób skutecznie mo¿na ni± pograæ i je¶li obie te sprawy ci siê spodobaj± to to jest armia dla ciebie. <br />Przypomnia³em sobie jeszcze jeden sklep w wawie. Ksiêgarnia Bellona czy ajko¶ tak, jest niedaleko za uniwerkiem (patrz±c z ursynowa) przy jakim¶ salonie samochodowym (chyba mercedesa), a podrodze jest jaki¶ sklep z antykami , maj± miecze zbroja itd :)
 
Uimar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 463
Rejestracja: pt sty 03, 2003 8:44 am

sob cze 07, 2003 2:01 pm

Je¶li chodzi o Battla, wypad³em ju¿ troszkê z obiegu, ale warto przypomnieæ, ¿e istotny jest tak¿e koszt finansowy armii. Jeden s± dro¿sze, inne tañsze. Chyba Chaos i Wampiry s± najtañsze w kasie ...
 
Sm00k
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 364
Rejestracja: pt sty 17, 2003 9:54 pm

sob cze 07, 2003 2:27 pm

W 40-tce Tau (rox!) <br />W klasycZnego battle-a nie gra³em, choæ najbardziej podpasowuje mi idea najemników, czyli po troszce od wszystkich.
 
Franek
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 180
Rejestracja: pt lis 08, 2002 3:22 pm

sob cze 07, 2003 9:10 pm

Hej! Mam ju¿ plan - kupiê wysokie elfy. Ale co kupiæ na pocz±tku? Silverhelmsów? Nie mam pojêcia - pomocy!!! <br /> <br />Dogs of war to wed³ug mnie najg³upsza rasa z dostêpnych. Fajnie wygl±da armia z tej samej rasy ale taka mieszanka to nie dla mnie...
 
inquisitor__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 50
Rejestracja: ndz kwie 27, 2003 10:55 pm

sob cze 07, 2003 11:12 pm

Silver Helms oczywi¶cie, oddzia³ kawalerii trzeba mieæ. Pozatym mo¿e Spearmenów i jaki¶ mag by siê przyda³.
 
Franek
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 180
Rejestracja: pt lis 08, 2002 3:22 pm

ndz cze 08, 2003 11:17 am

A je¶li chodzi o porównanie to co jest potê¿niejsze - Chaos czy Wysokie elfy? Co nale¿a³o by kupiæ i w jakiej kolejno¶ci za 320 z³? Prosi³bym o pomoc. Aha. Chaos za 320 i Elfy za 320 z³. (przyda³by siê opis po co, za ile i dok³adna nazwa + t³umaczenie jej na polski) :roll:
 
inquisitor__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 50
Rejestracja: ndz kwie 27, 2003 10:55 pm

ndz cze 08, 2003 1:00 pm

Chyba nie bardzo kapujê. Generalnie Chaos jest najpotê¿niejszy ale kosztuje te¿ najwiêcej punktów.Ale za 1000 pkt. wystawisz np. 4 jednostki chaosu a 7 Wysokich elfów i si³a armii bêdzie równa. <br />Co do tego co kupiæ. Hm., ciê¿ko mi cokolwiek poradziæ bo Chaosem gra³em kiedy¶ na starych zasadach a High Elfami nigdy. <br />S± natomiast pewne "zasady" kolejno¶ci kupowania, które sprawdzaj± siê przy wiêkszo¶ci armii. <br />Wysokie Elfy: tak jak napisa³em wcze¶niej oddzia³ w³óczników, kawaleria i mag(co do tej kawalerii to sprawd¼ w Army booku czy mo¿esz ich wystawiæ maj±c tylko 1 oddzia³ spearmenów). <br />Chaos: tu jest wiêkszy problem, gdy¿ nie wiem co by¶ wola³ ( masz do wyboru 4 bogów chaosu). Kumpel gra wojownikami chaosu Khorna. Ma oczywi¶cie oddzia³ wojowników i rycerzy. Oba potê¿ne oddzia³y a kosztuj± tyle co inne figórki.
 
Halgir Rumunem Zwany
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 475
Rejestracja: pt cze 13, 2003 10:03 am

pt cze 13, 2003 11:44 am

Moje armie w Warmlotku to: <br />Kiedys (4 i 5 ed): <br />Chaos Dwarfy - rewelacyjne blundery i Earthshaker <br />Dark Elves - repeater xbows, miodzio <br /> :evil: <br />Obecnie: <br />Male, zielone i rechocza - czyli Lizardzi, popularne zabki [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img] <br /> <br />czy ma ktos moze dostep do zasad z 3 i 4 ed?? <br />moja podstawka do 4ed zaginela a chetnie porownalbym nowe zasady Lizardow ze starymi Slannami
 
Awatar użytkownika
Uzariel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 439
Rejestracja: śr maja 12, 2004 12:55 pm

pn cze 16, 2003 9:28 pm

<!--QuoteBegin-Franek+-->
Franek pisze:
<!--QuoteEBegin-->A jeśli chodzi o porównanie to co jest potężniejsze - Chaos czy Wysokie elfy? Co należało by kupić i w jakiej kolejności za 320 zł? Prosiłbym o pomoc. Aha.  Chaos za 320 i Elfy za 320 zł. (przydałby się opis po co, za ile i dokładna nazwa + tłumaczenie jej na polski)  :roll:
<br />Najlepiej kup sobie batalion, jezeli jest tej armii co poszukujesz (kosztuje 350zl) i masz tam 3 regimenty ( z reguly 2xpiechota i 1x kawaleria) oraz generala i jakas machine bojowa. <br />Oprocz teo jezeli nie masz nic najbardziej oplaca sie kupic podstawke, bo tam masz podrecznik i duzo figurek do orkow i imperium. Umwiasz sie z kims i sprzedajesz figurki, to mozna nawet wyjsc na 0, majac przy tym podrecznik :) <br /> <br />Pozdro
 
inquisitor__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 50
Rejestracja: ndz kwie 27, 2003 10:55 pm

wt cze 17, 2003 3:37 pm

Trzeba tylko znale¿æ kupca na to wszystko hehe. Co do batalionu, to niez³y pomys³ szczególnie ze wzglêdów ekonomicznych. Nie jest to jednak rozwi±zanie dla bardziej zaawansowanych graczy lub takich, którzy poprostu maj± ju¿ swoj± koncepcjê armii. Dodatkowo trzeba mieæ te 350 zeta na raz, na co nie ka¿dy mo¿e sobie pozwoliæ. Ja osobi¶cie wolê kolekcjonowaæ moj± armiê figurka po figurce (no zwykle po 3 bo tyle jest w blisterach).
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

śr cze 18, 2003 8:02 am

Jako grający Dark i High Elfami mam propozycję : <br /> <br />HE : na początku jazda (SilverHelms) oraz łucznicy, spearelves zostaw na koniec, napewno potrzebne będą balisty i to co najmniej 2 a i tak prędzej czy później będziesz miał 4, reszta w zależności od stylu gry, defens to piechota (SwordMaster), ofens to jazda DragonPrince. Z użytecznych jednostek mogę polecić jeszcze rydwany (takie sobie) oraz WhiteLions (bo łażą po lasach bez ograniczeń). <br /> <br />DE : DarkRiders 12 szt, Regiment Wariorsów (box 16 szt), napewno oddział Zimnych Jednych (ColdOne) 8 szt na początek wystarczy, Smok z generałem, i bolce (Reaper Bolt Thrower) minimum 2 i tak skończysz na 4 [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/ohmy.gif[/img] , Na pewno też warto mieć 20 Korsarzy, w Warriorsami jest dylemat, obniżono koszt punktowy do 7p, co powoduje że stali jakby atrakcyjniejsi. <br />Ja proponuję mieć klocek 20 worriorsów z spearami i 20 z kuszami. <br />Natomiast egzekutorzy cóż, ja przerabiam plastykowych Warriorsów na egzeków, po skrucenu drzewców włóczni wychodzą świetne dwuraki. Hydra też się przyda, i dwa rydwany bo są dobre. <br /> <br />Oczywiście wszystkie klocki piechoty z pełnymi Command Group'ami.
 
Franek
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 180
Rejestracja: pt lis 08, 2002 3:22 pm

NIESPODZIANKA !!!!!!!!!!!!!!!

sob lip 05, 2003 3:28 pm

Hehehehe... High Elfy gór±! Mam ju¿ ³uczników, w³óczników, fajny command group i tyle kasy w kieszeni, ¿e jak tylko ich posklejam i pomalujê to kupujê kolejne dwa regimenty i jaki¶ oddzielno pakowanych. Mówiê wam ale mam eksajtacjê!!! Mój ma³y brat zbiera Imperium i te¿ jest zadowolony.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości