Zrodzony z fantastyki

 
Cień__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 77
Rejestracja: czw sty 16, 2003 7:45 pm

Wydatki i czas

pt sty 17, 2003 6:43 pm

Mam takie ma³e pytanko mo¿e troche g³upie ale jestem ciekawy ile czasu i pieniêdzy zu¿ywaj± niektórzy by tak dobrze znaæ siê na D&D i innych grach RPG. Zadajê te pytania gdy¿ nie wiem ile trzeba po¶wiêciæ by staæ sie dobrym graczem. <br /> <br />Z góry dziêkuje za odpowiedzi.
 
Zbrozło
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 530
Rejestracja: pn lis 11, 2002 1:52 pm

pt sty 17, 2003 6:47 pm

Ca³e zycie a i to bywa za ma³o :) :wink: <br />Kiedy¶ po³owe pensji teraz ¿ona mocno ogranicza moje zapedy a dziecko domaga sie swoich zabawek :) <br />A tak na powa¿nie zajmuje sie tym prawie 15 lat i nadal uwa¿am sie za niedo¶wiadczonego i wci±¿ sie ucze :) (podobno na nauke nigdy nie za pózno )
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

pt sty 17, 2003 7:06 pm

<!--QuoteBegin-Zbroz³o+-->
Zbroz³o pisze:
<!--QuoteEBegin-->Ca³e zycie a i to bywa za ma³o :) :wink: [...]
<br />To bardzo sprytna odpowied¼ i chyba siê pod ni± pod³±cze :wink: :) . <br /> <br />Ja wydaje praktycznie ca³e swoje (skromne) "zarobki" na RPG (mieszkam nadal z rodzicami, dziêki czemu nie jest ¼le :wink: ). Miesiêcznie czytam zazwyczaj kilka pozycji "erpegowych" i dziêki temu rozwijam swoj± wiedzê. Poza tym serfowanie po necie i bytno¶æ na forum ma tak¿e swoje dobre strony :wink: .
 
Cień__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 77
Rejestracja: czw sty 16, 2003 7:45 pm

pt sty 17, 2003 9:05 pm

Dziêkujê za te dok³adne informacje ale czy to oznacza ¿e je¶li do koñca ¿ycia bêdê gra³ w RPGito i tak nauczê siê za ma³o??? <br /> <br />Lekki horror ale ma dobre strony np. tak± ¿e je¶li wci±¿ bêdzie mi ma³o RPGów to nigdy siê nie oka¿e ¿e nic wiêcej siê nie nauczê!!!
 
Haron__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 298
Rejestracja: pt sie 09, 2002 11:55 am

pt sty 17, 2003 9:08 pm

RPG to istny odkurzacz pochlaniajacy pieniadze. Kiedy zlapiesz przyslowiowego bakcyla, to ciezko sie od tego oderwac. Ja osobiscie nie wydaje zbyt wiele kasy, ale jesli ktos chce byc na czasie z nowosciami, to musi troche forsy utopic. <br />Coz, milosc czasami potrafi byc slepa.... :wink:
 
Cień__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 77
Rejestracja: czw sty 16, 2003 7:45 pm

pt sty 17, 2003 9:28 pm

A jeszcze takie ma³e jedno pytanko co jaki czas zazwyczaj urz±dzacie sesje???
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

pt sty 17, 2003 9:41 pm

<!--QuoteBegin-Cieñ+-->
Cieñ)</div><div class='quotemain'><!--QuoteEBegin-->Dziêkujê za te dok³adne informacje ale czy to oznacza ¿e je¶li do koñca ¿ycia bêdê gra³ w RPGito i tak nauczê siê za ma³o???[...][/quote] <br />Ja raczej bym powiedzia³, ¿e zawsze czego¶ nowego mo¿na siê nauczyæ lub co¶ nowego odkryæ. <br /><!--QuoteBegin-Cieñ+--><div class='quotetop'>QUOTE(Cieñ pisze:
<!--QuoteEBegin--> jeszcze takie ma³e jedno pytanko co jaki czas zazwyczaj urz±dzacie sesje???
<br />Ostatnimi czasy ilo¶æ sesji bardzo u mnie zmala³a (brak czasu i/lub zgrania - dla ludzi pracuj±cych/studiuj±cych jest to do¶æ trudne). Ale dawniej mieli¶my sesje co tydzieñ, a w czasie wolnym (ferie, wakacje itp.) czasem nawet codziennie.
 
Mateo__
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1909
Rejestracja: śr wrz 18, 2002 8:28 pm

pt sty 17, 2003 11:09 pm

Kiedys bylo co tydzien, ale teraz rozproszylismy sie po kraju wiec dobrze jesli uda sie co dwa tygodnie. <br /> <br />zeby sie dobrze znac trzeba sie dnd pasjonowaæ. Je¶li siê pasjonujesz to czas nie jest taki wa¿ny.
 
Awatar użytkownika
Mirit
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 905
Rejestracja: ndz wrz 28, 2003 3:54 pm

pt sty 17, 2003 11:15 pm

No cóż , jesli potrzebuję jakie materiały to ide je kupic , jak mam pieniądze oczywiscie ( niestety nie mam ) [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif[/img] , a przebywanie na forum dobrze wplywa na moje Prowadzenie i granie :mrgreen: <br /> <br />Gramy zawsze w Soboty, a prowadze co 2 tydzien Swoją przygodę a Starszy Wyjadacz Swoją , w której gram :mrgreen:
 
Chomik Jedi
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 240
Rejestracja: czw gru 26, 2002 7:59 pm

sob sty 18, 2003 11:51 am

Hmmm... widzê tu samych doros³ych (fizycznie?)... Rozumiemy Was, macie kasê ale nie du¿o czasu... bo widzicie, my mamy 13 lat i o kasê trudno - ale za to nie mamy ¿on i innych NDR (nadzwyczaj drogich rzeczy-to przeno¶nia, ofkoz) <br />widzê te¿, ¿e aby zostaæ do¶wiadczonym graczem, trzeba znaæ perfekt angielski... czy Wy te¿ tak my¶licie? <br />PS: interesujemy siê D&D od Bo¿ego Narodzenia i zd±¿y³o nas to wci±gn±æ, czasem my¶lê, ¿e to na³óg, z którego nie da siê wyzwoliæ...
 
ŻaBa__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: pn sty 13, 2003 7:52 pm

sob sty 18, 2003 6:50 pm

Zgadzam siê z Chmikiem Jedi. Jestem w tym samym wieku i ci±gle s³ysze ¿e zamiast graæ w D&D mam siê pouczyæ fizyki lubu chemi. A je¿eli chodzi o wydatki to rodzice mówi± ci±gle ¿e s± inne rzeczy na które mam wydawaæ kase. Jakie rady? <br />______________ <br />?yjemy po to aby walczyæ <br />a walczymy po to aby ¿yæ
 
Mateo__
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1909
Rejestracja: śr wrz 18, 2002 8:28 pm

ndz sty 19, 2003 12:19 am

Poucz sie fizyki i chemi. My jeste¶my dowodem na to ¿e DnD jest ponadczasowe... jeszcze przyjdzie na nie czas. Mo¿na pracowaæ i graæ ... ale na nauke mo¿e byæ potem za po¿no.
 
Anonim_1

ndz sty 19, 2003 12:22 am

Pamiętam, jak w '94... :wink: <br /> <br />RPG jest ponadczasowe. Gram od podstawówki (obecnie studiuję) i nic nie wskazuje na to, że przestanę grać po skończeniu studiów. RPG jest wspaniałym hobby, wartym poświęcenia mu wolnego czasu, jednak - poza RPG warto się również czymś zająć. Choćby szkołą (dzięki dobrym ocenom można trafić na dobre studia a potem złapać dobrą pracę i kupować podręczniki, kupować jeden za drugim :wink: :wink: :wink: ).
 
Vankar of Helm
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 81
Rejestracja: pt sty 17, 2003 8:05 pm

ndz sty 19, 2003 12:08 pm

Uczenie siê fizyki i chemii (fuj) te¿ siê w brew pozorom mo¿e przydaæ do rpg. Je¶li rodzice widz± ¿e siê uczysz to nie zrobi± z ciebie po roku gry satanisty ani niedorozwoja ("Masz ju¿ X lat a ci±gle zajmujesz siê krasnalami zamiast nauk±"). Poka¿cie im ¿e wam nie odbi³o (albo dobrze siê maskujcie - mi nie wysz³o [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/crying.gif[/img] ). Jak siê ma 13 - 15 lat to jescze jako¶ idzie ale potem przerombane. A co do kasy to nie jest to a¿ tak drogie jak siê wydaje je¶li siê koszty roz³o¿y na wszystkich graj±cych (zrzuta po 10 polskich nowych na podrêcznik chyba nikogo nie ukatrupi finansowo). <br /> <br />Pilnujcie siê, w tych ksi±¿kach mieszka szatan... :evil:
 
Zbrozło
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 530
Rejestracja: pn lis 11, 2002 1:52 pm

ndz sty 19, 2003 12:45 pm

Zwolenników kupowania podreczników na spo³ke jest pewnie tal samo wielu jak przeciwników(zawsze jest problem u kogo maja byæ podreczniki i dlaczego jest to GM :wink: )Pozatym naprawde uczcie sie póki mozecie tej fizyki ichemi (matma i polski nie wspominajac o j.obcych) to niebedziecie podczas sesji (a niedaj bóg podczas prowadzenia ) walic byków "realistycznych" :).A jak komu¶ brakuje pieniedzy (drodzy uczniowie :wink: ) to moze tak czasem przygi±c karku i popracowaæ dorywczo?? Wtedy sie docenia to co ma :)
 
Cień__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 77
Rejestracja: czw sty 16, 2003 7:45 pm

ndz sty 19, 2003 2:50 pm

Mnie rodzice te¿ obje¿dzaj± za to ¿e ostatnio ci±gle wymy¶lam jakie¶ przygody albo co¶ podobnego i ¿ebym nie traci³ na te "g³upoty" czasu ¿e lepiej jest sie pouczyæ lub wyj¶æ na dwór
 
Azuth
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 214
Rejestracja: pt lip 12, 2002 8:21 pm

ndz sty 19, 2003 6:05 pm

Z rodzicami zawsze tak jest.Staraj siê wszystko przemilczeæ i byæ mi³ym.A je¶li chodzi o podrêczniki to dla gracza wystarczy sam Podrêcznik Gracza, a kosztuje on ok.50 z³.Reszta to tylko dodatki ubarwniaj±ce grê.
 
Akaradus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 154
Rejestracja: śr sty 08, 2003 7:56 pm

ndz sty 19, 2003 6:37 pm

Ze mnie czasami robi± niedorozwoja, ale dlatego staram siê wszystkich czynów zwi±zanych z RPG dokonywaæ w tajemnicy. Nigdy rodzicom nie pokazujê co nowego kupi³em. Nawet je¶li mój podrêcznik gracza le¿y na widoku, to i tak nie pomy¶l± nic z³ego, bo pewnie my¶l±, ¿e po¿yczony, poza tym rzadko wchodz± do mojego pokoju. Ale i tak kostki chowam do szafy, bo jak by je zobaczyli, to by pomy¶leli, ¿e zamiast byæ na ludzkim poziomie, to siê zajmujê dziecinad±. U mnie w klasie jest jeden cz³owiek, który tego nie ukrywa. Dlatego jego rodzice czêsto widz± w nim g³upka (mo¿e nie dos³ownie).
 
ŻaBa__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: pn sty 13, 2003 7:52 pm

ndz sty 19, 2003 6:46 pm

<!--QuoteBegin-Carhandor+-->
Carhandor pisze:
<!--QuoteEBegin-->U mnie w klasie jest jeden cz³owiek, który tego nie ukrywa. Dlatego jego rodzice czêsto widz± w nim g³upka (mo¿e nie dos³ownie).
<br />Ja tego nie ukrywam a rodzice nie widz± we mnie g³upka. Po prostu s±dz± ,¿e ta gra jest bezsensowna i ,¿e i tak zanied³ugo z niej zrezygnuje bo mi siê znudzi. My¶l± tak dlatego ¿e nigdy w to nie grali i niewiedz± jak to wci±ga. :)
 
merlin93
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 233
Rejestracja: czw paź 31, 2002 8:04 am

ndz sty 19, 2003 7:18 pm

Ja potrafiê d³uuugo zbieraæ, ciu³aæ grosik do grosika :razz:, a¿ bêdê mia³ na jaki¶ wymarzony podrêcznik. Co do do¶wiadczenia i wiedzy zwi±zanej z RPG, to uwa¿am, ¿e najwiêcej mo¿na siê nauczyæ przez granie, czyli du¿o praktyki. Osobi¶cie nie lubiê siê uczyæ ca³ej mechaniki i tego wszystkiego(choæ czê¶ci trzeba)wiêc du¿o praktykujê :mrgreen: Rodzice natomiast mówi±, ¿e ich to nie ciekawi, ale je¶li mam ochote, to niech gram, ca³e szczê¶cie :) <br /> <br />Pozdrawiam!
 
Chomik Jedi
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 240
Rejestracja: czw gru 26, 2002 7:59 pm

pn sty 20, 2003 6:55 pm

my (?aBa, Cieñ i ja, OCJ - jak nie wiecie co to znaczy to do ?aBy) ciuæ³amy forsê i ciuæ³amy, a efektów nie widaæ. Uwa¿amy, ¿e 3 podrêczniki - Podr. Gracza, Mistrza i Ksiêgê Bestii w zupe³no¶ci wystarcz±. Osobi¶cie my¶la³em o kupnie ?yj±cego Greyhawka, ale widzia³em cenê... Có¿, terapia wstrz±sowa. Mam pytanie - czy w jakim¶ sklepie (normalnym, nie internetowym) mo¿na kupiæ wieeelkie mapy np. do Forgottena? I gdzie jeszcze oprócz s³ynnej Ko¶ciuszki Street i Barda mo¿na kupiæ akcesoria do RPG na ?l±sku? <br />A co do nauki, to z chemi i fiz± idzie nam nie¼le, a RPG jeszcze pog³êbia nasz± chêæ uczenia siê angielskiego i ruskiego - w tych :-) jêzykach s± doki o ¶wiatach (¶ci±gn±³em sobie pliczek o Forgottenie - 303 stron po English :-) Dziêki bogom chomików, ¿e trochê znam ten @%#$^!@ jêzyk i mog³em co¶ zrozumieæ...
 
Vankar of Helm
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 81
Rejestracja: pt sty 17, 2003 8:05 pm

pn sty 20, 2003 7:33 pm

Moi rodzice (to o mnie pisze Carhandor) uwa¿aj± to za typowy przyklad dziecinady i braku zainteresowania powa¿nymi sprawami. Czasem, narazie w ¿artach, mówi± ¿e jakim¶ satanist± zosta³em. Jest to martwi±ce ale nie zamierzam rezygnowaæ bo im siê nie podoba. I nie da im siê wyt³umaczyæ ¿e to tylko nieszkodliwa forma spêdzania czasu.
 
Akaradus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 154
Rejestracja: śr sty 08, 2003 7:56 pm

pn sty 20, 2003 9:23 pm

Dlatego uwa¿am, ¿e jeste¶ chaotyczny, nie neutralny.
 
Muad'Dib
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 499
Rejestracja: pt wrz 27, 2002 8:59 am

sob sty 25, 2003 7:24 pm

i tu sie ciesze ze w koncu wyfrunelem z rodzinnego gnaizadka do miasta kosynierow... tam przynajmniej mamu¶ka nie roztacza nademna swojej opieki. ludzie starej daty prawie nigdy nie zrozumeja "mrocznych :-) "
 
Vankar of Helm
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 81
Rejestracja: pt sty 17, 2003 8:05 pm

sob sty 25, 2003 8:12 pm

Rozumieæ to oni ¶wietnie rozumieja ale nie akceptuja. Oni te¿ byli m³odzi... chyba. Tak czy siak ich kontrola, komentarze i "b³yskotliwe" opinie sa mocno denerwujace.
 
Awatar użytkownika
prEDOator
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 23, 2002 1:11 pm

sob sty 25, 2003 8:19 pm

Proszę o powrót do tematu rozmowy zamiast dywagować na temat dorosłych.
 
Horr
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 859
Rejestracja: sob lis 16, 2002 10:24 am

pn sty 27, 2003 2:31 pm

Podrêczniki do D&D dosta³em od babci na miko³ajki :mrgreen: Nieco siê zdziwi³a jak zobaczy³a jedno pud³o i dwa wielkie tomiszcza, ale co tam. Niestetu mam dziwne przeczucie, ¿e na Monster's Manual to ju¿ sobie muszê sam odkladaæ pieni±dze. Có¿, takie ¿ycie. <br /> Ale rzeczywi¶cie, najlepiej wykorzystywaæ wszelkie mo¿liwe okazje. I oczywi¶cie naci±gaæ bliskich. <br /> A czas? ?oj ró¿nie, róznie. Teraz co prawda s± ferie, lecz raczej nik³e szanse, ¿e zrobiê sesjê. Powód - wszyscy powyje¿d¿ali :) . Najlepsze s± soboty. Wszyscy s± wyluzowani, maj± du¿o czasu (niektórzy. Mam tekiego jednego, któremu siê ci±gle spieszy).
 
Cień__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 77
Rejestracja: czw sty 16, 2003 7:45 pm

śr sty 29, 2003 5:32 pm

<!--QuoteBegin-Edo+-->
Edo pisze:
<!--QuoteEBegin-->Proszê o powrót do tematu rozmowy zamiast dywagowaæ na temat doros³ych.
<br />Mnie to nie przeszkadza ¿a niektórzy siê tu wypowiaj± o sytuacji w jakiej s±(o tym co s±dz± o D&D ich rodzice) ja sam jestem w dosyæ kiepskiej w zwi±zku z tym dobrze wiedziec ¿e nie jestem osamotniony [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img]
 
Vankar of Helm
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 81
Rejestracja: pt sty 17, 2003 8:05 pm

śr sty 29, 2003 6:02 pm

Do tego rodzice i sytuacja rodzinna to strasznie wielki porzeracz czasu który mo¿na by po¶wiêciæ na grê : "Nie, nie grasz dzisiaj w te szatañskie gry, do lekcji, won, trzy tygodnie temu mówi³e¶ co¶ o sprawdzianie z matmy, do roboty..." i tym podobne. To jeden z nieod³±cznych elementów gry (do czasu a¿ siê opu¶ci domowe pielesze). Poza tym rodziciele nasi w wiêkrzo¶ci wypadków maj± znaczny wp³yw na finanse nasze. To jest problem globalny, potworny i ogólnie straszny.
 
Grybcio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: czw sty 30, 2003 1:28 pm

czw sty 30, 2003 5:08 pm

Cieñ mam sprawe zacz±³em sie interesowaæ DND(ty mnie w to wci±g³e¶)i mo¿e my bêdziemy kupowaæ podrêczniki wspólnie ??????? Ja mam kase wiêc to zale¿y od ciebie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości