Zrodzony z fantastyki

 
Haron__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 298
Rejestracja: pt sie 09, 2002 11:55 am

Smokowcy

ndz sty 19, 2003 9:58 pm

Smokowcy to jedna z ciekawszych ras, ktore przewinely sie przez Krynn. Stworzeni podczas Wojny Lancy z jaj dobrych smokow dzielnie sluzyli Krolowej Ciemnosci do ostaniej bitwy. Okazali sie najwierniejszymi slugami, gdy inni zawiedli. Przez wielu niedoceniani, traktowani jak mieso armatnie, stanowili o sile armii ciemnosci. <br /> <br />Jak oceniacie te rase i jakie w Was budzi ona odczucia? <br /> <br />Czy ktos wie jak sie potoczyly dalsze losy Kanga i jego brygady po znalezieniu jaj z samicami w finale ksiazki "Brygada ?mierci"?
 
Glinthor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: pt sty 03, 2003 8:19 am

ndz sty 19, 2003 11:09 pm

Pamiêtam jak pierwszy raz zetkno³em siê z nimi czytaj±c ! tom kronik. To by³o co¶ okropnego, zakapturzone postacie które w mgnieniu oka zmieniaj± siê w cz³ekokszta³tne gady i to przera¿enie gdy broñ bohaterów zostaje w ich ciele po tym jak kamienieja albo co gorsza wybuchaj±. <br /> <br />Jest to niesamowity przeciwnik, silny mobilny(skrzyd³a) i wytrzyma³y. Do tego nawet po ¶mierci potrafi zebraæ ¿niwo. Jednak najgorzej kiedy spotykasz go poraz pierwszy, nie wiedz±c o jego mo¿liwo¶ciach wtedy jego skuteczno¶æ jest wielokrotnie wiêksza
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

Re: Smokowcy

ndz sty 19, 2003 11:19 pm

<!--QuoteBegin-Haron+-->
Haron pisze:
<!--QuoteEBegin-->[...]Czy ktos wie jak sie potoczyly dalsze losy Kanga i jego brygady po znalezieniu jaj z samicami w finale ksiazki "Brygada ?mierci"?
<br />Jest druga czê¶æ serii Kang's Regiment - Draconian Measures. Oto krótka recenzja: <br /><!--QuoteBegin-James+-->
James pisze:
<!--QuoteEBegin-->This was an excellent sequel to the book Doom Brigade, also by Margaret Weis and Don Perrin. It explains the lives of the First Dragonarmy Engineers and the female draconians they rescued during the Chaos War from Thorbardin. It also gives more insight into the lives of draocnians, with the introductory of kapaks and auraks to the regiment's story. It also tells the story of the rise of the Free Draconian city of Teyr, and how Kang becomes governor. Sadly we lose an old friend, but this was a good book all the same, worthy sequel of Doom Brigade, which was my second Dragonlance book.
<br />Obrazek
 
Awatar użytkownika
prEDOator
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 23, 2002 1:11 pm

ndz sty 19, 2003 11:25 pm

<!--QuoteBegin-Glinthor+-->
Glinthor pisze:
<!--QuoteEBegin-->Jest to niesamowity przeciwnik, silny mobilny(skrzydła) i wytrzymały. Do tego nawet po śmierci potrafi zebrać żniwo. Jednak najgorzej kiedy spotykasz go poraz pierwszy, nie wiedząc o jego możliwościach wtedy jego skuteczność jest wielokrotnie większa
<br />Dokładnie! Szczególnie, że w zależności od typu smokowca po jego śmierci następują inne efekty. Zamiana w kamień, wybuch itp. Niestety w kronikach zostały przedstawione bezsensownie. Niczym głupie goblinoidalne mięso armatnie. Aby dokładnie poznać tę niesamowitą rasę i jej pociąg do spirytusu należy przeczytać "Brygadę ?mierci".
 
Nostaven
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 89
Rejestracja: wt lip 26, 2005 7:49 pm

wt sty 21, 2003 10:57 am

Niestety nie czytałam (mam nadzieję, że na razie) "Brygady ?mierci", a mimo to smokowców uważam za naprawdę interesujacą rasę. Już sam fakt, że mają tak... osobliwy rodowód przemawia na ich korzyść - w moim odczuciu oczywiscie. Uważam ich za genialne wojsko i jakby wizytówkę dla Smoczych Władców, ale bynajmniej nie mięso armatnie. Denerwowało mnie jedno: opisywano ich właśnie jako bardzo silnych osobników o masie ukrytych zdolności, a bohaterowie jakoś strasznie łatwo sobie z nimi zawsze radzili :? . Ech, nie lubię takiego przydawania głównym bohaterom sił...
 
merlin93
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 233
Rejestracja: czw paź 31, 2002 8:04 am

wt sty 21, 2003 8:45 pm

<!--QuoteBegin-Edo+-->
Edo pisze:
<!--QuoteEBegin-->Niestety w kronikach zosta³y przedstawione bezsensownie. Niczym g³upie goblinoidalne miêso armatnie.
<br />Dok³adnie! Byæ mo¿e to te¿ nastawi³o mnie do nich negatywnie. Jednak zawsze, a szczególnie na pocz±tku wzbudzali strach i troskê o dru¿ynê. Mo¿e odbiegnê trochê, ale "Kroniki" by³y pierwsz± seri± fantasy w której bohaterowie masowo gineli(to w sprawie dodawania mocy bohaterom). Oczywi¶cie, nie dos³ownie, ale pomy¶lcie, prawie ca³a dru¿yna zginê³a, a u takiego Drizzta(którego zreszt± baaardzo lubiê) raz ledwo Wulfgar i to tylko po to, ¿eby znowu od¿yæ. :) <br /> <br />Pozdrawiam!
 
Nostaven
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 89
Rejestracja: wt lip 26, 2005 7:49 pm

śr sty 22, 2003 9:07 am

<!--QuoteBegin-merlin93+-->
merlin93 pisze:
<!--QuoteEBegin--> Może odbiegnę trochę, ale "Kroniki" były pierwszą serią fantasy w której bohaterowie masowo gineli  (to w sprawie dodawania mocy bohaterom). Oczywiście, nie dosłownie, ale pomyślcie, prawie cała drużyna zginęła, a u takiego Drizzta(którego zresztą baaardzo lubię) raz ledwo Wulfgar i to tylko po to, żeby znowu odżyć. :)  
<br />Hmmm... Masowo ginęli, powiadasz? Nie masowo, tylko regularnie, raczej bym powiedziała :wink: . No ale część się pozabijała nawzajem, część się poświęciła, a smokowcy, którzy naprawdę są potężnymi przeciwnikami wyszli na słabowite podróbki prawdziwego zagrożenia :? . <br />Drizzta też lubię (ale wolę Zaka :wink: ), no ale tam jakoś mi nie przeszkadzała istna nieśmiertelność postaci. A w DL mnie denerwuje, że wszyscy, którzy zginęli, zginęli w jakiejś naprawde słusznej sprawie, w decydującym starciu. Przecież ktoś mógł zginąć przez przypadek, np. właśnie przy wybuchu takiego martwego smokowca, prawda?
 
merlin93
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 233
Rejestracja: czw paź 31, 2002 8:04 am

śr sty 22, 2003 10:04 am

No tak, pisa³em, ¿e to przeno¶nia, chodzi o to, ¿e autorzy nie bali siê u¶mierciæ bohaterów. Uwa¿am, ¿e to by³o dobre podej¶cie. Pokazywa³o to, ¿e ka¿dy mo¿e zgin±æ. Zgadzam siê tak¿e z Nostaven, ¿e kto¶ móg³by zgin±æ normlnie, tak poprsostu jak gin± inni ¿o³nierze. smokowcy byli niedocenieni, ale jeden koles by³ dopracowany. Piszê ze szko³y i nie mam dostêpu do ksi±¿ek, to by³ tajny agent, w³a¶nie smokowiec. Pamiêtacie go? <br /> <br />Pozdrawiam!
 
Nostaven
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 89
Rejestracja: wt lip 26, 2005 7:49 pm

śr sty 22, 2003 10:46 am

Ja czytałam dość dawno i szczerze mówiac to nie pamiętam takowego... Trzeba będzie odświeżyć sobie pamięć :) . <br />Co do uśmiercania bohaterów: tak, to mi akurat teżodpowiadało :) . Szczególnie, jak się kogoś nie lubiło... :wink:
 
merlin93
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 233
Rejestracja: czw paź 31, 2002 8:04 am

śr sty 22, 2003 9:38 pm

Edo! Pomocy, co to by³ za go¶æ :) No proszê jak potrzeba moderatora, to go nigdzie nie ma :razz: Zdaje siê, ¿e ten agent wrobi³ Z³otego genera³a i Tasa przez co wpadli w zasadzkê? Chyba tak to by³o. <br /> <br />Pozdrawiam!
 
Awatar użytkownika
prEDOator
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 23, 2002 1:11 pm

śr sty 22, 2003 9:57 pm

Być może chodzi o Bakarisa. Kochanka Kitiary, nie był on jednak smokowcem ale człowiekiem. Niestety nie mam kronik obecnie w domu więc nie mogę tego sprawdzić. Merlin, chodzi Ci o ten moment gdy Laurana wychodzi wraz z Tasme z miasta w nocy by sie tam z kimś spotkać?
 
merlin93
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 233
Rejestracja: czw paź 31, 2002 8:04 am

czw sty 23, 2003 8:06 am

Tak, ale mogê myliæ fakty. Na 100% by³ jaki¶ agent który by³ smokowcem, pamietam nawet swoje wyobra¿enie jego :) On zdaje siê wkrad³ siê wtedy do miasta i rozmawia³ z nimi(tj. Lauran± i Tasem), Bakaris to nie by³ napewno. Pozstaram siê to jak najszybciej sprawdziæ i nie zawalaæ forum :) <br /> <br />Pozdrawiam!
 
Fimbulwinter
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 69
Rejestracja: wt sty 07, 2003 12:32 pm

czw sty 23, 2003 5:00 pm

Imienia nie pamiêtam, ale rzeczywi¶cie, by³ taki jeden co udawa³ pijanego kiedy Kitiara polecia³a na smoku zostawiaj±c samego Tanisa a ten sie nudzi³ i powróci³ do starych znajomych... potem teg smokowiec pojawi³ siê pó¼niej kiedy odkryto ¿e w lochach maj± Berema... zdajsie Caramon go zabi³ ... albo sam Berem rozszarpa³? <br /> <br />Co do smokowców to ca³y czas siê zastanawiam po co oni w ogóle byli? To znaczy poza oczywistym powodem zniszczenia jaj dobrych smoków... Przecie¿ te wielotysiêczne armie by³y zbyteczne kiedy smoczy w³adca dysponowa³ choæby garstk± smoków :? Nadlatywa³ smok, niszczy³ miasto, spala³ budynki i mieszkañców a potem wkracza³a armia... ale po co? ¿eby utrzymaæ porz±dek w spalonym [i nadal okupowanym, tego te¿ nie rozumia³em] mie¶cie? ?eby wydawaæ pieni±dze smoczych w³adców na piwo i dziwki? Heh, a propo dziwek to stosunek ze smokowcem musia³ byæ dla takiej nielada prze¿yciem :razz:
 
Awatar użytkownika
prEDOator
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 23, 2002 1:11 pm

czw sty 23, 2003 6:35 pm

Wystarczy kilka smoków? Wielki błąd. Smoki owszem były najpotężniejszymi "jednostkami" jednak z taką jednolitą armią bardzo łatwo zwyciężyć. Można dopracować strategię niemalże idealną. Gorzej gdy na polu bitwy jest wiele jednostek o róznych zdolnościach. Zresztą smoki choć potężne nie były nieśmiertelne i dobre smoki wspierane przez ludzi wygrałyby bez problemu.
 
Fimbulwinter
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 69
Rejestracja: wt sty 07, 2003 12:32 pm

sob sty 25, 2003 3:21 pm

Tak, ale smokowcy przy wojnie lancy byli od pocz±tku. <br />Nawet wtedy gdy smoczym w³adcom nawet nie ¶ni³o siê o lancach czy dobrych smokach.
 
Awatar użytkownika
Uzariel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 439
Rejestracja: śr maja 12, 2004 12:55 pm

wt lut 04, 2003 6:38 pm

<!--QuoteBegin-merlin93+-->
merlin93 pisze:
<!--QuoteEBegin--> <br />Może odbiegnę trochę, ale "Kroniki" były pierwszą serią fantasy w której bohaterowie masowo gineli(to w sprawie dodawania mocy bohaterom). Oczywiście, nie dosłownie, ale pomyślcie, prawie cała drużyna zginęła, a u takiego Drizzta(którego zresztą baaardzo lubię) raz ledwo Wulfgar i to tylko po to, żeby znowu odżyć. :)   <br />Pozdrawiam!
<br />Zauwazylem, ze smierc w D&D wydaje sie troche naciagana, przecierz tam zawsze mozna wskrzesic trupa. Rozumiem, ze w DL moglo nie byc odpowiednio mocnego kaplana, ale Goldmoon wskrzesila Riverwinda. <br />Przypomina mi to jedna sesje w Earthdawna, gdzie MG zabil jednego BN poprzez odciecie mu wszystkich konczyn, to mysmy rzucili czar przytwierdzenie konczyn i wskrzesilismy go to MG zabil tego BN poprzez sciecie glowy :wink:. <br />Dlatego nie wiem dlaczego czesc bohaterow DL nie zostalo po prostu wskrzeszona.
 
Lindir
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: pn sty 20, 2003 10:55 pm

śr lut 05, 2003 1:27 am

<!--QuoteBegin-Uzariel+-->
Uzariel pisze:
<!--QuoteEBegin-->Dlatego nie wiem dlaczego czesc bohaterow DL nie zostalo po prostu wskrzeszona.
<br />Bo wtedy ksiazki stracilyby urok, to co tworzy fenomen Dragon Lance`a to brak postaci w stylu wspomnianego juz Drizzt`a (a fuuu) co to sam jeden robi za armie czy (skoro juz jestesmy przy Salvator`ze) odgrzewania starych smieci w postaci wskrzeszonego Wulfgara (o ktorym tez juz bylo) czy Drizzta tylko po to aby napisac kolejna ksiazke o przereklamowanym bohaterze. <br />I tak bohaterowie w Dragon Lance moga zginac albo zgubic sie w lesie, bo nie sa doskonali. <br /> <br />Powracajac do glownego tematu, to wydaje mi sie, iz smokowcy to rasa z mozliwosciami, jezeli sie ich odpowiednio wyszkoli to beda wtedy silni i prawie niepokonani w boju (patrz Brygada Smierci), a jezeli smokowcowi poprostu sie da miecz to zyskamy mieso armatnie (patrz Kroniki czy Ostrze Burzy).
 
Haron__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 298
Rejestracja: pt sie 09, 2002 11:55 am

śr lut 05, 2003 1:16 pm

Znane mi gatunki smokowcow: Aurak, Baaz, Bozak, Kapak, Sivak. <br /> <br />Powyzsze rodzaje pochodza z "Tales of the Lance", wydanego do AD&D. <br /> <br />Czy w 3ed. nadal mozemy spotkac taki podzial i czy w prownaniu z 2ed. ulegly zmanie statystyki tych stworzen? <br />Jesli tak, to bylbym wdzieczny za wszelkie informacje.
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

śr lut 05, 2003 1:47 pm

<!--QuoteBegin-Haron+-->
Haron pisze:
<!--QuoteEBegin-->Znane mi gatunki smokowcow: Aurak, Baaz, Bozak, Kapak, Sivak. <br /> <br />Powyzsze rodzaje pochodza z "Tales of the Lance", wydanego do AD&D. <br /> <br />Czy w 3ed. nadal mozemy spotkac taki podzial i czy w prownaniu z 2ed. ulegly zmanie statystyki tych stworzen? <br />Jesli tak, to bylbym wdzieczny za wszelkie informacje.
<br />Podzia³ nadal istnieje, ale na oficjalne rozpiski musimy trochê poczekaæ (mo¿liwe, ¿e bêd± w Dragonlance Campaign Setting). <br /> <br />Dodatkowo pojawi± z stwory z Pi±tej Ery - dragonspawns - smocze pomioty. S± to zmutowani przedstawiciele ró¿nych ras obdarzeni czê¶ci± duszy smokowca. Jednak s± w barwach smoków chromatycznych. Na ich oficjalne rozpiski te¿ trzeba poczekaæ.
 
vampi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: pt lut 14, 2003 5:40 pm

pt lut 14, 2003 7:12 pm

Ja mam pytanie na temat smokowców: chce poprowadzic sesje w swiecie Dragonlnce i nie mam statystyk do smokowcow, czy sa gdzies takie? Moze to glupie pytanie ale dopiero zaczynam kariere MG [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img]
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

pt lut 14, 2003 7:46 pm

<!--QuoteBegin-vampi+-->
vampi pisze:
<!--QuoteEBegin-->Ja mam pytanie na temat smokowców: chce poprowadzic sesje w swiecie Dragonlnce i nie mam statystyk do smokowcow, czy sa gdzies takie? Moze to glupie pytanie ale dopiero zaczynam kariere MG  :lol:
<br />Oficjalnych jeszcze nie ma do 3E. <br /> <br />Nieoficjalne mo¿na znale¼æ w Creatures of Ansalon, ale brakuje dwóch i s± dodane nowe rodzaje (nieoficjalne).
 
Demus
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 40
Rejestracja: sob mar 01, 2003 4:20 pm

czw mar 06, 2003 2:45 pm

A propo ... widzia³ kto¶ kiedy¶ komiks DragonLance wydawany przez DC/TSR ??? Ciekawi mnie ta seria i historia w niej opisana ... <br />Ahh ... Smokowcy jak¿e oni s± w nim fajnie narysowani ;P <br />Je¶li chodzi o smokowców "Bozak" widzia³em "gdzie¶" ich statystyki ... w któryms z dodatków do DragonLance(D&D) ... jak znajdê to dam znaæ w czym to siê znajdujê albo zamieszczê ich dane u mnie (na razie moja stronka przesta³a istnieæ). <br /> <br />Pozdrawiam
 
Demus
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 40
Rejestracja: sob mar 01, 2003 4:20 pm

pt mar 14, 2003 4:57 pm

Je¶li chcecie co¶ o smokowcach (Aurak, Baaz, Bozak, Kapak, Sivak) to poni¿ej zamieszczam link do pliku .pdf (579kB) <br /> <br />http://www.daminet.pl/~wg/3eDraco.pdf <br /> <br />Pozdrawiam
 
Setif
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: czw mar 13, 2003 3:05 pm

ndz mar 16, 2003 6:19 pm

Jesli ktos nie przeczytal przynajmniej Brygady ?mierci, to nie moze wydawac osadu na smokowcow. Kang jest swietnym materialem na Bohatera. <br />Zastanawial sie ktos, co by bylo gdyby smokowcow stworzono z jaj zlych smokow?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości