Zrodzony z fantastyki

Szary Mag
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

Typowe reakcje graczy

pn lut 10, 2003 11:33 pm

Chcia³bym siê dowiedzieæ jakie s± typowe reakcje waszych graczy. Oto przyk³adowa scenka: <br />Gracze dzielnie popylaj± go¶ciñcem, kiedy nagle do ich uszu dochodz± d¼wiêki k³utni miêdzi dwoma lud¼mi. Mê¿czy¼ni przeklinaj±, wrzeszcz± wszystko wygl±da jak normalna sprzeczka kiedy nagle jeden z nich wyjmuje miecz. <br /> <br />Co robi± wasi gracz; <br /> <br />A-rozdzielaj± ich <br />B-id± dalej <br />C-czekaj± a¿ zaczn± siê biæ i kibicuj± temu z wiêkszym mieczem <br />D- rzucaj± siê na nich i bij± <br />E-czekaj± a¿ siê pozabijaj±, a potem bior± rzeczy/kasê i biegn± kupiæ sobie p³ytówkê :) <br /> <br />Czekam na odpowiedzi <br />Pozdrófka

Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony

pn lut 10, 2003 11:59 pm

Aktualnie zareagowali by tak: <br />-Fireball i jadą dalej <br /> <br />Normalnie: <br />-Pojechali by dalej

Awatar użytkownika
Mirit
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt lut 11, 2003 9:21 am

Moi Gracze Prawdopodobnie by ich sobie darowali, ale , Jest taki Jeden Który by się na nich rzucił i ich rozdzielił ( Paladyn [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img] ). A reszta no cóż, "nie nasza sprawa "....

Muad'Dib
Stały bywalec
Stały bywalec

wt lut 11, 2003 10:29 am

jestem praktycznie pewien ze olalibysmy ich.jezeli jeden by zginal, a drogi lezal powiedzmy nieprzytomny - ich sakiewki bylyby juz nasze

Loethlin@-'-,--
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt lut 11, 2003 11:51 am

Hm... Ciê¿ko poowiedzieæ. My¶lê, ¿e mnich stara³by siê przekonaæ go¶ci, ¿eby przestali, krasnolud chcia³by ich uspokoiæ bij±c ich, ja pewnie zacze³abym przyjmowaæ zak³ady kto wygra... Ciê¿ko mi powiedzeæ co by zrobi³ mag i (nowy w dru¿ynie) pó³ork. Pewnie pewnie postawiliby na którego¶ z facetów...

Ghazad
Użytkownik
Użytkownik

wt lut 11, 2003 1:08 pm

No coz ja osobiscie sprobowalbym ich rozdzielic, ale jakby sie zaczeli do mnie pluc no to trudno po lbach bym ich pral.

Uimar
Stały bywalec
Stały bywalec

wt lut 11, 2003 1:40 pm

Postaci, w które obecnie siê wcielam, a jest ich dwie, zrobilyby co nastêpuje: <br />- mnich L/N próbowalby ich rozdzieliæ i dowiedzieæ siê o co poszlo, wzi±lby stronê tego, za którym stoi prawo, <br />- lotrzyk N/N przygl±dalby siê z ciekawo¶ci± i patrzyl jak by tu skorzystaæ na calej sytuacji. <br /> <br />Jednak wa¿ny jest te¿ ogólny "charakter" dru¿yny - "dobra, zla czy neutralna". Mniejszo¶æ musi siê dopasowaæ do wiêkszo¶ci.

Ristofan
Stały bywalec
Stały bywalec

wt lut 11, 2003 3:07 pm

Moje postacie: <br />- Lyle Blackberry - "panowie! [jezeli trzeba to biegnie i oddziela agresora] alez spokojnie! nie mozemy zalatwic tego na spokojnie? Zaraz przyjda straznicy i po co? No! Usiadzmy, postawie wam wino, zamowie cos do jedzenie i wszystko omowimy, w porzadku?" <br />- Izar Amanodel - stara sie ignorowac sytuacje, ale zrobilby jedna z dwoch rzeczy w zaleznosci od nastroju: <br /> - melancholijny - "Cisza! [jezeli trzeba to rzut czyms, aby nie doszlo do zaatakowania bezbronnego] Zanim zrobicie o jeden ruch za duzo zamknijcie swoje jadaczki i sluchajcie... [tutaj smutna opowiesc z moralem] Jezeli chcecie sie pozabijac to wasza sprawa, jezeli was niczego nie nauczyla ta historia, ktora zdarzyla sie naprawde to dalej - wyrznijcie sie, ale nie na moich oczach, bo nie moge patrzec jak dwie istoty gasza na wzajem swoje plomienie zycia..." <br /> - rozrywkowy - wyciaga rapier i mowi do agresora: "Hej! Cos taki skory do bitki? Moze sprobujesz z kims uzbrojonym? Schowaj swoj mieczyk, albo pospiewa sobie z nim moj rapier". Jezeli jest daleko i nie moze zapewnic bezpieczenstwa atakowanemu szybko dobywa luku i mowi: "Hej! Hulako! Jeden niewlasciwy ruch i bedziesz mogl pojsc pocalowac Gruumsha na jego planie. Powoli odloz miecz, albo uslyszysz piesn mojej wiernej strzaly." <br /> <br />Moja druzyna: Zachowuje sie dosc chaotycznie, ale pewnie by krzyczala, aby sie zamkneli, albo wyszli...

Gotwin
Częsty bywalec
Częsty bywalec

wt lut 11, 2003 8:12 pm

Moja dru¿ynka z m³otka: <br />-Za 30z³otych koron mo¿e pu¶cimy ciê wolno, a ciebie za 40, bo mi siê twoja morda nie podoba, cha, cha, cha! <br />A po chwili ledwo ¿ywi: <br />-Nie znacie siê na ¿artach, fraje¿y!!! Oppppsss, ja powiedzia³em frajerzy? Ja? Mia³em na my¶li fraaaaaa...mê¿nych wojowników!!! <br /> <br />Jak widaæ u nas zawsze jest weso³o :) (chyba, ¿e kto¶ zginie)

Arashi__
Częsty bywalec
Częsty bywalec

wt lut 11, 2003 8:46 pm

Moja barbarianna Latifa (Ch/D): "Stójcie je³opy bo inaczej to ja wam nat³ukê ! " i wyci±gniêcie zza pleców dwurêcznego sejmitarka czy czego¶ w tym gu¶cie. Powinno pomóc :razz:. <br />Reszta dru¿yny: <br />Sleed (Ch/D): podobna reakcja, prawdopodobnie poszed³by motyw ze strza³± miêdzy k³óc±cych siê (¶wietny ³ucznik). <br />Arren (N/N): Wlaz³by w krzaki i próbowa³ obu kolesiom wrzuciæ po sneak attacku :razz:

Quewen Veladorn
Stały bywalec
Stały bywalec

wt lut 11, 2003 10:26 pm

Ja wypowiem siê jako gracz: <br />Mam kilka postaci o ró¿nych charakterach, ale najprawdopobodniej polecia³ by Firebol [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img]

Gotwin
Częsty bywalec
Częsty bywalec

śr lut 12, 2003 9:17 pm

Temat jest typowe reakcje graczy, ja opowiem prawdziw± historiê o tych przeciwnych (gracz ju¿ dawno wylecia³ z dru¿yny po zagraniu na 2 sesjach). Trochê go podpu¶ci³em, prawda, no ale b±d¼ co b±d¼ jego wypowied¼: <br />"Atakujê sejmitarem t± muchê!"

takisobieMG
Zespolony z forum
Zespolony z forum

czw lut 13, 2003 1:51 pm

Jak moi gracze zareagowali by nato? Hmmm. <br /> <br />Wiekszosc moich graczy: trudno powiedziec. <br /> <br />Nekromanta: pojechal by dalej. <br /> <br />Druid (prowadzony przez gracza czerpiacego przyjemnosc z wyglupow i denerwowania innych - spacyfikowany): Schowal by ich do kociolka i zapytal dlaczego sie nie smiejemy... Nastepnie wlozyl by kociolek do plecaka, potem wyja, przywalil by nim reszcie druzyny, odszedl nad moze (mimo ze sesja toczyla sie w gorach) i poplyna w nim do Ameryki. <br /> <br />Gracze od Play BY Chat: Prowadzacy pozytywne postacie by ich rozdzielili, prowadzacy zle postacie by ich olali lub zabili (w zaleznosci od okolicznosci) prowadzacy postac obroncy prawa bycmoze probowalby ich aresztowac.

Jervon__
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

czw lut 13, 2003 6:51 pm

Moi gracze rozdzielili by ich, przetzepali i zakopali po szyje na trakcie :)))))))))))))))) <br />a tak serio to nie mam pojecia bo to sa gracze i w zaleznosci od swojego chumoru robia rozne rzeczy. A tych wszyskich mistrzow gry ktorzy tak doskonale przewiduja reakcje graczy jest mi szkoda bo poco robic sesje SAMI SOBIE POGRAJCIE!!!

Awatar użytkownika
AdamWaskiewicz
Szef działu
Szef działu

pt lut 14, 2003 9:06 am

Jervon napisa³: <br />
A tych wszyskich mistrzow gry ktorzy tak doskonale przewiduja reakcje graczy jest mi szkoda bo poco robic sesje SAMI SOBIE POGRAJCIE!!!
<br /> Prawdê powiedziawszy, zupe³nie nie rozumiem tego komentarza. Przecie¿ to dobrze, je¿eli MG na tyle zna swoich graczy i ich postacie, ¿e jest w stanie ze znaczn± doz± prawdopodobieñstwa okre¶liæ ich zachowanie w konkretnej sytuacji. ?wiadczy to bowiem nie tylko o tym, ¿e posiad³ choæby podstawy psychologii (co bywa bardzo przydatne przy prowadzeniu),a le tak¿e (a raczej - przede wszystkim) o tym, ¿e gracze odgrywaj± swoich bohaterów spójnie i konsekwentnie, a nie postêpuj± kieruj±c siê wy³±cznie chwilowymi kaprysami (czy jak ty to napisa³e¶ "w zaleznosci od swojego chumoru "). <br /> <br /> Pozdrawiam, <br /> Adam

Awatar użytkownika
Mirit
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pt lut 14, 2003 9:18 am

Zgadzam się z Adamem jesli MG dobrze zna gracze i przewiduje ze to i tamto, to lepiej jest stworzyc przygodę, by graczowi/graczom grało się naprawde dobrze :mrgreen:

Loethlin@-'-,--
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pt lut 14, 2003 10:10 am

Zgadzam siê z Miritem i Adamem. Im lepiej zna siê swoich graczy, tym lepsze i ciekawsze dla nich przygody mo¿na wymy¶laæ. ?atwo te¿ mo¿na graczy do dzia³ania zmusiæ, kiedy wiadomo co jest dla nich "kijem" a co "marchewk±". Mi Ciebie jest, Jervonie, szkoda, bo znajomo¶æ w³asnych graczy to jeda z wa¿niejszych rzeczy dla MG.

tomasir
Stały bywalec
Stały bywalec

Re: Typowe reakcje graczy

pt lut 14, 2003 10:16 am

<!--QuoteBegin-Szary Mag+-->
Szary Mag pisze:
<!--QuoteEBegin-->Chcia³bym siê dowiedzieæ jakie s± typowe reakcje waszych graczy. Oto przyk³adowa scenka: <br />Gracze dzielnie popylaj± go¶ciñcem, kiedy nagle do ich uszu dochodz± d¼wiêki k³utni miêdzi dwoma lud¼mi. Mê¿czy¼ni przeklinaj±, wrzeszcz± wszystko wygl±da jak normalna sprzeczka kiedy nagle jeden z nich wyjmuje miecz. <br /> <br />Co robi± wasi gracz; <br /> <br />A-rozdzielaj± ich <br />B-id± dalej <br />C-czekaj± a¿ zaczn± siê biæ i kibicuj± temu z wiêkszym mieczem <br />D- rzucaj± siê na nich i bij± <br />E-czekaj± a¿ siê pozabijaj±, a potem bior± rzeczy/kasê i biegn± kupiæ sobie p³ytówkê :)  <br /> <br />Czekam na odpowiedzi <br />Pozdrófka
<br />Wszystko zale¿y od nich. Je¶li wygl±da³o by to na "równy" pojedynek, bym sobie chyba darowa³, tylko bym zabiæ raczje nie pozwoli³ ale porz±dnie obiæby siêmogli. je¶li za¶ jeden z nich by³by wyra¼nie lepszy stara³bym mu siê wypersfadoaæ 9nawe przy u¿yciu mojego toporka) by da³ tamtemu spokój. A do zwijania sakiewek nigdy bym siê nie posuno³...

Jervon__
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

pt lut 14, 2003 6:47 pm

Znajomosc graczy tak ale calkowite przewidywanie ich zachowan to jest przegiecie, nigdy nikogo tak sie znac nie bedzie

mad_berzerker
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

pt lut 14, 2003 7:11 pm

Prawie Jervon... <br />Pamiêtaj - profesjonalistów da siê przewidzieæ - tylko kompletni amatorzy i prawdziwi mistrzowie potrafi± zaskoczyæ. A przewidywanie to prosta taktyka odnoz±ca sie do walki broni± bia³± - je¶li wiesz jak powinna wygl±daæ reakcja na dany ruch to go wykonujesz i juz wiesz co zrobi przeciwnik - to samo mo¿na powiedziec o graczach - ich reakcja zale¿y od sytuacji, a sytuacje powstaj± w g³owie mistrza gry przewiduj±cego reakcje graczy.

Haazi
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

pt lut 14, 2003 7:16 pm

Ja bym ich zamieni³ w szczury albo pieski(ew.kotki)i poszed³ dalej :wink:

Gotwin
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pt lut 14, 2003 8:19 pm

<!--QuoteBegin-Haazi+-->
Haazi pisze:
<!--QuoteEBegin-->Ja bym ich zamieni³ w szczury albo pieski(ew.kotki)i poszed³ dalej :wink:
<br />Pytam: po co? <br />Moja warhammerowa postaæ raczej szuka³aby rozwi±zania, które da³oby jej jak najwiêksze korzy¶ci (prawdopodobnie "poprosi³aby" o sakiewki, a potem niezale¿nie od odpowiedzi zar¿nê³a i wziê³a pieni±dze), ale jaki sens ma zamienianie ich w zwie¿aki :?: :?: :?:

IronNasa
Użytkownik
Użytkownik

pt lut 14, 2003 8:21 pm

C - Byle glosno kibicowac :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Florian__
Częsty bywalec
Częsty bywalec

sob lut 15, 2003 6:25 pm

Hmm, po kolei (moja dru¿yna): <br />-Cadogan - sta³by cicho z boku <br />-Legolas - podbieg³y krzycz±c "Spokój, nie denerwujcie siê! Nic wam nie jest?" <br />-Rudi - zabi³by obu <br />-Bezimienny - podzszed³by i krzykn±³ "Jeszcze jeden ruch i ziemia nasi±knie wasz± posok±", po czym tak czy tak by ich zabi³ :) <br /> <br />Hmm, jeszcze jedno. W±tek jest ciekawy, mo¿e by go przykleiæ i tak jak z "Pomys³ami na MM" co jaki¶ czas dawaæ now± sytuacjê z kilkoma mo¿liwo¶ciami. Niech kto¶ co¶ wymy¶li, bo chwilowo nie mam weny.

Haazi
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

sob lut 15, 2003 7:19 pm

No fakt.Nie pomy¶la³em o tym.Oczywi¶cie ¿e moja postaæ z Dnd by ich skroi³a a potem zamieni³bym ich mo¿e nie w szczury ale zombie? :evil: -Racja tak by by³o lepiej. :evil:

Morland
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

śr mar 19, 2003 8:33 pm

Czasem fajnie wiedzieæ, co zrobi± gracze, ale nie zawsze. Jeden z kolesiów, którzy ze mn± gra z pewno¶ci± spróbowa³by rozdzieliæ u¿ywaj±c si³y, ale niestety zachowuj±c siê jak kolo z XXI wieku: hej ziomale no co wy jakie¶ wonty macie to dawajcie na solowe, zaraz wam dopieprze (i oczywiscie jeszcze go to bawi mimo krzywych spojrzen innych graczy). Ale coz, takie jest zycie...

Rend
Wyróżniony
Wyróżniony

czw mar 20, 2003 8:49 pm

Spytałby się o co chodzi. jeśli by się rzucali to obu by otrzepał po ryjach. Półork Chaotic-Good, łatwo się denerwuje, ale stara mnsię rozwiązywać sytuacje pokojowo. Na ogół :)

Szary Mag
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

czw mar 20, 2003 9:05 pm

<!--QuoteBegin-Florian+-->
Florian pisze:
<!--QuoteEBegin-->Hmm, jeszcze jedno. W±tek jest ciekawy, mo¿e by go przykleiæ i tak jak z "Pomys³ami na MM" co jaki¶ czas dawaæ now± sytuacjê z kilkoma mo¿liwo¶ciami. Niech kto¶ co¶ wymy¶li, bo chwilowo nie mam weny.
<br />Ten pomys³ jest ciekawy, wiêc je¶li kto¶ ma pomys³ niech opisze sytuacje i napisz mo¿liwe odpowiedzi, choæ jest to niekonieczne.