Zrodzony z fantastyki

Beherit__
Częsty bywalec
Częsty bywalec

Skarby?

pt cze 13, 2003 11:50 am

Ostatnio zastanawia³em sie z k±d w lochach bior± sie skarby??? Same przecie¿ nie przyjd±!!! Czy mog³by mi obja¶ciæ to w do¶æ profesionalny sposób??? Nie mam wiele pomys³ów na rozwik³anie tej zagadki wiec prosze o pomoc...

Thomas Percy
Wyróżniony
Wyróżniony

pt cze 13, 2003 11:52 am

Przeczytaj np. Bezsłoneczną cytadelę. Tam znajdziesz przykład.

Beherit__
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pt cze 13, 2003 12:31 pm

Niechodzi mi o ksi±¿kowe t³umaczenie a o w³asn± interpretacje. Tak wiêc szukam innego rozwi±zania ni¿ czytanie ksi±zek :razz:

Nagash__
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pt cze 13, 2003 12:41 pm

Te¿ siê nad tym zastanawia³em. <br /> <br />Moje zdanie jest takie, ¿e wiêkszo¶æ lochów musia³a kiedy¶ znajdowaæ siê w pobli¿u jakiego¶ szlaku kupieckiego. Jak by³o ciemno to przez pomy³ke karawany tam wie¿d¿a³y a reszte za³atwia³y potwory.

Awatar użytkownika
Zarg
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pt cze 13, 2003 12:49 pm

+ Skarby mogły tam zostać zniesione przez potwory. Cenne przedmioty zostaly zabrane z napadanych wiosek czy karawan. Mogą też pochodzić od zbyt pewnych siebie poszukiwaczy przygód :evil: . <br />+ Lochy mogą być dawną siedzibą, np. krasnoludów, która została napadnięta czy w trybie nagłym opuszczona. Pozostały tam przedmioty po ich dawnych lokatorach.

Rend
Wyróżniony
Wyróżniony

pt cze 13, 2003 2:59 pm

Podziemia dzielą się na kilka rodzajów: <br />*Różne siedziby goblinów, orków, koboldów. Wtedy większość przedmiotów jest przy koboldach, albo w jakimś zalepionym gliną/ziemią/jakimś śluzem schowku. Gracze by ten schowek odnaleźć muszą rzucić na Spota. I wtedy większość skarbów już nie leży na wierzchu. Cennniejsze przedmioty może mieć szaman/dowódca przy sobie, czy w swojej kwaterze. <br />*Różne krypty/mauzolea gdzie są ścigani nieumarli. Tam skarby można znaleźć w trumnach, na trupach (żyjących bądź nie). Najcenniejsze skarby mogą być pochowane razem z jakimś królem, bądź byc noszone przez nieumarłego który kiedyś tym królem był. <br />*Różne jaskinie naturalnego pochodzenia. Jeśli żyją tam istoty nie inteligentne (zwierzęta i inne), to wszelkie kosztowności powinny być na trupach poszukiwaczy przygód. Ewentualnie mogą tam być jako skarbiec jeśli jaskinię zamieszkuje smok, lub podobna bestia. Ale tylko wtedy. <br />No, więcej mi na razie do głowy nie przychodzi.

Uata
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pt cze 13, 2003 3:05 pm

<!--QuoteBegin-Zarg+-->
Zarg pisze:
<!--QuoteEBegin-->+ Skarby mogły tam zostać zniesione przez potwory. Cenne przedmioty zostaly zabrane z napadanych wiosek czy karawan.
<br />A mnie zawsze zastanawialo po co potworom skarby???? wiadomo smoki lubia świecidełka. ale taka jakas mantikora, hydra, albo inna chimera??? hmmm cos tu jest nie tak, ale chyba tak musi byc.

Awatar użytkownika
danant
Wyróżniony
Wyróżniony

pt cze 13, 2003 3:11 pm

Myślę, że to mozna rozwiąząc na zasadzie rzeczy, które manticora/wyvern czy tez inne tatałajstwo przyniosło razem z żarciem (ciałem) i nie skonsumowało... <br /> <br />A może pozostałości po poprzednich "zabójcach potworów"? <br /> <br />Pozdrawiam <br />danant

Ivor__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

pn cze 16, 2003 3:04 pm

Po co skarby? <br />Po to by skusiæ graczy!!! <br />Sk±d? <br />To ty jeste¶ MP!!!

Uata
Częsty bywalec
Częsty bywalec

wt cze 17, 2003 3:37 am

<!--QuoteBegin-Ivor+-->
Ivor pisze:
<!--QuoteEBegin-->Po co skarby? <br />Po to by skusić graczy!!!
<br />No tak. To własciwie oczywiste. Ale nei za bardzo o to chodziło. <br /> <br /><!--QuoteBegin-Ivor+-->
Ivor pisze:
<!--QuoteEBegin-->Skąd? <br />To ty jesteś MP!!!
<br />To też fakt. Ale mi chodziło raczej skąd się biorą skarby przy potworach "samoistnie". Nie chodziło tu o jakieś ukrycie świecidełek przez jakiegoś rabusia itp. Dlatego podobała mi się odpowiedz dananta. I po krótkim przemyśleniu mogę powiedizeć, że się z nim włąściwie zgadzam.

Rend
Wyróżniony
Wyróżniony

wt cze 17, 2003 10:44 pm

Niektóre potwory lubią sobie zostawiać przeciwników jako trofea. Przykładem może być Beholder, który petryfikuje ofiary, i stawia sobie jako dekorację. Kto wie może też, składuje magiczne przedmioty... <br />Gobliny, koboldy i podobne. Załóżmy że mają szamana, który z czarów wróżących ma tylko Detect Magic. I taki znalazł jakiś magiczny przedmiot (np jakiś naszyjnik, klejnot), i traktuje to jako amulet, czy inny talizman... <br />Giganci moga nosić przedmioty należące do ich ofiar jako trofea...

takisobieMG
Zespolony z forum
Zespolony z forum

śr cze 18, 2003 12:27 pm

1) Niektore potwory zbieraja skarby... NP. Gobliny lub orki, inne moga je kolekcjonowac, bo np. podobaja im sie te ladne, blyszczace, metalowe krazki, kolejne moga stosowac zloto jako przynente... <br /> <br />2) Potwory moga zbierac skarby przypadkowo. Np. mantikora atakuje jakiego biedaka na szlaku, zabija go i zanosi do swego gniazda, razem z nim zabierajac te 100 000 sztuk zlota w diamentach, ktore wiozl ze soba. <br /> <br />3) Skarby mogly byc w lochu wczesniej niz potwory (np. podziemny, tajny skarbiec jakiegos krolestwa, ukryty daleko w gorach, o ktorym nikt nie wiedzial, a ktory zostal zapomniany, odkryty przez przypadkowego stuglowego krolika chaosu i zamieniony w leze), lub potwory zostaly umieszczone w lochu wlasnie po to, by strzec skarbow.

raggok
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

ndz cze 22, 2003 12:40 pm

Czy tylo bohaterowie graczy maja prawo przszukiwac lochy a jesli przed nimi byli jacys inni tylko ze tamtym sie po prosty nie udalo <br />i zgina pozstawiajac tylko po soie jakies swiecidelka ktore teraz le¿a sobie porozrzucane po calym legowisku potwora.

Awatar użytkownika
Zarg
Częsty bywalec
Częsty bywalec

ndz cze 22, 2003 8:30 pm

<!--QuoteBegin-takisobieMG+-->
takisobieMG pisze:
<!--QuoteEBegin-->NP. Gobliny lub orki, inne moga je kolekcjonowac, bo np. podobaja im sie te ladne, blyszczace, metalowe krazki
<br />Myślę, że potwory takie jak gobliny czy orki mogą używać pieniędzy do tego samego celu co ludzie. Choć może w ich przypadku kupowanie dóbr nie jest łatwe, jednak nie niemożliwe. Pewne dość potężne (bo słabych po prostu okradną) istoty mogą sprzedawać zielonym choćby broń. Twierdzenie, że dla orków monety to "ładne, błyszczące, metalowe krążki" szczerze mnie bawi :mrgreen: . Zdaje sobie sprawę z tego, że w standardowych przygodach "zieloni" pełnią rolę mięsa do krojenia, jednak nie zapominajmy, że to inteligentne istoty. Spójrzmy choćby na półorki, czy z ojcem/matką o intelekcie małpy można byłoby żyć normalnie w ludzkich miastach? :)

Dark__
Częsty bywalec
Częsty bywalec

ndz cze 22, 2003 8:40 pm

<!--QuoteBegin-Zarg+-->
Zarg pisze:
<!--QuoteEBegin-->My¶lê, ¿e potwory takie jak gobliny czy orki mog± u¿ywaæ pieniêdzy do tego samego celu co ludzie. Choæ mo¿e w ich przypadku kupowanie dóbr nie jest ³atwe, jednak nie niemo¿liwe. Pewne do¶æ potê¿ne (bo s³abych po prostu okradn±) istoty mog± sprzedawaæ zielonym choæby broñ. Twierdzenie, ¿e dla orków monety to "³adne, b³yszcz±ce, metalowe kr±¿ki" szczerze mnie bawi : :mrgreen: . Zdaje sobie sprawê z tego, ¿e w standardowych przygodach "zieloni" pe³ni± rolê miêsa do krojenia, jednak nie zapominajmy, ¿e to inteligentne istoty. Spójrzmy choæby na pó³orki, czy z ojcem/matk± o intelekcie ma³py mo¿na by³oby ¿yæ normalnie w ludzkich miastach? :)
<br />Mi siê wydaje ,¿e masz racje.Gobliny i orki u¿ywaj± równie¿ pieniêdzy.Gdyby monety by³yby tylko "³adnymi, b³yszcz±cymi, metalowymi kr±¿kami" to "zieloni" tak bardzo by siê o to nie starali.Pozatym nie czêsto "zioloni" kroj± innych naprzyklad karawany i nie zawsze oni s± zabijani.(aczkolwiek wspania³ymi wojownikami nie s±).Zgadzam sie równie¿ z tym ,¿e gdyby pó³-orki mia³y inteligencjê ma³py to nie umia³yby ¿yc w ludzkim mie¶cie. :evil: