Zrodzony z fantastyki

 
Coby
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1019
Rejestracja: czw kwie 10, 2003 4:58 pm

Pierwszy kontakt z D&D - jak? gdzie? dlaczego?

czw cze 19, 2003 1:49 pm

Jestem ciekawy jak wygl±da³ wasz pierwszy kontakt z DnD. <br />By³ to przypadek czy mo¿e granie w cRPG ? <br /> <br />Swój "Pierwszy kontakt z DnD" zamieszcze pó¼niej w tym temacie.
 
Darius__
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 906
Rejestracja: pn paź 21, 2002 8:24 pm

czw cze 19, 2003 2:49 pm

Po paru latach na obczy¼nie wróci³em w 1997 roku do kraju. Odnowi³em kontakty z wieloma osobami, w tym z moim s±siadem-kumplem. Do¶æ czêsto co¶ razem organizowali¶my, ale wkrótce zauwa¿y³em, ¿e umawia siê on z kolegami na jakie¶ tajemnicze sesje :wink: Zaproponowa³ mi udzia³ w jednej z takich sesji pobie¿nie wyja¶niaj±c o co chodzi, ja siê zgodzi³em, no i efekt jest taki - ja gram do dzisiaj, on ju¿ nie... <br /> <br />A, w³a¶nie! Zapomnia³em, ¿e moim pierwszym systemem by³ Warhammer. Przygoda z (A)D&D zaczê³a siê nieco pó¼niej. Zobaczy³em u kolegi z naszej "warm³otkowej" grupy podrêczniki do D&D na pó³ce. Zapyta³em go dlaczego nie graj± w ten system. Odpowiedzia³: "Aaa, jako¶ tak wysz³o, Krzy¶ka sesja nie wypali³a i zniechêcili¶my siê" :mrgreen: Oczywi¶cie natychmiast po¿yczy³em od niego podrêczniki i uzna³em, ¿e system jest bardzo dobry. Wkrótce potem mistrzowa³em swoj± pierwsz± przygodê... Jednocze¶nie wpad³a mi w rêce jaka¶ reklamówka FR, a nastêpnie "Trylogia Mrocznego Elfa". No i tak zosta³o do dzi¶ - D&D w Forgotten Realms to mój ulubiony setting.
 
Awatar użytkownika
go0r
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 126
Rejestracja: pn lut 17, 2003 5:48 pm

czw cze 19, 2003 2:55 pm

Pierwszy kontakt z D&D u mnie nastąpił dosyć niedawno. Najpierw moi koledzy zaproponowali mi wzięcie udziału w sesji, no i gram z nimi do tej pory. D&D zacząłem się interesować dopiero niedawno, zaczałem kupować podręczniki i prowadzić sesje :)
 
Muad'Dib
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 499
Rejestracja: pt wrz 27, 2002 8:59 am

czw cze 19, 2003 2:56 pm

Pewnego dnia, mój (wtedy jedyny) MG (Gargojl) przyniós³ na sesjê trzy core booki, i stwierdzi³ ¿e od dzi¶ gramy w nowy system. Tak oto po¿egna³em siê z Warhammerem, a powita³em z DnD. <br />I nie ¿a³ujê. <br /> <br />P.S. W Warhammera do dzi¶ okazyjnie pogrywam.
 
Valganis
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: pn mar 17, 2003 9:34 pm

czw cze 19, 2003 2:59 pm

Pierwszy kontakt , to jeszcze z AD&D w pierwszej klasie Liceum (A.D. 2000) . Grali¶my wtedy jeszcze w Warhamca. Kumpel z klasy raz zaprosi³ mnie na sesjê , i od tamtego czasu zakocha³em siê w tym systemie. A pierwszy kontakt z D&D jaki¶ tydzieñ temu , kiedy to wlaz³em na stronê Wizarda i zobaczy³em dzia³ Art , odrazu pojecha³em po podrêcznik :wink:
 
Vordhuine
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 144
Rejestracja: śr wrz 18, 2002 12:45 pm

czw cze 19, 2003 3:01 pm

Hehehehe, to by³o piêkne ... przez przypadek trafi³em do kolesia do domu i trafilem na Srodek sesji AD&D ... siedzia³em z boku i obserwowa³em co ci "g³upcy" wyprawiaj±, po pó³ godzinie zwija³em siê ze ¶miechu nie mog±c podnie¶æ sie z pod³ogi ... zosta³em grzecznie wyproszony z domu od kumpla a kolesie powiedzieli ¿e nigdy, ale to nigdy by nie chcieli z takim typem jak ja "próbowaæ" grac ! Potem niewinnie zacz±³em z nimi graæ i gram do dzisiaj, jakie¶ 5-6 lat ?? ( Bosheee ile to ju¿ czasu ) :mrgreen: <br /> <br />POZDRAWIAM
 
Osk
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 137
Rejestracja: ndz kwie 27, 2003 2:20 pm

czw cze 19, 2003 4:03 pm

Pierwsza po³owa roku 2003 (To by³ dobry rok). Gadam sobie z koleg± przez GG i zastanawiamy siê, czy nie pograæ w co¶ przez net. Kolega stwierdza, ¿e zna tylko DnD, które ja wtedy zna³em jedynie ze s³yszenia (tak, dziwak ze mnie, co nie :wink: ). Kilka tygodni pó¼niej inny kolega proponuje prowadzenie, ale tak¿e tylko DnD. I co ja mam zrobiæ? Of coz poszed³em do Empiku, kupi³em podrêcznik gracza, potem mistrza podziemii. I tak siê zaczê³o.
 
Rend
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 3065
Rejestracja: sob paź 05, 2002 9:03 pm

czw cze 19, 2003 5:05 pm

Mój przypadek jest standartowy. analogicznie jak u Muad'Diba. Jedena osoba przyniósła nowe podręczniki, i zaczęto prowadzić D&D. Typowy przypadek.
 
Awatar użytkownika
Pomniejszy ściekowy Golem
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1881
Rejestracja: pn kwie 14, 2003 9:23 pm

czw cze 19, 2003 6:06 pm

Ja zaintersowałem się D&D dzięki cRPG, a dokładnie IWDII.
 
Haron__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 298
Rejestracja: pt sie 09, 2002 11:55 am

czw cze 19, 2003 7:42 pm

Ja o ile pamietam, pierwszy kontakt z AD&D mialem tak somo jak Golem z gra cRPG, ale w moim przypadku byla to pierwsza czesc sagi Baldur's Gate. Grajac w te gre, zaczalem stopniowo zaglebiac sie w system, az ktoregos dnia "wkrecilem" sie na sesje do moich kolegow, ktorzy rowniez tak jak ja dopiero zaczynali.
 
Awatar użytkownika
Pomniejszy ściekowy Golem
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1881
Rejestracja: pn kwie 14, 2003 9:23 pm

czw cze 19, 2003 8:11 pm

Ja też najpierw zabawiałem sie z baldurkami, ale tam system( AD&D) nie był dla mnie zbyt ciekawy. Dopiero 3 ed. z Icewinda potrafiła mnie na tyle wciagnąć abym spróbował...
 
Coby
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1019
Rejestracja: czw kwie 10, 2003 4:58 pm

czw cze 19, 2003 8:43 pm

To teraz ja: <br />Mam kolegê, który namiêtnie gra³ w Baldur's Gate'a. Mówi³ mi co¶ o D&D - ¿e to taki system, w którym tworzone s± gry RPG (teraz wiem, ¿e to s± gry cRPG). Wreszcie te¿ zacz±³em ostro naparzaæ w BG i inne ©RPG. Kolega wtedy te¿ nie gra³ w prawdziwe D&D i nie wiedzia³ co to prawdziwa "przygoda". Potem wakacje 2002 i wyjazd do Stanów. Zachodzê do sklepu i pytam o przewodnik po grach D&D (my¶la³em wtedy, ¿e to chodzi o cRPG). Pó¼niej jestem gdzie chcia³em byæ - stojê przed sklepem. Na wystawie za szk³em wszelkiego rodzaju figurki - czaszka goblina, figurki smoków i innych stworów. Wchodzê. Idê dalej przej¶ciem pomiêdzy pó³kami z napisem Magic The Gathering i The Lord of the Ring. Pamiêtam to jak dzi¶. Stojê przed wysok± ¶cian± gdzie, na pó³kach, widaæ ksiêgi D&D. Wielki, potê¿ny, gigantyczny zbiór ksi±g D&D 3E. Ca³a ¶ciana - mniej wiêcej 4m, a wysoko¶æ 1,5m. Wzi±³em jedn± - otwieram - ma³e literki po angielsku - my¶lê "nie przeczytam tego - to wszystko po angielsku". Wychodzê. <br />Potem wracam do polski. Jest wrzesieñ, wychodzi podstawka D&D. Ja mam ju¿ swoj±. Wychodz± podrêczniki i odrazu kupujê. <br />I teraz w³a¶nie gram z tym miom pierwszym koleg±, dziêki któremu pozna³em sam skrót AD&D i D&D.
 
Awatar użytkownika
arcmage
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 417
Rejestracja: pn maja 30, 2005 2:14 pm

czw cze 19, 2003 10:13 pm

Oooo, daaawno temu, jeszcze w podstawówce, w 6 klasie bodajże...paru ósmoklasistów zdobyło coś do pierwszych, archaicznych dedeków, po angielsku oczywiście i mordowaliśmy się z tym :razz: Potem nastąpiła znaczna przerwa na różne inne systemy, a potem - przez pierwszego baldura - natknęłam się na AD&D i przypomniałam sobie, co to było :) Potem kolejna przerwa i wreszcie jakiś rok chyba temu odkryłam D&D po raz trzeci, tym razem w edycji trzeciej, na jakimś konwencie bodajże.
 
inquisitor__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 50
Rejestracja: ndz kwie 27, 2003 10:55 pm

pt cze 20, 2003 12:11 am

Najpierw widzia³em kreskówkê, to bylo jakie¶ 10 lat temu. Potem by³a przerwa, us³ysza³em o warhammerze ale zagra³em w niego tylko raz. Pó¿niej chcia³em wogóle pograæ w RPG wiêc przypomnia³em sobie o d&d. Akurat wchodzi³a na rynek AD&D 2e po polsku i za nisk± cenê wiêc naby³em podrêczniki i ju¿ posz³o. Ostatnio wszed³ D&D 3E wiêc te¿ kupi³em przyci±gniêty g³ównie jako¶ci± wydania i prostot± zasad. Aha.. nied³ugo przedtem gra³em w 2 gry komputerowe na mechanice ju¿ 3E, która to mechanika mi siê bardzo spodoba³a( to by³o Neverwintr Nights i co¶ jeszcze , nie pamiêtam).
 
Regis__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 205
Rejestracja: pn sie 05, 2002 10:49 pm

pt cze 20, 2003 5:22 pm

Ech... to i ja sie pochwale :) Otoz w swoim czasie (a wrêcz do dzi¶) namietnie gralem w Baldur's Gate (ogólnie cRPG bardzo lubiê, choæ nie tak jak prawdziwe RPG oczywi¶cie :) ) - wtedy ju¿ zaczyna³em grywaæ w Warhammera, ale ten system po pewnym czasie fascynacji zacz±³ byæ denny - ciekawy, ale monotematyczny ¶wiat, tony beznadziejnych umiejêtno¶ci, kiep¶ciutka mechanika itp. itd. I zacz±³em szukaæ dalej - z pomoc± przysz³o wspomniane BG - postanowi³em sprawdziæ jak prezentuje siê AD&D 2ed. na prawdziwej sesji - niestety - nigdzie nie mog³em kupiæ podrêczników... Musia³em czekaæ... Wreszcie w którym¶ numerze MiM-a (niech mu ziemia lekk± bêdzie) zauwa¿y³em nowe D&D - zakocha³em siê od pierwszego wej¿enia. Pomimo braków w umiejêtno¶ciach jêzykowych i pustego portfela kupi³em PH, ¿eby zobaczyæ czy co¶ zrozumiem ( :) ) - na szczê¶cie mechanika by³a mi ju¿ jako tako znana, a terminologiê zna³em z angielskiej wersjoi BG. Z³o¿y³em siê wiêc z kumplami (pozdrowionka :) ) na pozosta³e podstawki i tak siê zaczê³o - teraz to prawie na³óg - moi gracze po "wyeksploatowaniu" pierwszych, "testowych" postaci (trzeba obczaiæ mechanikê, broñ, czary, taktyki rozwoju postaci itp.) porzucili je (12-14 lev) i nied³ugo mam nadziejê zacz±æ od nowa - tymrazem z³± ekip± (w sk³adzie póki co Drow Sorceror i Duergar mnich :evil: ) - bêdzie siê dzia³o :mrgreen:
 
Rince__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 373
Rejestracja: wt paź 08, 2002 7:15 pm

pt cze 20, 2003 6:18 pm

U mnie tak samo jak u Harona i Regisa.Najpierw BG a potem to ju¿ jako¶ posz³o...
 
Tementhor
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 229
Rejestracja: pn kwie 14, 2003 11:49 am

pt cze 20, 2003 9:09 pm

U mnie wygl±da³o to tak. Kiedy¶ s³ysza³em co¶ o "jakim¶" AD&D. I my¶la³em sobie: "Co to jest?". potem przyszed³ Baldur's Gate, a tam patrze i.... "O Dungeons & Dragons. No i zawsze chcia³em mieæ podrêcznik z zasadami. No i ucich³o. Nastêpnie kolega zaproponowa³ mi sesje. To by³ Wampir Mroczne Wieki. Mo¿e trudny dla begginera, ale zawsze jednak pocz±tek. I tak siê zaczê³o. Potem od razu bieg³em do sklepu i wybiera³em. Przypomnia³ mi siê D&D. Ale kupi³em od razu 3ed. No i to by by³o na tyle o pocz±tku...
 
Tolek
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 153
Rejestracja: pt lis 29, 2002 5:39 pm

sob cze 21, 2003 5:55 pm

To by³o dawno :mrgreen: . Koñczy³em 7 klasê podstawówki ; znajomy przyniós³ 8 numer "Magii i Miecza" (by³y to rónie¿ pocz±tki grania w RPG-i, wówczas zapomniane dzisiaj Kryszta³y Czasu) i od razu zainteresowa³ mnie obszerny artyku³ po¶wiêcony AD&D. Pó¿niej gdzie¶ po roku uda³o siê zakupiæ PG po polsku i tak trwa³o nastêpnych parê lat dopóki w USA nie pojawi³a siê 3edycja.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

sob cze 21, 2003 6:05 pm

Moja przygoda zaczęła się w podstawówce (nie pamiętam która klasa, ale jakieś 7-8 lat temu) z Cyberpunkiem, oraz jedną sesją w AD&D. Pamiętam, że nie mogłem zasnąć, próbowałem rozwiązać zagadkę jaką MG nam zaserwował. Później nastał czas WHFRP. Jednak wspomnienie AD&D zostało i gdy tylko udało mi się zebrać kasę, od razu poleciałem po podręcznik. Potem wyszedł BG1, Planescape, IWD. Po wielu, wielu latach wyszło długo oczekiwane D&D3e. I tak jako jeden z pierwszych graczy w mojej ekipie miałem ten podręcznik. Dziś jestem szczęśliwym posiadaczem: PHB, PsiHB, Faiths & Pantheons". Na reszte nie mam kasy
 
Dark__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 161
Rejestracja: sob cze 21, 2003 6:14 pm

ndz cze 22, 2003 6:06 pm

Moja przygoda z ad&d zaczê³± siê w³a¶ciwie w klasie pierwszej gimnazjum. <br />Gra³em ju¿ wcze¶niej w inne systemy lecz ad&d nie zna³em i jeden z moich kolegów chcia³ mnie z nim zapoznaæ. :wink: Niestety nie mia³em zbyt wielu okazji aby graæ w ten system (4 razy).
 
Haer
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 5081
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 4:30 pm

ndz cze 22, 2003 6:19 pm

U mnie BG by³ tylko pewnego rodzaju katalizatorem-przyspieszy³ nieuniknione !! Wcze¶niej robi³em autorskie rpgi i zastanawia³em siê nad jakim¶ sensownym systemem. Potem BG wpad³o w moje ³apy i na nim chcia³em oprzeæ zasady systemu. Kilka miechów pó¼niej pierwszy podrêcznik do AD&D wpad³ w moje ³apki-gram ju¿ 6 rok :))
 
Horr
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 859
Rejestracja: sob lis 16, 2002 10:24 am

pn cze 23, 2003 3:15 pm

U mnie wszystko zaczê³o siê od Diablo 2. Po jakim¶ roku grania stwierdzi³em, ¿e wola³bym co¶ innego, bardziej wymagaj±cego i kupi³em sobie Icewinda 1. Potem ju¿ posz³o z górki: dokupi³em oba baldury, Icewinda 2, Neverwintera... W miêdzyczasie zda³em do pierwszej gimnazjum, a tam wiadomo - nowi koledzy & kole¿anki. Przez pierwszych kilka tygodni by³y prowadzone takie zajêcia, hmmm... "poznawcze". O co chodzi? Ano ustawia³o siê krzes³a w kó³ko, ka¿dy wstawa³ i opowiada³ co¶ o sobie i swoich zainteresowaniach. Muszê jeszcze powiedzieæ, ¿e ju¿ od jakiego¶ czasu interesowa³ mnie temat "papierowych RPG" ale w okolicy nie by³o nikogo, kto móg³by mnie wprowadziæ. No wiêc po jednej z takich lekcji, na przerwie podszed³ do mnie Azuth, zaczêli¶my gadaæ i jako¶ siê to dalej potoczy³o. Pierwsz± sesjê zagrali¶my "jeden na jeden" w systemie "Wied¼min - Gra Wyobra¼ni". Potem wysz³y podrêczniki do D&D, zwerbowa³em kolejnego kolesia, potem nastêpnego i jako¶ to trwa do dzi¶ (granie, nie werbowanie :)).
 
pandi
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 164
Rejestracja: ndz sty 12, 2003 11:38 pm

pn cze 23, 2003 3:46 pm

Ja - podobnie jak wszyscy inni... Zacze³o siê od BG1, potem dosta³em K5 Kompendium, gdzie zobaczy³em AD&D Core Rules 2.0. Przez jaki¶ czas³em po sieci poszukuj±c materia³ów na temat RPG. Potem jako¶ to przycich³o... A¿ w koñcu wysz³o BG2, które po "jedynce" by³o niesamowit± odmian±. W jaki¶ czas po skoñczeniu BG2 poszed³em do sklepu i kupi³mem PHB PL. Pamiêtam ten dzieñ do dzi¶ - jak by to by³o wczoraj. Siedzia³em z nogami wyci±gniêtymi w kierunku farelki stoj±cej na szafce i przegl±da³em PG. Stwierdzi³em - to jest to, co mo¿e byæ moim kolejnym hobby. I mam tak do dzi¶, choæ gdy piszê te s³owa, mija pó³ roku od owego pamiêtnego dnia... <br /> <br />Pozdrowienia
 
Awatar użytkownika
go0r
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 126
Rejestracja: pn lut 17, 2003 5:48 pm

pn cze 23, 2003 4:11 pm

JAk wcześniej pisałem o moim pierwszym spotkaniu z D&D zapomniałem w ogóle o komputerowej wersji :wink: Wcześniej grałem w BG2 i IWD ale nie była to moja pasja nie wiedziałem wtedy o istnieniu RPG w które można grać bez komputera :) Nie wiedziałem wtedy nawet jak stworzyć dobrą drużyne i nie szło mi zbyt dobrze więc szybko się zniechęciłem :wink: Potem dopiero zagrałem w IWD2 ale wtedy grałem już w RPG "nie koputerowe" :) Dopiero po jakimś czasie zachciało mi się zagrać w prawdziwe D&D no i kupiłem pierwszy podręcznik, a potem jeszcze dwa i tak się zaczeło :)
 
JaaA
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 70
Rejestracja: czw cze 12, 2003 8:10 pm

pn cze 23, 2003 11:31 pm

U mnie by³o to tak: <br /> <br />Wraz z kumplami jakis czas temu postanowili¶my stworzyc w³asny systen (D&D znalismy jedynie z cRPG, a to i nawet tylko jedna osoba, niehwal±c sie ja). Na pocz±tku k³utnie podczas lekci jaki to ma by¶ swiat. <br />Ja mówie-Ja hce cos typo baldur's gate! <br />oni-Co to Baldulers Gate??? <br />potem mówia: ja hce cos dragonbalowego, drugi: NIE, to ma byæ fatalna wizja przysz³o¶ci. <br />W koncu wysz³o na moje. Tworzymy i tworzymy, wiele tygodni spêdzonyh pod dahem, zero dworu. W koñcu cos sie poskleja³o, zaczeli¶my grac na nudnyh lekcjah. Byo do bani, nic sie nie zgadza³o. Ca³y czas to udoskonaalni¶my a¿ w koñcu jeden kumpel spoza mojego grona powiedzia³ mi ¿e gra³ w prawdziwe RPG i ze sa do tego ksi±¿ki. No i poszed³em do empiku...
 
Ysilyn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: ndz cze 08, 2003 4:36 pm

pn cze 23, 2003 11:43 pm

Jak to by³o dawno temu... Mia³am wtedy 10 lat. Nas³ucha³am siê opowie¶ci mojego starszego brata o tym jak to siê super gra a AD&D... Pewnego dnia zi¶ci³y sie moje marzenia, pozwolili mi zagraæ. Do dzis pamiêtam kserówki podrêczników ciêzko zdobywane przez tych ch³opaków, przyworzone z zagranicy... Nie zapomnê nigdy tej sesji. Mia³am wypieki na twarzy, b³yszcz±ce szeroko otwarte oczy... utonê³am w tym, i nie mogê siê wyrwaæ.
 
Awatar użytkownika
go0r
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 126
Rejestracja: pn lut 17, 2003 5:48 pm

wt cze 24, 2003 10:40 am

Po wypowiedzi Ysilyn przypomniała mi się jedna rzecz. Mój kolega u którego dosyć często gramy ma młodszego brata. Zawsze jest na sesjach i przygląda się temu co robimy. Ma ok 5 lat :) No i jak narazie widział trochę sesji i to już do kilku systemów: Wiedźmin, GS, Earthdawn, D&D. Czasami fajnie się słucha jak próbuje stworzyć sam swoją postać bez statystyk. Opisuje sam wygląd i ekwipunek. A z tym ekwipunkiem też jest zabawnie bo nie uniosła by go cała drużyna a nawet postacie do wszystkich systemów które stworzyła nasza drużyna :) Jak myślicie będzie w przyszłoście grał w RPG, bo nam wydaje się że tak i będzie miał w tym duże doświadczenie :)
 
merlin93
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 233
Rejestracja: czw paź 31, 2002 8:04 am

wt cze 24, 2003 11:49 am

Na pocz±tku us³ysza³em o RPG, zainteresowa³o mnie to, gdy¿ by³em ¶wie¿o po lekturze "Hobbita" i "W³adcy", by³em w szóstej klasie. Na pocz±tku by³ Warhammer, a potem brat powiedzia³, ¿e jest jeszcze taki inny system i da³ mi do poczytania podrêczniki do AD&D, podoba³a mi siê, ale nie mog³em zrozumieæ jak siê gra, przecie¿ tam nie ma ¶wiata! Jako¶ to ucich³o, ja gra³em w warm³otka a o AD&D mia³em jakie¶ tam bardzo mierne pojêcie. Zacz±³em czytaæ ksi±¿ki z Forgotten'ów i zaczê³o siê na dobre. Back to the roots jak to siê mówi, podrêczniki to 3e i gramy na ca³ego, a wszystko w moim ukochanym ¶wiecie FR :) Oczywi¶cie tak¿e wcze¶niej ukoñczy³em Baldurki itp. <br /> <br />Pozdrawiam!
 
Mordoran
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 195
Rejestracja: śr kwie 16, 2003 8:55 pm

pt cze 27, 2003 5:34 pm

Piersze spodkanie z fantasy to "W³adca Pier¶cieni". Dalej ju¿ polecialo Hobbit, 3 lata temu kumpel wkrecil mnie w ksiazki z Zapomianych Krain. Trylogia Mrocznego Elfa i tak dalej. Rok temu jak kupilem kompa to zaczelem grac w cRPG : IWD i NWN . 6 miesiecy temy kumpel wkrecil mnie na sesje D&D i teraz w tym siedze. (Dzieki Bellevarze :!: )
 
Skie__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 435
Rejestracja: sob cze 14, 2003 1:37 pm

sob cze 28, 2003 12:21 pm

Ja zawsze unika³em D&D (drugiej edycji) - przez lata grali¶my w inne systemy. Potem prowadzi³em Dragonlance Fifth Age (SAGA system, specjalna talia kart zamiast kostek) - i kupi³em kilka Dragonów i Dungeonów.. A tam co¶ o zblizaj±cej siê trzeciej edycji, ró¿ne zajawki itp - có¿... Da³em siê skusiæ reklamie, poza tym Fifth Age by³ trochê zbyt uproszczony (tam bardziej chodzi o czysty storytelling)... No i kupi³em 3 ed. I nie ¿a³ujê...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości