Zrodzony z fantastyki

• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Baob Szary
Częsty bywalec
Częsty bywalec

[?wiat forumowy] Rozmowy ogólne

sob cze 21, 2003 6:09 pm

Witajcie, proponujê wam ma³± zabawê w Bogów i stworzenie przez wakacje naszego w³asnego ?wiata... <br /> <br />Morze najpierw zacznijmy od, moim zdaniem najwa¿niejszego, czyli jak powsta³ (bo je¶li chodzi o Bogów to chyba MY :wink: ). <br /> <br />Mi³ej zabawy... :mrgreen:

Tementhor
Częsty bywalec
Częsty bywalec

sob cze 21, 2003 6:41 pm

Tak, rzecz tworzona przez WIELKIE rzesze fanów to dobry pomys³. Co¶ takiego ma miejsce w przypadku Linuxa. To fani tworz± ten system, co sprawia, ¿e jest tak uniwersalny.

Osk
Częsty bywalec
Częsty bywalec

sob cze 21, 2003 10:37 pm

No to zaczynamy :) <br /> <br />Mo¿e najpierw ustalimy, kto jest bogiem od czego? Ja chcê byæ Bogiem Ognia :wink:.

Molobo
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

sob cze 21, 2003 10:40 pm

Ja chcê byæ bogiem ¶mierci.Ona zbawia wszystkich od cierpienia jakie niesie ¶wiat i ¿ycie. <br />Proponujê aby ka¿dy doda³ jak±¶ formê fabularn± -co¶ w rodzaju dogmy bóstwa. <br />Moja-ka¿de ¿ycie jest cierpieniem.Ka¿de zwierze,istota wy¿sza,ro¶lina istnieje przez walkê z innym.?mieræ jest lito¶ci± nad ¶wiatem.Grzechem jest rodzenie,grzechem jest rozprzestrzenianie ¿ycia.W ¶mierci wszyscy odnajduj± spokój i ukojenie.

Osk
Częsty bywalec
Częsty bywalec

sob cze 21, 2003 10:45 pm

By³y to czasy, kiedy istnia³a jedynie ciemno¶æ, a ciemno¶æ ta okala³a nieskoñczon± pustkê jestectwa. I z ciemno¶ci wy³oni³a siê iskra, a z iskry tej powsta³ Pierwszy P³omieñ ?wiata, pierwszy b³ysk jasno¶ci, który zdo³a³ odepchn±æ mrok. I z p³omienia tego uformowa³a siê moc, a moc ta przybra³a imiê Oskvarrangernavera, co znaczy³o "Pierwszy P³omieñ" <br /> <br />O to chodzi³o, Molobo? :wink:

Wasil__
Częsty bywalec
Częsty bywalec

sob cze 21, 2003 10:58 pm

mi sie wydaje zeby zaczac taki temat to musialobo by powstac jedno miniforum (niewiem jak sie to nazywa ale chyba wiecie o co chodzi :) ) <br />na ktorym by wszyscy pisali swoje pomys³y na ro¿ne tematy (zrobiæ ¶wiat w jednym temacie to troche nierealny pomys³ :) )

.:..::Ezrael Abn`Nerqul::
Częsty bywalec
Częsty bywalec

sob cze 21, 2003 11:22 pm

to ja siê piszê na boga szaleñstwa i cierpienia a wkrótce napiszê historiê :wink:

Osk
Częsty bywalec
Częsty bywalec

sob cze 21, 2003 11:51 pm

Jestem za powstaniem miniforum. <br /> <br />A co na to Admini?

Ezy Ryder
Stały bywalec
Stały bywalec

ndz cze 22, 2003 12:07 am

he, he... Bóg zabaw i rozpusty do us³ug. :evil: <br /> <br />Kobiety, ¶piew i wino. 8) <br /> <br />...a tak na powa¿nie, to nie wydaje mi siê to najlepszym pomys³em. Owszem, je¿eli kto¶ ma czas i chêci, to proszê bardzo, ale takie wielkie przedwsiêziêcia wielkokrotnie upada³y nawet przed samym rozpoczêciem. <br /> <br />Pozdra

Anonim_1

pn cze 23, 2003 10:39 am

Powstanie ewentualnego mini-forum zależy od Was samych. Oto odpowiedź Tabiego w tej sprawie: <br /> <br /><!--QuoteBegin-Tabi+-->
Tabi pisze:
<!--QuoteEBegin-->Warunkiem utworzenia takeigo forum jest przygotowanie spójnego i wyczerpującego planu, streszczającego pomysł, realizacje, uczestników. Na tej podstawie możemy dopiero dyskutować nad ewentualnym utworzeniem takiego miniforum.
<br />Pytanie brzmi, czy są chętni do zajęcia się takim forum oraz, czy będziecie (będziemy) w stanie się zorganizować.

Kruk_
Użytkownik
Użytkownik

pn cze 23, 2003 12:06 pm

taak... dobra organizacja to podstawa :-) <br /> <br />Bo najwiêksze 'niebezpieczeñstwo' takich projektów tkwi w tym, ¿e - ze wzglêdu na ilo¶æ twórców - bardzo ³atwo mo¿e wszystko ogarn±æ chaos: ka¿dy doda co¶ od siebie, co nie zawsze bêdzie w zgodzie z ide± drugiej osoby etc. etc. etc. <br /> <br />Dlatego my¶lê, ¿e kto¶ powinien zostaæ 'nadzorc±' ca³ego projektu, tak by trzyma³ porz±dek. Wtedy jego s³owo decydowa³oby we wszelkich sporach (Nadbóg? :wink: ) <br /> <br />Ewentualnie mog³aby byæ demokracja - w razie konieczno¶ci decydowa³byby ankiety, ale.. imho to gorsze rozwi±zanie. <br /> <br />pozdrawiam

Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pn cze 23, 2003 12:14 pm

Nadbóg mógłby również ustalać boską rangę i ilość poziomów wśród bogów. <br /> <br /> <br /> <br />Powitajcie boga honoru, odwagi i walki o słuszną sprawę <br /> <br />Historię dopiszę później.

Anonim_1

pn cze 23, 2003 12:18 pm

Z własnych doświadczeń mogę powiedzieć, że tworzenie settingu na zasadzie demokracji nie ma najmniejszego sensu (przynajmniej w przypadku grupy liczącej więcej niż 3 osoby). Kolejni twórcy będą chcieli dodać coś od siebie, co nie będzie pasowało innym. Zapanuje chaos, który zagrozi projektowi. <br /> <br />Potrzebny jest overgod. Ktoś, kogo decyzje będą nieodwołalne. IMHO najlepszym wyjściem jest umieszczenie w tym temacie pomysłów na światy. Kiedy wszyscy, którzy chcą zrealizować swoje pomysły, umieszczą te opisy, można stworzyć ankietę, w której wyłoniony zostanie projekt, który popiera największa liczba forumowiczów. Ta osoba zostanie overgodem. <br /> <br />Potrzebny jest również plan działania. Przy settingu trzeba naprawdę wiele pracy: historia, geografia, religia (w tym panteon), alternatywne zasady, NPC ze świata... Trzeba ustalić co najpierw, co później.

Terai__
Stały bywalec
Stały bywalec

pn cze 23, 2003 1:05 pm

Bóg magii Terai Mateete, raczej nie do us³ug :evil: . Potem wymy¶lê historiê.

Rend
Wyróżniony
Wyróżniony

pn cze 23, 2003 1:22 pm

Przy tworzeniu świata warto stosować moim zdaniem taką kolejność: <br />*Ogólny pomysł na świat, taki "hak" to czym ten swiat będzie się wyróżniał wsód innych. <br />*Historia powstania świata i kosmologia. Trzeba wtedy ustalić także takie szczegóły jak chociaż zgodnoć ze PlaneScapem, i SpellJamererem. Także ilość planet, itd. <br />*W powyższe wchodzi także panteon, który do tworzenia się mieszał. Także pewnie dzięki niemu powstały rasy. <br />*Geografia. W to wchodzi geologia, geografia fizyczna, klimat... Także ekosystemy i zwierzęta można na tym kroku wprowadzić. <br />*Rasy. Gdzie która siedzi, jakie mają skłonności, upodobania klimatyczne :) Także stosunki między rasami. Tutaj też mozna opracować podrasy. <br />*Historia samego świata, wojen, kataklizmów, migracji lydów i podobne. <br />*Polityka. Zależności między państwami, wojny obecne, szlaki handlowe, ekonomia, konflikty rasowe. <br />*Wykonczenie. Przejrzenie całości, poprawienie niekonsekwencji, i reszta nie wymieniona wyżej. <br /> <br />Jeśli by projekt ruszył, to pomniejszy bóg rasowy Orków jest do dyspozycji overgoda :)

takisobieMG
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pn cze 23, 2003 1:26 pm

Miniforum moglo by byc potrzebne, jesli nie chcemy, by swiat forumowy zdominowal to. <br /> <br />Jesli chodzi o boga, to ja moge robic za drugiego wladce magii: jako sily tajemnej, ezoterycznej, sekretnej, elitarnej i basniowej. <br /> <br />A jesli juz jestesmy przy tym, to zapytam sie w jakiej konwencji obimy ten swiat: <br /> <br />No - magic? Low - magic? Medium magic ciazace ku low? Medium magic ciazace ku hig? Hig magic? <br /> <br />Szczerze mowiac ja najbardziej lubie ten trzeci. (pierwsze przykazanie takiegosobieBoga - nie handluj magicznymi przedmiotami ani inna magiom ktora twoja jest :mrgreen: ) <br /> <br />Jesli natomiast w panteonie nie ma miejsca na drugiego boga magii, to moge przyjac na siebie ciezar bycia bogiem swiatla, ognia i zycia.

Loethlin@-'-,--
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pn cze 23, 2003 1:28 pm

Mogê byæ bogini± natury lub ksiê¿yca? Albo i jednego i drugiego... :mrgreen: Wogóle, je¶li projekt wypali, chêtnie pomogê w opracowaniu kosmologii, geografii i historii.

Terai__
Stały bywalec
Stały bywalec

pn cze 23, 2003 1:51 pm

My¶lê, ¿e znajdzie siê miejsce dla dwóch bogów magii, pozwolê ci byæ moim asystentem :mrgreen: :wink: . Nie no ¿artujê. Ja od razu mówiê ¿e bêdê dobrym bogiem i bêdê bogiem ka¿dego rodzaju magii po trochu.

Alauna
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pn cze 23, 2003 3:58 pm

Ja , je¶li mogê , pisa³abym siê na boginiê Smoków i Demonów - nie chodzi o z³o , ale o same stwo¿enia - przedewszystkim smoki :evil: :evil: :evil: :evil: Zaraz gdzie¶ znajdê historiê :evil: <br /> <br />wizerunek Alauny - czarne w³osy z bia³ymi pasemkami , czerwone ubranie ze z³otymi elementami , obok niej kroczy czarna pantera . Zdolno¶ci jej s± nieznane . Wiadomo tylko ¿e smoki s³u¿± jej , kiedy tylko tego zapragnie . Zosta³a uznana za ni¿sze bóstwo . Prawdopodobnie nie ma wyznawców w¶ród ludzi . O jej pochodzeniu tak¿e niewiele wiadomo - kr±¿± pog³oski , i¿ powsta³a ona z ³usek zgubionych przez ka¿dego ze smoków . Alauna nie miesza siê do ¿ycia ludzi - interweniuje tylko w wiêkszych sporach pomiêdzy humanoidami a smokami .

Osk
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pn cze 23, 2003 4:05 pm

Demokracjê proponuje ograniczyæ do wyboru Boga G³ownego, potem za¶ on opisuje tworzenie ¶wiata, kieruj±c siê sugestiami graczy, a to wszystko na specjalnym forum do tego. Pasuje?

Nagash__
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pn cze 23, 2003 4:12 pm

A ja bym chcia³ byæ bogiem wojny, rzezi, z³a i zniszczenia. <br />Co¶ w tym stylu by³o by OK.

Anonim_1

pn cze 23, 2003 4:50 pm

Chętnie wystąpię jako: <br /> <br />Gael - bóstwo snów i koszmarów, iluzji i oszustwa. Przewodnik Dusz. Wyobrażany jako chudy elf o szarej skórze o delikatnym, metalicznym połysku, białych, prostych włosach. Oczy, pozbawione źrenic, lśnią srebrzystym blaskiem. Odziany w czarną szatę, wyszywaną nićmi o barwie platyny. Dłonie, okryte czarnymi rękawiczkami, dzierżą pokryty kolcami kostur, wykonany z mitrylu. Jeden z jego końców to ostrze, na drugim zamocowany jest wielki ametyst, promieniujący fioletowym światłem. <br /> <br />Dawno temu Gael był dobrym bogiem, przeprowadzającym dusze śmiertelników do zaświatów. Skuszony przez zło, zmienił się nie do poznania. Przemienił część królestwa snów w więzienie. Dusze, które zdoła omamić podczas podróży do krainy zmarłych, więzi w tym świecie, torturując je nieustannie koszmarami.

Awatar użytkownika
prEDOator
Wyróżniony
Wyróżniony

pn cze 23, 2003 7:01 pm

Elisael - Władca cienia i mroku. Opiekun nocnych stworzeń. Elf o srebrzystej skórze i długich czarnych włosach spływających do kostek. Odziany w pływający płaszcz nieprzeniknionej ciemności i kaptur. Enigmatyczny i opanowany. Ma oczy świecące czerwienią, zaś w ręku dzierży srebrno-czarny kostur.

Muad'Dib
Stały bywalec
Stały bywalec

pn cze 23, 2003 9:01 pm

Snorri - prawdziwie neutralny bóg ³otrzyków i szczê¶cia. <br /> <br />Chudy, niski mê¿czyzna (ok 160 cm), do¶æ ciemna skóra, szatyn, d³ugie w³osy, krótka bródka i w±siki. B³ysk w oczach. Ubiera siê zawsze w ciemne kolory, najbardziej lubi czarny i zielony. Najczê¶ciej nosi zielon± bluzê z kapturem, czarne spodnie z miêkkiego materia³u i buty z czarnej miekko wyprawionej skóry. Na rzemyku na szyi nosi medalion z wyobra¿eniem ³ysego mê¿czyzny ze szpiczast± bródk±; nikt nie wie kim on jest. Nie nosi ¿adnego pancerza ni zbroi. U pasa wisi mu rapier "Sztukmistrz", z cholewy buta wystaje rêkoje¶æ sztyletu "Z±b pustyni". Na lewym nadgarstku nosi spleciony rzemyk. W tym rzemieniu zaklêta jest dusza jego dawno zmar³ego brata, Svena. <br />Czasem zdarza siê, ¿e Snorri wchodzi do karczmy, siada miêdzy lud¼mi i zaczyna z nimi rozmawiac. Wychyla kilka kufli piwa i znika tak samo niepodziewanie jak siê pojawi³. Snorri lubi przebywaæ miêdzy rasami zamieszkujacymi powierzchniê globu, szczególnie miêdzy lud¼mi i nizio³kami. W radosnej karczemnej atmosferze, lubi popisywac siê sztuczkami, zwinno¶ci± i szybko¶cia. Czêsto prowadzi ze ¶miertelnikami dyskusje. <br />Jest niecierpliwy, czêsto zmienia miejsce pobytu. W odró¿nieniu od wiêkszo¶ci bogów, nie ma w³asnej siedziby. <br />Nienawidzi i zwalcza wszelki fanatyzm, g³upotê i nietolerancjê.

Ezy Ryder
Stały bywalec
Stały bywalec

pn cze 23, 2003 9:12 pm

aaa... what the heck... te¿ siê na to piszê 8) <br />Na dniach opisze historiê i charakterystykê... <br /> <br />Pozdra, <br />e.

Terai__
Stały bywalec
Stały bywalec

pn cze 23, 2003 9:24 pm

Terai Mateete - Bóg magii. Na ogó³ wystêpuje w postaci starca 1,78 m, w d³ugiej bia³ej szacie z wysokim sztywnym ko³nierzem. Ma bia³± brodê i w±sy, bia³y kapelusz ala Gandalf. Nosi naszyjnik ze z³ota ze swoim symbolem (Gdzie go umie¶ciæ na forum??) Szata zdobiona jest w z³ote wzory. Na plecach nosi magiczny miecz (kiedy¶ umieszczê tu nazwê, na razie nie wymy¶li³em). Woli przebywaæ na ziemi ni¿ we w³asnej domenie poniewa¿ tam siê w³a¶nie urodzi³. Nie mia³ rodziców, obydwoje zginêli kiedy mia³ 5 lat w wypadku, mia³ brata który by³ bandyt±, zgin± w ramach zemsty wymierzonej przez gildiê z³odzieji. W wieku 13 lat odkry³ magiê i w krótkim czasie opanowa³ j±. Sta³ siê pierwszym na ziemi który pozna³ magiê przez co szybko znalaz³ miejsce w panteonie. Z natury jest dobry i zawsze d±rzy do sprawiedliwo¶ci, nie lubi wszystkiego co z³e i raczej tego nie toleruje (o ile mo¿e co¶ zrobiæ). <br />P.S. Mam nadziejê ¿e nikt nie ma nic przeciwko powy¿szemu, je¶li jednak ma to proszê pisaæ, zmieniê tedy.

Osk
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pn cze 23, 2003 10:35 pm

Oskvarrangernaver - "Pierwszy P³omieñ", Bóg Ognia i P³omieni o neutralnym charakterze. Wiêkszo¶æ czasu spêdza na swej p³aszczy¼nie astralnej, bêd±cej ¶wiatem stworzonym z ognistej mocy. Kiedy przybywa do Sfery Materialnej, najczê¶ciej przybiera postaæ wysokiego, chudego mê¿czyzny o b³yszcz±cych, rudych w³osach, siêgaj±cych do pasa i krótko przyciêtej rudej brodzie. Ubiera siê w bogate, szkar³atne i z³ote szaty, b³yskaj±ce refleksami przy ka¿dym poruszeniu. Ma surow± twarz o orlim nosie i oczach, których kolor zmienia siê zale¿nie od k±ta patrzenia na twarz - czasami s± czerwone, czasem ¿o³te, czasami przybieraj± które¶ z odcieni pomiêdzy tymi kolorami. Nie nosi ¿adnej broni - nie jest mu potrzebna, gdy¿ w ka¿dej chwili mo¿e przywo³aæ p³omienie, aby go chroni³y. Jego palce zdobi± pier¶cienie wyk³adane drogimi klejnotami - ka¿dy z nich oznacza siê potê¿nymi magicznymi w³a¶ciwo¶ciami. Sam Oskvarrangernaver ich nie u¿ywa, s± to nagrody dla osób, które uzna za godne tego daru. Jest spokojny i opanowany, jednak w gniewie przybiera destrukcyjn± si³ê swojego ¿ywio³u. Dba o to, aby ¿adne si³y - ani dobra, ani z³a - nie osi±gnê³y przewagi na ¶wiecie. Jednym z przej¶æ miêdzy jego ¶wiatem a ¶wiatem ludzi jest g³êboki krater wulkanu Ognisty Gniew, tam te¿ znajduje siê jego siedziba w tej Sferze Materialnej.

Awatar użytkownika
Cahir
Wyróżniony
Wyróżniony

pn cze 23, 2003 10:37 pm

Grishnaak --- neutralny zły orczy bóg magii <br /> <br />Jego wyznawcami są w większości orczy kapłani, szamani lub czarodzieje. Pojawia się głównie pod postacią dość niskiego, pulchnego i niezwykle paskudnego nawet jak na orcze standardy osobnika. Na jego ramionach powiewa zwykle purpurowa peleryna, która ma silne właściwości magiczne (m.in zawiera kilka ładunków czaru "latanie"). Zwykle posługuje się na oko niczym nie wyróżniającym się magicznym kosturem, na który zwykł mówić "Grajek" z racji tego, że potrafi wydawać melodie do których dorabia sobie sprośne słowa (kostur jest inteligentny). Jego ręce ozdabiają dwa magiczne pierścienie, lecz ich moc jest jak dotąd nieznana przez śmiertelników. Grishnaak jest bardzo złośliwym bóstwem, jednak w panteonie orczych bogów zajmuje zasłużone wysokie miejsce. Jest też bardzo sprytny i zwykł chwytać się różnych sposobów aby zjednywać sobie nowych wyznawców.

Anonim_1

pn cze 23, 2003 11:05 pm

Dwie uwagi ode mnie: <br /> <br />Terai - nie jestem pewien, czy forumowicze zaakceptują pomysł, że magię odkrył śmiertelnik i w ten sposób dołączył do panteonu. IMHO bóg patronujący magii powinien istnieć zanim którykolwiek śmiertelnik się jej nauczy. <br /> <br />Cahir - może troszkę bardziej oryginalne imię? Zdaje się, że to już gdzieś słyszałem ;-) Zresztą, AFAIR Rend pragnął zostać bóstwem orczym (zadeklarował się w jednej z pierwszych notek tematu). Nie jestem poza tym pewien, czy panteon pomieści X bóstw magii.

Awatar użytkownika
Cahir
Wyróżniony
Wyróżniony

pn cze 23, 2003 11:07 pm

ShadEnc----> Właśnie skądś kojarzyłem podobne imię, ale za nic nie pamiętam skąd! No a co do magii, coż wybacz :oops: moje gapiostwo:(
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8