Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 19
 
Terai__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 381
Rejestracja: czw sty 30, 2003 8:57 pm

W±tpliwo¶ci i pytania na temat czarów

czw lip 31, 2003 4:17 pm

Ostatnio naby³em podrêcznik Ksiêga i Krew. Jest tam czar Opancerzenie Chowañca. Który daje miêdzy innymi 2k8 tymczasowych PW. Ten¿e czar mo¿na rzuciæ w wersji w której p³aci siê dodatkowo PD i czar dzia³a na sta³e. Czy w takim razie 2k8 PW tymczasowych zamienia siê na 2k8 sta³e? <br /> <br />Jest tam tak¿e czar Ukrycie ?ycia. Napisane jest czas trwania: chwilowy (patrz opis), w opisie jest napisane o tym co siê dzieje po zakoñczeniu czasu dzia³ania czaru czy jako¶ tak. Nie jest nigdzie powiedziane jaki jest ten czas dzia³ania. Czy to dzia³a na sta³e, czy te¿ nie? Pomó¿cie proszê. Z góry dziêkujê.
 
The Raven__
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 572
Rejestracja: ndz maja 26, 2002 1:03 pm

czw lip 31, 2003 4:48 pm

tymczasowe punkty ¿ycia dodane na sta³e bêd± trwa³y a¿ do odniesienia obra¿eñ - nie odnowi± siê one w trakcie leczenia, wiêc jest to marnowanie PD.
 
Terai__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 381
Rejestracja: czw sty 30, 2003 8:57 pm

czw lip 31, 2003 4:53 pm

Aha, dziêki. Niekoniecznie marnowanie, poniewa¿ ten czar daje jeszcze co¶tam. Chyba 25% szansy na unikniêcie krytyka i co¶tam czy jako¶ tak :) . Szkoda ¿e mo¿na rzuciæ tylko na chowañca :? .
 
Qbe
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 230
Rejestracja: śr paź 09, 2002 6:36 pm

czw lip 31, 2003 5:46 pm

A ukrycie ¿ycia dzia³a a¿ do rozwalenia przedmiotu przechowuj±cego twoje ¿ycie, a pisze "natychmiastowy", ¿eby nie da³o siê tego rozproszyæ. (chyba wiecie, o co mi chodzi)
 
Forever__
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: wt sty 21, 2003 12:27 pm

pt sie 01, 2003 9:57 am

A ja mam pytanie co do polimorfowania siebie w odró¿nieniu od podstawki w dodatku nie napisano ze mozna sie zmieniac dowolna ilosc razy i ze leczy tylko pierwsza zmiana przeoczenie czy bula ??
 
Terai__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 381
Rejestracja: czw sty 30, 2003 8:57 pm

pt sie 01, 2003 10:24 am

Jeszcze jedno mam pytanie odno¶nie Ukrycia ?ycia: w opisie jest napisane ¿e esencja ¿yciowa przechodzi do jakiej¶ czê¶ci cia³a, na ogó³ jest to ma³y palec lewej rêki. A czy mo¿e to byæ ma³y palec lewej stopy? Mi to by bardziej odpowiada³o.
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

pt sie 01, 2003 8:51 pm

<!--QuoteBegin-Forever+-->
Forever pisze:
<!--QuoteEBegin-->A ja mam pytanie co do polimorfowania siebie w odró¿nieniu od podstawki w dodatku nie napisano ze mozna sie zmieniac dowolna ilosc razy i ze leczy tylko pierwsza zmiana przeoczenie czy bula ??
<br />Mo¿na tylko przyj±æ jedn± formê na czas trwania czaru. <br /> <br /><!--QuoteBegin-Terai+-->
Terai pisze:
<!--QuoteEBegin-->Jeszcze jedno mam pytanie odno¶nie Ukrycia ?ycia: w opisie jest napisane ¿e esencja ¿yciowa przechodzi do jakiej¶ czê¶ci cia³a, na ogó³ jest to ma³y palec lewej rêki. A czy mo¿e to byæ ma³y palec lewej stopy? Mi to by bardziej odpowiada³o.
<br />Przyk³ad z palcem lewej rêki jest tylko przyk³adem - mo¿na "oddaæ" równie dobrze i palec u nagi.
 
Qbe
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 230
Rejestracja: śr paź 09, 2002 6:36 pm

pt sie 01, 2003 8:58 pm

Pójd¼my dalej - a je¶li rzucê/kto¶ rzuci na mnie Regenerate ? To mi nowy palec wyro¶nie, nie szkodz±c czarowi?
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

pt sie 01, 2003 9:02 pm

<!--QuoteBegin-Qbe+-->
Qbe pisze:
<!--QuoteEBegin-->Pójd¼my dalej - a je¶li rzucê/kto¶ rzuci na mnie Regenerate ? To mi nowy palec wyro¶nie, nie szkodz±c czarowi?
<br />Opis czaru nie wymienia regeneracji palca jako zakoñczenie dzia³ania czary, wiêc teoretycznie mo¿na tak zrobiæ...
 
Ferion
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: wt maja 13, 2003 7:43 pm

czw sie 07, 2003 2:06 pm

A co powiecie na ukrycie odciêtej czê¶ci cia³a z esencja zyciowa w Sekretnym kufrze Leomunda? W ten sposob jestem niesmiertelny przez miesiac (powiedzcie czy dobrze to romumiem) :?: :?: :?:
 
Haer
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 5081
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 4:30 pm

czw sie 07, 2003 3:41 pm

Zle rozumiesz. Jestes niesmiertelny tak dlugo jak uzyta czesc ciala istnieje. Zazwyczaj wrogowie nie wiedza o tym ze rzuciles na siebie to zaklecie wiec rownie dobrze mozesz miec ten ^palec od stopy wciaz w bucie tylko opatulony jakims bandarzem czy czym tam chcesz by wygladal na normalnie zraniony a nikt sie nie powinien go czepiac.
 
Haazi
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 95
Rejestracja: pt sty 31, 2003 3:37 pm

czw sie 07, 2003 4:35 pm

Co do ukrycia ¿ycia-Jak to dok³adnie dzia³a?Czy jestem ca³kowicie nie¶miertelny?Tj,nie mo¿na mnie zabiæ po przekroczeniu bariery-10HP?I czy tracê wtedy przytomno¶æ?Nie uwa¿acie ¿e to zaklêcie jest troche przepakowane?I jak to sie ma do czarów takich jak Finger of Death,czy Desintegrate? <br /> <br />/edytowane po chwili:Jeszcze jedno-czy mo¿na to rzuciæ na ktory¶ z wewnêtrznych organów?
 
Haer
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 5081
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 4:30 pm

czw sie 07, 2003 4:50 pm

Mozesz miec nawet -50 HP a bedzie dzialal z tym ze...jedynymi podejmowanymi akcjami sa akcje czastkowe, nie mozesz leczyc ran i jesli palec kiedykolwiek zostanie zniszczony a ty bedziesz na ujemnych to papa... Nie wiem za to jak sie sprawa ma z Palcem Smierci i dezintegracja. To pierwsze raczej nie zadziala gdyz twoje sily zyciowe znajduja sie w innym miejscu ale dezintegracja juz spokojnie powinna cie "sproszkowac".
 
Haazi
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 95
Rejestracja: pt sty 31, 2003 3:37 pm

czw sie 07, 2003 8:03 pm

Mam z tego rozumieæ ¿e granica akcji cz±stkowych to -10HP?-czyli granica ¶mierci?
 
Terai__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 381
Rejestracja: czw sty 30, 2003 8:57 pm

czw sie 07, 2003 8:05 pm

Gdy twoje pw spadn± do zera lub ni¿ej mo¿esz wykonywaæ tylko akcje cz±stkowe.
 
Dark Dar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 270
Rejestracja: sob lip 26, 2003 5:08 pm

Czary... co to takiego?

pn lis 03, 2003 4:15 pm

Proponuje zalozenie tematu w ktorym bedzie mozna pytac o rozne czary i niejasnosci z nimi zwiazanie. Temat bedzie slozyl do rozwiewania zlych interpretacji itp., lecz nie do dyskutowania o uzytecznosci, potedze i tak dale czarow <br /> <br />ja sam chcialbym dowiedziec sie jak to jest z nadawana premia dziedziczna do atrybutow przez czar zyczenie: <br />1) czy aby dostac premie +5 nalezy rzycic piec razy pod rzad zyczenie i prosic o to samo <br />2) czy premia ta odnosi sie do wszystkich cech naraz, czy tylko do wybranej <br />3) czygdy najpierw rzucimy zyczenie i uzyskamy premie +1, to na kolejnym poziomie gdy zdobedziemy mozliwosc kolejnego rzucenia czaru i rzucimy 2 zyczenia bedziemy miec: <br /> a) +2 premie <br /> B) +3 premie <br /> c) premia nie moze ulec zmianie, zostaje +1 <br /> d) inaczej... :wink: <br /> <br />z gory dzieki <br /> <br /><!--coloro:blue--><span style="color:blue"><!--/coloro-->Temat scalono. - Darklord<!--colorc--></span><!--/colorc--> <br /> <br />do Darklorda: <br />Nie ma sprawy :)
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

pn lis 03, 2003 4:19 pm

1) tak <br />2) niestety tylko do jednego atrybutu <br />3) a.
 
Dark Dar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 270
Rejestracja: sob lip 26, 2003 5:08 pm

pn lis 03, 2003 5:56 pm

a czy dzieki 2 zyczeniom mozna stworzyc przedmiot warty 30000sz?
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

pn lis 03, 2003 6:10 pm

<!--QuoteBegin-Dark Dar+-->
Dark Dar pisze:
<!--QuoteEBegin-->a czy dzieki 2 zyczeniom mozna stworzyc przedmiot warty 30000sz?
<br />Je¶li wpierw tworzy siê s³absz± wersjê, a potem go ulepsza, to nie ma problemów od strony mechaniki. <br />Je¶li chce siê stworzyæ od razu lepszy przedmiot, to mo¿na do dopu¶ciæ (zale¿y od MG).
 
Ais Seveu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 223
Rejestracja: pn lip 14, 2003 11:21 pm

śr lis 19, 2003 4:50 pm

Tia. A najlepszy jest czar pozbawiony komponentów somatycznych, werbalnych i materialnych. Mo¿na wszystkim w okolicy wmawiaæ, ¿e jest siê psionem :wink:.
 
Dark Dar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 270
Rejestracja: sob lip 26, 2003 5:08 pm

śr lis 19, 2003 5:26 pm

czyli niepowodzenie masz w... 8) <br />mam pytanie, a mianowicie gdy rzucasz P³on±ce d³onie z Unieruchomieniem Czaru to p³omieñ pojawia siê obok nas [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img] (bo normalnie "wydobywa" siê z r±k :roll: )
 
Ziemniak0r
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 327
Rejestracja: śr lis 05, 2003 4:28 pm

pt gru 05, 2003 9:33 pm

k³ocili sie z MG? nieladnie, piorunek im w twarz :) koncowe zdanie i tak do MG nalezy... u mnie to jest tak ze jak ktos rzuca ów czar to sam mowi jak bedzie wygladac... a jak BN rzucaj± to tak jak C4 wybucha :)
 
kivak
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 104
Rejestracja: pn maja 05, 2003 12:22 pm

sob gru 06, 2003 1:53 am

Kula rozchodzi siê jak kula (znaczy siê w 3D), nie ma ci¶nienia, wiêc siê w podziemiach nie popalisz. Dziêki takiemu kszta³towi mo¿esz raziæ równie¿ cele powietrzne. W innym przypadku (2D), mia³aby bardzo ograniczone zastosowanie. Nie by³aby "najpopularniejszym" czarem ksi±¿kowym :wink:
 
Awatar użytkownika
prEDOator
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 23, 2002 1:11 pm

sob gru 06, 2003 2:04 pm

Area: 20 ft. Radius Spread <br /> <br />spread to rozciąganie, rozpościeranie więc myślę, że interpretacja może być dowolna. Ja zawsze postrzegałem ją jako fale poziomego ognia. <br />Czy ktoś zna jakieś oficjalne stanowisko w tej sprawie albo jakaś zasada ukryta pomiędzy literkami w mroku stronic starego tomiska?
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

sob gru 06, 2003 4:05 pm

<!--QuoteBegin-prEDOator+-->
prEDOator pisze:
<!--QuoteEBegin-->Area: 20 ft. Radius Spread <br /> <br />spread to rozci±ganie, rozpo¶cieranie wiêc my¶lê, ¿e interpretacja mo¿e byæ dowolna. Ja zawsze postrzega³em j± jako fale poziomego ognia. <br />Czy kto¶ zna jakie¶ oficjalne stanowisko w tej sprawie albo jaka¶ zasada ukryta pomiêdzy literkami w mroku stronic starego tomiska?
<br />A jest i podaje :wink: : <br /> <br />
The default shape for a burst effect is a sphere[...]A spread spell spreads out like a burst[...]
<br />W wolnym przek³adzie: standardowym obszarem dla wybuchu jest kula[...]Czary "rozci±gaj±ce siê" rozchodz± siê jak wybuch[...]
 
Lolecanti
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 53
Rejestracja: wt gru 02, 2003 3:57 pm

Scrying.

sob gru 20, 2003 5:07 pm

Witam. Chcia³bym Was zapytaæ o interpretacjê czaru 'scrying' (niestety nie znam oficjalnego t³umaczenia na polski). <br /> <br />W opisie angielskim (korzystam z angielskojêzycznych podrêczników - 3ePH) stoi: <br />
"... you can seeand hear some creature, who may be at any distance'
, co w wolnym t³umaczeniu brzmia³oby: "... mo¿esz ogl±daæ i s³yszeæ dowoln± istotê, z dowolnej odleg³o¶ci". <br />Czy ten opis stanowi, ¿e magiczny sensor, który stworzy³o zaklêcie, postrzega tylko wybran± istotê, czy te¿ zarówno jej otoczenie? <br />Opis czaru 'teleport' odnosi siê do miejsca, które przestudiowano szczegó³owo np. za pomoc± 'scrying', wiêc sugeruje, ¿e mo¿esz tym czarem ogl±daæ okolicê podgl±danej istoty. <br />Ale zastanawiam siê czy taka interpretacja nie sprawi, ¿e inne czary, jak 'Clairaudience/Clairvoyence' ('Jasnowidzenie/jasnos³yszenie' (?)) stan± siê bezu¿yteczne? <br /> <br />Jescze jedno: czy mogê wybraæ cel jako "najbli¿szy licz", czy te¿ licz "licz który zabi³ moich towarzyszy"? <br /> <br />Proszê o uwagi i komentarze. <br />Pozdrowienia.
 
O.L.O
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 134
Rejestracja: pn wrz 01, 2003 2:23 pm

sob gru 20, 2003 5:36 pm

Mam pytanie: na czym polega czar " usprawniacz pamiêciowy Rary'ego? <br />Bo za Chiny tego nie ³apie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 19

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość