Zrodzony z fantastyki

 
Ferion
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: wt maja 13, 2003 7:43 pm

Kolejno¶æ czytania ksi±¿ek DL

wt sie 05, 2003 2:03 pm

W tym temacie zale¼y mi na tym by¶cie pisali w jakiej kolejno¶ci zalecacie czytanie ksi±¿ek z serii DL. Które s± godne polecenia.Piszcie o waszych odczuciach po przeczytaniu ksi±¿ek które wprowadzaj± was w klimat DL a które wyprowadzaj±. Jescze jedno w jakiej kolejno¶ci czytac ksi±¿ki o Raistlinie :?: :?: :?: S³ysza³em ze to ¶wietna ksi±¿ka ale od czego zacz±æ :?: :?: :?: Czekam na propozycje :wink:
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

wt sie 05, 2003 4:16 pm

Ja ju¿ odpowiada³em na podobne pytanie: <br /> <br /><!--QuoteBegin-Darklord+-->
Darklord pisze:
<!--QuoteEBegin--><!--QuoteBegin-Loethlin@-'-+---->
Loethlin@-'- pisze:
<!--QuoteEBegin-->[...]Jak polecacie czytaæ Dragonlance'a? Chronologicznie czy tak, jak ksi±¿ki by³y wydawane?
<br />Wed³ug mnie najlepiej zacz±æ od Kronik i Legend. Potem Ku¼niê dusz (wydaje mi siê, ¿e dopiero wtedy najlepiej siê za ni± zabraæ - zna siê wtedy dobrze Raistlina i tym chêtnie pragnie siê dowiedzieæ wiêcej na jego temat :wink: ), nastêpnie Drugie pokolenie i Kroniki IV. W nastêpnej kolejno¶ci Bohaterów I-II, Zapomniane opowie¶ci, Brygada ¶mierci i Smoki chaosu.
<br />Teraz dorzucam jeszcze do tego Wojnê Dusz (na sam koniec - trzeba mieæ wiedzê z poprzednich ksi±¿ek, aby siê dobrze orientowaæ w tej jeszcze nie wydanej do koñca serii).
 
Eldarion Telkontar__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 135
Rejestracja: czw lip 10, 2003 12:05 pm

wt sie 05, 2003 4:22 pm

Uwa¿am, ¿e ciekawie by³oby przeczytaæ to chronologicznie. A uwa¿am tak dla tego, ¿e czyta³em tak, jak zostawa³y wydawane :razz: ... Muszê tylko dorwaæ jeszcze "Drugie Pokolenie"...
 
Awatar użytkownika
arcmage
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 417
Rejestracja: pn maja 30, 2005 2:14 pm

śr sie 06, 2003 2:04 am

Tak jak większość osób zalecam czytanie odrobinę wbrew chronologii - mianowicie, absolutnie nie zaczynać od 'Kuźni Dusz'! Dzięki temu wiadoma osoba pozostaje bardzo długo owiana tajemnicą, co bardzo pozytywnie wpływa na szybkość czytania kolejnych tomów Kronik... <br />'Kuźnia' zgodnie z tym, co zawiera sama książka, powstała na podstawie informacji, które Raistlin pozostawił tuż przed swoją arcytrudną wyprawą. <br />Pomiędzy kolejnymi tomami Kronik można sobie dla rozrywki i wyjaśnienia szczegółów poczytać 'Bohaterów' lub 'Zaginione opowieści', choć poziom 'wciągliwości' tych książek do Kronik i Legend się nie umywa... <br />Dobrze też przed 4tym tomem Kronik zapoatrzyć się w 'Drugie Pokolenie', mnie lata całe zajęło zdobycie tej książki, w związku z czym jeszcze do niedawna nie rozumiałam niektórych wątków ze 'Smoków Letniego Płomienia'...
 
Ferion
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: wt maja 13, 2003 7:43 pm

czw sie 07, 2003 4:59 pm

Dziekuje wam bardzo. O to mi chodzi³o. dla zainteresowanych podaje link ze strona gdzie mozna przeczytac wszystkie recenzje ksiazek wydanych po Polsku oraz zalecane czytanie ksiazek DL ( http://www.umbra.friko.pl/soulforge/polski...ksiazki/leg.htm)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości