Zrodzony z fantastyki

 
Randziu
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 36
Rejestracja: wt sie 12, 2003 3:36 pm

Klasy presti¿owe

wt sie 12, 2003 5:41 pm

Witam wszystkich, mam problem gdy¿ mam Tome&blood po angielsku i nieradze sobie zbytnio z przet³umaczeniem klas przesti¿owych, szczegulnie chodzi mi o to co zyskam (ewentualnie strace) wybieraj±c te klasy.
 
Haer
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 5081
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 4:30 pm

wt sie 12, 2003 5:43 pm

Proponuje pojsc do sklepu w ktorym sprzedaja podreczniki do rpg i przejrzec Ksiege i Krew a nie pytac tutaj.
 
Phobos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 620
Rejestracja: sob maja 03, 2003 11:20 am

wt sie 12, 2003 6:10 pm

A ja ci odpowiem jako ¿e nie bêdê ³ama³ prawa ogranicze siê do nazw i mojego zdania na temat klas. <br /> <br />Smoczy Potomek- Fajna i ciekawa klasa presti¿owa na koniec zamieniasz siê w pó³smoka. Dobre dla moagów którzy lubi± walczyæ. <br />Czarownik MieczaTe¿ dobry dla walcz±cych magów pozwala na u¿ywanie zbroi bez kar. <br />Akolita Skóry - Czarodziej który powoli staje siê demonem albo daib³em. Mocna klasa. <br />Czarownik Krwi-Mocna klasa pozwalaj±ca na wykorzastanie krwi w magii. Ciekawy i fajny. <br />Ksenomanta Taki przywo³ywacz dla mnie s³aby. <br />Mag z Mistycznego Bractwa(No to ³atwe) Moim zdaniem najlepsza presti¿ówka z Ksiêgo i Krwi. Wypas z czarami. <br />Zniewalacz Umys³ów Taki psion z dominacjami. <br />Zaklinacz ?wiec ?wieczki z czarami wzmocnione metamagia. <br />Mistyczny Sztukmistrz ?otr/Mag nawet ciekawy. <br />Tkacz Losu Niez³a klasa umie manipuolowaæ losem. <br />Mistrz ?ywio³u W³adca jednego ¿ywio³u pod koniec sam staje siê ¿ywio³akiem. <br />Pan Szarosinych Naprawdê fajny nekromanta ale s³aby pod wzglêdem czarów. <br />Pie¶niarz Klingi Ciekawy, ale s³aby. <br />Przewodnik Podró¿y Fajna klasa dla magów którzy lubi± teleportacjê. <br />Prawdziwy Neckomanta S³aba klasa zw³aszcza pod wzglêdem czarów.
 
The Raven__
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 572
Rejestracja: ndz maja 26, 2002 1:03 pm

wt sie 12, 2003 7:11 pm

Ksenomanta jest wymarzon± klas± dla sorcerrera - praktycznie nic nie traci a du¿o zyskuje, zreszt± tak jest z wiêkszo¶ci± klas które nie spowalniaj± postêpu w zdobywaniu czarów, bardzo lubiê tê klasê - ideala dla kazdego kto lubi odrobinê szaleñstwa w swoich postaciach :)
 
Randziu
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 36
Rejestracja: wt sie 12, 2003 3:36 pm

śr sie 13, 2003 11:27 am

Wielkie dziêki, ale czy jak wybior klase presti¿ow± to dalej bêde zdobywa³ normalnie czary ?
 
Rend
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 3065
Rejestracja: sob paź 05, 2002 9:03 pm

śr sie 13, 2003 11:46 am

<!--QuoteBegin-Randziu+-->
Randziu pisze:
<!--QuoteEBegin-->Wielkie dzięki, ale czy jak wybior klase prestiżową to dalej będe zdobywał normalnie czary ?
<br />Zależy od klasy. Nie ma reguły. Przy niektórych tak, przy innych nie. Wszystko zależy od klasy.
 
Awatar użytkownika
Zeus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 170
Rejestracja: wt mar 18, 2003 8:33 pm

czw sie 14, 2003 6:24 pm

A co powiecie na Maga z Mistycznego Bractwa? Ta klasa zachęciła mnie do gry czarodziejem ( tyle lat unikałem magów... :) ) - nie ze względu na moce, ale - nazwijmy to - background. Wiecie, studia nad magią, badania, poszukiwanie przygód :)
 
Phobos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 620
Rejestracja: sob maja 03, 2003 11:20 am

ndz sie 24, 2003 6:34 pm

W moich planach obecnej postaci jest tak 5 wizard/ 10 MAB/5 Arcymag. <br />Mag jest klimatyczn± klasa. I ma fajne rzeczy ajako czarodziej z atutami wychodzi na zero. bo tracisz 2 i dostajesz z presti¿a 2.
 
xzar__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 45
Rejestracja: pt sie 22, 2003 4:51 pm

sob sie 30, 2003 9:26 pm

W³a¶nie Arcymag jakie on zyskuje zdolno¶ci? Niema go w Tome&Blood
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

sob sie 30, 2003 10:06 pm

Arcymag znajduje się w FRCS. Nie wiem, czy jest objęty OGLem, więc podam link do Arcypsiona. Klasy niewiele się różnią (zamiast powerpointów, arcymag traci sloty. Przelicznik: [koszt w power pointach+1]/2=slot) arcpsion
 
Terai__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 381
Rejestracja: czw sty 30, 2003 8:57 pm

sob sie 30, 2003 11:10 pm

Moja ulubiona klasa presti¿owa w Ksiêdze i Krwi to Mag z Mistycznego Bractwa, wszystko mi siê w nim podoba.
W moich planach obecnej postaci jest tak 5 wizard/ 10 MAB/5 Arcymag.
Dok³adnie takie same mam plany :mrgreen:.
 
Matis99
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1112
Rejestracja: pt mar 25, 2005 7:32 pm

ndz sie 31, 2003 11:38 am

Arcymag jest objęty OGL. Podaje linka (któryś już raz z kolei :) ) http://www.wizards.com/D20/article.asp?x=srd35
 
Loethlin@-'-,--
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 965
Rejestracja: ndz gru 08, 2002 12:50 pm

ndz sie 31, 2003 12:04 pm

Poniewa¿ w skrótach polsko-angielskich nie ma jeszcze presti¿ówek z Tome & Blood, a Phobosowi, mimo starañ, nie najlepiej wysz³o wtórne t³umaczenie nazw PrC na angielski, wypiszê je tutaj, mo¿e jeszcze komu¶ siê to przyda..? <br /> <br />Czarownik Miecza - Spellsword <br />Akolita Skóry - Acolyte of the Skin <br />Czarownik Krwi - Blood Magus <br />Ksenomanta - Alienist <br />Mag z Mistycznego Bractwa - Mage of the Arcane Order <br />Zniewalacz Umys³ów - Mindbender <br />Zaklinacz ?wiec - Candle Caster <br />Mistyczny Sztukmistrz - Arcane Trickster <br />Tkacz Losu - Fatespinner <br />Mistrz ?ywio³u - Elemental Savant <br />Pan Szarosinych - Pale Master <br />Pie¶niarz Klingi - Bladesinger <br />Przewodnik Podró¿y - Wayfarer Guide <br />Prawdziwy Necromanta - True Necromancer <br />No, i Dragon Disciple to podobno Smoczy Potomek...
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

śr wrz 24, 2003 6:57 pm

Nie wiem co wy widzicie w magu z Mistycznego Bractwa. Jakie on ma fajne zdolnosci nadnaturalne i.t.p? Wedlug mnie nie ma zadnych!
<br />Jest jedną z najbardziej "klimatycznych" prestiżówek. Jest zrobiony z sensem i wyczuciem (co niestety nie jest częste). Jeśli dla Ciebie o atrakcyjności prestiżówki świadczą tylko zdolności to faktycznie jest do niczego. Na szczęście dla wielu osób fajna prestiżówka to prestiżówka ciekawa i nieprzedobrzona.
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

śr wrz 24, 2003 7:09 pm

Pałergejmeryzm się szerzy w narodzie :wink: <br /> <br />Ja uważam że Mag z Mistycznego Bractwa jest najciekawszą PrC dla maga. A brak mocy dzięki którym zabija armie wrogów, to jak dla mnie zaleta. Fajny jest też Plain shifter. <br />Ja grając magiem wziąłbym Maga z Mistycznego Bractwa.
 
Ais Seveu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 223
Rejestracja: pn lip 14, 2003 11:21 pm

śr wrz 24, 2003 7:11 pm

Proszê bardzo: <br /> <br />?ród³o czarów - no comments, je¶li nie wiesz, co przygotowaæ, zostawiasz woln± komórkê i po¶wiêcasz ca³± rundê na przywo³anie zaklêcia - zaklinacz nie ma takich problemów, ale zaklinacz nie mo¿e zostaæ MABem. Przyk³ad: czarodziej jeszcze nie wie, co spotka. Przygotowuje Sto¿ek Zimna. Je¶li spotka stworzenia podatne na zimno, to ok. Je¶li np. lodow± salamandrê - ju¿ gorzej. IMHO lepiej zostawiæ jedn± woln± komórkê, bo w takiej sytuacji po¶wiêcenie ca³ej rundy nie jest zbyt wysok± cen± za czar adekwatny do sytuacji. <br /> <br />Dwa premiowe jêzyki - mo¿esz spokojnie pogawêdziæ z demonem nie trac±c punktów umiejêtno¶ci na jêzyki obce (a tych czarodziej nie ma wiele...). To bardzo zale¿y od kampanii, ale czasem jaki¶ jêzyk bardzo siê przydaje, uwierz. <br /> <br />Nowy czar - chyba najmniej przydatna zdolno¶æ, ale mo¿esz braæ wysokopoziomowe zaklêcie bez potrzeby wykonywania testu czarostwa. Tak nota bene: czy MAB dostaje jak czarodziej dwa zaklêcia na poziom? <br /> <br />Poza tym zyskujesz sojuszników, nie wspominaj±c ju¿ o byciu Regentem na 10 poziomie. <br /> <br />Mo¿e to nie równa siê powstrzymaniu starzenia albo czemu¶ takiemu, ale jednocze¶nie praktycznie nic nie tracisz (poza wpisowym i sk³adkami, oraz innymi obowi±zkami w gildii, brak istotnych wad). Jak to ju¿ kto¶ powiedzia³, poziom czaruj±cego wzrasta ca³y czas, dostajesz dwa premiowe atuty - tyle ile by¶ dosta³ za 10 poziomów w czarodzieju. <br /> <br />IMHO temat ten bardziej pasuje do forum Klasy Presti¿owe (jak sama jego nazwa wskazuje...).
 
Devik Crazystar
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1135
Rejestracja: śr maja 26, 2004 2:23 am

śr wrz 24, 2003 7:21 pm

.
Ostatnio zmieniony wt sie 15, 2023 9:50 pm przez Devik Crazystar, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Ais Seveu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 223
Rejestracja: pn lip 14, 2003 11:21 pm

śr wrz 24, 2003 7:32 pm

 Nie widzê sensu w robieniu klasy presti¿owej z przynale¿no¶ci do gildii. To ograniczenie fabu³y przez mechanikê. Wygrzebie sobie taki MG T&B i powie Graczowi-magowi, ¿e, by wst±piæ do jakiej¶ gildii, musi braæ presti¿ówki. IMO to jaki¶ absurd. W "naszych" FR jest sporo Gildii, czê¶æ za³o¿yli sami Gracze i bynajmniej nie maj± 10 lv w PrC Mag Bractwa Dzikiej Ró¿y, by byæ tam odpowiednikiem regenta. Zamkniêcie mo¿liwo¶ci awansu w hierarchii w systemie leveli, kiedy to mag25/arcymag5/MAO8, który do³±czy³ do Gildii jest mniej wa¿ny ni¿ mag7/MAO10, chyba ¿e przyznamy mu honorowo zdolno¶ci tej PrC z 10 lv.... jest dziwne i powoduje k³opoty przy ewentualnej "lokalizacji" do ¶wiata danej Dru¿yny,
<br />Zazdroszczê twoim graczom... Niestety nie wszyscy maj± tak dobrze. S± MG, którzy czuj± siê ura¿eni tym, ¿e ICH gracze ¶miej± byæ takimi egoistami ("A reszta dru¿yny?! ?eby¶ móg³ nale¿eæ sobie do jakiej¶ gildii, to tracimy na to czas na sesjach, i nikt nic z tego nie ma!"). Ta presti¿ówka jest metod± na takich. Mag ma z tego wyra¼ne korzy¶ci, nie spowalnia to jego rozwoju, a skoro tak, to i dru¿yna ma korzy¶ci - lepszego maga :wink:. IMHO nie lubiê takich MG, ale MAB bardzo mi siê spodoba³ z uwagi na dostêp do ¼ród³a czarów. Rozwi±zuje problem czarodzieja polegaj±cy na niedostosowaniu do sytuacji. Za niezbyt wysok± cenê (bo kto by siê pcha³ w ¶rodek walki...). <br /> <br />Tak przy okazji - czy czary ze ¼ród³a mo¿na poprawiaæ atutami metamagicznymi? Wydaje mi siê, ¿e nie, ale je¶li kto¶ z moich graczy we¼mie tê PrC, to lepiej byæ pewnym :evil: .
 
Ais Seveu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 223
Rejestracja: pn lip 14, 2003 11:21 pm

czw wrz 25, 2003 10:38 am

Nie mogê siê nie zgodziæ co do zaklinacza :wink:. No chyba ¿e do stworzenia BN, który bêdzie takowe ¶wiece sprzedawa³... <br /> <br /> <br /> <br />Drin Sher -> A mi siê wydawa³o, ¿e jeste¶my na Ksiêga i Krew... <br /> <br />Atuty metamagiczne ma ka¿da PrC? Ciekawe stwierdzenie... <br />PrC dla magów, które nie dostaj± premiowych atutów metamagicznych: <br />Czarownik Krwi <br />Mistrz ?ywio³u <br />Mistyczny Sztukmistrz <br />Pan Szarosinych <br />Prawdziwy Nekromanta <br />Smoczy Potomek <br />Zaklinacz ?wiec (co sprawia, ¿e jest ju¿ kompletnie beznadziejny) <br />Zniewalacz Umys³ów <br />Mistrz Wiedzy <br />Mistyczny ?ucznik (wymaga poziomów maga/sorcerera/barda) <br /> <br />Czarownik Miecza - otrzymuje 1 atut w ci±gu 10 poziomów, 'czysty' czarodziej zdoby³by wtedy dwa. <br /> <br />Dopiero na poziomach epickich klasy te dostaj± bonusowe feat'y. <br /> <br />Poza tym im wiêcej zdolno¶ci ma klasa presti¿owa, tym mniej poziomów dodaje do poziomu czaruj±cego -> MAB nic nie traci. <br /> <br />Do notki powy¿ej: <br />Zgadzam siê. Sama zamierzam graæ tkaczem losu :wink:. Co nie zmienia faktu, ¿e MAB nie jest z³y... <br /> <br /> <br />pzdr Ais
 
Ais Seveu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 223
Rejestracja: pn lip 14, 2003 11:21 pm

czw wrz 25, 2003 6:27 pm

Thalo, to by³o do mnie? :wink: <br /> <br />Bo ja napisa³am: <br />
Nie mogê siê nie zgodziæ co do zaklinacza . No chyba ¿e do stworzenia BN, który bêdzie takowe ¶wiece sprzedawa³...
<br />:evil:
 
Ais Seveu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 223
Rejestracja: pn lip 14, 2003 11:21 pm

czw wrz 25, 2003 7:20 pm

Szybki przegl±d (od najwcze¶niej dostêpnych): <br /> <br />Smoczy potomek: 5 poziom; <br />Czarownik krwi: wystarczy 6 poziom, ale niezbyt przydatne s± niektóre zdolno¶ci, istotniejsze dla maga; <br />Zaklinacz ¶wiec: 6 poziom; <br />Czarownik miecza: 8 poziom; <br />Pie¶niarz klingi: 12 poziom; <br />Ksenomanta: 13 poziom, ograniczenie jak poda³e¶; <br />Mistrz ¿ywio³u: 13 poziom, ograniczenie jak poda³e¶; <br />Pan szarosinych: 13 poziom, ograniczenie jak poda³e¶; <br />Tkacz losu: 13 poziom, ograniczenie jak poda³e¶; <br />Przewodnik podró¿y: 17 poziom (!!!); <br /> <br />Mag z Mistycznego Bractwa: w ogóle nie dla zaklinacza; <br /> <br />Prawdziwy nekromanta: konieczny multiclass z kap³anem; <br />Mistyczny sztukmistrz: konieczny multiclass z rogue'm; <br /> <br />Czyli nie jest a¿ tak tragicznie :wink:. Czarownik krwi, czarownik miecza - dosyæ przyzwoite poziomy, w dodatku IMHO klimatyczne dla zaklinacza. <br /> <br />pzdr Ais <br /> <br />PS. Jak podliczy³am poziomy konieczne do przewodnika podró¿y (mo¿liwo¶æ czêstszego rzucania jednego czaru (teleportacji w tym wypadku) ¶wietnie kwalifikowa³aby zaklinacza do tej klasy), to a¿ siê przerazi³am :wink:. <br /> <br /> <br />Do notki poni¿ej: Fakt :oops: . Poprawi³am.
 
Vangerdahast__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 55
Rejestracja: pt lip 18, 2003 9:00 pm

czw wrz 25, 2003 8:04 pm

Mag z Mistycznego Bractwa bynajmniej nie jest klimatyczn± PrC. Powiedzia³ bym raczej, ¿e jest jedn± z najmniej klimatycznych PrC (typowy mag przynale¿±cy do gildi zyskuj±cy typowe przydatne czarodziejowi "zdolno¶ci" takie jak dodatkowe jêzyki czy czary podczas gdy inni odcinaj± sobie rêke, ¿eby zast±piæ j± rêk± truposza czy te¿ subtelnie przejmuj± w³adze nad umys³ami innych stworzeñ albo te¿ dziergaj± sobie zwoje z czarami sztylecikiem na w³asnej skurze). Pomijaj±c to patrz±c z punktu mechaniki mag z Mistycznego Bractwa jest ca³kiem niez³y, zyskuje kilka niez³ych "zdolno¶ci" bez utraty kolejnych leveli czarów.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości