Zrodzony z fantastyki

 
roscoe__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: pt sie 15, 2003 2:01 pm

D&D gra przygodowa [pude³ko]

pn sie 18, 2003 3:43 pm

mia³em kupiæ zwyk³e podreczniki do dnd ale na pó³ce obok le¿a³o nie¼le wygl±daj±ce pude³ko z niewiadom± zawarto¶ci± i etykiet± dnd gra przygodowa wrzuci³em do koszyka. W domu otworzy³em pude³ko i znalaz³em w ¶rodku ksiêge zasad z niezbêdnymi zasadami i niektórymi potworami, ksiêge przygód zawieraj±c± sze¶æ przygód od bardzo krótkiej do bardzo d³ugiej, gotowe karty postaci i wzór czystej karty(troche uproszczonej co u³atwia grê) ko¶ci i du¿± mapê z ¿etonami potworów <br />wszystko to w cenie po³owy jednego podrêcznika. tylko kilka wad po pierwsze trzeba skopiowaæ kilka stron z podrêcznnika gracza te o tworzeniu postaci i o ich rozwoju(jest opisane ale tylko do 2-giego poziomu) a po drugie ograniczono ilo¶æ ras i klas do 4 co s±dzicie o takim zestawie :?: :?: :?:
 
Dziad
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1720
Rejestracja: wt maja 14, 2002 11:02 am

pn sie 18, 2003 4:04 pm

Zestaw, ktory kupiles, to zwykly chwyt marketingowy. Mial za zadanie utorowac droge dla D&D 3ed. wlasciwego, nabijajac dodatkowo kase wydawcy. <br /> <br />Pozdrawiam.
 
Devik Crazystar
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1135
Rejestracja: śr maja 26, 2004 2:23 am

pn sie 18, 2003 5:02 pm

.
Ostatnio zmieniony pt sie 18, 2023 3:20 pm przez Devik Crazystar, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Mróz Czarodziej
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 43
Rejestracja: sob sie 16, 2003 1:31 pm

pn sie 18, 2003 6:40 pm

Sam co prawda nie zapozna³em siê z ww produktem, aczkolwiek z tego co o nim s³ysza³em mogê zdecydowanie odradziæ zakup. Posi³kuj±c siê jedynie SRD i darmowymi materia³ami mo¿na o ile sie orientujê du¿o lepiej graæ i nie martwiæ siê ograniczeniami, których 'gra przygodowa' ma sporo. A z tego co tu widzê jest jeszcze marniej ni¿ s±dzi³em - 4 klasy i rozwój do 2lev. 8O !
 
Awatar użytkownika
arcmage
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 417
Rejestracja: pn maja 30, 2005 2:14 pm

wt sie 19, 2003 1:45 am

Miałam okazję przyjrzeć się 'tej rzeczy' nie wydając ani grosza i bardzo dobrze...choć doskonale rozumiem producentów, próbujących wycisnąć z produktu jak najwięcej profitów... <br />Jest to rzecz na poziomie reklamówki, gdyby cena była niższa, możnaby potraktować to jako ciekawy wstęp, ale za taką kasę, po prostu to się nie opłaca...
 
Devik Crazystar
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1135
Rejestracja: śr maja 26, 2004 2:23 am

wt sie 19, 2003 2:05 am

.
Ostatnio zmieniony pt sie 18, 2023 3:20 pm przez Devik Crazystar, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
arcmage
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 417
Rejestracja: pn maja 30, 2005 2:14 pm

wt sie 19, 2003 2:12 am

Cena podana na stronie Isy to 32 zł, w sklepie *chyba* 35. Nie pamiętam dokładnie. <br />Gdyby to kosztowało tyle, co pisze Devik Crazystar, kupiłabym bez wahania :)
 
Ikki
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 214
Rejestracja: wt sie 19, 2003 2:51 pm

wt sie 19, 2003 6:39 pm

Kupi³em to i jest to jedyna inwestycja w DnD która moim zdaniem jest wysoko nieop³acalna.
 
Horr
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 859
Rejestracja: sob lis 16, 2002 10:24 am

czw sie 21, 2003 3:26 pm

Kupi³em "toto" razem z PG i PMP. Muszê rzec, ¿e op³aci³ mi siê ten zakup bo pude³ko zawiera³o kostki do gry, o które w Kielcach raczej ciê¿ko.
 
Tementhor
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 229
Rejestracja: pn kwie 14, 2003 11:49 am

czw sie 21, 2003 6:41 pm

Wg mnie jezeli to kupic to tylko dla tych zetonow, a nie przed podrêcznikami ¿eby zasmakowaæ "trójki". Takie jest moje zdanie. <br />¿etony mog± siê naprawdê przydaæ osobom, ktore nie maj± figurek. Nie trzeba samemu robiæ, a i ³adnie wygl±da... <br />Chocia¿ sam teog nie kupi³em... :razz: <br /> <br /> <br />Pozdrawiam
 
Horned_Rat
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 935
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 11:26 am

pn sie 25, 2003 12:33 am

Ja kupilem to dla zetonow i dla podstawki do gry tzn mapki do porusznia ... jeszcze dorzucili gratis kosci ..jesli chodzi o "ksiegi" zasad i przygod to jest to niewatpliwie ZENADA [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img]
 
JaaA
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 70
Rejestracja: czw cze 12, 2003 8:10 pm

pn sie 25, 2003 4:20 pm

Niewerto tego kupywaæ. <br /> <br />Jak ja zaczyna³em D&D zbieraæ to w³a¶nie kup³em i nawet nie zagr³em. Jedyne co jest przydatne to ko¶ci i ewentualnie ¿etony. <br /> <br />Nie ma tam du¿o z RPG. Bardziej bym to do cRPG przyrówna³. Dlaczego? bo: siedzicie sobie w karcmie i przychodzi do was pan X i mów wam ¿e co¶ napad³o na kopalnie i prosi was o pomoc.Mówi wam ile za to kasy dostaniecie i nagle gracze znajduj± siê przed wej¶ciem do kopalni. nie ma tam du¿ego wyboru. Je¶li hodzi o zasady to lepiej sobie kupiæ PH. Tam jest tego wiecej i dok³adniej jest wszystko opisane.
 
Xellos__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 59
Rejestracja: wt lip 01, 2003 2:24 pm

pn sie 25, 2003 4:56 pm

Nieuwa¿am ¿eby zakup "Gry Przygodowej" by³ b³êdem - przynajmniej dla mnie. Niez³e ko¶ci (chocia¿ drugiej k10 nam poszczêdzili... ech), przydatne ¿etony, fajna, du¿a plansza no i ca³o¶æ zaprojektowana jako pocz±tek przygody z D&D (choæ przy okazji sposób na zabobienie kasiory). Mo¿ecie wieszaæ psy na t± gierkê, ale dla mnie ma spore znaczenie. Gdyby nie ona, raczej nie dowiedzia³bym siê o "Podziemiach i Smokach", gdy¿ nikt z moich znajomych nie interesuje siê tym hobby. A tak - jestem fanem D&D, pozna³em was i mêczê kogo siê da na tym forum. A Wizardzi maj± kolejnego kolesia na którym zbijaj± kasê... takie ¿ycie. Có¿ - FBG nie jest taka z³a :mrgreen:
 
Phobos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 620
Rejestracja: sob maja 03, 2003 11:20 am

wt sie 26, 2003 7:56 am

Znowu nie tak ciê¿ko Horrigan jak siê wie gdzie jest Kapelusznik to nie ma k³opotu ale cena jest zabójcza. <br />Ale te¿ kupi³em ze wzglêdu na ko¶ci a nowym graczom jak "rekrutuje" jest ³atwiej takie co¶ zrozumieæ.
 
Awatar użytkownika
Beamhit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2359
Rejestracja: czw paź 09, 2003 8:22 pm

wt sie 26, 2003 10:55 am

ja kupiłem angielską wersję, i nie żałuję... Planszę używam do dzisiaj (a to już będzie z 3 lata). <br />I tak - to jest reklamówka. Był to pierwszy produkt do 3e... Te pudełko wyszło przed Core Books.
 
Arashi__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 107
Rejestracja: ndz cze 23, 2002 9:50 pm

wt sie 26, 2003 12:59 pm

Z punktu widzenia gracza: grywam u Beama w D&D od pocz±tku i nie wiem co by¶my bez tej planszy zrobili... Nieoceniona pomoc przy walkach, zw³aszcza wiêkszych. Jak na produkt reklamowy, gierka okaza³a siê byæ ca³kiem u¿yteczna - niestety, tylko pod tym jednym wzglêdem.
 
Franek
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 180
Rejestracja: pt lis 08, 2002 3:22 pm

wt sie 26, 2003 3:29 pm

Jak dla mnie cud! Ale dopóki mam m³odszego brata. Jak bêdzie mia³ 13 lat to GP wyl±duje w ¶mietniku.
 
nbvc
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: pt lut 21, 2003 4:10 pm

Gra przygodowa

pt sie 29, 2003 9:05 pm

Fajna rzecz, w koncu ja te¿ od tego zaczynalem, co do tego, ¿e ostatnia przygoda jest za d³uga mam pewne w±tpliwo¶ci:-).
 
Raw__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 205
Rejestracja: pn cze 30, 2003 10:25 pm

pt sie 29, 2003 9:50 pm

Czy ja wiem? Owszem, mia³em z tym kontakt do¶æ bliski, ale podchodzê do tego dalej sceptycznie. Bo to sie po prostu IMHO nie op³aca. Za ma³o tre¶ci. Lepiej do³o¿yæ troche i kupiæ PHB. To mi strasznie przypomina grê Przygodow± "W³adca Pier¶cieni"... <br /> <br />Ale z drugiej strony... Nie oriêtujê siê co prawda obecnie ile to kosztuje, ale je¶li jest tak, jak powiada arcmage, czyli oko³o 35, to nie jest znowu takie straszne. No bo mamy tam przede wszystkim zestaw ko¶ci, który osobno kosztuje oko³o 25 z³otych (no mo¿e z 22). A za pozosta³e 13 dostajemy ca³kiem nienajgorsz± planszê na walkê, trochê ciekawych ¿etonów, czêsto przydatnych, oraz rozrywkê na 2 tygodnie. A tamte scenariusze zawsze da siê jako¶ rozbudowaæ (ale widzia³em tylko 2 pierwsze, a z mimi nie jest taka operacja mo¿liwa). Wiêc nie jest wcale tak tragicznie...
 
nbvc
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: pt lut 21, 2003 4:10 pm

sob sie 30, 2003 1:00 pm

masz racjê, kostki fajne( ja mogê kupiæ za 10), na planszy rozgrywam walki z u¿yciem figurek, co do ceny te¿ fajnie, Zestaw jest do startu w DnD, jest tam ksiega zasad, z niektorymi zasadami wy³uskanymi z Podrecznika zasad.
 
Xanthos Harper
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 60
Rejestracja: śr sie 27, 2003 9:49 pm

sob sie 30, 2003 3:29 pm

My¶lê, ¿e jest to ¶wietny produkt aby zacz±æ przygodê z D&D, aczkolwiek je¶li kto¶ zacz±³ graæ normalnie z podrecznikami przyda siê tylko plansza, kostki i ¿etony. Sam w³a¶nie zaczê³em grê od Starter seta i bardzo szybko siê wci±gn±³em i kupi³em PG. Przez to ¿e nie znam zbyt dobrze angielskiego mogê korzystaæ tylko z polskich podrêczników.
 
Terrasqe
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: czw wrz 04, 2003 4:23 pm

czw wrz 11, 2003 11:16 pm

Powiem szczerze ze chcialem to sobie kupic ale juz tego nie bylo w sklepach (cale szczescie). Pozniej kupilem wszystkie trzy rullbooki. Jezeli gra ci sie spodobala to zeby grac na powaznie nie obejdzie sie raczej bez (przynajmniej) podrecznika gracza
 
Ikki
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 214
Rejestracja: wt sie 19, 2003 2:51 pm

pt wrz 12, 2003 2:09 pm

A co my¶licie o klimatycznym obrazku, na klimatycznej zas³once MP ?
 
.:..::Ezrael Abn`Nerqul::
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 164
Rejestracja: śr sie 28, 2002 12:24 pm

pt wrz 12, 2003 2:55 pm

Jak dla mnie obrazek jest zaiste kijowy, ale nie ma jak przewlec go na drug± stronê [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img] . Szcze¶cie ¿e gracze musz± go ogl±daæ a nie ja :wink:
 
Yarel
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 136
Rejestracja: czw sie 07, 2003 7:18 pm

pt wrz 12, 2003 5:15 pm

Te¿ to kupi³em, ale przez pomy³kê. To poprostu zbiór przygód wprowadzaj±cych do ¶wiata D&D, a nie chwyt marketingowy, jak to uchwyci³ Dziad. A te gotowe postacie, to postacie do gry. Innymi nie mo¿na graæ, bo nie podano tam zasad tworzenia postaci.
 
Boromir
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 122
Rejestracja: ndz paź 26, 2003 5:04 pm

ndz gru 14, 2003 11:37 am

Ja kupilem najpierw 3 podrêczniki, ale graæ jeszcze nie moglem bo nie mialem kostek. Wieæ poszedlem do empiku. (Tam te¿ kupilem podrêczniki) i szukalem kosci. Nie znalazlem ale zobaczylem na regale "Grê Przygodow±". Pudelko bylo otwarte wiêc zajrzalem do srodka. Znalazlem zestaw kosci ktorego szukalem. Mysle: "Placiæ tyle kasiory tylko dla kosci???" i wtedy zobaczylem planszê i ¿etony. Pomyslalem: "Przydalo by siê. Kostki, Plansza, ?etony za 40 zlociszy (Tyle kosztowalo pudelko w empiku) to nie tak drogo. Biorê!" W domu z ciekawosci obejrzalem dwie ksiêgi i karty postaci. Do dzisiaj u¿ywam tej planszy z ¿etonami. Ale reszta (poza kosæmi) to dla mnie totalne DNO! Sprytne sposob ¿eby zarobiæ du¿o kasiory. Tylko 4 rasy i klasy, Nie mo¿na tworzyæ wlasnej postaci, Gra tylko do 3 poziomu, przygody cieniutkie dla kogos kto ju¿ dawno gra w D&D ale znakomite na pierwszy kontakt z nim. Jesli ktos lubi tego typu gry to zainteresuje siê dodatkowymi rasami i klasami oraz dalsz± gr± (po 3 poziomie) i kupi podrêczniki. Przeczyta je sobie, zobaczy, ¿e mo¿na kupiæ kosci oddzielnie (te¿ je potem znalazlem) oraz, ¿e "Gra Przygodowa" wcale nie jest potrzebna by graæ w D&D. Dopiero wtedy uswiadomi on sobie, ¿e wyrzucil 40 zlociszy w bloto...
 
Regis.
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 110
Rejestracja: pt gru 19, 2003 9:57 pm

Re: D&D gra przygodowa [pude³ko]

pn gru 22, 2003 10:59 pm

<!--QuoteBegin-roscoe+-->
roscoe pisze:
<!--QuoteEBegin-->mia³em kupiæ zwyk³e podreczniki do dnd ale na pó³ce obok le¿a³o nie¼le wygl±daj±ce pude³ko z niewiadom± zawarto¶ci± i etykiet± dnd gra przygodowa wrzuci³em do koszyka.
<br />Od tak sobie wrzuci³e¶ do koszyka nie dowiedziawszy siê wcze¶niej czym to wogóle jest? Hmm... Ja bym siê trochê ba³. <br />A kto¶ mi powie czemu to siê nazywa "gra przygodowa"? By³em pewien, ¿e to jest co¶ w rodzaju "Magii i miecza"...
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

ndz wrz 12, 2004 2:13 pm

Trzeba mieæ czyst± kartê postaci i na niej notowaæ o³ówkiem wszystko od pocz±tku.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości