Zrodzony z fantastyki

 
Korgan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 139
Rejestracja: ndz sie 24, 2003 12:23 pm

Ranger jak nim grać?/Histora dla Rangera

pn wrz 01, 2003 9:28 pm

Po ostatniej sesji zostaliśmy rozgromieni przez stado troli wszyscy padli. No i przyszło do robienia nowych postaci. Padło na mnie że jestem rangerem... Sęk w tym że nie mam zielonego pojęcia jak nim grać!! Nie wiem jak się zachowywać klimatycznie wczasie pewnych sytuacji, nieznam jego sposobu myslenia, postrzeganie świata, niewiem czy jest raczej samotnikiem czy lubi przebywac razem z kompanami czy jest wygadany czy małomówny kompletnie nic błagam piszcie i pomóżcie. <br />W postach możecie zamieścic np. krótkie Odzywki typowego łowcy albo zachowanie w charakterystycznych sytuacjach <br /> <br />Pozdrawiam! jako ?owca
 
Thomas Percy
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2969
Rejestracja: śr lip 03, 2002 11:50 am

pn wrz 01, 2003 9:33 pm

Na początek radzę poczytać wszystkie wątki o tropicielach/rangerach w tym pod-forum.
 
Ikki
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 214
Rejestracja: wt sie 19, 2003 2:51 pm

pn wrz 01, 2003 9:38 pm

Co¿ wiele z tych pytañ zale¿y bardziej od chrakteru (nie tego pisanego na kracie postaci) twojej postaci, ni¿ od jej klasy - ³owca jest klas± dosyæ obszern± w odgrywaniu, aczkolwiek tropiciel powinien: <br />- okazywaæ szacunek naturze <br />- przestrzegaæ innych przed jej niszczeniem (chyba ¿e tropiciel jest z³y to inna historia :evil: ) <br />na pisza jak mi jeszcze co¶ do g³owy przyjdzie
 
Eylon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 25
Rejestracja: sob sie 23, 2003 12:16 pm

wt wrz 02, 2003 6:08 pm

S±dzê, ze nie ma takich rego³...jak powinien zachowywaæ siê ³owca...Oczywi¶cie powinien kochaæ naturê i troszczyæ siê o ni±. Ale wiêkszo¶æ zale¿y od Ciebie i od tego jaki wybierzesz charakter. <br />Powodzenia :wink:
 
Ad'Ghe'Rheia
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 144
Rejestracja: śr sie 27, 2003 11:32 pm

wt wrz 02, 2003 6:34 pm

W podreczniku napisane jest, ze dobry ranger jest dbajacym o przyrode i nienawidzacym niszczenia jej, a zly jest lowca i wspanialym klusownikiem. Tak czy inaczej odzywki itp to kwestia postaci a nie klasy...
 
Carnloch
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 153
Rejestracja: wt lut 11, 2003 9:43 pm

wt wrz 02, 2003 6:47 pm

Szczerze mówi±c nie bardzo rozumiem stwierdzenie Pad³o na mnie ¿e jestem rangerem. Je¶li nie chcesz graæ rangerem to nie graj inaczej nie jest spe³nione podstawowe za³o¿enie rpg, ¿eby siê wszyscy dobrze bawili. Porozmawiaj z reszt± dru¿yny czy kto¶ inny nie chce graæ rangerem albo graj inn± profesj±, w koñcu ranger nie jest postaci± która musi siê znale¼æ w dru¿ynie.
 
Korgan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 139
Rejestracja: ndz sie 24, 2003 12:23 pm

wt wrz 02, 2003 6:55 pm

To fakt chyba tak zrobię jak mi radziłeś.(nie wpadłem na to) znów jestem szczęśliwy!!!! [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img] [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/ohmy.gif[/img] :) :mrgreen: :razz: 8) Gdyby nie te forum męczył bym się przez następne 2 miechy z rangerem. Ach wspierajmy je całym sercem i duszą!! <br /> <br />Ole!
 
Eylon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 25
Rejestracja: sob sie 23, 2003 12:16 pm

czw wrz 04, 2003 3:31 pm

No co¿...nie ka¿dy ma to "we krwi", ¿eby graæ rangerem. Jedni wol± ?owc± inni czarodziejem, barbarzyñc± lub kims innym. Najlepiej graæ tym co Ci siê najbardziej podoba, a nie tym, co akurat Ci przypad³o :wink:
 
Korgan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 139
Rejestracja: ndz sie 24, 2003 12:23 pm

histora dla Rangera

czw wrz 11, 2003 9:01 pm

Po 2 sesjach jakoś się do niego przyzwyczaiłem. Gra mi się już nim dobrze ale mam 2 problem... A mianowicie: Nasz MG kazał nam ułożyć chistorie naszych postaci. Czy mogli byście podrzucić jakiś wątek lub koncept?? <br /> <br />Dzięki
 
Zelvherst
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: wt wrz 09, 2003 9:38 am

pt wrz 12, 2003 5:39 pm

Strasznie idziesz na ³atwizne. Sam troche pomy¶l. Je¶li teraz ktos ci podpowiem HISTORIE czyli jak sama nazwa wskazuje ca³± twoj± przesz³o¶æ to nie bêdziesz móg³ juz dobrze odgrywaæ swojej postaci, bo jej zachowanie bêdzie wymyslone przez kogos innego. Pomysl troche sam a na pewno wymy¶lisz cos ciekawego.
 
Eylon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 25
Rejestracja: sob sie 23, 2003 12:16 pm

pt wrz 12, 2003 9:49 pm

W³a¶nie na tym ca³a rzecz polega, ¿e to TY musisz wszystko wymy¶liæ. Przecie¿ postaæ wymy¶lona przez kogo¶ innego, nie jest ju¿ taka fajna. Lepiej samemu wymy¶liæ jej historiê, imiê, charakter. Wtedy jest jedyna w swoim rodzaju...Wymy¶lona przez Ciebie.
 
Jierdan
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 655
Rejestracja: czw lis 16, 2006 12:25 am

sob wrz 13, 2003 9:43 pm

Mój kumpel gra rangerem, któremu napisa³em historiê. Jest to elf, pochodz±cy z Myth Drannor. Moim zdaniem jest ca³kiem ciekawa i zgrabna, muszê j± tylko dopracowaæ tak, ¿eby elegancko pasowa³a do FR. Darklord (pozdra) trochê mi pomaga³, ale ¿e jest cz³owiekiem zapracowanym :wink:, wiêc nie jest ona skoñczona. Je¶li kto¶ chcia³by oblukaæ, niecg piszê albo PW-ka, albo na [email protected]. Szczególnie mile widziane osoby o du¿ej wiedzy na temat Zapomnianych Krain.
 
Korgan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 139
Rejestracja: ndz sie 24, 2003 12:23 pm

ndz wrz 14, 2003 2:28 pm

Nie chodzi mi o całą chistorię ale o jej początek lub np. coś do inspiracji. Nigdzie nie pisałem żebym chciał żeby mi ktoś wymyślił całą historię. Proszę tylko o jakiś motyw który ja sobie rozwinę.
 
Master of Onion
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 433
Rejestracja: sob cze 28, 2003 8:24 pm

ndz wrz 14, 2003 6:22 pm

W±tek prosty jak konstrukcja cepa: <br /> <br />Rodzice rangera zostali zabici(kiedy mial z 10 lat), i przygarnêli go druidzi. Spostrzegli, ¿e m³odzieniec szanuje przyrodê, wiêc zaczêli go kszta³ciæ na druida. Ten jednak po kilku latach nauki, stwierdzi³, zê nie chce byæ druidem tylko tropicielem etc.
 
Silverwolf
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 107
Rejestracja: pn sie 18, 2003 5:25 pm

pn wrz 15, 2003 1:58 pm

<!--QuoteBegin-Master of Onion+-->
Master of Onion pisze:
<!--QuoteEBegin-->W±tek prosty jak konstrukcja cepa: <br /> <br />Rodzice rangera zostali zabici(kiedy mial z 10 lat), i przygarnêli go druidzi. Spostrzegli, ¿e m³odzieniec szanuje przyrodê, wiêc zaczêli go kszta³ciæ na druida. Ten jednak po kilku latach nauki, stwierdzi³, zê nie chce byæ druidem tylko tropicielem etc.
<br />mam podobn± sugestie ale niemog³y by go naprzyk³ad wilki wychowaæ? :wink: z mojim ³owc± tak by³o no przynajmniej wymy¶li³em sobie jego historiê na wszelki wypadek :wink:
 
Vikol_DMX
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 50
Rejestracja: pn wrz 15, 2003 9:41 am

pn wrz 15, 2003 2:32 pm

chcesz z niego zrobiæ tarzana?? <br />mój pomys³ to wyszkoli³ go w dzieciñstwie pewien starszy (starzec ) jak ¿yæ w lesie a sam mieszka³ w lesie (moze byc tak ze miszka³ w jakiej¶ dzungli tundrze lub tym podobnym) <br />zrób z niego tajemniczego bohatera odzywaj±cego sdie tylko w tedy kiedy musi
 
Duncan laird McLean
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 814
Rejestracja: czw wrz 04, 2003 9:26 am

pn wrz 15, 2003 4:18 pm

W tym przypadku k³ania siê Drizzt i Montfolio. <br />Czasem lepsza jest zupelnie zwyczajna historia -ot syn drwala , ktory od malego zaznajomiony z lasem zakochal siê w piêknie przyrody i postanowil spêdzic swoje zycie przed wszystkim w lesie. A ¿e machanie siekier± dla ka¿dego grosza nie uzna³ obserwuj±c pracê ojca za poci±gaj±ce postanowi³ zostac my¶liwym( ³owc±) bo taki i futro (skorê) ze zwierzaka opchnie i miecho ma a bêd±c w lesie dietê uzupe³ni owocami i grzybami. Na ³uk kasy du¿o nie trzeba jak siê samemu nauczy go robiæ, materia³ na strzaly te¿ w lesie ro¶nie wiêc malym kosztem mo¿na pozostaj±c w ukochanym lesie wyrwaæ siê z nêdznej egzystencji drwala :)
 
Vikol_DMX
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 50
Rejestracja: pn wrz 15, 2003 9:41 am

pn wrz 15, 2003 5:58 pm

No to jego wychowaj± wilki :wink: i bedzie wilkorzan <br />No prawda Duncan laird McLean troche to przypomina drizzta i montolio. Ale pomys³ an historie to dalej pomys³. Twój okazyuje sie niez³y a tak blisko by³ ca³ego tematu, lecz nie wiemy czy Korgan zrobi³ elfa, cz³wieka czy kogo¶ innego (przy elfie dzikim pomys³ na historie pada) :wink: <br /> <br />Jasne wrócmy w sprawie rangera moze znalaz³y go w lesie driady i go wychowa³y (ale tu wadzi to jaka p³eæ)i nauczy³y go/j± strzelaæ mieszkac w lesie i te sprawy :evil: i tearz jako doros³y wychodzi z lasu by stac sie kim¶ kto chce wyruszyæ w poszukiwaniu rodziny
 
Master of Onion
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 433
Rejestracja: sob cze 28, 2003 8:24 pm

pn wrz 15, 2003 6:30 pm

A mo¿e co¶ bardziej brutalnego?? Porzucony w wieku 10 lat sam siê uczy przetrwania w lesie
 
Vikol_DMX
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 50
Rejestracja: pn wrz 15, 2003 9:41 am

pn wrz 15, 2003 6:40 pm

Ale pomy¶l o korzy¶ciach dla postaci ze uczy³y go same driady. A jak juz sam zosta³ no to sk±d nauczy³ sie strzelac sk±d umia³ przetrwaæ sam ???
 
Ikki
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 214
Rejestracja: wt sie 19, 2003 2:51 pm

pn wrz 15, 2003 8:40 pm

Napiszê w du¿ym skrócie historiê mojego æpuna - tropiciela. <br />Do 10 roku ¿ycia wychowywany by³ przez druidów (gdzie¶ w¶ród nich znajdowali siê jego ojciec i matka - rozma¿anie siê druidów w tamtym kragu przypomina³o troszkê hipisowskie zachownia :) ), którzy nauczyli go wiedzy o ro¶linkach. Nastêpnie zosta³ porwany przez tropiciela, który uzna³ iz trzeba komu¶ przekazaæ tradycjê wykonywania halucynogenów. Uczy³ go do 21 roku ¿ycie kiedy to przekaza³ mu wszystkie informacje, po czym kaza³ mu wyruszyæ w ¶wiat by zbiera³ egzotyczne roslinki i próbowa³ jakby to i z czym by to. :) <br />Mo¿e zajdziecie w niej jak±¶ inspiracje. <br />przypominam to by³ skrót wiêc siê nie czepiaæ :)
 
Korgan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 139
Rejestracja: ndz sie 24, 2003 12:23 pm

pn wrz 15, 2003 8:50 pm

Tak dla wiadomości wszystkich gram elfem :mrgreen: Vikol_DMX co do twojej przygody... kto by chciał uciekać od leśnych driad [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img] <br />Ta historia o ćpunie całkiem fajna.
 
Eylon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 25
Rejestracja: sob sie 23, 2003 12:16 pm

wt wrz 16, 2003 5:57 pm

Zgodzê sie...Historia o æpunie ca³kiem orginalna... Fajne macie pomys³y :wink:
 
Vikol_DMX
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 50
Rejestracja: pn wrz 15, 2003 9:41 am

wt wrz 16, 2003 7:41 pm

A czy ja mówie ze on uciek³ od driad?? Moze poprostu odszed³, ale zawsze mo¿e wróciæ (pomys³ z hipisowskim tropicielem jest the best!!!)
 
Master of Onion
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 433
Rejestracja: sob cze 28, 2003 8:24 pm

sob wrz 20, 2003 4:04 pm

Ca³kiem mi³a wizja krasnoludzkiego rangera. Krasnal-mutie :mrgreen:
 
Esmajl
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 52
Rejestracja: sob cze 07, 2003 8:19 pm

sob wrz 20, 2003 5:03 pm

Nie mato jak celestial wprowadzony do dnd :razz: <br /> <br />Rozumie ale krasnolud ? :mrgreen:
 
Barloth
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 121
Rejestracja: pt wrz 19, 2003 8:33 pm

sob wrz 20, 2003 8:32 pm

je¶li by zbadaæ historie postaci to rasa krasnoluda jest tam przypadkiem - rónie dobrze móg³aby byc tam inna rasa ale podkre¶lam ¿e tutaj wybór profesji rangera jest spowodowany pochodzeniem jego matki (celestiala) - przecie¿ s³u¿±c pani lasów musi byc ona jako¶ z nimi zwi±zana wiêc pó¼niej w jej synku odezwa³a siê mi³o¶c do wszystkiego co zielone :mrgreen: i zosta³ rangerem [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img] [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img] [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img] <br />a i mo¿e nied³ugo napisze na forum ca³± historie postaci to wtedy powiecie co poprawiæ ¿eby bardziej ubarwniæ t± postaæ <br /> <br />aha i jeszcze taki ma³y offtopic - je¶li naprzyk³ad half celestial ma (kolejno) do statsów +4, +2, +4, +2, +4, +4, a krasnolud ma +2 do budowy i -2 do charyzmy to te premie sie sumuj±, czyli na koniec wyjdzie: +4, +2, +6, +2, +4, +2 ???? mi sie wydaje ¿e tak ale napiszcie czy mam racje czy nie
 
Vikol_DMX
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 50
Rejestracja: pn wrz 15, 2003 9:41 am

sob wrz 20, 2003 9:51 pm

Barloth a jakiego CR ma ten pó³niebianin/pó³krasnolud??? <br />Ale on mod do stat ma zabójcze <br />A wracaj±c do tematu rangera daj mu wg. mnie "tublejda" :mrgreen:
 
Barloth
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 121
Rejestracja: pt wrz 19, 2003 8:33 pm

sob wrz 20, 2003 9:58 pm

je¶li chodzi o niego jako o postaæ gracza to ma +3 do class level (co jest w pe³ni uzasadnione - te niewra¿liwo¶ci, skrzyd³a, czary i modyfikatory do statsów) a je¶li jako NPC to +1 CR <br />i powtarzam pytanie: czy modyfikatory sie sumuj± czy nie ??

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości