Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
 
.:..::Ezrael Abn`Nerqul::
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 164
Rejestracja: śr sie 28, 2002 12:24 pm

Geneza Waszych Nicków

pt wrz 19, 2003 12:16 pm

W³a¶nie... sk±d je macie, dlaczego akurat te a nie inne. Co sk³oni³o Was do zaistnienia na forum pod obecnym nickiem? :mrgreen: <br /> <br />Mój nick, to imiê jednego z moich pierwszych Characterów. Przekszta³cia³em imiê jednego z Czarnych Anio³ów (Azrael) aby wysz³o Ezrael a dalszy cz³on wymy¶li³em sobie :wink:
 
Awatar użytkownika
danant
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2997
Rejestracja: wt kwie 29, 2003 12:16 pm

pt wrz 19, 2003 12:48 pm

No cóż... Mój jest bardzo prozaiczny... Trzy pierwsze litery imienia i trzy pierwsze litery nazwiska. Ot i cała filozofia i tajemnica... <br /> <br />d.
 
Korgan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 139
Rejestracja: ndz sie 24, 2003 12:23 pm

pt wrz 19, 2003 1:02 pm

Mój nick pochodzi ze sławnej sagi Baldur's Gate.
 
Ikki
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 214
Rejestracja: wt sie 19, 2003 2:51 pm

pt wrz 19, 2003 1:19 pm

Mój nick to imiê mojej postaci: ¶.p. pó³smoka
 
Halgir Rumunem Zwany
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 475
Rejestracja: pt cze 13, 2003 10:03 am

pt wrz 19, 2003 1:22 pm

Halgir to imie ktore dostalem na pierwszym LARPie (bedac w 1 klasie LO) i tak mi zostalo gdy moj szkolno-uczelniany nick nie nadaje sie do RPG [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/crying.gif[/img] <br />Seth - Egipski bog....
 
Vlad
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 74
Rejestracja: pt wrz 27, 2002 5:02 pm

pt wrz 19, 2003 1:22 pm

Mój pochodzi z dramatu Samuela Becketa "Czekaj±c na Godota".
 
Picasso11
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 56
Rejestracja: pn sie 04, 2003 7:00 pm

pt wrz 19, 2003 1:27 pm

Jakby nikt siê nie domy¶li³ mój nick pochodzi od pewnego malarz (je¶li siê jeszcze nie domy¶lili¶cie to glupio) a 11 jest od mojej "szczesliwej" (nigdy nie przyniosla mi szczescia) liczby.
 
Silverwolf
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 107
Rejestracja: pn sie 18, 2003 5:25 pm

pt wrz 19, 2003 1:29 pm

ja tak jako¶ bo lubiê wilki (wrêcz kocham!) to sobie zrobi³em nicka silverwolf :wink:
 
pandi
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 164
Rejestracja: ndz sty 12, 2003 11:38 pm

pt wrz 19, 2003 1:33 pm

Andi - od imienia, "p" od nazwiska - i wyszed³ "pandi". Zreszt± mój tata mnie tak nazywa :) . I naprawdê lepiej wygl±da pisane z MA?EJ litery... <br /> <br />Pozdrawiam
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

pt wrz 19, 2003 2:04 pm

Na to pytanie odpowiada³em w innym temacie, wiêc z wygodnictwa ( 8O ) zacytujê swoj± star± odpowied¼: <br /> <br /><!--QuoteBegin-Darklord+-->
Darklord pisze:
<!--QuoteEBegin-->[...]A co do nicka... Sprawa jest skomplikowana, ale nazwa w³adców tak¿e na ni± wp³ynê³a  :twisted: . Mój nick wzi±³ pocz±tek od jednego z tytu³ów Bane'a - The Black Lord, który zmieni³em na Dark Lord, gdy¿ bardziej mi siê podoba  8) i odnosi siê do mojej kampanii prowadzonej w FR. A zastosowa³em pisowniê z Ravenloftu  8)  , gdy¿ mam do niego tak¿e pewn± s³abo¶æ  :) . Trochê to zagmatwane  :lol: .
 
Duncan laird McLean
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 814
Rejestracja: czw wrz 04, 2003 9:26 am

pt wrz 19, 2003 2:47 pm

U mnie to nick jednej z moich postaci RPG, wzorowanej na legendarnym przywodcy klanu McLean , ktory by³ bardem a jego s³awnym czynem by³o uwolnienie Jakuba V uwiêzionego przez Douglasów. Bardzo podoba mi siê imiê Duncan oznaczaj±ce ' rdzen ska³y, podstawê twierdzy itd ' , laird jest odpowiednikiem angielskiego lorda a McLean - to z jednej strony historia tego szkockiego barda a z drugiej bardzo lubilem powie¶ci Alistaira McLeana
 
Awatar użytkownika
arcmage
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 417
Rejestracja: pn maja 30, 2005 2:14 pm

pt wrz 19, 2003 2:49 pm

Pod nickiem arcmage pojawiam się praktycznie wszędzie, więc czemu nie tu :) Po prawdzie, jest chyba bardziej kojarzony ze mną niż 'dane oficjalne'... <br />A wziął się stąd, że czas jakiś temu namiętnie porwadziłam Mage: the Ascension i podobno byłam w tym niezła...Jako, że słowo Mistrz Gry do prowadzącego w tym wypadku średnio pasuje, słowa Narrator nie znoszę (ci, co mnie znają, wiedzą czemu :evil: ) gracze zastanawiali się, jak mnie zwać - stanęło na Arcymagu :) Czemu nie Archmage? Wskutek pomyłki przy zakładaniu maila, głównie, choć nie tylko. Spodobało się mnie, reszcie i tak już zostało.
 
Awatar użytkownika
Ysabell
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1410
Rejestracja: wt maja 04, 2004 12:48 am

pt wrz 19, 2003 3:19 pm

Mój nick, to oczywiście, jak u większości z was imię postaci. A jego części? <br />Proszę bardzo: Ysabell - na cześć "córki" ?mierci ze ?wiata dysku Terry'ego Pratchett'a; <br />Moebius - na cześć pana, którego nazwisko znają chyba wszyscy, którzy interesowali się kiedyś "dziwnymi" bryłami i figurami. Niemal każdy słyszał o wstędze Möbiusa... A dlaczego przez "oe"? Przeda wszystkim nie ma w tym obcych znaków, a poza tym, tak jest ładniej...
 
Awatar użytkownika
Erpegis
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1095
Rejestracja: sob cze 28, 2003 9:18 am

pt wrz 19, 2003 3:26 pm

Ja to mam swój nick wiadomo od jakiej rozrywki. Wybrałem go pod impulsem napojowym, a użytkownicy IRCa przywyczaili sie do niego. I tak zostało.
 
Yarel
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 136
Rejestracja: czw sie 07, 2003 7:18 pm

pt wrz 19, 2003 3:48 pm

Mój nich to imiê jeszcze z Warhammera. Nosi³ je, ju¿ nie m³ody(100 lat), elf. Yarel chyba pasuje do elfów... No wiêc mam sobie taki nick :)
 
Matis99
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1112
Rejestracja: pt mar 25, 2005 7:32 pm

pt wrz 19, 2003 4:03 pm

Mój nick, Matis99, pochodzi od zdrobnienia imienia Mateusz. Noszę go właściwie od sześciu, siedmiu lat. Cyferki 99 dodałem, gdy pacholęciem będąc, myślałem, iż każdy porządny użytkownik netu ma jakieś bajerki (cyfry, znaki, belki itd.) przy nicku :)
 
Nadril
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 96
Rejestracja: sob lis 08, 2003 10:21 pm

pt wrz 19, 2003 4:28 pm

Nadril Frelanndin to imię i nazwisko mojej pierwszej postaci ogólnie erpegowej. Był on elfem więc głowiłem się nad tym nazwiskiem. ?ebyście uwieżyli jakiego miałem doła gdy w Neverwinter w generatorze elfich imion którego używałem do wymyślenie imion BN-om wypadło Nadril
 
nekromancer
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2114
Rejestracja: wt maja 16, 2006 9:12 pm

pt wrz 19, 2003 4:53 pm

nekromancer wzi±³ siê st±d, ¿e prawie ka¿d± sesjê koñczyli¶my lub zaczynali¶my od ¿artów na temat zamówienia pizzy przez telefon. Ju¿ t³umaczê co ma nekromacja do pizzy. Zawsze gadali¶my i próbowali¶my poci±gn±æ scenariusz filmu, którego pierwsza scena wygl±da³aby tak: <br /> <br />[Pokój. Du¿y, ciemny i cichy. W jednym z rogów stoi ogromny fotel. Na przeciw niego, w ¶cianie s± drzwi do pokoju. Przy fotelu stolik, na nim kryszta³owa, ciê¿ka popielniczka. W popielniczce cygaro, z którego unosi siê ciê¿ka stru¿ka dymu. Z drugiej strony fotela, kilka kroków dalej stoi lampa. Jej ¶wiat³o jest niezwykle s³abe. Tak s³abe, ¿e aba¿ur jest jedynym ja¶niejszym punktem w ca³ym pokoju. Na fotelu siedzi mê¿czyzna, którego twarzy nie widaæ w cieniu. Ca³y chowa siê w pó³mroku. Widaæ tylko jedn± jego rêkê, z sygnetem, zadban±, która siêga po cygaro. W tym momencie dzwonek u drzwi!] <br /> <br />-Ding dong... Ding dong, ding dong! <br /> <br />Niski, chrapliwy g³os z fotela: <br /> <br />- Kto tam...? <br /> <br />G³os zza drzwi. Wysoki, ch³opiêcy. <br /> <br />- Pizza! Pan zamawia³? <br />- Czy zamawia³em...? Tak. Wejd¼. Drzwi s± otwarte. <br /> <br />Drzwi siê otwieraj±, wchodzi roznosiciel pizzy. M³ody ch³opak z pizz± w rêku. <br /> <br />- Pan zamawia³? <br />- Wejd¼... Pizza nie bêdzie potrzebna... <br />- S³ucham?? <br /> <br />W tym momencie drzwi same zamykaj± siê z hukiem. Ch³opak patrzy zaskoczony i lekko przestraszony. <br /> <br />- A teraz po³ó¿ pizzê na ziemi... <br />- S³ucham?! <br />- Rozbierz siê i nama¶æ. Olejek jest na prawo od Ciebie na pó³eczce. <br />- O co tutaj chodzi?!! <br />- Potem w³o¿ysz chiton z psiej skóry... Dalej... <br /> <br />Tu s³ychaæ krzyk ch³opca, który wiê¼nie w okropny sposób w krtani. Koniec ujêcia. <br />Kiedy rejestrowa³em siê na forum mia³em w g³owie mniej wiêcej t± scenê. St±d nekromancer.
 
Baob Szary
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 198
Rejestracja: pt lut 14, 2003 12:48 pm

pt wrz 19, 2003 5:00 pm

Ja jestem najlepszy... <br />Baob - wystuka³o mi siê przypadkiem na klawiaturze :mrgreen: , <br />a szary, bo tak jeko¶ to lepiej wygl±da, ni¿ samo "Baob".
 
Pedro Alvarez
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 753
Rejestracja: pn gru 16, 2002 6:19 pm

pt wrz 19, 2003 5:44 pm

Mój nick pojawi³ siê poand rok temu, kiedy strasznie zacz±³em siê interesowaæ kultur± i histori± hiszpañsk± i latynosk±, wiêc wymy¶li³em sobie, ¿e potrzebuje aliasu, który w miare dobrze by te zainteresowanie odda³, st±d wiêc Pedro Alvarez, i mimo ¿e zainteresowania minê³y (choæ nie do koñca) nick pozosta³. Najfajniej jest jak ludzie zaczynaj± do mnie co¶ po hiszpañsku nawijaæ a ja nic nie rozumiem :wink:.
 
Darius__
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 906
Rejestracja: pn paź 21, 2002 8:24 pm

pt wrz 19, 2003 5:53 pm

Mój przypadek jest równie¿ prozaiczny. W Q3 mia³em ksywkê Drizzt (hehe :razz:), natomiast w D2 kiedy wstêpowa³em do klanu ZB kilka lat temu by³ ju¿ jaki¶ Drizzt, wiêc przyj±³em mnd wersjê swojego imienia, czyli Darius. Pod tym nickiem gra³em na Euro i USWest, pod tym nickiem wygra³em parê turniejów 1v1 i TvT, pod tym nickiem napisa³em poradnik i pisa³em na dii.net. No i tak zosta³o, bez sensu by³o zmieniaæ co¶ co siê ju¿ utrwali³o... :)
 
storm_shadow__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 31
Rejestracja: pt wrz 05, 2003 3:04 pm

pt wrz 19, 2003 6:09 pm

Moj nick wzia³ siê od takiej postaci z komiksów G.I.Joe. <br />Darius to ty jestes podobno najlepszym specjalista od barbow.
 
Awatar użytkownika
Antara
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1264
Rejestracja: ndz cze 29, 2003 7:01 pm

pt wrz 19, 2003 6:24 pm

Właściwie są dwa powody: <br />- jako dzieciak bardzo ale to bardzo podobało mi się słowo "Tara", które to zawsze widywałem w jednym warzywniaku na staroświeckiej wadze. <br />- dziwnym zbiegiem okoliczności pierwszy komputerowy erpeg w jaki grałem nazywał się "Betrayal at Antara" <br /> <br />Ofczywiście każda jedna postać jaką prowadzę nazywa się Antara. A na angielskich forach mówią mi "Ant" albo "Antie". Eh.. ciężki jest los mrówki [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img]
 
Wasil__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 170
Rejestracja: pn maja 05, 2003 6:41 pm

pt wrz 19, 2003 7:30 pm

Heh... u mnie jest tak ¿e 8 lat temu kto¶ chcia³ mnie zawo³aæ po nazwisku i krzykn±³ Wasil... tu zapomnia³ jak by³o dalej :) i tak ju¿ to Wasil zosta³o i trzyma siê mnie do dzisiaj(i niezamierzam zmieniaæ swojego nicku :)).
 
Terai__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 381
Rejestracja: czw sty 30, 2003 8:57 pm

pt wrz 19, 2003 7:39 pm

Moja xywa wziê³a siê z ksi±¿ki "Wyprawa Kontiki" Thora Heyerdahla, na jednej z wysp na której by³, nadali mu imiê Terai Mataete (dos³ownie Wschodz±ce S³oñce) spodoba³o mi siê i od tej pory nazywam siê "Wschodz±ce" [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img] .
 
Night Elf
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 111
Rejestracja: ndz lis 03, 2002 4:14 pm

pt wrz 19, 2003 8:05 pm

Kiedys mia³em pe³no xywek z dopiskiem Night... no i kiedy wyszed³ w3 jakos mnie nathne³o i tak zosta³o i od tamtej pory jestem Night Elf nie tylko tu na forum ale i na innych itd. <br /> <br />Kretynskie wiem...
 
Rince__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 373
Rejestracja: wt paź 08, 2002 7:15 pm

pt wrz 19, 2003 8:08 pm

Hmm...mój nick wzi±³ siê jak niektórzy na tym forum wiedz± z Discworlda.A czemu akurat Rincewind a nie np. Cohen barbarzyñca?Ano temu ¿e ceniê sobiê nudê któr± bardzo rzadko mogê znale¼æ oraz uwa¿am ¿e wszystko powinno przychodziæ samo :)
 
Sm00k
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 364
Rejestracja: pt sty 17, 2003 9:54 pm

pt wrz 19, 2003 8:53 pm

Cale lata temu udzielalem sie na anime-pl, wiedzminie, zalniku...i paru innych. Od tamtego czasu ksywka ewoluowala, byl Smook, Sm@@k, 5m00k. Ostatecznie wyszlo, jak jest. <br />A czemu Smok ( drugie o bylo oryginalnie dodane, bo irc wywalal mi nonstop obecnosc smoka online [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif[/img])? <br />Ktos kiedys przerownal mnie do smoka ( leniwy, pazerny, zlosliwy darmozjad :mrgreen:). Coz, spodobalo mi sie.
 
Skie__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 435
Rejestracja: sob cze 14, 2003 1:37 pm

pt wrz 19, 2003 9:23 pm

Moje pochodzi od jednego z moich ulubionych bohaterów ksi±¿kowych - smoka Khellendrosa, zwanego tak¿e Skie. (Ze ¶wiata Dragonlance)
 
Florian__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 132
Rejestracja: czw sty 30, 2003 10:43 pm

pt wrz 19, 2003 11:07 pm

Florian to imiê mojej postaci, Floriana Vettan. W rzeczywisto¶ci znany jestem pod trochê innymi ksywkami - tomash (od imienia Tomek), Friday (od nazwiska Pi±tek :)) lub Artur Dent (tak nazywa siê postaæ któr± gram w teatrze).
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości