Zrodzony z fantastyki

 
Konjot
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 128
Rejestracja: sob sie 30, 2003 9:20 pm

Ile uda³o Wam siê ukra¶æ? [zarobki z³odzieja]

śr paź 01, 2003 10:40 pm

Ile najwiêcej uda³o wam siê ukra¶æ i jakie tego by³y nastêpstwa? <br />------------- <br />[b]tu nekromancer: <!--coloro:red--><span style="color:red"><!--/coloro--> nazwê w±tku zmieni³em, bo nie odpowiada³a zupe³nie tre¶ci! Jak mo¿na nazwaæ w±tek<!--colorc--></span><!--/colorc-->
 
Loethlin@-'-,--
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 965
Rejestracja: ndz gru 08, 2002 12:50 pm

śr paź 01, 2003 11:07 pm

Mi uda³o siê ukra¶æ kiedy¶ dokumenty, warte ¿ycie syna jednego w³adcy miasta. Konsekwencj± by³a si³a, która spad³a do 3 i d³uuuugi odpoczynek by wróci³a spwrotem na 14. <br />Mam pro¶bê. Mo¿e ty podasz swój przyk³ad?
 
Zak Sey Ghareth
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: wt wrz 23, 2003 9:17 pm

czw paź 02, 2003 7:49 am

Najpotê¿niejsz± rzecz± jak± zdoby³em by³ magiczny kamieñ, w którym zaklêty by³ demon. Zgodzi³ siê pomagaæ mi wzamian za wypo¿yczenie cia³a [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img] Dla mnie to by³ super uk³ad.
 
Abaddon__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 216
Rejestracja: śr cze 18, 2003 3:30 pm

czw paź 02, 2003 8:18 am

Ja najbardziej zadowolony jestem z kradzie¿y miecza miecza, który nosi wdziêczn± nazwê: "Mag's killer" :mrgreen: Specjalne plusy do ataków na Maga i za ka¿dym razem gdy zabijêMaga i na procentówce wyrzucê odpowiedni± warto¶æ miecz zwiêksza sw± moc o +1 . Jedyna wada to taka, ¿e nie dostajê XP za ewentualnego "pacjenta".
 
Ufretin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 183
Rejestracja: pt sty 03, 2003 7:09 pm

czw paź 02, 2003 12:33 pm

Nam sie uda³o ubiæ sprzedawce w sklepie z broni± i nie tylko. I ukradli¶my mase przedmiotów +2 (ja na nasz poziom to super) i p³ytówkê +3 i jeszcze talie kart(czytaj PMP). Tylko przyp³aci³em to ¿yciem, bo w jakiej¶ szafce by³a pu³apka, mia³em 5 poziom ³otrzyka a tam by³a pu³apka ze S³owem mocy: Giñ. Bez komentarza. Bye Bye. Ale Moi koledzy uciekli z przedmiotami.
 
Halgir Rumunem Zwany
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 475
Rejestracja: pt cze 13, 2003 10:03 am

czw paź 02, 2003 12:40 pm

Najciekawsza "zdobycza" mojej druzyny byl golem, podprowadzony (za pomoca dzwigu 8O ) z warsztatu maga tuz przed jego ukonczeniem <br />Konsekwencje byly dwojakie: druzyna zyskala sluzacego/wojownika a mag scigal ich przez nastepne kilka przygod :evil: :evil:
 
Konjot
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 128
Rejestracja: sob sie 30, 2003 9:20 pm

czw paź 02, 2003 8:28 pm

Najbardziej warto¶ciow± rzecz± jak± ukrad³em by³ amulet "kotwica". Z pocz±tku wydawaa³ mi siê bezu¿yteczny. Jednak w dru¿ynie mieli¶my ³owcê który wymy¶li³ zastosowanie. Raz przyczepi³ go do strza³ krzykn±³ kotwica i po kolesiu zosta³y tylko buty [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img]
 
Duncan laird McLean
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 814
Rejestracja: czw wrz 04, 2003 9:26 am

czw paź 02, 2003 9:12 pm

hmm pamietam tylko 3 kradzie¿e do ktorych musieli¶my siê posun±æ. Jedna uratowala mojemu bardowi ¿ycie. Zostal wyzwany na pojedynek przez jegomo¶cia ,ktory otrzymal od naszego przeciwnika sztylet z Runem ?mierci przeciwko bardom natomiast dru¿ynowy zwiadowca ten sztylecik ukrad³. Natomiast najcenniejszy przedmiocik ukradl moj bard w trakcie intryg na dworze krolewskim. Aby zdemaskowac pewnego maga nale¿alo go pozbawiæ pier¶cienia zapewniaj±cego calkowit± ochronê przed czarami umyslowymi i poznawczymi czego dokona³. <br />Trzeci raz to zwiadowca ukrad³ truciznê ,jaka mia³a zostaæ podana nastêpcy tronu
 
Niziolica
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 230
Rejestracja: czw paź 03, 2002 4:18 pm

sob lis 08, 2003 9:16 pm

Och, moje kradzie¿e... Je¶li chodzi o ³upy, to najmilej wspominam oczywi¶cie moj± dwunastoletni± zabójczyniê Sychiaface, czyli Niziolicê :mrgreen: ... Kierowa³a ona siatk± przestêpcz±, maj±c± przej±æ kontrolê nad handlem w ca³ym Amn i krad³a WSZYSTKO! Bogactwa, zborze, drewno, magiczne przedmioty, materia³y, papier, drobiazgi, wozy... Wszystko. Uzbiera³o siê z tego dwa ogromne magazyny i trzy mniejsze sk³ady... Plus jeden opustosza³y zamek, wszystko by³o tym zawalone. Ale MG nie by³by MG, gdyby mi tego wszystkiego nie odebra³...
 
shad0w
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 47
Rejestracja: wt mar 25, 2003 6:34 pm

sob lis 08, 2003 10:20 pm

Moi gracze do¶æ rzadko co¶ kradn±, bo po pierwsze graj± raczej dobrymi postaciami, a po drugie, jak kiedy¶ zwêdzili cenny pier¶cieñ to zostali przy okazji wrobieni w morderstwo i od tej chwili maj± jak±¶ dziwn± awersjê do przyw³aszczania sobie cudzych rzeczy. Kilka razy jednak siê skusili, ale najwiêksz± satysfakcjê da³o im nie z³oto i klejnoty, lecz dokumenty bêd±ce hakiem na ich wroga. <br />PS. Do postu Niziolicy: ja bym siê na swojego MG za co¶ takiego zdenerwowa³.
 
Kermit__
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: pt lis 07, 2003 2:36 pm

wt gru 02, 2003 4:18 pm

Mnie uda³o siê kiedy¶ ukra¶æ Pier¶cieñ Trzech ?yczeñ. W prawdzie by³o ju¿ tylko jedno ¿yczenie, ale zrobilem z niego u¿ytek chwilê potem- zabi³em by³ego w³a¶ciciela :oops: bo nie by³ zbyt zachwycony strat± pier¶cienia. Mam teraz nauczkê na ca³e ¿ycie- .
 
Martio
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 366
Rejestracja: śr paź 17, 2007 8:07 am

śr gru 10, 2003 8:34 pm

Moim jakże spektakularnym osiągnięciem było ukradnięcie kilkunastu sztuk złota wprost z kieszeni. Byłem wtedy może dwu, trzy poziomowym złodziejem ( łotrzykiem, ale wolę używać tą pierwszą nazwę ). Test MG ustalił na 19. Wyrzuciłem wtedy 18... a z modyfikatorów ( już nie pamiętam jakich, sporo czasu temu to było ) miałem + 2... <br /> <br />Pozdrawiam Martio
 
Nightwalker__
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: pn lut 02, 2004 6:19 pm

czw lut 05, 2004 12:32 pm

Nie grywam w D&D jedynie prowadzê. <br />Mia³em kiedy¶ swojego ukochanego npc'a zwanego Rlistim Von Debervaker. By³ to gnom (N ³tr 5.) Jednym z jego najbardziej spektakularnych osi±gniêæ by³o wkradniêcie siê do cytadeli w Narewell i zdobycie dokumentów z pilnie szczerzonej komnaty. Sam siê zdziwi³em, gdy zobaczy³em, co ten ³otrzyk potrafi.
 
Awatar użytkownika
Mirit
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 905
Rejestracja: ndz wrz 28, 2003 3:54 pm

czw lut 05, 2004 5:40 pm

Najwiekszą zdobyczą był dwie Elfki 8) . <br /> <br />Ale nie mielismy serca ich sprzedawać :mrgreen: . <br /> <br />Pozdrawiam Mirit.
 
Aja Giriel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: sob sty 31, 2004 9:49 am

czw lut 05, 2004 5:54 pm

ja niegdys mia³am ukra¶c ogromn± rubinow± kule pewnemu magowi, a ¿e zauwa¿y³ mnie ju¿ zanim wesz³am do jego ukrytego (wiêkszo¶c zamku by³a ukryta pod ziemi±) pod ziemi± zamku, wiêc spêdzi³am tam z 5 dni, 2 razy o ma³o nie zginê³am i koñcowo zabi³am maga i wzie³am sobie kule rubinow± :] , odda³am w³a¶ciecielowi, a potem wpad³am w jeszcze wiêksze tarapaty 8O , ale to na w³asne ¿yczenie :oops:
 
Nightwalker__
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: pn lut 02, 2004 6:19 pm

sob lut 07, 2004 12:13 am

wiêc spêdzi³am tam z 5 dni, 2 razy o ma³o nie zginê³am i koñcowo zabi³am maga i wzie³am sobie kule rubinow± :]
<br /> <br />Widzê, i¿ masz subtelny sposób dzia³ania jak na ³otrzyka :) <br />Znam gracza, który planuje od ponad trzech miesiêcy ukra¶æ m³ot Moradinowi. Ciekawi mnie, czy wyjdzie mu jego zamys³.
 
rafalpiasecki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: pn mar 15, 2004 7:27 pm

wt maja 11, 2004 11:47 am

Mi uda³o siê ukra¶æ ze ¶wi±tyni palladynów potê¿ne magiczne artefakty, a dok³adnie "Talizman czystego dobra" "Buzdun ¶w. Cuthberta" i fanfary "Tarcze Pratora". <br />By³a to wed³ug MP tajna ¶wi±tynia palladynów od dawna zapomniana przez wszystkich. <br /> <br />To by³o lepsze ni¿ gwiazdka :x-mas: :mrgreen: :x-mas:
 
Kiaryn'Veil Duskryn
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2940
Rejestracja: wt lip 01, 2003 11:17 am

śr maja 12, 2004 2:09 am

Ja to najbardziej siê ucieszy³em, gdy, odgrywaj±c zwyk³ego najemnika - nieokrzesanego ¿o³daka w armii z³ego uzurpatora, uda³o mi siê wynie¶æ z oficerskiego namiotu nowiutki, b³yszcz±cy dwurêczny miecz +3, po czym prysna³em z obozu. Hmmm... najciekawsze jest to, ¿e to by³a jedna z nielicznych postaci, w któr± wczu³em siê tak, ¿e nawet najmniejszy detal mia³ tu znaczenie. A co dopiero potê¿ny magiczny miecz :mrgreen: .
 
Molobo
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5011
Rejestracja: pt cze 28, 2002 11:29 pm

śr maja 12, 2004 2:16 am

Swego czasu gra³em elfem, który ca³y czas rzuca³ na siebie niewidzialno¶æ(2edycja), prowadzi³em badania, rozmawia³em, ale podczas eskapad by³em niewidzialny i nie anga¿owa³em siê w walki innych graczy. W ten sposób kiedy¶ wszyscy zgineli a ja uzyska³em ca³y asortyment magicznych przedmiotów.
 
Martio
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 366
Rejestracja: śr paź 17, 2007 8:07 am

śr maja 12, 2004 9:09 pm

<!--QuoteBegin-Molobo+-->
Molobo pisze:
<!--QuoteEBegin-->Swego czasu grałem elfem, który cały czas rzucał na siebie niewidzialność(2edycja), prowadziłem badania, rozmawiałem, ale podczas eskapad byłem niewidzialny i nie angażowałem się w walki innych graczy. W ten sposób kiedyś wszyscy zgineli a ja uzyskałem cały asortyment magicznych przedmiotów.
<br />Sorry, ale nie wiem czy zabranie przedmiotów zmarłemu można nazwać jako "spektakularny skok, który na zawsze pozostanie w naszej pamięci". Takiej "kradzieży" dokonać może bez większego problemu każda postać, niekoniecznie będąca złodziejem... <br />*** <br />Bardzo mi się podobała mi się i na zawsze pozostanie w pamięci moja wyprawa (kilka, kilkanaście sesji wstecz) do zamku jakiegoś bogatego lorda. Zamek był nieco przesadzony moim zdaniem, strażników było tam od groma, pułapek i wszelakiego badziewa (fakt, faktem byliśmy wtedy dość doświadczoną grupą). Jakże zdziwiony był lord, kiedy przechadzał się po prawie pustym zamku (ubywało nie tylko straży ale i ... kosztowności, do zamku weszliśmy niezauważeni, "sekretnym" wejściem, nie wiedział o obecności intruzów). Nasza obecność została wykryta po jakimś czasie. Wtedy musieliśmy ratować się niechlubną ucieczką (choć z drugiej strony, co robić kiedy zadanie wykonane, a miejsce przebywania przej... sorry, przesadzone :roll: ...). W zamku tym mój złodziej ukradł niemal tyle ile za całą swoją dotychczasową "karierę"... choć nie było łatwo (dla zainteresowanych - nie wszystkich się pozbywaliśmy, to graniczyłoby z myślami samobójczymi). Szczegóły przygody opiszę po jakimś wyrażeniu zainteresowania tematem...
 
garret__
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: pn maja 24, 2004 11:08 pm

£otr - wasz najlepszy skok...?

wt maja 25, 2004 2:48 pm

Zastanawiam siê jaki mieli¶cie najwiêkszy skok...Typu napad na karawane, bank, czy co¶ t w tym rodzaju. Ja to chyba gdy chcia³em wyeleminowaæ konkurencyjny teatr (mój towarzysz bard zdoby³ teatr konkurencje trzeba by³o wyeleminowaæ:mrgreen:) No i có¿...Najpierw ograbi³em teatr z wszystkich warto¶ciowych rzeczy(nie by³o ich du¿o niestety) pó¼niej pod³o¿y³em ognieñ tak, ¿e dach zawali³ siê i ca³y teatr runa³. Zost±³y tylko zgliszcza. Dziêki tej brawurowej akcji konkurencja (w³a¶ciciel tatru) wyl±dowa³ w zak±³dzie dla ob³±kanych :evil: A ja ? Có¿ ja z moim towarzyszem wyda³em piêkn± sztuke i zarobili¶my niez³± sumke...Jako jedyny po¿±dny teatr w mie¶cie :mrgreen:. Koniec mojej opowie¶ci...Chcia³ bym us³yszeæ wasz± historiê, dziêki której stali¶cie sie bardzo warto¶ciow± postaci±(³otrzykiem).
 
garret__
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: pn maja 24, 2004 11:08 pm

Zajêcia ³otra na lewo

wt maja 25, 2004 2:54 pm

Czy w waszej grupie ³otr mo¿e zajmowaæ siê tworzeniem trucizny itp. Je¶li tak w jakich sytuacjach i jak mo¿e takie co¶ stowrzyæ...(no kupiæ mo¿e proste ale stworzyæ co¶ dorebnego przy u¿yciu alchemi?). Oprócz kradzie¿y i rozbrajania p³apek co u was robi typowy £otrzyk.?
 
Awatar użytkownika
Mirit
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 905
Rejestracja: ndz wrz 28, 2003 3:54 pm

wt maja 25, 2004 3:03 pm

Zdaje mi sie ze ten temat juz przerabialiśmy :wink: . <br /> <br />Łotrzyk może : <br />-kraść <br />-okradać <br />-blefować <br />-zdobywac informacje <br />-chandlować nimi <br />-negociować różne warunki umów itp. <br />-walczyć ( byc assasinem ) <br />-szpiegować <br />-być zwiadowcą <br />-fałszować dokumenty <br /> <br />itp. <br /> <br />A oto temat : Rouge- jaką pełni rolę... <br /> <br />Kombinacji jest mnóstwo, te które ty wymieniles to najbardziej pospolite. <br /> <br />Pozdrawiam
 
garret__
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: pn maja 24, 2004 11:08 pm

wt maja 25, 2004 3:08 pm

Wiem ¿e s± najbardziej pospolite dlatego sie pytam i zastanwiam jak mo¿na go wykorzystac w inny sposób ... np. w wymienionych przez ciebie.... podpunkt fa³szowaæ dokumenty...Móg³ by¶ mi wyja¶nic jakie? i w jaki sposób by³ bym wdziêczny :wink:
 
Awatar użytkownika
Mirit
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 905
Rejestracja: ndz wrz 28, 2003 3:54 pm

wt maja 25, 2004 3:15 pm

<!--QuoteBegin-garret+-->
garret pisze:
<!--QuoteEBegin-->Wiem że są najbardziej pospolite dlatego sie pytam i zastanwiam jak można go wykorzystac w inny sposób ... np. w wymienionych przez ciebie.... podpunkt fałszować dokumenty...Mógł byś mi wyjaśnic jakie? i w jaki sposób był bym wdzięczny :wink:
<br /> <br />Jakie ? <br /> <br />Np. Weksle podróżne, zezwolenia na wjazd do miasta, na przeprawę po rzece, akty wlasności domów i gruntów, weksle zezwalające na specialną dzialalność, weksle potwierdzajace tozsamość (np Król Artur itp ). <br /> <br />Jak ? <br /> <br />Papier , atrament, pióro i umiejętność. ( + do specialnych dokumentów, pieczęci lak itp ) <br />Gracz informuje MG co wypisuje na zekomym dokumencie MG ustala DC(poziom trudnosci) gracz trula kostką dodaje do tego wartość umiejenosci fałszerstwo , wynik okresla jak dobrze zfałszowaneo dokument i kto sie na niego nabierze. <br /> <br />Pozdrawiam
 
Loethlin@-'-,--
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 965
Rejestracja: ndz gru 08, 2002 12:50 pm

wt maja 25, 2004 7:01 pm

<!--coloro:red--><span style="color:red"><!--/coloro-->Precz mi z t± dyskusj± do tematu "Rouge- jak± pe³ni rolê"! Jescze jedna notka offtopic to bêdê kasowaæ, nawet nie patrz±c na to, czy jest co¶ warta!<!--colorc--></span><!--/colorc-->
 
Awatar użytkownika
Mirit
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 905
Rejestracja: ndz wrz 28, 2003 3:54 pm

wt maja 25, 2004 8:10 pm

[quote=Loethlin@-'-,--]<!--coloro:red--><span style="color:red"><!--/coloro-->Precz mi z tą dyskusją do tematu "Rouge- jaką pełni rolę"! Jescze jedna notka offtopic to będę kasować, nawet nie patrząc na to, czy jest coś warta!<!--colorc--></span><!--/colorc--> <br /> <br />Weź na wstrzymanie :!: Tematy zostaly scalone w dodatku dwa, a w nich dyskusja była na temat wiec skoncz sie burzyć :evil: . <br /> <br /><!--coloro:red--><span style="color:red"><!--/coloro-->Nie ja je scaliłam. Nie wiem kto to zrobił. Zresztą, teoretycznie nawet nie powinno mnie tu teraz być. Jak coś ci się nie podoba, to możesz się na mnie poskarżyć. Proszę bardzo. A jak masz dalesze uwagi, to na PW. Ja zdania nie zmienię. - Loethlin<!--colorc--></span><!--/colorc-->
 
Blaise
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 753
Rejestracja: wt wrz 23, 2003 8:39 am

ndz wrz 12, 2004 10:53 am

Mam ma³e pytanie o zarobki z³odzieja. Jak rozwi±zujecie deklaracje graczy w stylu: "to ja przez ca³y wieczór krecê siê po targu i kradnê"? Przecie¿ nie bêdê siê bawi³ w rozliczanie ka¿dego cz³owieczka osobno, bo to zajmie strasznie du¿o czasu, a jako¶ nie mogê wymyslic jakiego¶ rozs±dnego systemu który mo¿na by tu zastosowaæ. <br /> <br />Pozdrawiam, <br />Blaise
 
Tora
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 8:39 pm

ndz wrz 19, 2004 7:28 pm

ja ostatnio ukradlem pas mêstwa, ktory bardzo mi sie przydal:)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości