Zrodzony z fantastyki

 
Hadess
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 53
Rejestracja: śr lip 16, 2003 6:44 pm

Wasze stereotypy klas

czw paź 02, 2003 6:48 pm

<!--coloro:blue--><span style="color:blue"><!--/coloro-->Tytu³ zmieniono na bardziej odpowiadaj±cy tre¶ci. - Darklord<!--colorc--></span><!--/colorc--> <br /> <br />Witam <br />Jak my¶licie jaki charakter(waszym zdaniem), jaka rasê i jaki wygl±d powinna mieæ poszcególna klasa. Bo jak dla mnie powinno to wyg³±daæ tak: <br /> <br />Barbarzyñca- z³y, pó³-ork, powinien mieæ du¿o zadrapañ i wyg³±daæ "strasznie" <br />Kap³an- dobry lub neutralny, cz³owiek, hmmmm...sutanna :) ze znakiem pelora <br />Druid- chaotycznie neutralny, elf b±d¼ pó³-elf, zielone wdzianko i powinien mieæ jakie¶ zwierz±tko przy boku <br />Wojownik- neutralny lub z³y, krasnolud, "kulturysta" <br />Mnich- praworz±dny...z³y, cz³owiek, jak to monk- odziany w jakie¶ "szmaty" <br />Mag- chotycznie neutralny, cz³owiek lub pó³- elf, jako¶ nie moge sobie wyobraziæ... :oops: <br />Czarownik-(ja) chaotycznie z³y lub z³y, cz³owiek lub pó³-demon, tajemniczy, w p³aszczu który zas³ania 100% jego cia³a no i mo¿e jai¶ familiar na ramieniu <br />?otrzyk- charakter j. w. pó³ elf, w jego oczach widaæ k³amstwo i zaraz cie okradnie <br />Palladyn- cz³owiek lub krasnolud, praworz±dnie- dobry :? , jak to palladyn, w l¶ni±cej z³otej zbroji <br />?owca-neutralny, pó³- elf, bystry.....i nie wiem <br />Bard- dobry, elf, obojêtny z lutni± przy boku <br /> <br />To chyba wszystkie podstawowe klasy. Teraz wy... :)
 
Awatar użytkownika
Erpegis
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1095
Rejestracja: sob cze 28, 2003 9:18 am

czw paź 02, 2003 6:52 pm

Niby dlaczego? Myślisz, że nie ma wygadanych krasnoludzkich łowców? Opryskliwych gnomich paladynów?
 
Ezy Ryder
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 428
Rejestracja: pn kwie 21, 2003 12:20 pm

czw paź 02, 2003 6:55 pm

B³agam... b³agam... b³agam... <br /> <br />Hadess, czy móg³by¶ sprecyzowaæ o co Ci chodzi? Co znaczy "powinna"? Przecie¿ w DnD chodzi o to aby ka¿dy gra³ tak± postaci±, jak± chce... <br />Dlaczego barb i mnich maj± byæ ¼li? Dlaczego mnich ma chodziæ w szmatach? Czemu ma s³u¿yæ ten temat?
 
Hadess
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 53
Rejestracja: śr lip 16, 2003 6:44 pm

czw paź 02, 2003 6:56 pm

<!--QuoteBegin-Erpegis+-->
Erpegis pisze:
<!--QuoteEBegin-->Niby dlaczego? My¶lisz, ¿e nie ma wygadanych krasnoludzkich ³owców? Opryskliwych gnomich paladynów?
<br />My¶le, zê s±....ale rzatkie jak shadow dragony. <br />A poza tym ca³kiem ¶miesznie by wyg³±dali:) <br /> <br /><!--QuoteBegin-Ezy Ryder+-->
Ezy Ryder pisze:
<!--QuoteEBegin-->Hadess, czy móg³by¶ sprecyzowaæ o co Ci chodzi? Co znaczy "powinna"? Przecie¿ w DnD chodzi o to aby ka¿dy gra³ tak± postaci±, jak± chce...
<br />Chodzi mi o to co(wg was) pasuje do danej klasy. Np. do takiego Palladyna nie pasuje (jak dla mnie) rasa pó³- orka. nie uwarzasz??
 
Lord Barthar
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 42
Rejestracja: czw lip 03, 2003 2:35 pm

czw paź 02, 2003 6:58 pm

Hmmm... No schematy s± dosyæ podobne do moich (no mo¿e z ma³ymi wyj±tkami), ale zasady s± po ty by je ³amaæ, a stereotypy po to by udowadniaæ, ¿e jednak mo¿e byæ inaczej, prawda :?:
 
Terai__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 381
Rejestracja: czw sty 30, 2003 8:57 pm

czw paź 02, 2003 7:09 pm

Moim zdaniem nie ma czego¶ takiego: ta klasa powinna byæ taka, a taka. Wszystko zale¿y od gracza i nie rozumiem dlaczego wojownik np. ma byæ z³y, a nie dobry. Dlaczego kap³an ma byæ dobry i ma mieæ znaczek Pelora, jak równie dobrze mo¿e byæ z³y i mieæ znaczek jakiego¶ z³ego boga. ?eby ciê Hadess usatysfakcjonowaæ, napiszê to o co prosisz. <br />Barbarzyñca- Dowolne <br />Kap³an- Dowolne <br />Druid- Dowolne (mile widziany zielony odcieñ ubrania) <br />Wojownik- Dowolne <br />Mnich- praworz±dny x, a poza tym to dowolne <br />Mag- Dowolne (moja wizja to m³ody cz³owiek w szacie z krótk± brod± i do¶æ d³ugimi w³osami). <br />Czarownik- Dowolne <br />?otrzyk- Dowolne <br />Paladyn- Praworz±dny dobry, a poza tym dowolne <br />?owca- dowolne <br />Bard- dowolne
 
Abaddon__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 216
Rejestracja: śr cze 18, 2003 3:30 pm

czw paź 02, 2003 7:09 pm

My¶lê, ¿e nie chodzi o stereotypy tylko raczej o indywidulane wyobra¿enia na ten temat. Wyobra¿enia po trosze ukszta³towane przez literaturê fantasy, filmy, rysunki itd. To, ¿e nasze wyobra¿enia na temat ró¿nych klas s± podobe nie jest moim zdaniem powodem aby nazwaæ je stereotypami. Tymbardziej, ¿e napewno bêdzie wiele rozbie¿no¶ci. Moim zdaniem barbarzyñca to tylko pó³ - ork. Kap³an to dla mnie kobieta elf. ?otrzyk jak dla mnie jedynie CN no i oczywi¶cie halfing.
 
CryX
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 47
Rejestracja: śr paź 01, 2003 2:10 pm

czw paź 02, 2003 7:11 pm

Witaj Hadessie. <br /> <br />Przedewszystkim gratulujê ciekawego pomys³u na temat i ¿yczê wiêcej takich ideii. <br /> <br />Mym skromnym zdaniem powinno to wygl±daæ nastêpuj±co: <br /> <br />Barbarzyñca- proponowa³bym chaotyczny neutralny, z ras± siê zgadzam, a do wygl±du doda³bym dziuraw± skórzniê i mnóstwo zaschnêtej krwii wrogów na ca³ym ciele.A i olbrzymi topór oczywi¶cie. <br /> <br />Kap³an- dok³adnie tak jak Ty wyobra¿am sobie Kap³anów. <br /> <br />Druid- neutralny(jak ja) , elf, z zielonobr±zowym ubraniem poprzeplatanym li¶æmi i ga³±zkami. <br /> <br />Wojownik- te¿ z³y, te¿ krasnolud, tak umiê¶niony, ¿e nie mie¶ci siê w drzwiach. <br /> <br />Mnich- praworz±dny neutralny, a z ca³± zreszt± siê zgadzam. <br /> <br />Mag- praworz±dny neutralny, elf, w d³ugiej czerwonej szacie(jak ci z Thay) i koniecznie z brod±(chocia¿ kruciótk±). <br /> <br />Zaklinacz(Czarownik)-(tak¿e ja) neutralny, pó³elf, w bia³oczarnych szatach, skryty, ma³omówny i z krukiem na ramieniu. <br /> <br />?otrzyk- lepiej bym tego nie uj±³. <br /> <br />Palladyn- charakter wiadomo jaki, cz³owiek, do zbroi doda³bym bia³ego rumaka. <br /> <br />?owca- praworz±dny neutralny, elf, z ubraniem jak druid. <br /> <br />Bard- chaotyczny neutralny, pó³elf, z lir± pod pach±. <br /> <br />Uff, to wszystko. <br /> <br />Abbadonie, Terai i pozostali zgromadzeni: <br />Hadessowi chodzi³o o to jak ka¿dy z nas widzi stereotypy, nieprawda¿?Wiêc nie rozumiem z jakiego powodu stwierdzili¶cie, ¿e ten temat nie ma sensu.
 
Lord Barthar
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 42
Rejestracja: czw lip 03, 2003 2:35 pm

czw paź 02, 2003 7:15 pm

<!--QuoteBegin-Hadess+-->
Hadess pisze:
<!--QuoteEBegin--><!--QuoteBegin-Erpegis+-->
Erpegis pisze:
<!--QuoteEBegin-->Niby dlaczego? My¶lisz, ¿e nie ma wygadanych krasnoludzkich ³owców? Opryskliwych gnomich paladynów?
<br />My¶le, zê s±....ale rzatkie jak shadow dragony. <br />A poza tym ca³kiem ¶miesznie by wyg³±dali:) <br /> <br /><!--QuoteBegin-Ezy Ryder+-->
Ezy Ryder pisze:
<!--QuoteEBegin-->Hadess, czy móg³by¶ sprecyzowaæ o co Ci chodzi? Co znaczy "powinna"? Przecie¿ w DnD chodzi o to aby ka¿dy gra³ tak± postaci±, jak± chce...
<br />Chodzi mi o to co(wg was) pasuje do danej klasy. Np. do takiego Palladyna nie pasuje (jak dla mnie) rasa pó³- orka. nie uwarzasz??
<br />Hadess, Ezy Rider ma racjê. Pó³ ork jak najbardziej pasuje do paladyna, bo pasuje jak ka¿dy :!: To tak jakby¶ twierdzi³, ¿e wszystkie blondynki s± g³upie, a ka¿dy facet z brod± do ?yd :mrgreen: . To absurd :!: Ka¿da ¿ywa istota ma prawo wyboru i gdyby¶ siê nad tym d³u¿ej zastanowi³ nie zamieszcza³by¶ takiego tematu. Poza tym z³y mnich :?: :!: Ty go chyba z jakim¶ ninj± pomyli³e¶ :mrgreen: .
 
Hadess
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 53
Rejestracja: śr lip 16, 2003 6:44 pm

czw paź 02, 2003 7:35 pm

<!--QuoteBegin-Lord Barthar+-->
Lord Barthar pisze:
<!--QuoteEBegin-->Hadess, Ezy Rider ma racjê. Pó³ ork jak najbardziej pasuje do paladyna, bo pasuje jak ka¿dy    To tak jakby¶ twierdzi³, ¿e wszystkie blondynki s± g³upie, a ka¿dy facet z brod± do ?yd  . To absurd    Ka¿da ¿ywa istota ma prawo wyboru i gdyby¶ siê nad tym d³u¿ej zastanowi³ nie zamieszcza³by¶ takiego tematu. Poza tym z³y mnich   Ty go chyba z jakim¶ ninj± pomyli³e¶  .
<br />To twoim zdaniem pó³ ork pasuje do palladyna, ja tak nie uwarzam. <br />Na "moich" sesjach jeszcze sie nie zdarzy³o, ¿e palladyn by³ wy¿ej wymienion± ras±, a poza tym to kwestia gustu- jadna osoba my¶li, ¿e pasuje a druga, ¿e nie- to zale¿y, jedni my¶l±, ¿e bl±dynki s± g³upie a inni, ¿e nie. Je¶li ty uwarzasz, ¿ê pasuje....to dobrze, to twoje zdanie.
 
Duncan laird McLean
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 814
Rejestracja: czw wrz 04, 2003 9:26 am

czw paź 02, 2003 7:39 pm

Temat uwa¿am za ciekawy. S±dzê jednak ¿e powinni¶my w nim przedstawic nasz w³asny stereotyp zwi±zany z dan± klas±. Ka¿dy ma nieco inny sposob widzenia -ale ten temat nie powinien narzucaæ wzorca wygl±du danej klasy innym. <br />Sam osobi¶cie bardzo lubiê graæ postaciami niezgodnymi z w³asnym stereotypem :) <br />wojownik- NN mocarny krasnolud z wielkim toporem , napakowamy miê¶niak z tatua¿ami i fryzur± jak zabojca trolli z WFRP jednak walcz±cy jak na krasnoluda przystalo -rozumnie i roztropnie z wyj±tkiem walk z goblinoidami na które szar¿uje <br />Barbarzyñca-ChDobry Arnold Schwarzenegger z Conan the Barbarian <br /> <br />Bard- ChDobry przystojny, dobrze ubrany, uwodziciel i dusza towarzystwa jednak ¶miertelnie niebezpieczny zarowno w walce jak i w intrygach, zawadiacki u¶miech i pewnosc wyj¶cia z ka¿dej sytuacji w oczach <br /> <br />Mnich-Pdobry cz³owiek wygolona glowa, schludny habit, obroñca prawa <br />" Nie bedziesz zabija³- <br /> Nie -chyba ¿e w obronie Sprawiedliwo¶ci " ( Klasztor Shaolin) <br /> <br />Paladyn - taki m³ody Skywalker w zbroji :) <br />Kleryk- Ndobry czlowiek nieco sterany ¿yciem i obowi±zkami w zbroji z narzuconym habitem z maczug± w jednej rêce a drug± rêkê ma uniesion± do b³ogos³awienstwa <br />Druid -Neutralny pólelf w skórzanej zbroji z kijem w ³apie a zwierzakiem przy sobie, nieco melancholijny i spokojny <br />Tropiciel - ChDobry elf z ³ukiem , swietnie znaj±cy las a uzywaj±cy nigdy nie chybiaj±cych strza³ przeciwko wrogom wlasnym i lasu-ot portret Kivana z BG1 <br />?otrzyk -ChNeutralny nizio³ek , niepozorny i nie zwracaj±cy na siebie uwagi wykorzystuj±cy ka¿d± okazjê do gwizdniecia sakiewki i napelnienia sobie ¿o³adka <br />Czarusie -ChZ³y nekromanta -portret Edwina z Bg1 beznamietny wyraz twarzy ,surowe przewiercaj±ce cie oczy, przekonanie o wlasnej potêdze i pogarda wobec innych
 
Ezy Ryder
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 428
Rejestracja: pn kwie 21, 2003 12:20 pm

czw paź 02, 2003 7:42 pm

<!--QuoteBegin-Abaddon+-->
Abaddon pisze:
<!--QuoteEBegin-->My¶lê, ¿e nie chodzi o stereotypy tylko raczej o indywidulane wyobra¿enia na ten temat. Wyobra¿enia po trosze ukszta³towane przez literaturê fantasy, filmy, rysunki itd. To, ¿e nasze wyobra¿enia na temat ró¿nych klas s± podobe nie jest moim zdaniem powodem aby nazwaæ je stereotypami. Tymbardziej, ¿e napewno bêdzie wiele rozbie¿no¶ci. Moim zdaniem barbarzyñca to tylko pó³ - ork. Kap³an to dla mnie kobieta elf. ?otrzyk jak dla mnie jedynie CN no i oczywi¶cie halfing.
<br />Czyli chcesz powiedzieæ, ¿e na Twoich sesjach ka¿dy barbarzyñca to pó³-ork, kap³ani to kobiety, a ka¿dy halfling to ³otr? Wspó³czuje. A je¿eli Hadess ma problem z wyobra¿eniem innego paladyna ni¿ cz³owiek w l¶ni±cej zbroi, to nie zazdroszczê ubóstwa sesji. Ten temat w obecnym stanie nie ma sensu, gdy¿ s±dze ¿e wiêkszo¶æ forumowiczów potrafi sobie wyobra¼iæ dziesi±tki, je¿eli nie setki, pomys³ow na wojowników, magów, kap³anów... <br /> <br />Pozdrawiam, <br />e.
 
Abaddon__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 216
Rejestracja: śr cze 18, 2003 3:30 pm

czw paź 02, 2003 7:46 pm

<!--QuoteBegin-CryX+-->
CryX pisze:
<!--QuoteEBegin-->Abbadonie, Terai i pozostali zgromadzeni:  <br />Hadessowi chodzi³o o to jak ka¿dy z nas widzi stereotypy, nieprawda¿?Wiêc nie rozumiem z jakiego powodu stwierdzili¶cie, ¿e ten temat nie ma sensu.
<br />Nie lubiê siê czepiaæ i tak dalej ale je¿eli teraz tego nie sprostujê to bêdziecie ¿yli w z³ym przekonaniu, ¿e temat mi siê nie podoba. wrêcz przeciwnie. Temat jest bardzo ciekawy. Poprostu stwierdzi³em, ¿e nie jest to temat o stereotypach tylko o ró¿nicach w wyobra¼ni. CryX'owi polecam na przysz³o¶æ uwa¿niejsze czytanie notek innych u¿ytkowników.
 
CryX
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 47
Rejestracja: śr paź 01, 2003 2:10 pm

czw paź 02, 2003 7:51 pm

Bardzo przepraszam, ¿e siê powtórzê, lecz z tego co widzê nie ka¿dy poj±³ ten temat zgodnie z jego ide±. <br /> <br />Wiêc, jak ju¿ mówi³em Hadessowi chodzi³o o to, ¿eby ka¿dy przedstawi³ jak widzi stereotypowego przedstawiciela ka¿dej klasy, a nie o to jaki kto powinien byæ- przynajmniej takie odnios³em wra¿enie. <br /> <br />I proszê o zaprzestanie stwierdzania, ¿e ten temat nie ma sensu.
 
Molobo
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5011
Rejestracja: pt cze 28, 2002 11:29 pm

czw paź 02, 2003 7:53 pm

Klasa to zbiór zdolno¶ci danego bohatera, jego ¶cie¿ka rozwoju i nic wiêcej.To jak wygl±da, jakiej jest rasy nale¿y do zbioru nieskoñczonych mo¿liwo¶ci i kombinacji zale¿nych jedynie od ¶wiata i konwencji w jakiej rozgrywa siê gra.
 
vvojtas
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1579
Rejestracja: pn maja 07, 2007 5:24 pm

czw paź 02, 2003 8:33 pm

Ja uważam tak: <br />Barbarzyńca- zły, pół-ork, powinien mieć dużo zadrapań i wygłądać "strasznie" dorzućmy jeszcze wyglada na tempaka <br /> <br />Kapłan- dobry lub neutralny, człowiek w sułtanie z jakimś wisiorkiem na szyi lekko zgarbiony <br /> <br />Druid- dobry, elf bądź pół-elf, ew. człowiek stary pomarszczony wiele zwierząt wokół w starym stroju z prostego materiału (brązowym) <br /> <br />Wojownik- każdy, krasnolud, człowiek ew. elf, napakowany zapakowany w lśniącą zbroję i obowiązkowo broń w jego postawie widać dumę <br />Mnich- praworządny człowiek , odziany w jakieś "szmaty" <br /> <br />Mag- chotycznie neutralny, człowiek lub pół- elf ELF! ładna jednobarwna szata, laska, średni wiek widać w jego twarzy dużą inteligencję <br /> <br />?otrzyk- chaotyczny niziołek, w jego oczach widać kłamstwo i zaraz cie okradnie zreczne ręce <br /> <br />Paladyn poprawione- człowiek lub ew. elf, praworządnie- dobry , jak to palladyn, w lśniącej złotej zbroji z twrzy widać szlachetność <br /> <br />?owca-neutralny, pół- elf, elf człowiek łuk zielony strój coś ala Robin Hood <br /> <br />Bard- neutralny, jakiś knypek niezbyt szeroki z brodą, coś na kształt łotrzyka z lutnią przy boku
 
Awatar użytkownika
Beamhit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2359
Rejestracja: czw paź 09, 2003 8:22 pm

czw paź 02, 2003 8:34 pm

Do notki Molobo - nic dodać, nic ująć... <br /> <br />Moje stereoptypy, jak ktoś mi mówi paladydyn czy kapłan... <br /> <br />Barbarzyńca - W pierwszej chwili ork-krwiopijca... W drugiej Mały Jon połączony z Braciszkiem Tuckiem (od jednego wygląd, od drugiego charakter). Taki wesoły wielkolud, który jak się jednak wkurzy. <br /> <br />Bard - nie mam wyrobionego stereotypu <br /> <br />Kapłan - poważny facet koło trzydziestki stojący na mównicy, i przekonujący tłumy, żeby poszli za nim, bo jego bóstwo jest z nim. Ubrany w jakieś takie szaty zalatujące "modą" księży z naszego świata. <br /> <br />Wojownik - Człowiek, smutny na gębie twardziel, porzucający pomału drogę zła. Obok zawsze jakaś dziewoja, zapotrzona w niego. <br /> <br />Paladyn - taki wojownik, tylko wierzący jeszcze w to co robi. Obowiązkowo kilkudniowy zarost, stara podnuszczona zbroja. I musi stać w deszczu. Wiem, dziwny jestem :). A wizja druga która nadchodzi, to młoda niewinna piękna dziewoja, dość szczelnie zapuszkowana w pancerz. Obowiązkowo blond długie włosy i miły ciepły uśmiech. <br /> <br />Czarusie (to przez Duncana) - Czerwonowłosa, z duuuuuuuuuuużymi "oczami", ubrana w dość odważny strój, i lekko podpita. Zaraz chwilę później Gandalf. Trzecia opcja - przystojny mężczyzna z krukiem, ubrany na czarno i z długimi czarnymi włosami. <br /> <br />Ranger - Facet z łukiem i ubrany na zielono. obowiązkowo kaptur. <br /> <br />Druid - starsza kobieta, z liścmi na głowie. Taka wiedźma. <br /> <br />Rogue - dama lekkich obyczajów (głodnemu chleb na mysli?)... A chwilę później pyskata dziewoja w skórach i z rapierem. <br /> <br />Monk - Shaolin się kłania, i wszystko jasne.
 
Madril
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 361
Rejestracja: ndz lip 07, 2002 5:33 pm

czw paź 02, 2003 8:44 pm

Ja nie bêdê siê wypowiada³ na temat poszczególnych klas, bo przypisywanie im stereotypów jako¶ mi nie pasuje. Za to chcia³bym zwróciæ uwagê kilku osobom, ¿e nie istnieje taka klasa jak paLLadyn, ale paLadyn! Ten b³±d jest pope³niany przez wiele osób, ale w tym w±tku szczególnie to widaæ.
 
Huntermk
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 126
Rejestracja: ndz sty 19, 2003 12:52 pm

pt paź 03, 2003 1:32 pm

Ja uwielbiam ³amaæ stereotypy. <br />Rozwala mnie stereotyp palladyna (tzw. puszki), dostojny, wysoki, w piêknej, ¶lni±cej p³ytówce, z mieczem, tarcz± no i ta s³awna g³upota heroiczna :mad: <br /> <br />Mnie interesuje taka wizja klas (nie radzê stosowaæ na wiêksz± skalê): <br />Barbarzyñca - nizo³ek, chatyczny z³y, ca³a wioska krwio¿erczych nizo³ków :razz: <br /> <br />Bard - cz³owiek, pó³elf co gra na lutni, podrywa kobiety i kradnie kiedy nikt nie widzi <br /> <br />Kap³an - cz³owiek, fanatyk co po¶wiêca ¿ycie by nawracaæ niewierz±cych i karaæ grzesz±cych. <br /> <br />Wojownik - standard <br /> <br />Zaklinacz - krasnolud, chaotyczny-z³y, czy wy to sobie wyobra¿acie? <br /> <br />Mag - nie mam pomys³u :razz: <br /> <br />Palladyn - gnom na kucyku, odziany w kolczugê, z lanc± szar¿uj±cy na wrogów <br /> <br />?owca - drow, chaotyczny-neutralny tropicel, zabójca tropi±cy ludzi na, których ma zlecenie lub mu podpadli. <br /> <br />Druid - Pó³-ork, chaotyczny-dobry, mieszkaj±cy w dziczy i pomagaj±cy tym, którzy zb³±dzili
 
Lord Barthar
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 42
Rejestracja: czw lip 03, 2003 2:35 pm

pt paź 03, 2003 3:26 pm

Ludzieee, nie za³amujcie mnie... Granie ze stareotypami to uwstecznianie siê je¶li chodzi o RPG. Z tego co widzê wasze ¶wiaty a¿ roj± siê od podobnych do siebie postaci :x . Elfi magowie (bo innych raczej nie przyjmujecie do wiadomo¶ci) ró¿ni± siê od siebie szatami i kszta³tem laski :) . To jest chore :!: ?wiaty fantastyczne a¿ roj± siê od domoros³ych nizio³czych magów pracuj±cych nad zamian± wszystkiego np. w ¿arcie :mrgreen: . Nie ograniczajmy naszych biednych ¶wiatów do stereotypów, proszê was...
 
Madril
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 361
Rejestracja: ndz lip 07, 2002 5:33 pm

pt paź 03, 2003 3:28 pm

Arioch: sprawdzi³em w zwyk³ym s³owniku, nie ma tam czego¶ takiego jak palladyn. Poza tym dziwiê siê sk±d tak wielu ludzi czerpie tê w³a¶nie b³êdn± pisowniê. <br /> <br />Mam nadziejê, ¿e to ju¿ koniec offtopicu. :) <br /> <br />Do poni¿szej notki Ariocha: ja siê prawdê mówi±c NIGDY nie spotka³em z pisowni± przez 2 'L' w innym miejscu, ni¿ wypowied¼ jakiej¶ osoby (¿adna ksi±¿ka, ¿adna gra). Mo¿e jaki¶ przedwieczny by siê w tej kwestii wypowiedzia³... :)
 
Tolek
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 153
Rejestracja: pt lis 29, 2002 5:39 pm

pt paź 03, 2003 5:29 pm

Trzecia edycja D&D ma to do siebie , ¿e mo¿na ³amaæ stereotypy w prawie dowolny sposób w przeciwieñstwie do starszych edycji tam rzeczywi¶cie istnia³y z powodu zasad , które mocno ogranicza³y swobodê graczy i w ten sposób powsta³y takie stereotypy jak krasnolud-wojownik(poniewa¿ mo¿na by³o pomarzyæ o krasnoludzie czarodzieju chba , ¿e MP by³ bardzo elastyczny ; mój nie by³ [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif[/img] zreszt± kole¶ próbowa³ za wszelk± cenê wyperswadowaæ innemu grê paladynem nizio³kiem). <br />Ja natomiast jestem za pe³n± dowolno¶ci± i dlatego jest w dru¿ynie neutralny dobry drow kap³an Lathandera 8)
 
Martio
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 366
Rejestracja: śr paź 17, 2007 8:07 am

sob paź 04, 2003 9:00 pm

Barbarzyńca- glupi, malo inteligentny pół-ork <br />Kapłan- dobry, najlepiej człowiek, dluga szata <br />Druid- pół-elf, nie zaszkodziloby mu ubranie, ktorym sie upodobni do natury <br />Wojownik- oczywiscie krasnolud <br />Mnich- człowiek ( ale taki lepiej zbudowany )... nie mam pomyslu... <br />Mag- elf, charakter - kazdy, dluga, czerwona szata... <br />?otrzyk- charakter niziolek lub elf, bardzo zwinny <br />Paladyn- elf, praworządny dobry, lśniącej zbroja, pomaga innym <br />?owca-chaotyczny neutralny, pół elf, <br />Bard- dobry ( ale nie praworzadny ), elf, lutnia i zawsze wspanialy humor :mrgreen:
 
Avellach
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 42
Rejestracja: ndz lut 16, 2003 12:33 pm

sob paź 04, 2003 9:06 pm

<!--QuoteBegin-Martio+-->
Martio pisze:
<!--QuoteEBegin-->Barbarzyñca- glupi, malo inteligentny pó³-ork <br />Kap³an- dobry, najlepiej cz³owiek, dluga szata <br />Druid- pó³-elf, nie zaszkodziloby mu ubranie, ktorym sie upodobni do natury <br />Wojownik- oczywiscie krasnolud <br />Mnich- cz³owiek ( ale taki lepiej zbudowany )... nie mam pomyslu... <br />Mag- elf, charakter - kazdy, dluga, czerwona szata...   <br />?otrzyk- charakter niziolek lub elf, bardzo zwinny <br />Paladyn- elf, praworz±dny dobry, l¶ni±cej zbroja, pomaga innym <br />?owca-chaotyczny neutralny, pó³ elf,  <br />Bard- dobry ( ale nie praworzadny ), elf, lutnia i zawsze wspanialy humor :mrgreen:
<br />hmmm... Mag w czerwonej szacie = Mag z Thay! ;D [of coz sa male wyjatki;]] <br />nie kumam Paladyna... Elf? czemu Elf? imo bardziej stereotypowo do tego to bedzie cz³ek... <br /> <br /> Patrz w dó³: Rozumiem ze to twoje zdanie tylko sie pytam czemu akurat bardziej ci pasuje Elf ;]
 
Martio
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 366
Rejestracja: śr paź 17, 2007 8:07 am

sob paź 04, 2003 9:26 pm

<!--QuoteBegin-Avellach+-->
Avellach pisze:
<!--QuoteEBegin--><!--QuoteBegin-Martio+-->
Martio pisze:
<!--QuoteEBegin-->Barbarzyńca- glupi, malo inteligentny pół-ork <br />Kapłan- dobry, najlepiej człowiek, dluga szata <br />Druid- pół-elf, nie zaszkodziloby mu ubranie, ktorym sie upodobni do natury <br />Wojownik- oczywiscie krasnolud <br />Mnich- człowiek ( ale taki lepiej zbudowany )... nie mam pomyslu... <br />Mag- elf, charakter - kazdy, dluga, czerwona szata...   <br />?otrzyk- charakter niziolek lub elf, bardzo zwinny <br />Paladyn- elf, praworządny dobry, lśniącej zbroja, pomaga innym <br />?owca-chaotyczny neutralny, pół elf,  <br />Bard- dobry ( ale nie praworzadny ), elf, lutnia i zawsze wspanialy humor :mrgreen:
<br />hmmm... Mag w czerwonej szacie = Mag z Thay! ;D [of coz sa male wyjatki;]] <br />nie kumam Paladyna... Elf? czemu Elf? imo bardziej stereotypowo do tego to bedzie człek...
<br />Co do paladyna to jest to akurat moja subiektywna ocena, moj wlasny stereotyp, wiec jesli sie ktos nie zgadza to, no coz...
 
vvojtas
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1579
Rejestracja: pn maja 07, 2007 5:24 pm

sob paź 04, 2003 10:35 pm

<!--QuoteBegin-Avellach+-->
Avellach pisze:
<!--QuoteEBegin--><!--QuoteBegin-Martio+-->
Martio pisze:
<!--QuoteEBegin-->Barbarzyńca- glupi, malo inteligentny pół-ork <br />Kapłan- dobry, najlepiej człowiek, dluga szata <br />Druid- pół-elf, nie zaszkodziloby mu ubranie, ktorym sie upodobni do natury <br />Wojownik- oczywiscie krasnolud <br />Mnich- człowiek ( ale taki lepiej zbudowany )... nie mam pomyslu... <br />Mag- elf, charakter - kazdy, dluga, czerwona szata...   <br />?otrzyk- charakter niziolek lub elf, bardzo zwinny <br />Paladyn- elf, praworządny dobry, lśniącej zbroja, pomaga innym <br />?owca-chaotyczny neutralny, pół elf,  <br />Bard- dobry ( ale nie praworzadny ), elf, lutnia i zawsze wspanialy humor :mrgreen:
<br />hmmm... Mag w czerwonej szacie = Mag z Thay! ;D [of coz sa male wyjatki;]] <br /> <br /> <br />nie kumam Paladyna... Elf? czemu Elf? imo bardziej stereotypowo do tego to bedzie człek... <br /> <br /> Patrz w dół: Rozumiem ze to twoje zdanie tylko sie pytam czemu akurat bardziej ci pasuje Elf ;]
<br />gutom non disqtation (czy jakos tak) w każdym razie każdy ma prawo do swojego zdania nic mu nie wytłumaczysz i tak go nie zmieni więc nie ma sensu negować wypowiedzi innnych
 
mati111
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 50
Rejestracja: pt paź 10, 2003 9:23 pm

sob lis 29, 2003 8:28 pm

jak dla mnie klasy powinny wygl±daæ tak: <br /> <br />*barbarzyñca-têpy wyraz twarzy,nieokrzesany,dziki,¶lady wielu walk: <br />a)blizny b)zadrapania c)itp. <br />*kap³an-cz³owiek,d³uga szata,kolor zale¿nie od boga: <br />a)z³y-czarna b)neutralny-dowolna c)dobry-b³êkitna <br />*druid-elf,zielona d³uga szata,siwe w³osy,wiele zwierz±t woko³o <br />*rogue-zdecydowanie halfing,bystre spojrzenie,chytry,nie wyró¿niaj±cy siê z t³umu <br />*wojownik-krasnolud lub cz³owiek,ciê¿ka zbroja,tarcza,miecz lub topór <br />*bard-elf lub ew. gnom,atrybuty to lutnia lub jakie¶ przedmioty do ¿onglowania,pstrokaty strój-jak dla clowna <br />*paladyn-cz³owiek lub pó³elf,z³ota zbroja,uczciwy <br />*czarodziej-cz³owiek,elf lub gnom(iluzjonista),siwa d³uuuuga broda,lekko zgarbiony,d³uga szata,kolor zale¿nie od charakteru: <br />a)z³y-kolor ciemny b)neutralny-kolor dowolny c)dobry-kolor jasny (ale bez przesady-nie ró¿owy :wink:) <br />*zaklinacz-stoj±ce w³osy (jakby na ¿el),pe³no tatua¿y,strój do¶æ nietypowy <br />*mnich-cz³owiek,bardzo mocno zbudowany,odziany w najprosrze szaty (co¶ jak ninja) <br />*tropiciel-elf,pó³elf lub cz³owiek,zbroja w którym¶ z kolorów lasu-br±zowy lub zielony :mrgreen:
 
Pharaz'gil
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 190
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

ndz lis 30, 2003 9:00 am

Ja siê chyba bardzo nie wyró¿niê, ale w koñcu mowa o stereotypach, a te s± przewa¿nie "wyznawane" przez szersz± grupê osób. A wiêc tak: <br /> <br />~ Wojownik - dobrze umiê¶niony, ubrany w dowolny rodzaj zbroi, z widoczn± broni± i czêsto tarcz±. Rasa dowolna. <br /> <br />~ Barbarzyñca - j. w., tylko jeszcze szersze ramiona i topór w rêkach. Ca³y z licznymi bliznami. Przewa¿nie ork, ale te¿ cz³owiek. <br /> <br />~ Kap³an - najlepiej cz³owiek lub pó³elf w bia³ej lub czarnej szacie. D³ugie w³osy. <br /> <br />~ Druid - elf lub pó³elf, wielki nó¿ umazany krwi± z ofiar, zielona szata i wilk przy nodze. <br /> <br />~ Mag - stary cz³owiek z d³ug± i siw± brod±. Magiczna laska w rêku. <br /> <br />~ ?otrzyk - najlepiej nizio³ek. Ubrany w ³achy, z przenikliwymi oczami i no¿em za pasem. <br /> <br />~ Paladyn - cz³owiek, pó³elf lub elf w srebrnej zbroi i z wielkim srebrnym dwurêcznym mieczem. Bije od niego sprawiedliwo¶æ i honor. <br /> <br />~ Bard - z lutni± w rêce. Ubrany w zielony strój. Rasa dowolna. <br /> <br />~ Zaklinacz - nie wiem czemu, ale ja widzê go jako wytatuowanego m³odego elfa, pó³elfa lub cz³owieka, z piszcza³k± do przyzywania demonów... :mrgreen: <br /> <br />S± to moje standardowe wyobra¿enia klas, oparte przede wszystkim na ksi±¿kach i cRPG-ach, jako ¿e jestem dnd-owcem pocz±tkuj±cym.
 
mati111
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 50
Rejestracja: pt paź 10, 2003 9:23 pm

ndz lis 30, 2003 1:55 pm

<!--QuoteBegin-Pharaz'gil+-->
Pharaz'gil pisze:
<!--QuoteEBegin--> Wojownik - dobrze umiê¶niony, ubrany w dowolny rodzaj zbroi, z widoczn± broni± i czêsto tarcz±. Rasa dowolna.
<br /> <br />ciê¿ko mi wyobraziæ sobie nizio³ka wojownika!!! :?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość