Zrodzony z fantastyki

 
Bregan D'aerthe
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: ndz sie 03, 2003 11:16 pm

Wojna Pajêczej Królowej - wasze opinie

pt paź 10, 2003 6:05 pm

Co s±dzicie o tym sze¶cioksi±gu, mi osobiscie dwie pierwsze czesci przypad³y do gustu, jeszcze jedno pytanie do Darklord'a, mozesz mi podac linka do jakiejs strony z angielskim opisem tych ksiazek bo z tego co wiem to za oceanem wysz³y juz 4 tomy z tej serii... :)
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

Re: Wojna Pajêczej Królowej - wasze opinie

pt paź 10, 2003 6:24 pm

<!--QuoteBegin-Bregan D'aerthe+-->
Bregan D'aerthe pisze:
<!--QuoteEBegin-->Co s±dzicie o tym sze¶cioksi±gu, mi osobiscie dwie pierwsze czesci przypad³y do gustu, jeszcze jedno pytanie do Darklord'a, mozesz mi podac linka do jakiejs strony z angielskim opisem tych ksiazek bo z tego co wiem to za oceanem wysz³y juz 4 tomy z tej serii... :)
<br />Na razie mia³em czasem tylko na pierwsz± czêsæ, ale chyba nie bêdê bardzo narzeka³ na ca³osæ. <br /> <br />I jeszcze linka - zajrzyj tu.
 
Martio
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 366
Rejestracja: śr paź 17, 2007 8:07 am

pt paź 10, 2003 6:50 pm

Wojna Pajeczej Krolowej... bardzo fajna i ciekawa pozycja. Nawet mi sie spobobala, musze przyznac jednak iz opowiesci o Drizzt'cie wywarly na mnie wieksze wrazenie ( moze dlatego ze to byla pierwsza ksiazka fantasy jaka przeczytalem [ no poza mistrzem Tolkienem oczywiście ] ). Moja ocena to 5 z małym minusikiem. Mimo wszystko czekam na następne pozycje z tego sześcioksiągu.
 
Awatar użytkownika
baran666
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 154
Rejestracja: sob cze 21, 2003 7:43 pm

pt paź 10, 2003 8:29 pm

Czekam niecierpliwie na następne pozycje. Nie czytałem innych książek o drowach, ale tu zostały moim zdaniem świetnie przedstawione. Niesamowite wrażenie, nie wiem dlaczego, zrobiło na mnie zdradzenie Rylda przez mistrza Sorcere. ?ałuję tylko, że tak duzo już ujawnili, ale i tak chyba warto czekać. <br /> <br />p.s. Istnieje chyba bardzo podobny wątek o tytule "Co sądzicie o tej książce", nie wiem, nie mam teraz czasu sprawdzić. Czy te wątki nie powinny zostać scalone?
 
Methaine
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: czw paź 02, 2003 12:54 pm

sob paź 11, 2003 2:03 pm

Uwielbiam t± ksi±¿ke :wink: Mam na czacie nick Pharaun :wink:)) Czytam teraz powstanie :wink:
 
Kiaryn'Veil Duskryn
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2940
Rejestracja: wt lip 01, 2003 11:17 am

sob paź 11, 2003 4:42 pm

Hehe, jedna z moich postaci (od której zreszt± mam mój nick) by³a uczniem Pharauna. 8) M³ody Duskryn jest równie zachwycony niezwyk³ymi zdarzeniami zwi±zanymi z milczeniem Lloth, co jego mistrz. :)
 
Martio
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 366
Rejestracja: śr paź 17, 2007 8:07 am

sob paź 11, 2003 4:50 pm

<!--QuoteBegin-Methaine+-->
Methaine pisze:
<!--QuoteEBegin-->Mam na czacie nick Pharaun :wink:))
Uważaj bo prawdziwy Pharaun poda Cię do sądu o twoje podszywanie się pod niego. Na pewno się zemści ( jak to drow )... [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img] 8) [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/ohmy.gif[/img] :) :mrgreen: 8O :razz: :roll: :wink: <br /> <br /><!--QuoteBegin-Kiaryn'Veil Duskryn+-->
Kiaryn'Veil Duskryn pisze:
<!--QuoteEBegin-->Hehe, jedna z moich postaci (od której zresztą mam mój nick) była uczniem Pharauna.  8) Młody Duskryn jest równie zachwycony niezwykłymi zdarzeniami związanymi z milczeniem Lloth, co jego mistrz. :)
Dziwne bo nigdy w opowiesciach o Pharaunie nie wspominano ze miał on za ucznia twoją postać... [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img] Może takowa książka jest w trakcie tworzenia? 8) <br /> <br />[size=18]<!--coloro:blue--><span style="color:blue"><!--/coloro-->Kolejne notki nie na temat usunę. - Darklord<!--colorc--></span><!--/colorc-->
 
Kiaryn'Veil Duskryn
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2940
Rejestracja: wt lip 01, 2003 11:17 am

sob paź 11, 2003 6:54 pm

Ja z niecierpliwo¶ci± czekam na dalsze tomy sagi o "Wojnie Pajêczej Królowej". Od tej ksi±¿ki s± uzale¿nione wydarzenia na naszej sesji "podmrokowej" :wink:. Bardzo mi siê podoba w szczególno¶ci postaæ Valasa - to jest drow, na którego naprawdê mo¿na liczyæ... Jak na razie. :evil: Jestem ciekaw, jak dalej bêdzie siê toczy³ w±tek Pharaun - Danifae :razz: . Podoba mi siê równie¿ rozpiêto¶æ w charakterze g³ównych bohaterów sagi - drowy naprawdê nabieraj± "kolorów" i nie t³ami± przy tym konwencji ich z³ego charakteru. <br /> <br />P.S. Martio, o uczniach Pharauna wspominano, tylko nie podano ich imion [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img] . Ale kto wie? Ju¿ nied³ugo m³ody Duskryn stanie siê jednym z czo³owych magów swego domu... 8)
 
Darius__
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 906
Rejestracja: pn paź 21, 2002 8:24 pm

sob paź 11, 2003 7:22 pm

Niestety, ostatnia czê¶æ serii, "Condemnation", zbiera najs³absze recenzje, g³ównie z powodu b³edów edycyjnych (np. udzia³ w scenach postaci, które nie mia³y prawa tam siê znale¼æ). W tej chwili czytam co innego, ale jak dokoñczê i bêdê mia³ troszkê wiêcej czasu na ksi±¿ki, na pewno przeczytam Wojnê Pajêczej Królowej. <br /> <br />Aha, wszystkich zainteresowanych odsy³am do Magazynu Dragon, numer 312 (10/2003). Oprócz m.in. ciekawych wariantów "z³ych" klas takich jak Blackguard, nekromanta czy Assassin, pojawi³y siê w tym wydaniu Dragona kompletne statystyki postaci z omawianej przez nas w tym w±tku trylogii, m.in. Ryld, Valas... Co bardzo charakterystyczne, wszyscy s± dos³ownie ob³adowani magicznymi przedmiotami, pomimo porównywalnych poziomów ekwipunek chocia¿by "oficjalnego" Drizzta z FRCS po prostu blednie w porównaniu ze sprzêtem Rylda. Ekwipunek Rylda jest wart tak na oko jakie¶ 400-500 tysiêcy gp :) <br /> <br />BTW, to czê¶æ druga, pierwsza znajduje siê w Dragonie 302, oczywi¶cie jeszcze w wersji 3.0.
 
Bregan D'aerthe
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: ndz sie 03, 2003 11:16 pm

wt paź 14, 2003 9:17 pm

Ja mam jeszcze jedn± obawê Philip Athans pisze pi±ta czesc prawdopodobnie "Unicestwienie" (ang. Annihilation) moze skopac ca³± sagê :? Jak dotej pory postawi³bym pierwszej czesci 5+/6 a drugiej 5/6 (oczywiscie pod³ug innych ksiazek FR, a nie ca³ej literatury fantasy)
 
Isio
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 93
Rejestracja: wt lip 29, 2003 6:39 pm

czw paź 16, 2003 3:14 pm

Ksi±¿ki s± ¶wietne mam obie 8) ,naprawde doskona³a lektura, czyta sie wspaniale czekam z niecierplwo¶ci± na kolejne ks±¿ki s sagi.Podzielam obawy Breg'a (Philip Athams jest odpowiedzialny za ksi±zke Baldurs Gate:Cienie amn- tak dla przypomniena)
 
Dargab The Duergar
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: sob wrz 20, 2003 7:50 pm

czw paź 16, 2003 4:22 pm

Mi tak¿e ksi±¿ki przypad³y do gustu. Postaæ Pharuna jest wspania³a a jeszcze bardziej kapitana Xorbane'a (tom 2). Ca³a intryga jest bardzo tajemnicza co daje tej ksi±¿ce kolejny plus. No i wstêpy o Pajêczej Królowej bardzo zaostrzaja apetyt(Co siê z ni± mog³o staæ?) to kolejny plus. Nie bêde pisa³ co mi sie spodoba³o bo by mi to zaje³o pó³ strony [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img] Szkoda ¿e na wady po¶wiêci³ bym tyle samo miejsca [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif[/img] <br /> <br />Zajrzyj sobie na t± stronê http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/detai...=glance&s=books (adres d³ugi ale konkretny). Tam znajdziesz opis trzeciego tomu i kilka stron które mo¿esz przeczytaæ (ale jest to po angielsku) <br />Pozdrawiam <br />Dargab The Duergar
 
Zak Sey Ghareth
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: wt wrz 23, 2003 9:17 pm

czw paź 16, 2003 9:53 pm

Mnie ksi±¿ki podoba³y siê bardziej od salvatorskich o drizzcie, ale brakuje mi w nich jednego - mora³u. Czyta³em je z przyjemno¶ci±, ale w nich nie mi jakiego¶ przes³ania... odniesienia do ¿ycia ... - Salvatore to mia³ :? <br />Mam bardzo mieszane uczucia.
 
Martio
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 366
Rejestracja: śr paź 17, 2007 8:07 am

pt paź 17, 2003 8:48 am

Jak dla mnie w serii brakło ( albo jeszcze do tego nie doszłem, jestem w trakcie czytania ) opisów domów, krajobrazu Menzoberranzan, charakterów bohaterów, ich głębszych przemyśleń i rozważań na dany temat ( na przykład zastanawianie się Drizzta nad sobą i wszystkim co go otacza, nad wyborami ). Jest w niej dobra akcja i wszystko co powinna mieć dobra książka, ale brakuje opisów, co jest ( jak na razie ) dla mnie najważniejszym błędem książki.
 
Shantirel Galaerivel
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 42
Rejestracja: ndz sie 31, 2003 11:59 pm

pt paź 17, 2003 3:23 pm

Martio nie wiem w ktorym momencie ksiazki jestes ale jesli piszesz o ksiazce "Upadek" to chyba sie mylisz ... z tego co pamietam opisy sa ... dosc powiedzialbym wyczerpujace jak na podmrok bo ilez mozna pisac o nim samym ... a co do przemyslen ala Drizzt to wydaje mi sie ze jakby cos takiego znajdowalo sie w wiekszosci ksiazek to troszke byloby wg. mnie bez sensu ze wzgledu na wszelkie podobienstwo. Co do charaktorow to tez tu sie chyba mylisz ... myslisz ze skad dowiiadujemy sie ze Pharaun oraz Ryld sa tacy jacy sa czym sie kieruja oraz ich zasady i zycie? No wlasnie ;-) <br />I jak dla mnie ksiazka jest super !! Byc moze czegos tam brakuje ale jakos nie dostrzeglem tego ;-) <br />Pozdrawiam ...
 
Martio
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 366
Rejestracja: śr paź 17, 2007 8:07 am

sob paź 18, 2003 8:20 pm

<!--QuoteBegin-Shanheavel+-->
Shanheavel pisze:
<!--QuoteEBegin-->Martio nie wiem w ktorym momencie ksiazki jestes ale jesli piszesz o ksiazce "Upadek" to chyba sie mylisz ... z tego co pamietam opisy sa ... dosc powiedzialbym wyczerpujace jak na podmrok bo ilez mozna pisac o nim samym ... a co do przemyslen ala Drizzt to wydaje mi sie ze jakby cos takiego znajdowalo sie w wiekszosci ksiazek to troszke byloby wg. mnie bez sensu ze wzgledu na wszelkie podobienstwo. Co do charaktorow to tez tu sie chyba mylisz ... myslisz ze skad dowiiadujemy sie ze Pharaun oraz Ryld sa tacy jacy sa czym sie kieruja oraz ich zasady i zycie? No wlasnie ;-) <br />I jak dla mnie ksiazka jest super !! Byc moze czegos tam brakuje ale jakos nie dostrzeglem tego ;-) <br />Pozdrawiam ...
<br />Moje zdanie jest subiektywne i nie każdy musi je popierać i uważać za słuszne. Jak dla mnie tego zabrakło, jak dla Ciebie nie. Każdy ma prawo do swojego zdania. Oczywiście, iż jeśli wszędzie znajdowałoby się to samo książki byłyby nudne, ale jeśli coś jest dobre warto dany wariant powtarzać. Podobnie z przemyśleniami, nie nastawiać się na samą akcję.
 
Phobos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 620
Rejestracja: sob maja 03, 2003 11:20 am

czw paź 23, 2003 9:57 pm

Mnie ciekawi w±tek milczenia Lolth. <br />A moimi ulubionymi postaciami s± Pharaun i Qenthel. <br />A tak przy okazji gdzie jest to zaklêcie którego u¿y³a Qenthel w walce z drugim demonem?
 
Franek
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 180
Rejestracja: pt lis 08, 2002 3:22 pm

pt paź 24, 2003 1:48 pm

Pharaun, Gromph Baenre, Quenthel, oraz wielki pajêczak w Chel Nasad - po prostu ksi±¿ki s± genialne. Czy kto¶ przet³umaczy mi s³owo Codemnation?
 
Darius__
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 906
Rejestracja: pn paź 21, 2002 8:24 pm

pt paź 24, 2003 5:08 pm

Ma kilka znaczeñ, ale podstawowym jest potêpienie. Czy¿by Lolth mia³a powróciæ, karz±c niewiernych i w±tpi±cych?
 
Dargab The Duergar
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: sob wrz 20, 2003 7:50 pm

pt paź 24, 2003 6:15 pm

Nie do uwierzenia ale w USA s± ju¿4 :!: ksi±¿ki szkoda, ¿e t³umaczenie idzie tak wolno [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif[/img] <br /> <br /> <br />Wiadomo kiedy bêdzie najbli¿sza ksia¿ka?
 
Darius__
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 906
Rejestracja: pn paź 21, 2002 8:24 pm

pt paź 24, 2003 9:03 pm

W USA dotychczas wydano 3 ksi±¿ki, czwarta czê¶æ pod tytu³em "Extinction" pojawi siê na rynku w styczniu 2004.
 
El Zabbul
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: wt lut 18, 2003 12:44 pm

ndz paź 26, 2003 9:49 pm

Jak na razie przeczyta³em tylko "Upadek" i uwa¿am, ¿e jest naprawdê dobr± powie¶ci±, tak na 5/6. ?wietnie siê czyta³o, super intrygi,spodoba³a mi siê porywaj±ca akcja, interesuje mnie przede wszystkim przysz³o¶æ Pharauna (chocia¿ zaskoczy³a mnie bardzo jego zdrada - ale w koñcu to drow). No i co siê sta³o z Lloth ?
 
Gilgalad__
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: ndz paź 26, 2003 5:36 pm

ndz paź 26, 2003 10:10 pm

.
Ostatnio zmieniony pt kwie 15, 2011 11:33 am przez Gilgalad__, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Dark Dar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 270
Rejestracja: sob lip 26, 2003 5:08 pm

śr lis 05, 2003 4:50 pm

Po przeczytaniu pierwszych 2 tomow uwazam, ze moze sie zmienic moj osobisty ranking serji FR i "Piesni i Miecze" spadna na druga pozycje, ksiazki sa ciekawe, milo sie je czyta, osobiscie polubilem Pharauna :wink: i maja jedne z najlepszych okladek (popatrzcie sie na "Bezgwiezdna Noc" - czy tak waszym zdaniem wyglada przystojny drow, ba w ogule drow? :roll: :evil: )
 
Awatar użytkownika
Welverin Ry'Ahten
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 47
Rejestracja: czw paź 30, 2003 6:25 pm

Wojna Pajęczej Królowej - wasze opinie

sob lis 08, 2003 12:36 am

Te książki są genialne!!!! :mrgreen: Czekam z wielką niecierpliwością na pozostałe części... Chociaż autorem 5 tomu jest... Philip Athans (ten od BG1 i BG2) :?
 
Awatar użytkownika
Anvariel
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: śr maja 12, 2004 3:02 pm

pn gru 15, 2003 7:23 pm

Moim zdaniem: cacko... chociaż czegoś mi tu brakuje. Z niecierpliwością czekam na kolejne części. Mam nadzieję, że będą równie dobre, albo i lepsze. Moja ocena 5/6 (zaróno "powstanie" jak i "upadek")
 
Ufretin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 183
Rejestracja: pt sty 03, 2003 7:09 pm

sob lip 31, 2004 3:12 pm

Jak narazie przeczyta³em "Upadek" i zabieram sie za "Powstanie". Ksi±zka jest po prostu miodna...przyda³o mi sie cos nowego - nie tylko drizzt, drizzt i drizzt. Nowe postacie (Pharaun mia¿dzy), Mam nadzieje ze dalsze tomy beda rownie dobre, albo nawet lepsze ;p. <br />BTW: wiadomo juz kiedy bedzie dostepny w Polsce 3 tom Sagi?? <br />BTW2: czy w sieci dostepne sa gdzies statystyki i ekwipunek Pharaun'a?
 
Phobos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 620
Rejestracja: sob maja 03, 2003 11:20 am

sob lip 31, 2004 3:22 pm

Pa¼dziernik/listopad tomy 4 i 5. <br /> <br />Chyba gdzie¶ w Dragonie
 
Aelthas Tamalith
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 82
Rejestracja: wt lis 30, 2004 4:26 pm

sob lip 31, 2004 4:07 pm

Ja wiem czemu Lolth milczy. Czytałem o tym na którejś ze stron, na której są oficjalne informacje. Jeśli oczywiście chcecie mogę powiedzieć, ale nie chciałbym też psuć wam niespodzianki... Więc jak ?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości