Zrodzony z fantastyki

 
kowalik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: wt sie 19, 2003 2:13 pm

Dwie kusze...

pn paź 27, 2003 2:17 pm

Witam wszystkich!!! Jestem stosunkowo mlodym graczem, z niezbyt duzym doswiadczeniem, dlatego zwracam sie do Was o pomoc. Mianowicie czy jest mozliwym uzywanie dwoch kusz na raz w obu rekach? I jesli tak to jakie mozna by zastosowac kary i jakie atuty bylyny przydatne?? <br />Oraz istnieja kusze lekkie samopowtarzalne??
 
Awatar użytkownika
Antara
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1264
Rejestracja: ndz cze 29, 2003 7:01 pm

pn paź 27, 2003 2:23 pm

Dwie kusze na raz? Ja bym na to za Chiny nie pozwolił. Jedną ręką nie jesteś w stanie prosto trzymać w kuszy i przez co celowanie nie jest możliwe. Z dwóch łuków naraz również nie można strzelać.
 
Jierdan
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 655
Rejestracja: czw lis 16, 2006 12:25 am

pn paź 27, 2003 2:45 pm

Jak chcia³by¶ strzelac z dwóch kusz naraz? Za³ó¿my nawet, ¿e jeste¶ tak silny, ¿e mo¿esz utrzymaæ kuszê w jednej rêce. Specjalnie Ci rêka nie lata. Tylko jest pewien szkopu³. Kusza to nie pistolet, kiedy z niej strzelasz, opierasz j± na ramieniu. A przecie¿ nie oprzesz kusz na obu ramionach. A nawet je¿eli jakim¶ cudem by¶ podo³a³, to nie strzelisz z obu naraz, bo masz tylko dwoje oczu, a brak zeza rozbie¿nego uniemo¿liwia celowanie obiema. No chyba, ¿e jeste¶ ch³opem o gabarytach tura i do tego z zezem rozbie¿nym, a mimo to niezwykle dobrym kusznikiem :) Nie lepiej, ¿eby Ci kto¶ poda³ nastêpn± kuszê po wystrzeleniu z pierwszej?
 
Awatar użytkownika
Antara
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1264
Rejestracja: ndz cze 29, 2003 7:01 pm

pn paź 27, 2003 2:48 pm

Jeśli chcesz mieć podwójną kuszę to po prostu każ sobie zamontować dwie "cięciwy" i strzelaj z dwóch bełtów naraz. Teoretycznie jest to możliwe.
 
Coby
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1019
Rejestracja: czw kwie 10, 2003 4:58 pm

pn paź 27, 2003 2:52 pm

Kusza z "magazynkiem" przyczepionym z zapasem be³tów, która automatycznie prze³adowywa³aby siê (wstawia³a nastêpnego be³ta z "magazynku") po jednym strzale i która mia³a by rozmiar ¶redni lub mniejszy. Takie dwie kusze mo¿naby u¿ywaæ naraz w obu rêkach. <br />Oczywi¶cie ponosz±c kary zwi±zane z "walk± dwoma rodzajami broni". <br /> <br />To jest IMO ¶wietny pomys³. <br />Tylko jeszcze do kuszy dorobiæ, ¿eby by³a samopowtarzalna i jestem w raju.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

pn paź 27, 2003 2:52 pm

Według zasad można strzelać z dwóch kusz o ile są odpowiedniego rozmiaru. Co więcej pomocny jest tutaj atut walka dwoma broniami (jednak oburęczność już nie). Czyli standardowe kary wynoszą odpowiednio –6 do pierwszego ataku i –10 do drugiego. Jeśli druga kusza jest dla ciebie bronią lekką to kara spada o 2. jeśli masz dodatkowo wyżej wymieniony atut, to spada o kolejne 2. nie wiem jak sprawa jest rozwiązana w 3.5e <br />Rend, właśnie chodziło mi o te ambidex. Nie wiem, czy teraz jest tak jak było, czy redukuje się to -4
 
Rend
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 3065
Rejestracja: sob paź 05, 2002 9:03 pm

pn paź 27, 2003 3:29 pm

<!--QuoteBegin-Suldarr'essalar+-->
Suldarr'essalar pisze:
<!--QuoteEBegin-->(...) nie wiem jak sprawa jest rozwiązana w 3.5e
<br />Nie mam pewności ale jedyną różnicą jest to ze zniknął feat Ambidexterity, teraz wszystko załatwia Two-Weapon Fighting. Czyli niemal bez zmian. Niczego nie zmieniono poza tym, też że nie trzeba być już większym, niż rozmiar broni. <br /><!--QuoteBegin-System Reference Document+-->
System Reference Document pisze:
<!--QuoteEBegin-->Crossbow, Hand: You can shoot, but not load, a hand crossbow with one hand at no penalty. You can shoot a hand crossbow with each hand, but you take a penalty on attack rolls as if attacking with two light weapons. <br />Crossbow, Heavy: Normally, operating a heavy crossbow requires two hands. However, you can shoot, but not load, a heavy crossbow with one hand at a -4 penalty on attack rolls. You can shoot a heavy crossbow with each hand, but you take a penalty on attack rolls as if attacking with two one-handed weapons. This penalty is cumulative with the penalty for one-handed firing. <br />Crossbow, Light: Normally, operating a light crossbow requires two hands. However, you can shoot, but not load, a light crossbow with one hand at a -2 penalty on attack rolls. You can shoot a light crossbow with each hand, but you take a penalty on attack rolls as if attacking with two light weapons. This penalty is cumulative with the penalty for one-handed firing. <br />Crossbow, Repeating: You can fire a repeating crossbow with one hand or fire a repeating crossbow in each hand in the same manner as you would a normal crossbow of the same size. However, you must fire the weapon with two hands in order to use the reloading lever, and you must use two hands to load a new case of bolts.
<br />Tyle z SRD, moze w "Complete Warrior" będzie coś jeszcze.
 
Silimarilion__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 186
Rejestracja: pt wrz 05, 2003 7:14 pm

pn paź 27, 2003 5:30 pm

Nie wydaje wam siê ,¿e strzelanie z kuszy jedn± rêk± zakoñczy³o by siê uszkodzeniem u¿ytkownika tej broni ? W koñcu pewin odrzut jest .
 
Rend
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 3065
Rejestracja: sob paź 05, 2002 9:03 pm

pn paź 27, 2003 5:37 pm

<!--QuoteBegin-Silimarilion+-->
Silimarilion pisze:
<!--QuoteEBegin-->Nie wydaje wam się ,że strzelanie z kuszy jedną ręką zakończyło by się uszkodzeniem użytkownika tej broni ? W końcu pewin odrzut jest .
<br />Może i powinno. Ale to gra, nie realizm. Tak zamo upadek mnicha z iluś tam metrów powinien zakończyć się śmiercią. A tak nie jest...
 
Loethlin@-'-,--
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 965
Rejestracja: ndz gru 08, 2002 12:50 pm

pn paź 27, 2003 5:39 pm

Kusza to nie sztucer, ¿eby dawa³a "kopa" po strzeleniu z niej. Pozatym, jak ju¿ Rend zacytowa³, jest co¶ takiego jak hand crossbow, czyli niewielka kusza rozmiaru mniej-wiêcej Desert Eagle'a. I, jak wynika z postu Renda, mo¿na z 2 hand crossbow na raz strzelaæ...
 
Sekulah
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 46
Rejestracja: ndz paź 26, 2003 12:03 pm

pn paź 27, 2003 11:09 pm

S± takie malutkie kusze z zatrutymi be³cikami co siê w kieszeniach trzyma. Takie co drowy u¿ywaj±. To ja my¶lê ¿e mo¿na z nich strzelaæ z obu r±k :mrgreen: A jak kto¶ sie postara to i z 5 na raz strzeli :razz:
 
świerzbik
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 66
Rejestracja: pt cze 27, 2003 11:40 am

śr paź 29, 2003 10:40 am

<!--QuoteBegin-Sekulah+-->
Sekulah pisze:
<!--QuoteEBegin-->S± takie malutkie kusze z zatrutymi be³cikami co siê w kieszeniach trzyma. Takie co drowy u¿ywaj±. To ja my¶lê ¿e mo¿na z nich strzelaæ z obu r±k  :D A jak kto¶ sie postara to i z 5 na raz strzeli  :P
<br />Taaaa.....a jak nie trafisz przeciwnika to ciekawe ile zajmie ci ponowne za³adowanie 8)
 
Silimarilion__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 186
Rejestracja: pt wrz 05, 2003 7:14 pm

śr paź 29, 2003 10:48 am

Kto¶ powiedzia³ ,¿e upadek mnicha z du¿ej wysko¶ci nie koñczy siê jego smierci± .Prawda ,ale on u¿ywa swoich nadnaturalnych mocy by nie umrzeæ . A co ma powiedzieæ taki wojownik co z magi± nie ma nic wspólnego ?ON sobie po³amie rêce .
 
Sekulah
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 46
Rejestracja: ndz paź 26, 2003 12:03 pm

śr paź 29, 2003 10:35 pm

<br />Taaaa.....a jak nie trafisz przeciwnika to ciekawe ile zajmie ci ponowne za³adowanie
<br /> <br />hmm... my¶lê, ¿e oko³o 15-20 sekund wystarczy :)
 
DragonsLord
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 314
Rejestracja: pt cze 14, 2002 10:52 pm

czw paź 30, 2003 12:28 pm

<!--QuoteBegin-Sekulah+-->
Sekulah pisze:
<!--QuoteEBegin-->hmm... my¶lê, ¿e oko³o 15-20 sekund wystarczy :)
<br />24 sekund czyli 4 rundy, chyba ¿e ma siê atuty szybkie wyci±gniecie broni i szybki strza³ wtedy zajmnie to mniej czasu. <br />cykle ruchu: <br />od³o¿enie/schowanie do kieszeni (kabury) pierwszej z kusz, na³adowanie drugiej kuszy, od³o¿enie/schowanie za³adowanej, podniesienie/wyjêcie i za³adowanie pierwszej kuszy oraz podniesienie/wyjêcie za³adowanej :roll:
 
Dzidek__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 212
Rejestracja: sob maja 04, 2002 9:00 pm

czw paź 30, 2003 1:47 pm

My¶le, ¿e czas prze³adowania dwóch kusz , mozna skrócic do dwóch rund. <br />Kusze musz± byæ zaopatrzone w pêtle nak³adane na nadgarstki. <br />Wtedy prze³adowanie wyglada³oby tak <br />1 runda - free action, upusczenie 1 kuszy (kusza wisi na nadgarstku), full-round action - prze³adowanie drugiej kuszy. <br />2 runda - free action upuszczenie 2 kuszy, full-round action prze³adowanie 1 kuszy, generalnie mo¿na przyj±c, ¿e dobycie takiej kuszy to te¿ free action, je¿eli nie to pomo¿e atut szybkie dobywanie. <br />3 runda, dobycie dwóch kusz, za free action (szybkie dobywanie) i ju¿ mo¿emy strzelaæ....
 
Sm00k
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 364
Rejestracja: pt sty 17, 2003 9:54 pm

czw paź 30, 2003 1:57 pm

W ktoryms s.p. MiMie opisany byl mechanizm do szybkiego przeladowywania recznej kuszy. Skladalo sie to cudo z beltow przymocowanych do uda, oraz haczyka, zwisajacego, powiedzmy z paska.. Aby przeladowac, nalezy zahaczyc cieciwa o haczyk, po czym przesunac kusze w dol . Cieciwa zostaje naciagnieta, a belt laduje w pozycji do strzalu. <br /> <br />Opis niedokladny, niejasny...Przepraszam. >P
 
kowalik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: wt sie 19, 2003 2:13 pm

pt paź 31, 2003 11:14 pm

Dzieki Rend bo wlasnie chodzilo mi o kusze reczna. Tylko jeszcze jeden aspekt - chodz juz nieco przekombinowany - czy mozna by posiadac reczna kusze samopowtarzalna?? Zakladajac na przyklad ze stworzyly ja jakies gnomy??
 
Rend
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 3065
Rejestracja: sob paź 05, 2002 9:03 pm

sob lis 01, 2003 12:56 am

<!--QuoteBegin-kowalik+-->
kowalik pisze:
<!--QuoteEBegin-->Tylko jeszcze jeden aspekt - chodz juz nieco przekombinowany - czy mozna by posiadac reczna kusze samopowtarzalna?? Zakladajac na przyklad ze stworzyly ja jakies gnomy??
<br />Dwie opcje. <br />Albo weźmiesz feata Rapid Reload i będziesz przeładowywał tę kuszę jako Free Action, i wtedy masz w gruncie rzeczy to samo... <br /><!--QuoteBegin-System Reference Document+-->
System Reference Document pisze:
<!--QuoteEBegin-->Crossbow, Repeating: You can fire a repeating crossbow with one hand or fire a repeating crossbow in each hand in the same manner as you would a normal crossbow of the same size. However, you must fire the weapon with two hands in order to use the reloading lever, and you must use two hands to load a new case of bolts.
<br />Czyli teoretycznie jest to możliwe, ale i tak potrzebujesz dwóch rąk, by przeładować bełty, z "paczki"... Jak znajdziesz sposób by to zrobić nie ma problemu. Ale taka kusza jest traktowana jako kusza Lekka, nie Ręczna... Czyli jednak średnio wykonywalne... <br />Tak przy okazji, zarówno Hand Crossbow, jak i Crossbow Repeating to bronie Egzotyczne, czyli potrzebny jest odpowiedni feat...
 
kowalik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: wt sie 19, 2003 2:13 pm

sob lis 01, 2003 8:53 am

Czyli kary wygladalyby tak: -2 z pierwszej reki i -6 z drugiej za two weapon fighting plus jeszcze -2/-2 za strzal z kuszy jedna reka??
 
Rend
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 3065
Rejestracja: sob paź 05, 2002 9:03 pm

sob lis 01, 2003 9:58 am

<!--QuoteBegin-kowalik+-->
kowalik pisze:
<!--QuoteEBegin-->Czyli kary wygladalyby tak: -2 z pierwszej reki i -6 z drugiej za two weapon fighting plus jeszcze -2/-2 za strzal z kuszy jedna reka??
<br />Tak. I jeszcze -4 za ewentualny brak biegłości. I jeśli chcesz strzelać z cięższej wersji, to kara jest -4 zamiast -2.
 
kowalik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: wt sie 19, 2003 2:13 pm

sob lis 01, 2003 10:45 am

Moglbys podac dokladny opis feata rapid reload bo nie za bardzo wiem gdzie on jest, wydaje mi sie ze w 3.5 ale nie jestem pewien, a na razie nie mam czasu sciagac. Z gory dziekuje...
 
Rend
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 3065
Rejestracja: sob paź 05, 2002 9:03 pm

sob lis 01, 2003 10:52 am

<!--QuoteBegin-kowalik+-->
kowalik pisze:
<!--QuoteEBegin-->Moglbys podac dokladny opis feata rapid reload (...)
<br />Jest on w "Sword & Fist", i pozwara skrócić czas ładowania kuszy. Z Full Round Action skraca do Move Equivalent Action, a jeśli kuisza się ładuje jako Move Equivalent Action, to skraca do Free Action.
 
Dark Dar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 270
Rejestracja: sob lip 26, 2003 5:08 pm

pn lis 03, 2003 6:43 pm

co wy na to <br />postac rzuca na siebie powiekszenie (jezeli nie zna sie na czarach moze rzucic z jakiegos pierscienia), ma dosyc duza sile, featy zwiazane z obnizeniem kar za uzywanie dwuch broni i do obydwu rak wklada kucze samopowtarzalna z jakimis dobrymi beltami (zatrute itp) i robi sie... rzeznia :evil: (ala Matrix) <br /> <br />do notki poni¿ej: <br />dzieki temu ze kusze sa samopowtarzalne nie trzeba ich przeladowywac, no dopiero po wystrzeleniu 10 beltow (lacznie):evil:
 
Mozqit
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 43
Rejestracja: pn paź 20, 2003 2:35 pm

pn lis 03, 2003 7:51 pm

Po mojemu da³ by¶ rade z odpowiedni± si³±, ale pomy¶l o prze³adowywaniu. Samopowtarzana to jeszcze, ale zwyk³e? To ju¿ lepiej urzywac jednej.
 
Awatar użytkownika
Harry
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 68
Rejestracja: pn paź 13, 2003 4:22 pm

czw lis 06, 2003 4:22 pm

Jest sposób na dwie kusze. :idea: <br />Wystarczy wziąć dwie ręczne kusze z zaklętymi: Bolt (0-poziomowa psioniczna moc tworząca pocisk) i Telekinezę/dłoń maga/daleka dłoń (jako czary naciągające cięciwę. Taki bonus liczyłby się na premię +1/+2, zależy od MG. <br />Do tego atuty od używania dwóch broni i jest spox. A jak weżmiemy "strzał w biegu" to możemy robić Neo :mrgreen:
 
Lesio
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: sob cze 25, 2005 3:08 pm

sob cze 25, 2005 3:56 pm

Pos³uchajcie:

"Samo³aduj±ca kusza: Ciê¿ka kusza +1, ³atwiejsza do naci±gniêcia ni¿ zwyk³e kusze. Po wystrzeleniu cieciwa magicznie wraca do pozycji napiêtejm wiêc strzelec musi tylko u³ozyc be³t w rowku. Na³adowanie samo³aduj±cej kuszy to akcja bêd±ca odpowiednikiem ruchu."
Ksiêga broni i ekwipunku strona 116

"Samo³aduj±ce kusze i atut szybkie naci±ganie kuszy: Je¶li kusznik posiada opisany w Mieczu i Piê¶ci atut szybkie naci±ganie kuszy, to napina samo³aduj±ca kusze w darmowej akcji"
Ksiêga broni i ekwipunku strona 116 (ramka)

Innymi s³owy tropiciel na 20 levelu i z atutem Szybkie naci±ganie kuszy i Szybki strza³ mo¿e wykonaæ 5 ataków (+20/+15/+10/+5/-2). Nie¼le!

PS. Atut szybkie naci±ganie kuszy:Warunki wstêpne:Bazowa premia do ataku +2, bieg³o¶æ w uzywaniu kuszy. Innymi s³owy lvl1:Szybki strza³, lvl3: szybkie naci±ganie kuszy i wymiatamy!
 
Lestalis
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: pt lip 01, 2005 3:28 pm

pt lip 08, 2005 5:19 pm

Hmmm nie wiem czy dobrze mówie ale mo¿na pod³±czyæ do kuszy samopowtarzalnej magiczny zasobnik na be³ty. Który tam w inny wymiar je daje i powiedzmy ze misci sie ich tam 100 lub 200 i mozna dwie kusze trzymaæ. opis takiego pojemnieka jest chyba w kiedze broni i ekwipunku tylko nie wiem gdzie. 8)
 
Profes79__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 49
Rejestracja: pn lip 04, 2005 9:42 am

km

pt lip 15, 2005 2:43 pm

To ja proponuje opracowaæ kusze maszynowe - a`la van Helsing. Ludzie, powariowali¶cie? Ja rozumiem jak±¶ bardzo zrêczn± postaæ, lekko zmodyfikowan± lekk± kuszê i strzelanie z dwóch na raz. Ale nie przeginajmy. A co do odrzutu, o którym pisano wy¿ej - kolego, strzela³e¶ kiedy z kuszy? Gwarantujê, ¿e jak ¼le oprzesz o ramiê to zapamiêtasz ten b³±d raz na zawsze. Kopie nie gorzej od niejednej strzelby. (wszystko zale¿y od rozmiaru i naci±gu - strza³u z FN nie poczujesz, a jak ¼le z³apiesz magnum 45 to mo¿esz skoñczyæ z ³apami w gipsie.
 
Coup de grace
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: pn lip 25, 2005 6:42 pm

wt sie 09, 2005 11:40 pm

Jest sposób na strzelanie dwoma kuszami.Trzeba mieæ kusze rêczn± zamontowan± na na przedramieniu a do tego z magiczn± ciêciw± która sama sie naci±ga i k³opot z g³owy.
Kusza rêczna jest rozmiaru ma³a.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości