Zrodzony z fantastyki

 
Boromir
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 122
Rejestracja: ndz paź 26, 2003 5:04 pm

Najgorsza oficjalna przygoda wydana w Polsce

ndz lis 23, 2003 9:38 am

Witam! <br />Chcialbym was zapytaæ o zdanie. Ktora z oficjalnych polskich przygod jest wedlug was najgorsza? Opiszcie czemu wybraliscie akurat tê i dodajcie jakies wasze osobiste doswiadczenia z prowadzenia jej. Ja moje zdanie wygloszê po¼niej w tym temacie.
 
Vern
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 750
Rejestracja: śr lip 05, 2006 12:18 pm

ndz lis 23, 2003 10:29 am

Moim zdaniem "Powrót do świątyni złych żywiołów". Nic tylko idziesz i bitwa, idziesz i siekanina, idziesz i młócka. Praktycznie ochłapy fabuły, które są jakby na siłe wplecione w "przygodę". No czujemy się prawie jak w Diablo. Przy czym jeśli tam to było zrozumiałe, to tu absolutnie nie. <br />W dzisiejszych czasach gracze oczekują czegoś więcej. Przynajmniej polsce, bo amerykanie przyjmą wszystko i to jeszcze z wypiekami na twarzach.
 
Matis99
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1112
Rejestracja: pt mar 25, 2005 7:32 pm

ndz lis 23, 2003 12:27 pm

re Vern: Moim graczom, dręczonym przez lata mroczno-tajemniczo-cierpiącym warhammerowym syfem, Pd?Z? bardzo się podobał. Odżywcza młócka po latach odgrywania postaci bywa naprawdę fajna. A po co fabuła, skoro są pedeki, expo i złoto? <br /> <br />"W dzisiejszych czasach gracze oczekują czegoś więcej. " Skąd wiesz? Przeprowadzałeś badania statystyczne? Więc proszę, nie wypowiadaj się w imieniu całości graczy.
 
Awatar użytkownika
Pomniejszy ściekowy Golem
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1881
Rejestracja: pn kwie 14, 2003 9:23 pm

ndz lis 23, 2003 1:17 pm

Hmm... <br />Faktem jest, że są różni gracze. Są gracze, którzy lubią tylko siedzieć w karczmie i rozmawiać, są gracze którzy kochają rzeźnię. <br />Sa również tacy, którzy ustalają sobie idealną krawędź między walką, a odgrywaniem. <br />Jesli tam jest rzeczywiście sama walka, bez niczego, to musi to być nudne. Ale przygody w lochach, z mnóstwem pułapek, zagadek i odpowiednio wplecionymi: walką i fabułą, mogą być naprawdę wartościowe. <br />Jednak, wracając do tematu, nie grałem w żadną z oficjalnych przygód, więc trudno mi ocenić. Ale na pewno są tacy, którym powrót będzie się podobał - ze względu na klimat :)
 
Darius__
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 906
Rejestracja: pn paź 21, 2002 8:24 pm

ndz lis 23, 2003 2:05 pm

Wszystkie oficjalne oprócz "Stoj±cego Kamienia", "Bastionu Straconych Dusz" i "W³adcy ?elaznej Fortecy" :) Naprawdê, przeczyta³em je wszystkie i ¿adna z nich oprócz ww. trzech nie przypad³a mi do gustu. Najgorszym modu³em jest wg mnie chyba "Serce Wie¿y Nocnego K³a", zaraz potem "G³os w Snach".
 
Silverwolf
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 107
Rejestracja: pn sie 18, 2003 5:25 pm

ndz lis 23, 2003 3:30 pm

Bezs³oneczna cytadela.... moja jedyna oficjalna przygoda.... i najgorsza bo by³em w niej MG.. NIENAWIDZê BYæ MG W OFICJALNEJ PRZYGODZIE!!!
 
Rend
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 3065
Rejestracja: sob paź 05, 2002 9:03 pm

ndz lis 23, 2003 3:44 pm

<!--QuoteBegin-Silverwolf+-->
Silverwolf pisze:
<!--QuoteEBegin-->bezsłoneczna cytadela.... moja jedyna oficjalna przygoda....  i najgorsza bo byłem w niej MG.. NIENAWIDZę BYć MG W OFICJALNEJ PRZYGODZIE!!!
<br />To się nie wypowiadaj. Bo się nie znasz. Powinny się wypowiadać tylko osoby kompetentne. Czyli takie które lubią oficjalne przygody (więc potrafią spojrzeć dość obiektywnie), i takie które prowadziły już takie przygody nie raz (bo mogą porównać). A Ty nie spełniasz żadnego z kryteriów. <br />I używaj wielkich liter tam gdzie potrzeba (m. in. na początku zdania). <br /> <br />Do notki poniżej: <br />Ja tylko mówię jak jest. Jak ktoś o czymś nie wie to niech wydaje opinii. Ja jakoś się nie wypowiadam w tym temacie, ponieważ właśnie nie prowadziłem żadnej z tych przygód i moja opinia jest nieobiektywna w tym przypadku. I jakoś nie widzę w tym problemu. Także w tym temacie nie chodzi o to czy ktoś lubi takie przygody czy nie.
 
Niziolica
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 230
Rejestracja: czw paź 03, 2002 4:18 pm

ndz lis 23, 2003 6:35 pm

Rend- ostro¿niej. Wiele m³odych mo¿e irytowaæ, ale zwracanie uwagi to nie napastliwo¶æ. Tyle. <br /> Je¶li chodzi o mnie, to widzia³am wiele darmowych przygód, wiele oficjalnych... Powiem tylko, ¿e chocia¿ prowadzi³am ich te¿ sporo, jakim¶ cudem nie mogê obiektywnie stwierdziæ, czemu najbardziej znienawidzon± przeze mnie przygod± jest "G³os w snach". Wiem tylko, ¿e mo¿e mieæ to co¶ wspólnego z... Tak, z tym, ¿e moja graczka to kiedy¶ poprowadzi³a... Brr!
 
Sir Sacks
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: czw lis 27, 2003 11:55 am

czw lis 27, 2003 2:40 pm

Witam! <br />Moim zdaniem najmniej ciekawa jest Bezs³oneczna Cytadela, zaraz potem Ku¼nia Gniewu. Obie przygody to typowe chodzenie po lochach i wycinanie wszystkiego co siê w nich znajduje! G³os w snach jest moim zdaniem du¿o lepszy. Przede wszystkim dlatego, ¿e daje wiêksze pole manewru dla BG. <br />Uwa¿am jednak, ¿e nawet te gorsze przygody mo¿na naprawde rozegraæ w ciekawy sposób! Sam je prowadzi³em i razem ze swoimi graczami doskonale siê przy tym bawili¶my!
 
samuraii__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 57
Rejestracja: wt lis 18, 2003 5:26 pm

czw lis 27, 2003 3:53 pm

Z oficjalnych prowadzi³em tylko Bezsloneczna i Kuznie Gniewu (heh te s³awetne k4 chalupy [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img] )Jak narazie moge stwierdzic ze Cytadela jest nudniejsza niz Kuznia, jednakze jak juz ktos przede mna napisa³:
Uwa¿am jednak, ¿e nawet te gorsze przygody mo¿na naprawde rozegraæ w ciekawy sposób!
<br />Zgadzam sie z tym w 100%. Wszystko zalezy od MG 8)
 
Tolek
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 153
Rejestracja: pt lis 29, 2002 5:39 pm

czw lis 27, 2003 5:13 pm

Gra³em b±d¼ prowadzi³em wszystkie wydane oficjalnie przygody w Polsce i moim zdaniem najs³absze ( nie mo¿na powiedzieæ najgorsze poniewa¿ widywa³em gorsze) s± " Serce Wie¿y Nocnego K³a" oraz " Ku¼nia Gniewu" . "Ku¼nia ..." powiela schematy z pierwszego modu³u a granie w praktycznie to samo ze zmienionymi przeciwnikami jest nudne. "Serce..." jedyny plus za rozwiniêcie w±tku o Ashardalonie. Reszta to typowa wyrzynanka w celu zdobycia kluczy ( prawie jak w Diablo) . Reszta przygód przy wiêkszym lub mniejszym wysi³ku jest ca³kiem dobra i mo¿na je powi±zaæ w kampaniê ( poza " Powrotem...")
 
Awatar użytkownika
Xavier
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 561
Rejestracja: pt maja 06, 2005 4:13 pm

czw lis 27, 2003 5:41 pm

W dnd prowadziłem tylko jedną oficjalną przygode. A mianowicie była nią "Kuźnia Gniewu". Nie wyszła najgorzej, jednak wyszła bardzo przeciętnie. Tylko cytowałem co się moim graczom nie podobało. Najlepsze przygody są wymyślane przezemnie (ale ze mnie narcyz). <br /> <br />Różni gracze lubią różne typy przygód. Moi gracze akurat przepadają za mixem rzeźni i skomplikowanej fabuły. Raz zrobiłem graczom przygode w której najpierw na pokładzie zeppelina ktoś chciał sabotować a potem rozbijają się w jaskini potworów. Rozbili się akurat w tedy kiedy kryminał zaczął się im nudzić. Brzmi jak improwizacja, a wszystko było planowane.
 
Boromir
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 122
Rejestracja: ndz paź 26, 2003 5:04 pm

czw lis 27, 2003 6:03 pm

Witam! <br />Teraz moja kolej. Prowadzilem i czytalem wszystkie oficjalne przygody po polsku. Moim zdaniem dwie zdecydowanie najgorsze to Glos w Snach i Bastion Straconych Dusz. Pierwsza jest niezwykle nudna. Jak j± prowadzilem gracze mi z sesji powychodzili. Ja te¿ omal nie zasn±lem jak j± prowadziem i czytalem. Bastion jest typow± przygod± do D&D. Ale jest tak samo nudny jak Glos. Ja i moj kumpel juz nie moglismy tej nudy wytrzymac dlatego przerwalismy sesjê. Te dwie przygody s± jedynymi przy ktorych na mojej sesji spotkalem sie z negatywnym nastawieniem graczy. Pozostale sie moim BG bardzo podobaly. Trudno mi powiedzieæ ktora z tych przygd jest gorsza ale chyba jest to Bastion. <br />pozdrowienia <br />Boromir
 
NITRO
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 45
Rejestracja: wt lis 25, 2003 8:45 pm

czw lis 27, 2003 8:24 pm

Bezs³oneczna Cytadela i W³adcy ?elaznej Fortecy s± najgorszymi oficjalnymi przygodami.
 
embryo
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 40
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 7:14 pm

czw lis 27, 2003 10:20 pm

Wg mnie najgorsz± przygod± jest "Stoj±cy kamieñ" <br />A czemu jak wszyscy mówi±, ¿e jedna z lepszych? <br />Dlatego, ¿e MG j± kijowo poprowadzi³ (serio!) i zrobi³ z tego h&s, wiêkszo¶ci pomys³ów nie wykorzysta³, w±tki popl±ta³ a opisy czyta³ na "odwal siê" <br />Przygodê zepsu³ nam ju¿ na pierwszej sesji w g³upi sposób wyjawniaj±c ca³± tajemnicê. Jak? <br />Ano weszli¶my do miasta, on przeczyta³ opis i mówi "Widzicie Vrocka graj±caego na lutni" <br />My g³upie miny i potrzymy po sobie a¿ po pewnym czasie paladyn-demon slayer (jaka¶ presti¿ówka, nie pamiêtam jak siê nazywa ale chodiz³o o zabijanie demonów itp.) mówi "Atakujê go" <br />Po prostu nasz biedny MG my¶la³, ¿e Vrock to imiê postaci i tak g³ówne koñcowe zaskoczenie diabli wziêli :mad:
 
Jagged_Fel
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 36
Rejestracja: pt wrz 12, 2003 8:37 pm

pt lis 28, 2003 7:09 pm

Bezs³oneczna Cytadela i Ku¼nia Gniewu s± przeznaczone dla pierwszopoziomowych postaci, wiêc wg mnie to nic dziwnego, ¿e sprowadzaj± siê do siekaniny. Poza tym, takie przygody (typu hack'n'slash) te¿ musz± byæ wydawane, bo przecie¿ nie wszyscy gracze s± wystarczaj±co do¶wiadczeni, by graæ (i prowadziæ) intrygi, a poza tym nie wszyscy to lubi±. Takie zró¿nicowanie jest wiêc wg mnie potrzebne...
 
Sir Sacks
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: czw lis 27, 2003 11:55 am

pt lis 28, 2003 9:02 pm

Zgadzam siê z Tob± w 100%! Te przygody wydaj± siê byæ nudne i nieciekawe dla kogo¶, kto ju¿ gra w D&D d³u¿szy czas! S± proste i schematyczne, typowy H'a'S! <br />Jednak dla nowicjuszy, którzy dopiero poznaj± ¶wiat D&D to mog± byæ naprawdê fajne przygody! I wiem to z w³asnego do¶wiadczenia! Moi gracze rozegrali je w ¶wietny sposób! Z typowego "wycinania w pieñ wszystkiego co siê rusza", znale¼li inne wyj¶cia oprócz walki, potrafili korzystaæ z dyplomacji i wielu innych umiejêtno¶ci i atutów! <br />I tak jak wcze¶niej pisa³em, uwa¿am, ¿e nawet najlepsz± przygodê mo¿na zepsuæ je¶li prowadzi j± kiepski MG.
 
Silimarilion__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 186
Rejestracja: pt wrz 05, 2003 7:14 pm

ndz lis 30, 2003 10:26 pm

NA ten temat powiem tyle <br /> <br />Z mistrzem gry jest jak z re¿yserem ,z najlepszego scenariusza mo¿e zrobiæ wilk± klape,a z najgorszego arcydzie³o <br /> <br />Wiem co mówie poniewa¿ ,sam prze¿y³em podobn± sytuacje...
 
Ulkaster
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 51
Rejestracja: pt lip 25, 2003 4:09 pm

ndz lut 01, 2004 9:30 pm

Stoj±cy kamieñ !!! <br /> <br />Nie podoba³ mi siê dok³adnie z takich samych powodów, co Embryo. <br /> <br />Na szczê¶cie akcji z vrockiem nie bylo... :mrgreen:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości