Zrodzony z fantastyki

 
Pharaz'gil
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 190
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

KKRP - pewien kulinarny projekt

ndz gru 14, 2003 3:28 pm

Mam pewien pomysł. Mianowicie: moglibyśmy stworzyć pewną encyklopedię jedzenia i napojów w świecie D&D. Co wy na to? Jeśli odpowiedzi będzie dużo założymy nowy temat. Myślę, że wystarczy uporządkować wszystko to, co znalazło się w tym temacie, poszukać więcej i podzielić na działy. Mam już wstępny plan:<br /><br />1.Wstęp (czym jest jedzenie, o tym, że jest ważne itp.)<br />2.Kazdy je coś innego... (o upodobaniach żywnościowych różnych kultur, a więc, np. "raczej nie uświadczysz barbarzyńcy jarosza")<br />3.Gdzie jeść i jak jeść? (różne miejsca, np. karczma i style jedzenia)<br />4.Co jeść? (część właściwa, czyli różne potrawy)<br />5.Czym popijać? (to, co wyżej, tyle, że o napojach)<br /><br />Co o tym sądzicie? Piszcie w tym temacie i na PW. Jeśli zbierzemy odpowiednio dużą rzeszę osób - napiszemy do Buki. Może nawet uda nam się założyć własną grupę. Czekam na propozycje i niech żyje jedzenie!
 
StiM
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 552
Rejestracja: ndz paź 05, 2003 6:20 pm

ndz gru 14, 2003 3:48 pm

Grupê?? Kucharze forumowi?? <br /> <br />No to pierwszy przepis: <br /> <br />aby ugotowaæ rzepê: <br /> <br />
"-we¼ rzepê <br />-obierz j± <br />-Wrzuæ do wrz±dku <br />-Wyci±gnij po 15min <br />-Masz gotowan± rzepê"
<br /> <br />Aby ugotowaæ rzepê ala gnom: <br /> <br />
"-we¼ rzepê <br />-obierz j± <br />-id¼ do mamy, ¿eby obandarzowa³a Ci palce <br />-Wrzuæ do maszyny parowej <br />-Uga¶ swoje bokobrody <br />-Posmaruj ma¶ci± poparzenia <br />-Wyci±gnij rozgotowan± rzepê <br />-Id¼ i kup gotow± u elfa 8) "
 
Pharaz'gil
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 190
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

ndz gru 14, 2003 4:08 pm

Kucharze? Mo¿e lepiej smakosze? :mrgreen: I proszê mi tutaj nie szydziæ :) . Spróbuj nie je¶æ przez tydzieñ, to zaraz nabierzesz szacunku do jedzenia. A co do przepisów: to nie ma byæ ksi±¿ka kucharska tylko przewodnik dla graczy, a zw³aszcza MP.
 
StiM
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 552
Rejestracja: ndz paź 05, 2003 6:20 pm

ndz gru 14, 2003 4:24 pm

Przewodnik powiadasz 8) <br /> <br />
"-M³ówi±, ¿e ³ogry robi± z ko¶ci chleb! <br />-Jasne! W ramach ¶cis³o¶ci: tak to robi± olbrzymy! <br />Za to ogry... no tu jest gorzej. Ogry robi± sobie rêkawiczki z ludzkiej skóry i breloczki z w±troby, wyciskaj± ¶wie¿e bia³ko z oczu... <br />Najlepiej smakuje na tostach" <br /> <br /><!--sizeo:10--><span style="font-size:12pt;line-height:100%"><!--/sizeo--><!--coloro:green--><span style="color:green"><!--/coloro-->Shrek<!--sizec--></span><!--/sizec-->- polish version  <br />all right reserved<!--colorc--></span><!--/colorc--> <br />
<br /> <br />Przepraszam, to by³o silniejsze ode mnie 8)
 
Pharaz'gil
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 190
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

ndz gru 14, 2003 4:26 pm

Rozumiem. Shrek rz±dzi. :mrgreen: No dobra. Robi siê z tego off-topic. Dlaczego tak ma³o chêtnych? Na razie 2, czy 3 osoby. Zapraszam! Niech ¿arcie bêdzie z wami!
 
Nilhir
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 71
Rejestracja: sob gru 13, 2003 7:36 pm

ndz gru 14, 2003 4:33 pm

Dobra, ja siê zg³aszam, zawsze co¶ tam wymy¶le
 
Pharaz'gil
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 190
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

ndz gru 14, 2003 4:38 pm

No! I tak ma byæ! :mrgreen: Jeszcze parê osób i bêdziemy mogli zrobiæ co¶ sensownego, a nie tylko zg³aszaæ siê. <br /> <br />Teraz co¶ bezpo¶rednio o Ksiêdze. Jako, ¿e jeste¶cie w dobrym humorze, to proponujê podyskutowaæ o dziale ksi±¿ki nadaj±cym siê do tego. A wiêc tak. Style jedzenia. Jak mo¿na je¶æ? Wykwintnie, oble¶nie, szybko, du¿o... Mo¿e napiszcie tu co nieco?
 
DRACO__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 171
Rejestracja: pt paź 24, 2003 1:57 pm

ndz gru 14, 2003 5:50 pm

Mam aspiracje kucharskie hehehe. ale tak serio bêde zaszczycony zostaj±c kucharzem forumowym :mrgreen: . Dobra ja te¿ moge sie do³±czyæ
 
Jierdan
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 655
Rejestracja: czw lis 16, 2006 12:25 am

ndz gru 14, 2003 5:57 pm

Jestem z Wami. :) Jak najdzie mnie wena, na pewno co¶ skrobnê. Trzeba to tylko jako¶ rozs±dnie pouk³adaæ - czekam na propozycje autora :wink: <br />Pozdra
 
Pharaz'gil
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 190
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

ndz gru 14, 2003 6:46 pm

Sasasasa! Nareszcie! Mój nikczemny plan siê powiód³! :mrgreen: Dobra. Teraz tak trochê bardziej na serio. Czy dobrze rozumiem, ¿e chcecie co¶ robiæ? Je¶li tak, to proszê opisaæ napitki wyskokowe (tj. alkohole). Piwo, miód pitny, wino, rum i te sprawy. Zamie¶æcie to tutaj, na forum. Niech ludzie siê dowiedz±! Nadal proszê o opisywanie sposobów jedzenia. Do opisów do³ó¿cie trochê humoru. Ju¿! Do roboty! Nie obijaæ siê! <br /> <br />P.S. - I nie my¶lcie, ¿e ja siê leniê. Ca³y czas pracujê, a poza tym, to ja zajmê siê z³o¿eniem wszystkiego do przys³owiowej kupy. Proponujê format PDF. O tej kwestii te¿ siê wypowiedzcie.
 
Duncan laird McLean
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 814
Rejestracja: czw wrz 04, 2003 9:26 am

ndz gru 14, 2003 7:26 pm

Pomys³ inretesuj±cy ale zalecam uwzglêdnienie pomys³ów juz istniej±cych np z w±tku Napitki a bard http://dnd.pl/viewtopic.php?t=1235 aby nie dublowaæ istniej±cych ju¿ na Forum informacji. <br />Ponadto dobrze byloby dokonaæ podzialu pracy pomiêdzy zainteresowanych <br />Bêdê obserwowa³ z zainteresowaniem zw³aszcza w imieniu swoich hobbickich postaci :wink:
 
Pharaz'gil
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 190
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

ndz gru 14, 2003 7:30 pm

A wiêc tak. Najwa¿niejsze kwestie do przedyskutowania: <br /> <br />1. Ogólna forma Ksiêgi <br />2. Ustalenie ¼róde³, z których bêdziemy korzystaæ (np. tematy na forum) <br />3. Opis poszczególnych dzia³ów tudzie¿ ok³adki <br />4. Obrazki <br />5. Rozdzielenie obowi±zków <br /> <br />A potem, to ju¿ tylko... PRACA!
 
StiM
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 552
Rejestracja: ndz paź 05, 2003 6:20 pm

ndz gru 14, 2003 7:59 pm

Mogê prowadziæ k±cik kulinariów ogrych, gobliñskich i orkowych (krew z elfa, flaczki khazadzkie i takie tam smaczki 8) ) <br /> <br />Macie moje wsparcie!
 
DRACO__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 171
Rejestracja: pt paź 24, 2003 1:57 pm

ndz gru 14, 2003 8:04 pm

Oto przepis na orcz± krwaw± marry, w potocznym (dla nich jêzyku) <br /> <br />"No winc trza wziunæ dobrego cilaka (cielaka) ukrêciæ mu ³ba wlaæ krew do kufla dodac gorzo³y i piæ":D:? :/ <br /> <br />Pytanie czy ty masz zamiar wydaæ ta ksi±¿kê? bo je¿li tak proponuje "Portal" <br /> <br />jestem gotów s³u¿yæ kucharskiemu zastêpowi :mrgreen: <br /> <br />Do notki poni¿ej: ja moge robiæ rysunki
 
Rince__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 373
Rejestracja: wt paź 08, 2002 7:15 pm

ndz gru 14, 2003 8:29 pm

Co do ogólnej formy ksi±¿ki to mo¿e co¶ w ten deseñ <br />Np. Rozdzia³ Tawerny pa³ace itp. w tym opisane miejsca <br />Rasy- o tym co opisnae rasy jedz± np smoki. rycerzy po wyjêciu ze zbroi :) <br />Itd. itp. <br />Co do rysunków to wystraczy wej¶æ na jak±¶ stronkê z kulinarjami i tam poszukaæ pasuj±cego obrazka. <br />A co do ¼róde³ to forum, w³asne do¶wiadczenie, ksi±¿ki.
 
Awatar użytkownika
bukwa
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 08, 2003 12:48 pm

Re: Księga Jadła i Napitków [projekt]

ndz gru 14, 2003 9:04 pm

<!--QuoteBegin-Pharaz'gil+-->
Pharaz'gil pisze:
<!--QuoteEBegin-->Co o tym sądzicie? Piszcie w tym temacie i na PW. Jeśli zbierzemy odpowiednio dużą rzeszę osób - napiszemy do Buki. Może nawet uda nam się założyć własną grupę. Czekam na propozycje i niech żyje jedzenie!
<br />Ja ci dam Bukę! ;-) <br />Pomysł ze stworzeniem księgi kucharskiej wzbogaconej informacjami kulturowymi jest bardzo ciekawy. Przydałby się bardziej szczegółowy opis księgi i analiza tego, kto będzie się czym zajmował (autorzy, redakcja, korekta). Czy w księdze pojawi się tylko spis potraw, czy pełne przepisy? W każdym razie pomysł publikacji jej w PDFie jest bardzo dobry. <br /> <br />Przypominam jednocześnie o konieczności respektowania praw autorskich do tekstów i zdjęć (także tych z sieci). <br /> <br />Zapytam się podstępnie: a na co tu grupa? :evil: <br />Stworzycie księgę, zamieścicie ją np. na forumowej stronie i będziecie dalej członkami grupy?
 
Pharaz'gil
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 190
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

ndz gru 14, 2003 9:09 pm

Na pocz±tek - pocz±tek, czyli to, co najwa¿niejsze. Ale zagmatwa³em. No, dobra. Spis tych, którzy s± chêtni pomóc przy tworzeniu Ksiêgi: <br />- Stal i Magyja; <br />- Nilhir; <br />- DRACO; <br />- Jierdan; <br />- Rincewind. <br /> <br />A oto ci, którzy projekt wspieraj±: <br />- Duncan laird McLean; <br />- Pomniejszy ?ciekowy Golem. <br /> <br />A co do wydawania ksi±¿ki. Na razie nie planujê tego czyniæ, ale jak ju¿ to nie jaki¶ tam portal tylko WotC. :mrgreen: <br /> <br />I proszê podawaæ propozycje, co do „najwa¿niejszych kwestii do przedyskutowania”, które to poda³em parê postów wcze¶niej.
 
Shakaa
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 46
Rejestracja: pt lis 14, 2003 8:37 pm

ndz gru 14, 2003 9:23 pm

Ok - ja siê te¿ zg³aszam <br /> <br />Tylko trzebaby troche dok³adniej sprwcyzowaæ zawarto¶æ ksiêgi np. <br />-strona 1 przepis na pieczonego rycerza a'la czerwony smok :evil: : <br /> <br />1. Nabiæ rycerza na jego kopiê <br />2. Ustawiæ na stojaku <br />3. Rozgrzaæ ogniem a¿ zbroja siê stopi <br />4. Obracaæ przy podgrzewaniu <br />5. Tak przygotowanego zje¶æ ze smakiem <br /> <br />To o co¶ takiego chodzi ? <br />Tak czy inaczej mnie te¿ dopiszcie.
 
Rince__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 373
Rejestracja: wt paź 08, 2002 7:15 pm

ndz gru 14, 2003 9:28 pm

Ok to mo¿e wyjdê z takim oto pomys³em: <br />-podzielmy siê narazie tak aby ka¿da osoba mog³a wybraæ sobie np. jedn± z ras. W wordzie lub innym edyotrze txt opisze co najchêtniej jedz± gdzie czy dziel± siêprzepisami z innymi i tym podobne rzeczy.Co Wy na to?Je¿eli to siê przyjmie to ja mogê co nieco o nizio³kach napisaæ.
 
DRACO__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 171
Rejestracja: pt paź 24, 2003 1:57 pm

ndz gru 14, 2003 10:57 pm

zgadzam siê ja moge wzi±c orki i elfy
 
Osk
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 137
Rejestracja: ndz kwie 27, 2003 2:20 pm

pn gru 15, 2003 12:16 am

Jako kucharz pocz±tkuj±cy i badacz ¶redniowiecza tak¿e pod k±tem ¿ywno¶ci chêtnie do³±cze do tego projektu :). Z chêci± zajmê siê przygotowaniem opisów strawy popularnych w¶ród ludzi (i w ró¿nych krêgach ludzkiego spo³eczeñstwa: Na dworach, na wsiach, w podró¿y, itp) oraz krasnoludów.
 
nekromancer
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2114
Rejestracja: wt maja 16, 2006 9:12 pm

pn gru 15, 2003 11:16 am

Tak jak to ju¿ buka napisa³a :mrgreen: pomys³ na ksiêgê b. fajny. Jednak ³atwo go po prostu skopaæ. <br />Poniewa¿ o atrakcyjno¶ci równie¿ decyduje forma, wiêc zanim zaczniecie pisaæ to we¼cie do rêki dowoln± ksiêgê kucharsk± i obejrzyjcie jak jest napisana! Upewnijcie siê miêdzy sob±, czy bêdzecie operowaæ w systemie metrycznym europejskim, kontynentalnym czy mo¿e anglosaskim? Czy ka¿dy przepis musi zawieraæ miary przepisów w dkg? Itd. <br />n.
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

pn gru 15, 2003 11:46 am

Pomysł ciekawy i apetyczny (pomyślcie o przepisach dla miłośników Diabłów i Demonów). <br />Przy systemie to polecam albo nasz swojski europejski albo staropolsko-średniowieczny. <br /> <br />Jako ciekawostkę podam że w Shreku smoczyca miała książkę kucharską przy palenisku.
 
StiM
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 552
Rejestracja: ndz paź 05, 2003 6:20 pm

pn gru 15, 2003 3:18 pm

Czy¿by kolejna grupa?? 8) <br /> <br />Uwa¿am, ¿e Ksiêga Kucharska powinn abyæ stylizowana... <br />Poza przepisami, mo¿e zawieraæ prze¿ycia autora, opisy miejsc, ras, postaci... <br />Mo¿e byæ to jaki¶ awanturnik (Nie nie Antek nie chodzi mi o tego jegomo¶cia z reklamówki Kamisu :) ), który zamiest prowadziæ dziennik z wyprawy, skupi³ siê na opisie "co dobrego jad³em"
 
Rince__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 373
Rejestracja: wt paź 08, 2002 7:15 pm

pn gru 15, 2003 3:32 pm

By³oby mi³o gdyby¶my choæ raz w tygodniu mogli siê spotkaæ na czacie gg tudzie¿ innym komuniakatorze i przedyskutowaæ plany co do woej ksi±¿ki.Potem gotowy rozk³ad jazdy wklei³o by siê na faroum aby ka¿dy zainteresowany mia³ do tego jako tak wgl±d.Co za¶ siê tyczy formy wypowiedzi.Sposobów jest wiele wiêc tak¿e radzi³bym to omówiæ ze wszystkimi i ustaliæ jeden sta³ sposób pisania np. forma dziennika lub je¿eli kto¶ dysponuje kamer± zrobimy z nas nowych Mak³owiczów :) wiêc która godzina i dzieñ pasuj± moim wspó³ kucharzom?Mi osobi¶cie ka¿dy dzieñ od 15.Wyj±tkiem jest poniedia³ek i ¶roda od 20.
 
Silverwolf
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 107
Rejestracja: pn sie 18, 2003 5:25 pm

pn gru 15, 2003 4:06 pm

Ja chêtnie sie przy³±cze. Wiem co sobie teraz my¶licie: Silverwolf kucharzem... ¶wiat schodzi na psy ( i wilki oczywi¶cie :mrgreen: ). Mogê siê zopiekowaæ ¶mierdz±c± kuchni± koboldów a tak¿e to co tygryski... znaczy wilko³aki lubi± najbardziej :mrgreen: .
 
Jierdan
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 655
Rejestracja: czw lis 16, 2006 12:25 am

pn gru 15, 2003 5:11 pm

Hmm... Nie mam pojêcia, o której godzinie bêdê w necie, a to z powodu rodzeñstwa, które upar³o siê, ¿eby korzystaæ z tego samego komputera co ja :? Spróbujê ustosunkowaæ siê do Waszej, kolegialnie podjêtej, decyzji :wink: <br />Pozdra,
 
DRACO__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 171
Rejestracja: pt paź 24, 2003 1:57 pm

pn gru 15, 2003 6:01 pm

Ja moge na necie byæ ka¿dego dnia prócz wtorków i czwartków. <br /> <br />jak krasnoludy przy¿±dzaj± papu w podrózy krok po kroku: <br /> <br />1. zdejmij che³m <br />2. wlej wody <br />3. w³uz nad ogien <br />4. wrzuæ miêso <br />5. przypraw <br />6. zjedz <br />6. uymyuj che³m <br /> <br />ps sorry za blêdy ale sie spieszy³em <br /> <br /><!--coloro:darkred--><span style="color:darkred"><!--/coloro-->Tote¿ przy nastepnym zalogowaniu mo¿na b³êdy poprawiæ korzystaj±c z opcji Zmieñ <br />Duncan<!--colorc--></span><!--/colorc-->
 
Shakaa
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 46
Rejestracja: pt lis 14, 2003 8:37 pm

pn gru 15, 2003 6:07 pm

Mnie pasuje ka¿dy dzieñ poza sobot± tylko trochê nieregularnie co do godzin.Bardzo mi siê podoba pomys³ dziennika z podró¿y (jaki¶ ¿ar³ok pisz±cy o tym co jad³ i czego wola³ nawet nie próbowaæ - i tu wej¶cie np. kuchni orków itp.)
 
Pharaz'gil
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 190
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

pn gru 15, 2003 8:43 pm

<!--QuoteBegin-bukwa+-->
bukwa pisze:
<!--QuoteEBegin--><!--QuoteBegin-Pharaz'gil+-->
Pharaz'gil pisze:
<!--QuoteEBegin-->Co o tym s±dzicie? Piszcie w tym temacie i na PW. Je¶li zbierzemy odpowiednio du¿± rzeszê osób - napiszemy do Buki. Mo¿e nawet uda nam siê za³o¿yæ w³asn± grupê. Czekam na propozycje i niech ¿yje jedzenie!
<br />Ja ci dam Bukê! ;-) <br />Pomys³ ze stworzeniem ksiêgi kucharskiej wzbogaconej informacjami kulturowymi jest bardzo ciekawy. Przyda³by siê bardziej szczegó³owy opis ksiêgi i analiza tego, kto bêdzie siê czym zajmowa³ (autorzy, redakcja, korekta). Czy w ksiêdze pojawi siê tylko spis potraw, czy pe³ne przepisy? W ka¿dym razie pomys³ publikacji jej w PDFie jest bardzo dobry. <br /> <br />Przypominam jednocze¶nie o konieczno¶ci respektowania praw autorskich do tekstów i zdjêæ (tak¿e tych z sieci). <br /> <br />Zapytam siê podstêpnie: a na co tu grupa? :evil: <br />Stworzycie ksiêgê, zamie¶cicie j± np. na forumowej stronie i bêdziecie dalej cz³onkami grupy?
<br /> <br />:roll: Ups! Bukê? Hehe. No dobra. Na co nam grupa? Po stworzeniu ksi±¿ki bêdziemy siê objadaæ. :mrgreen: Proponujê kilka d³ugich tematycznych spisów potraw oraz parê ciekawszych i ¶miesznych przepisów. <br /> <br />Serdecznie witam nowych kuchcików. :) Pomys³ z podzia³em na grupy wedle ras jest do¶æ ciekawy. Na razie róbcie, co uwa¿acie. Nied³ugo trzeba bêdzie to wszystko zebraæ, uporz±dkowaæ i zobaczyæ, co dalej. Ja, póki co, zajmê siê wstêpem. My¶lê, ¿e (je¶li nasi kochani nauczyciele nie wyskocz± z kolejnymi sprawdzianami) na pi±tek lub sobotê powinien byæ gotowy we wstêpnej formie. Trzeba bêdzie wszak wszystko jeszcze ze trzy razy poprawiæ. Apropos: nie znacie jakiej¶ mi³ej i ³adnej pani korektorki? :) <br /> <br />nekromancer -> ksi±¿ek kucharskich przeczyta³em ja duuu¿o... :mrgreen: system najlepiej europejski z domieszk± staropolszczyzny <br /> <br />Stal i Magyja -> pomys³ ze stylizacj± awanturnicz± jest ca³kiem, ca³kiem. Poza tym proponujê, aby, tak jak w podrêcznikach oficjalnych, przy ka¿dym nowym poddziale waln±æ jaki¶ cytat. <br /> <br />P.S. do szyækich -> proszê mi siê nie czepiaæ Buki! Zosta³o mi z dzieciñstwa jak ogl±da³em muminki. A sk±d wy w ogóle wiecie, ¿e to o Bukwê chodzi³o, co? Hê?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość