Zrodzony z fantastyki

 
-=[grocal]=-
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: ndz sty 11, 2004 12:34 am

Wasze ekrany Mistrzów Podziemia

wt sty 13, 2004 8:25 am

   Czym jest screen DM AKA ekran MP? To chyba nie trzeba tlumaczyc.. W jezyku Shakespeare'a istnieje ich kilka: od oficjalnych, po przez alternatywne wydawnictwa, po te prywatnego uzytku. A jak jest w Polsce? Czy uzywacie ekranow "wlasnej produkcji"? Co w nich jest? Jaka maja forme? Podawajcie przyklady, linki do plikow, itp. Zobaczmy jak wyglada to, co MP chwyta zaraz po kosciach... (ekrany graczy tez sie zaliczaja). <br /> <br />Pozdrawiam.... <br />-=[grocal]=-
 
Regis.
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 110
Rejestracja: pt gru 19, 2003 9:57 pm

wt sty 13, 2004 10:51 am

Szczerze mówi±c nie mam pojêcia po co by mi to s³u¿y³o :) Nigdy nie my¶la³em, ¿eby wykonaæ sobie takowy ekran. Bêde ¶ledzi³ temat, mo¿e dowiem siê czego¶ ciekawego i zmienie zdanie.
 
Haron__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 298
Rejestracja: pt sie 09, 2002 11:55 am

wt sty 13, 2004 4:31 pm

Jak zaczyna³em moj± karierê jako MG, a by³o to jeszcze za czasów gdy grali¶my w 2 ed, zrobi³em sobie ekran z kartonu po karcie graficznej, gdy¿ akurat wtewdy by³o to jedyne kartonowe pude³ko, które mog³em znale¼æ w domu. Nie wysz³o to siê najlepiej, bo czêsto siê przewreaca³o :wink: , ale swoje zadanie spe³nia³o w dostateczny sposób. Nawiasem mówi±c, sta³em siê przez to obiektem ¿artów moich graczy, którzy uwa¿ali, ¿e ten ekranik mia³ jedynie na celu pokazaæ im, ¿e mam najleprz± karte graficzn±....... :wink:
 
Terai__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 381
Rejestracja: czw sty 30, 2003 8:57 pm

wt sty 13, 2004 4:42 pm

By³ podobny temat... tak¿e o zas³onkach (wprawdzie g³ównie o rzutach za nimi, ale tak¿e o tym do czego takie zas³onki siê przydaj±, ogólnie plusy i minusy). Tak wiêc proponujê scaliæ te tematy... <br />A oto link Ekran Mistrza Gry, czyli o tajnych rzutach.
 
-=[grocal]=-
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: ndz sty 11, 2004 12:34 am

wt sty 13, 2004 11:52 pm

Hmmm... Polemizowa³bym z tym, ¿eby niniejszy w±tek by³ analogiczny do tego, o którym mówi Terai. Przeszuka³em CA?E forum w poszukiwaniu informacji o zas³onkach (a nie o rzutach za nimi, czy o tym co my¶l± na ten temat gracze czy MP) i interesujacych mnie informacji nie uzyska³em. <br />Celem tego w±tku jest podzielenie siê z innymi swoimi zas³onkami "domowej roboty". <br />Chcia³em, aby ka¿dy, kto np. ma najpotrzebniejsze tabelki, ³adnie dopracowane graficznie zestawienia, schematy, przypominacze itp. móg³ pokazaæ to innym a byæ mo¿e innym to siê spodoba i bêd± u¿ywaæ na swoich sesjach. Nie musz± to byæ oczywi¶cie ekrany, bowiem np. skrót najpotrzebniejszych zasad na jednej stronie A4 te¿ by³by ciekawy. <br /> <br />A swoja drog± pisa³em w ¿yciu ju¿ na wielu forach i uwierzcie, ale nie zak³ada³bym w±tku bez potrzeby... <br /> <br />Pozdrawiam! <br />-=[grocal]=-
 
Hobibit__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 35
Rejestracja: wt mar 04, 2003 11:56 am

śr sty 14, 2004 1:02 pm

JA ko¿ystam z do¶æ nietypowej "zas³onki". Jest do¶æ p³aska i w³a¶ciwie nic nie zas³ania bo le¿y na p³asko na biurku ale... <br />Mam na niej wypisane statystyki wszystkich graczy i ich najwa¿niejsze umiejêtno¶ci. Nie musze za ka¿dym razem wk³adaæ nosa w karte gracza bo mam przed sob± napisane jaka jast szansa ¿e ten potwór ich zaskoczy, czy wle¼li w pu³apke czy co tam jeszcze.
 
Awatar użytkownika
go0r
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 126
Rejestracja: pn lut 17, 2003 5:48 pm

śr sty 14, 2004 10:09 pm

Ja korzystam z kupionej zasłonki i uważam że znajdują się tam wszystkie potrzebne mi informacje. A czasami bardzo się przydaje bo niektórzy gracze w mojej drużynie mają zwyczaj zaglądania w statsy :evil: Zasłonka bardzo mi przeszkadza jeżeli gramy przy stole bo wtedy muszę się trochę unosić żeby zobaczyć wyniki graczy, albo w ogóle żeby im cś pokazać.
 
MarcouMG
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 308
Rejestracja: pn wrz 08, 2003 8:02 am

czw sty 15, 2004 8:09 pm

Ja jestem w posiadaniu gotowego ekranu- s± tam zebrane wa¿ne tabelki, ale brakuje mu paru rzeczy. Jedn± z nich jest skrócony opis stanów- nie moge tego nigdy spamiêtaæ... chce to sobie spisaæ na kartke i przyczepiæ gdzie¶(ale jakos nigdy nie mam czasu od paru tyg), ¿eby mieæ pod rêk±, a nie wertowaæ za ka¿dym razem PMP... <br />Mam jeszcze na/za ekranem karte podstawowych informacji o graczach - KP(normalne, dotyk, nieprzygotowany) rzuty obronne, pw, pedeki i kasa do rozdania na koniec sesji- bardzo usprawnia grê. Spisa³em sobie te¿ opisy ró¿nych ciosów. Tak usprawniony ekran spisuje siê ca³kiem nie¼le, a bêdzie jeszcze lepszy ze stanami.
 
Horr
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 859
Rejestracja: sob lis 16, 2002 10:24 am

pt sty 16, 2004 12:51 pm

Ja raz zrobi³em ekran z pude³ka po Neverwinterze :roll: . Ca³kiem dobrze swoje zadanie spe³nia³o (gracze nie widzieli jak rzucam), ale taki mia³em przez to bajzel na stole, ¿e ju¿ wiêcej ¿adnego ekranu nie u¿yjê! Notatki lepiej po³o¿yæ na pod³odze albo na pufie.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości