Zrodzony z fantastyki

 
Tomek Kreczmar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 332
Rejestracja: śr mar 10, 2004 7:32 pm

Gleaners & Regulators

czw lut 05, 2004 9:36 am

Przy okazji awarii utraciliśmy co nieco [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif[/img] <br /> <br />Jeśli chodzi o Gleaners były propozycje (mam nadzieję, że niczego nie pominę): Kolekcjonerzy Artefaktów [może Reliktów? ta nazwa też się pojawia w opisie], Zbieracze i Poszukiwacze Artefaktów/Reliktów. <br /> <br />Regulators są z kolei opisani następująco: <br />
Philosophers assert that the one constant in the multiverse is change. Change often brings about cataclysmic consequences—or it would, except for the Regulators.
<br />Nasuwają mi się myśli o Regulatorach i Kontrolerach. Ci pierwsi kojarzą się jednakże z gałkami kaloryferowymi, a drudzy z pocztą (przynajmniej mi). <br /> <br />Jak zwykle wdzięcznym będę za sugestie... <br />tk
 
Jierdan
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 655
Rejestracja: czw lis 16, 2006 12:25 am

czw lut 05, 2004 10:40 am

Przy Gleaners sk³ania³bym siê ku Poszukiwaczom Artefaktów. Dlaczego? IMAO konkurencja nie wytrzymuje :wink: <br /> <br />Zbieracze brzmi tak "¶mietnikowo", poza tym przywodzi na my¶l rolników z Nowego Obozu w Gothic'u. :? Ogólnie nie pasuje mi do nazwy epickiej organizacji. <br /> <br />Kolekcjonerzy Artefaktów. Od razu kojarzy mi siê z filmem Bone Collector (Kolekcjoner Ko¶ci) :) Poza tym... Czy ja wiem... "Kolekcjoner" IMHO ma wyd¼wiêk nieco pejoratywny. Kolekcjoner zajmuje siê kolekcjonawaniem (có¿ za odkrywcze stwierdzenie :wink: ) -> siedzi na ty³ku i nic nie robi 8) <br /> <br />IMO najlepiej brzmi Poszukiwacze Artefaktów - skojarzenia z poszukiwaczami skarbów, poszukiwaczami przygód podnosz± warto¶æ tego t³umaczenia [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img] <br /> <br />Mogliby byæ jeszcze Szperacze (jako¶ to "starwarsowo" brzmi :? ) lub Archeolodzy :wink:. W koñcu, jak by nie patrzeæ, Indiana Jones te¿ by³ Gleanerem 8) <br /> <br />Pozdra, <br /> <br />Do notki poni¿ej: <br /><!--QuoteBegin-Darklord+-->
Darklord pisze:
<!--QuoteEBegin-->Zbieracze byli moim pomys³em
<br />A to sorry. To chyba jednak jest najlepsza nazwa. :wink:
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

czw lut 05, 2004 11:04 am

Ja przy okazji przypomnê komplikacje p³yn±ce z wyborów poszczególnych nazw/przek³adów: <br />1. Poszukiwacze Artefaktów: <br />a.) w Krainie Mgie³ (która jest w planach ISA) istnieje grupa zajmuj± siê tym samym, maj± inn± nazwê, ale i tak mo¿e doj¶æ do wymieszania pojêæ <br />b.) ³atwo sobie wyobraziæ, ¿e w przysz³ych produktach pojawi siê klasa lub grupa o nazwie Artifacts' Seeker lub podobnej <br />2. Kolekcjonerzy Artefaktów: <br />a.) istnieje du¿a szansa, ¿e stary elfi collector pojawi siê jako klasa presti¿owa (dowód: stary elfi spellfilcher pojawi³ jako spellfilch w Age of Mortals) <br /> <br />Zbieracze byli moim pomys³em. który jest do¶æ zbli¿ony do oryginalnego zamys³u. Nie upieram siê, ¿e jest doskona³y. Jestem jednak zdania, ¿e powinni¶my szukaæ s³owa o jak najbli¿szych znaczeniu, gdy¿ w innym przypadku wi±¿emy sobie rêcê w sprawie przysz³ych przek³adów. <br /> <br />A teraz o Regulators - je¶li nie bezpo¶rednio Regulatorzy, to mo¿e Porz±dkowi? Co prawda brzmi to "szkolnie", ale jest znów zbli¿one do oryginalnego za³o¿enia grupy.
 
Awatar użytkownika
AdamWaskiewicz
Szef działu
Szef działu
Posty: 6449
Rejestracja: śr lut 05, 2003 1:06 pm

czw lut 05, 2004 11:20 am

Regulatorzy brzmi± jak najbardziej OK - mnie kojarz± siê raczej z powie¶ci± S. Kinga ni¿ jakimi¶ grzejnikami. Kontrolerzy przywodz± na my¶l autobusowych kanarów. "Jestem potê¿nym kontrolerem, wyci±gaæ bileciki!" :mrgreen: <br /> <br /> Co do poszukiwaczy artefaktów, jakkolwiek by ich nie nazwyaæ, obawiam siê, ¿e prêdzej czy pó¼niej bêdzie musia³o doj¶æ do zazêbiania siê pojêæ. Rozmaite podrêczniki z przynajmniej kilku wydawnictw wprowadzaj± presti¿ówki i organizacje zajmuj±ce siê poszukiwaniem zaginionych reliktów i magicznych cudeniek. Nie pomo¿e tu ani t³umaczenie maksymalnie dos³owne, ani jak najbardziej opisowe. <br /> <br /> Pozdrawiam, <br /> Adam
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

czw lut 05, 2004 12:30 pm

<!--QuoteBegin-Adam Wa¶kiewicz+-->
Adam Wa¶kiewicz pisze:
<!--QuoteEBegin-->[...]Co do poszukiwaczy artefaktów, jakkolwiek by ich nie nazwyaæ, obawiam siê, ¿e prêdzej czy pó¼niej bêdzie musia³o doj¶æ do zazêbiania siê pojêæ. Rozmaite podrêczniki z przynajmniej kilku wydawnictw wprowadzaj± presti¿ówki i organizacje zajmuj±ce siê poszukiwaniem zaginionych reliktów i magicznych cudeniek. Nie pomo¿e tu ani t³umaczenie maksymalnie dos³owne, ani jak najbardziej opisowe.[...]
<br />Tutaj tylko dodam, ¿e ISA musi braæ pod uwagê tylko te podrêczniki, które planuje wydaæ w przysz³o¶ci (czyli WotC, Sword & Sorcery i Sovereign Press). No chyba, ¿e maj± w dalekich planach tak¿e produkty innych wydawnictw...
 
Rend
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 3065
Rejestracja: sob paź 05, 2002 9:03 pm

pt lut 06, 2004 5:20 pm

Zbieracze przypominają mi Collector'ów z PlaneScape'a. Ale to tak na marginesie. <br />A co do Porządkowych to jestem za :) Bardzo dobrze oddaje funkcję.
 
Sm00k
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 364
Rejestracja: pt sty 17, 2003 9:54 pm

pt lut 06, 2004 6:29 pm

Kolekcjoner brzmi nieco przewrotnie. Nie wiem nic o tej organizacji, wiec nie wiem, czy nazwa zawierajaca nieco autoironii bedzie odpowiednia. Moze pare slow o Nich?
 
Ais Seveu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 223
Rejestracja: pn lip 14, 2003 11:21 pm

sob lut 07, 2004 11:49 am

Zbieracze brzmi ¶mietnikowo, regulatorzy kaloryferowo, kontrolerzy autobusowo, kolekcjonerzy pretensjonalnie, porz±dkowi ¶miesznie... Chyba czas zmieniæ nasz jêzyk... <br /> <br />Dodane pó¼niej: czemu trzymaæ siê rzeczowników? Teoretycznie zamiast nich mo¿na u¿yæ imies³owu - np. Gromadz±cy Artefakty czy Kontroluj±cy - od razu mniej siê kojarzy.
 
Marcin__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 294
Rejestracja: pt lip 12, 2002 11:49 am

pn lut 09, 2004 9:34 am

Ja kiedy¶ wymy¶li³em organizacje która zajmowa³a siê czym¶ podbnym. u mnie to byli: Artefa¶ci, albo Artefanci. <br /> <br />Regulatorzy, brzmi troche ospale, ale zapewniam ¿e ju¿ po pierwszej sesji z udzia³em regulatorów gracze przestan± my¶leæ o jaki¶ch prze³±cznikach (pozatym pojawia³ ju¿ siê ten termin w kilku miejscach np. w falloucie)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości