Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Aramil
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 46
Rejestracja: wt lip 20, 2004 10:45 am

Czarodziej + Tropiciel + Smoczy Potomek

ndz lut 08, 2004 9:49 pm

Co myślicie o takim BG - CZ3/T2/SP7 <br /> <br />Rasa: Elf <br /> <br />Atuty: <br />-bezpośredni strzał <br />-zogniskowanie broni (potężny refleksyjny łuk długi) <br />-precyzyjny strzał <br />-biegłość w broni egzotycznej (katana) <br />-poprawione trafienie krytyczne (katana) <br />-Tropienie (tropiciel) <br />-oburęczność (tropiciel) <br />-walka dwoma rodzajami broni (tropiciel) <br />- ULUBIONY WRÓG - SMOKI <br /> <br />Atrybuty: <br />S 22 <br />ZR 20 <br />BD 18 <br />INT 18 <br />RZT 14 <br />CHA 12 <br /> <br />Mam zamiar rozwijać go teraz jako czarodzieja, tropiciel jest po to by walczyć dwiema brońmi :mrgreen: . Może weicie jak dobrze i w jakim kierunku <br />go rozwiajć. Czy ktoś zna jakieś dobre smocze atuty dla mojego BG :?: <br /> <br />Jestem otwarty na wszelkie propozycje.
 
Kiaryn'Veil Duskryn
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2940
Rejestracja: wt lip 01, 2003 11:17 am

ndz lut 08, 2004 10:42 pm

Boze... jaki bydlak... Takich statystyk to by mój Mistrz Gry w ¿yciu nie dopu¶ci³... A co do ¶cie¿ki rozwoju to raczej do Smoczego Potomka pasowa³by Zaklinacz (nie czarodziej).
 
Wasil__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 170
Rejestracja: pn maja 05, 2003 6:41 pm

pn lut 09, 2004 8:28 am

z tego co pamiêtam, aby zostaæ potomkiem smokatrzeba umieæ rzucaæ czary wtajemniczeñ bez konieczno¶ci przygotowywania, a wiêc nie czarodziej tylko zaklinacz. Ja bym ci±gn±³ smoczeka potomka, a¿ do ca³kowitej przemiany w pó³smoka
 
Awatar użytkownika
Aramil
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 46
Rejestracja: wt lip 20, 2004 10:45 am

pn lut 09, 2004 10:12 am

ok ale te atrybuty wynoszą tyle ponieważ dodane są do nich premie od Smoczego Potomka i artefaktów <br /> <br />A co do czarodzieja, ustliłem z mistrzem, że rodzicami mojego BG byli zaklinacz i smok( złoty )
 
Kruk_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: pt maja 23, 2003 7:56 pm

pn lut 09, 2004 10:40 am

<!--QuoteBegin-Aramil Smocza Krew+-->
Aramil Smocza Krew pisze:
<!--QuoteEBegin-->A co do czarodzieja, ustli³em z mistrzem, ¿e rodzicami mojego BG byli zaklinacz i smok( z³oty )
<br /> <br />po pierwsze: ojciec zaklinacz nie ma wp³ywu na to, ¿e ty jako czarodziej musisz przygotowywaæ czary, wiêc nie spe³niasz wymogów tej presti¿ówki <br /> <br />po drugie: maj±c rodzica smoka, powiniene¶ urodziæ siê pó³smokiem. Smoczy potomek jest klas± dla bohaterów, którzy mieli smoka prapradziadka. <br /> <br />pozdr.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

pn lut 09, 2004 11:10 am

Też mi nie pasuje takie wciskanie się na siłę w wymogi PrC, ale mg, to mg :roll: <br />Przy jednym z rodziców -smoku (i to złotym) ulubiony wróg: smok wygląda troszkę dziwnie :?
 
Kiaryn'Veil Duskryn
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2940
Rejestracja: wt lip 01, 2003 11:17 am

pn lut 09, 2004 11:13 am

Ok, przy premiach z racji presti¿ówki i z artefaktów to jak najbardziej by by³o na naszych sesjach dopuszczalne... Jednak ta klasa czarodzieja... Wymagania sa wymaganiami. Zwa¿cie, ¿e je¶li chcecie wci±¿ trzymaæ siê obranego kursu, to bêdziecie musieli odej¶æ od zasad ustalonych w podrêcznikach.
 
Awatar użytkownika
Aramil
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 46
Rejestracja: wt lip 20, 2004 10:45 am

pn lut 09, 2004 12:07 pm

Chodziło mi dokładniej o smoki Chromatyczne jako ulubionych wrogów.
 
Awatar użytkownika
Pomniejszy ściekowy Golem
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1881
Rejestracja: pn kwie 14, 2003 9:23 pm

pn lut 09, 2004 2:42 pm

Chromatyczne, niechromatyczne. Trochę dziwny przyszły pół - smok, zajmujący się tępieniem smoków. Zaś dziecko złotego smoka i człowieka to rzecz jasna pół - smok. Myślę że mógłbyś mieć pradziadka pół - smoka, wtedy to by było sensowne. <br />Zuważyłem pewną tendencję: wszystkie pół - smoki lub smoczy potomkowie to zawsze potomkowie dwóch rodzajów smoków: złotych i czerwonych. Jak myslicie, czemu tak jest :wink: ? <br />Do notki poniżej: To była aluzja...
 
Awatar użytkownika
Aramil
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 46
Rejestracja: wt lip 20, 2004 10:45 am

pn lut 09, 2004 3:21 pm

Jak już wspomniałem są najsilniejsze ze swoich przedstawicieli. :evil: :evil: [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img]
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

pn lut 09, 2004 9:27 pm

Nie są najsilniejsze. Mimo aluzji, powiem, że jest to (w większości przypadków) brak kreatywności ze strony gracza, lub chęć tworzenia na siłę manczkina, nie mającego żadnej wiarygodnej historii fabularnej i wątłej zgodności z mechaniką. Aramil lepiej by było jakbyś zamienił klasę smoczy potomek na halfdragon template (rozpiska z Savage Spiecies). Efekt ten sam, a zyskujesz zgodność z mechaniką :wink:
 
Ais Seveu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 223
Rejestracja: pn lip 14, 2003 11:21 pm

pn lut 09, 2004 9:59 pm

Dlaczego z³ote albo czerwone? U mnie zazwyczaj pojawiaj± siê zielone, czarne albo bia³e... inna sprawa, ¿e to moje ulubione kolory :wink:. A pó³smok zdecydowanie jest pó³smokiem - i co wiêcej, jest nim od urodzenia, a nie ewoluuje w smoka... Inna sprawa, ¿e MG ma pe³ne prawo uznaæ tak± postaæ za zbyt potê¿n± (ECL +2), i wtedy jedynym wyj¶ciem jest Smoczy Potomek.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

pn lut 09, 2004 10:04 pm

Ais Seveu Jeśli MG uważa, że postać jest za potężna, to właśnie do tego służy rozpiska z Savage Spiecies. Stopniuje ona poziom mocy jaką zdobywa półsmok. Ja chciałbym zagrać półsmokiem rtęciowym
 
Ais Seveu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 223
Rejestracja: pn lip 14, 2003 11:21 pm

pn lut 09, 2004 10:07 pm

<!--QuoteBegin-Suldarr'essalar+-->
Suldarr'essalar pisze:
<!--QuoteEBegin-->Ais Seveu Je¶li MG uwa¿a, ¿e postaæ jest za potê¿na, to w³a¶nie do tego s³u¿y rozpiska z Savage Spiecies. Stopniuje ona poziom mocy jak± zdobywa pó³smok. Ja chcia³bym zagraæ pó³smokiem rtêciowym
<br /> <br />Nie posiadam Savage Species. I wielu MG zapewne te¿ - wtedy mog± nie dopu¶ciæ grania rasami z ECL - wiêc taka sytuacja jest prawdopodobna i jak najbardziej mo¿e mieæ miejsce :wink:.
 
Awatar użytkownika
Pomniejszy ściekowy Golem
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1881
Rejestracja: pn kwie 14, 2003 9:23 pm

wt lut 10, 2004 9:12 am

<!--QuoteBegin-Suldarr+-->
Suldarr pisze:
<!--QuoteEBegin--> Ja chciałbym zagrać półsmokiem rtęciowym <br />
<br />A ja szmaragdowym. Ale ten temat nie jest chyba od tego? :wink: <br />To też była aluzja :evil:
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

wt lut 10, 2004 9:19 am

Ais Seveu, link który podałem 5 postów wyżej to właśnie zasada z SS (i co ważniejsze dostępny za darmo) :wink: <br />Golem, to był OT, dotyczący preferowanych półsmoków :wink: <br />Do notki ponieżej: Nic się nie stało :mrgreen: <br />Na wszelki wypadek poprawiłem opis linka
 
Ais Seveu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 223
Rejestracja: pn lip 14, 2003 11:21 pm

wt lut 10, 2004 9:27 am

<!--QuoteBegin-Suldarr'essalar+-->
Suldarr'essalar pisze:
<!--QuoteEBegin-->Ais Seveu, link który poda³em 5 postów wy¿ej to w³a¶nie zasada z SS (i co wa¿niejsze dostêpny za darmo) :wink: <br />
<br /> <br />A to przepraszam :oops: . Nazwa³e¶ go halfdragon template, wiêc nawet nie kliknê³am, bo my¶la³am ¿e to sam szablon pó³smoka z MM. Có¿, u mnie nikt nigdy nie chcia³ graæ pó³smokiem... :?
 
Awatar użytkownika
Aramil
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 46
Rejestracja: wt lip 20, 2004 10:45 am

wt lut 10, 2004 10:35 am

Halfdragon Template ma tylko trzy poziomy. [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif[/img] Ale za to jakie [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img] <br />Ale gdybym posiadał atut Wrodzony Czar to spełniałbym wymogi Smoczego Potomka co do rzucania czarów wtajemniczeń ?
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

wt lut 10, 2004 10:59 am

Nie, gdyż jest to umiejętność czaropodobna (spell-like ability)a nie czar sam w sobie. Przyjmij, że aby móc wziąć tę PrC musisz rzucać czary opierając się na charyźmie
 
Awatar użytkownika
Aramil
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 46
Rejestracja: wt lip 20, 2004 10:45 am

wt lut 10, 2004 11:13 am

Czyli muszę zmienić klasę na zaklinacza aby było uczciwie :evil:
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

wt lut 10, 2004 3:38 pm

?eby było to zgodne z zasadami to zamiast zaklinacza możesz wybrać sobie ew. barda :mrgreen: . Pamiętaj, że ostatnie zdanie zawsze ma Twój mistrz gry (więc jeśli dopuścił taką postać, :roll: ech, no trudno :wink: )
 
Sm00k
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 364
Rejestracja: pt sty 17, 2003 9:54 pm

wt lut 10, 2004 4:54 pm

<!--QuoteBegin-Pomniejszy ¶ciekowy Golem+-->
Pomniejszy ¶ciekowy Golem pisze:
<!--QuoteEBegin-->Chromatyczne, niechromatyczne. Trochê dziwny przysz³y pó³ - smok, zajmuj±cy siê têpieniem smoków. Za¶ dziecko z³otego smoka i cz³owieka to rzecz jasna pó³ - smok. My¶lê ¿e móg³by¶ mieæ pradziadka pó³ - smoka, wtedy to by by³o sensowne. <br />Zuwa¿y³em pewn± tendencjê: wszystkie pó³ - smoki lub smoczy potomkowie to zawsze potomkowie dwóch rodzajów smoków: z³otych i czerwonych. Jak myslicie, czemu tak jest :wink: ? <br />Do notki poni¿ej: To by³a aluzja...
<br /> <br />Offtopicowo: U mnie gracz wybral jako rodzica ( mamusie konkretnie) srebrna smoczyce. Dokonal tego po kilkudniowej konsultacji z podrecznikami. <br /> <br />Ten Halfdragon z SS rzeczywiscie milutki jest..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości