Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Ryoga
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 598
Rejestracja: ndz maja 09, 2004 10:56 pm

Klasy Podstawowe z Complete Warrior

czw lut 26, 2004 2:11 pm

Przeczytałem niedawno ten ciekawy dodatek i chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o klasach podstawowych przedstawionych tam. Dla przypomnienia. <br />Hexblade - skrzyżowanie wojownika z sorcerorem, klasa ze wszechmiar ciekawa, o olbrzymim potencjale fabularnym i świetnie wyważona. <br />Samurai - Jest ale nie za bardzo mi się podoba, jest taki sobie i kapkę niedopracowany. <br />Swashbuker - Fenomalny pod względem fabularnym, bardzo oryginalny, lecz badziej pasuje do innych czasów niż medieval fantasy. Deczko też wydaje się za mocny. <br />Jakie są wasze uwagi co do tych trzech klas podstawowych ?
 
Awatar użytkownika
Antara
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1264
Rejestracja: ndz cze 29, 2003 7:01 pm

czw lut 26, 2004 4:35 pm

Króciótkie komentarze: <br />Hexblade - idealna dla postaci z "życiową tajemnicą" albo o niekonwencjonalnych celach i dążeniach. Nie mówiąć już o tym, że jest to jedyna klasa wojownika, która pozwala na wzięcie chowańca. Gdyby moja druzyna grała w 3.5 to grałbym właśnie nim. (a później złamałbym go z Mindbenderem z T&B i to dopiero jest piękna kombinacja) <br />Samuraj - nie wypowiadam się, nie chcę narzekać na japoński klimat, w którym nie gustuje <br />Swashbuckler - z przykrością stwierdzam, że olbrzymi potencjał został zmarnowany. Nasz fechmistrz jest za słaby by zastapić wojownika. Mówi się, że ta klasa ma tylko 3 poziomy, później wystarczy brać levele wojownika albo łotrzyka. A szkoda.
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

czw lut 26, 2004 7:41 pm

Hexblade- Klasa dobra, ze smaczkiem. Jednak czegoś jej brakuje, tego czegoś co pozwala na stworzenie kilku różnych od siebie postaci z jednej klasy. <br />Samuraj- Straszna chała, nie opłaca się przeglądać. Lepiej korzystać z samuraja w wersji Rokugan CS <br />Swashbuckler- Klasa trochę za słaba, to fakt. Jednak opłaca się nia grać. Czegoś takiego naprawdę w D&D nie było.
 
Marsavius
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 234
Rejestracja: pt lis 05, 2004 10:18 pm

czw lut 26, 2004 8:05 pm

A ja pozwolę sobie zauważyć pewną rzecz, która mnie rozśmieszyłą do bólu (Nie jest to fragment podstawowych klas a prestiżowych, więc wiąże się z Complete warriorem dla tego piszę to tutaj.): <br /> <br />Jak wam się podoba "Bansai Charge" ??? :mrgreen: <br /> <br /> <br />A do tematu - mi się wszystkie 3 klasy nie podobają. <br />Hexblade - za słaby wojownik, czarodziej żaden - lepszy jest Eldrich knight <br />Samurai - ten z Oriental Adventures bardziej mi odpowiadał. <br />Swashbuckler - chciałbym by było klimatycznie - jest nienajlepiej. Polecam Duelista - nawet w wersji okrojonej.
 
Darius__
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 906
Rejestracja: pn paź 21, 2002 8:24 pm

czw lut 26, 2004 11:03 pm

Krótko, bo jestem wykoñczony po pracy i zaraz idê spaæ :wink: : <br /> <br />Hexblade - klasa sensowna, wywa¿ona, ale niezbyt spektakluarna. Jednak na pewno u¿yteczna fabularnie. Dobry pomys³. <br /> <br />Samurai - nie interesuj± mnie raczej tego typu klimaty, dlatego nie widzê specjalnie miejsca dla samuraja fabularnie w mojej kampanii. Mechanicznie te¿ trochê bezbarwny. <br /> <br />Swashbuckler - fajna klasa, na pewno w po³±czeniu z Duelist mo¿na stworzyæ szermierza co siê zowie (choæ mam mieszane uczucia co do miejsca takich klas w typowych settingach D&D). Z drugiej strony typowy "frontloader" do buildów Swb 3 (insightful strike)/inne klasy X.
 
Awatar użytkownika
Ryoga
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 598
Rejestracja: ndz maja 09, 2004 10:56 pm

czw lut 26, 2004 11:39 pm

Hexblade, im bardziej mu się przyglądam tym bardziej mam ochotę nim zagrać, klasa nie jest jakimś extra fajerwerkiem, ale ma w sobie coś co naprawdę zachwyca. Kłopotem jest jednak znalezienie fajnego PrC do niej. Wojownik z niego i zaklinacz beznadziejny więc ciężko o coś potężniejszego w tym typie. Możemy tylko go wzmacniać w jedną lub drugą stronę. <br />Więc jak można by skutecznie wrzucić Hexblade'a w PrC ? <br />Spawdziłem kilka opcji. <br />Blade singer - levele efektywne się dość marnują, wchodząc co dwa levele, przy biednym wzroście tej klasy niewiele dają. Spellsongi są dobre ale greater się marnuje. Wejść można w miarę wcześnie, choć potrzeba aż 4 featów, więc najlepiej mieć 4 Hexblade na piątym Fightera i da się wejść. <br />Dervish - I tak walczymy tylko w lekkiej zbroi, więc możemy sporo skorzystać z bycia Dervishem, w szczególności że zyskamy całkiem niezłą skuteczność bojową. Najlepiej wchodzić metodą 4 levele Hexblade potem 2 ranger i potem dervish. <br />Spellsword - Ignore spell failure i Spell per day mało użyteczne, brakuje też na liście hexblade dobrych czrów do channel, więc jest to kiepski wybór. <br />Arcane Archer - możliwość wejścia bez zużywania jak wojownikiem klas na czary, badź klasą maga zużywaniapoziomów dla zdobycia BAB, zaś czysto z siebie szybciej wchodzi niż bard. Jest jakoś całkiem zdatny do roli Arcane archera. <br />Jakie wy PrC byście dla niego widzieli ?
 
Ezy Ryder
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 428
Rejestracja: pn kwie 21, 2003 12:20 pm

pt lut 27, 2004 12:41 pm

Co do Swashbucklera: Wraz z Jierdanem zabrali¶my siê za tworzenie settingu awanturniczo - zawadiackiego i zastanawiam siê nad ró¿nymi modyfikacjami klasy wojownika. Swashbuckler wydaje siê fajnym rozwi±zaniem, jednak faktycznie problemem jest, jak to nazwa³ Darius, frontload. Pytanie do Was: czy macie pomys³y jak uatrakcyjniæ swasha na wy¿szych poziomach tak aby przynajmniej zbli¿y³ siê do wojownika w skuteczno¶æi bojowej? <br /> <br />Pozdra
 
Marsavius
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 234
Rejestracja: pt lis 05, 2004 10:18 pm

pt lut 27, 2004 4:16 pm

Możesz go aytomatycznie rozwodnić wraz z szermierzem. <br /> <br />Kiedyś zastanawiałem sie nad zmieszaniem Noble wraz z Duelistą/Taktykiem. <br /> <br />Oba pomysły dobre - leżą na półce...
 
Bjorn Westlander
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 686
Rejestracja: sob lis 29, 2003 2:11 pm

pt lut 27, 2004 7:28 pm

Hexblade - postaæ dosyæ ciekawa, zw³aszcza na wysokich poziomach. Niestety, nie za bardzo jest j± w któr± stronê rozwijaæ. Lista czarów jest zupe³nie kul± w p³ot - straszny groch z kapust±, kombinacje zaklêæ s± zasadniczo dwie: infiltrator (spider climb + change/alter self) i zabójca magów (arcane sight + dispel magic). <br />Samurai - straszliwy manczkinator, zbyt polega na walce daisho. Poza tym do¶æ komicznie wygl±da, gdy dostojny samuraj odstawia akcje rodem z filmu "The New Guy"... (umiejêtno¶æ Staredown) <br />Swashbuckler - swasher jest niez³y, choæ dobre umiejêtno¶ci na pocz±tkowych poziomach a¿ zapraszaj± do "³amania" go z innymi klasami. Za to urok Errola Flynna jest nie do odparcia :).
 
Marquez
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: sob sty 03, 2004 3:04 am

pt lut 27, 2004 8:53 pm

Mam pytanie... co takiego Swashbuckler dostaje na tych 3 pierwszych poziomach... ze widnieje on w wielu rozpiskach postaci? i czemu akurat 3 :>?
 
Awatar użytkownika
prEDOator
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 23, 2002 1:11 pm

pt lut 27, 2004 8:59 pm

Rozwija BAB i save'y jak wojak. Dostaje na 1LV Weapon Finesse, +1 do ref i na 3 LV dostaje zdolność dodawania do obrażeń modyfikatora z Int. <br /> <br />Pozdrawiam.
 
Marquez
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: sob sty 03, 2004 3:04 am

pt lut 27, 2004 9:03 pm

dziêki... przeczyta³em w³a¶nie na jakiej¶ stronce, ¿e jego kw to k8 a nie k10 czy tak? a i jeszcze jedno czy te obra¿enia od int kumuluj± siê z tymi od si³y?
 
.:..::Ezrael Abn`Nerqul::
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 164
Rejestracja: śr sie 28, 2002 12:24 pm

pt lut 27, 2004 10:07 pm

Tak, dodajesz do obra¿eñ modifikator z inta jak i z si³y.
 
Awatar użytkownika
prEDOator
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 23, 2002 1:11 pm

pt lut 27, 2004 10:26 pm

Swashbuckler według podręcznika ma k10. Gdzie wyczytałeś, że k8? Jakaś errata lub sprostowanie? <br /> <br />A co myślicie o warinatach Paladyna i Rangera przedstawionych w CW? <br />Ja osobiście chyba skorzystam u siebie na sesjach z rangera, który do czarów nigdy mi nie pasował.
 
Elestar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: ndz lut 22, 2004 3:30 am

sob lut 28, 2004 2:59 am

A ja tam nie lubie zbyt silnych podkals. Bo kazdy by gra³ taka kalsa i nici z zabawy. W sumie to z checia bym usunal takie klasy Prestizowe i "dodatkowe". A cos takiego (zdolnosci itp) doda³bym do Atutow. Zeny kazdy mogl :sam sobie prestizowke zrobic" - przez branie atutow. Ale to tylko moje skormne zdanie. <br />------------ <br /><!--coloro:red--><span style="color:red"><!--/coloro-->Prezpraszam ale co ta notka ma wspólnego z tematem?<!--colorc--></span><!--/colorc-->
 
Marquez
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: sob sty 03, 2004 3:04 am

sob lut 28, 2004 10:47 am

A ju¿ wszystko jasne... to by³a angielska stronka... i po prostu autor wyra¿a³ swoj± opiniê na temat o tym, ¿e swashbuckler powinien miec obni¿on± kw... sorry za pomy³kê nie doczyta³em :)
 
Awatar użytkownika
Ryoga
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 598
Rejestracja: ndz maja 09, 2004 10:56 pm

sob lut 28, 2004 12:57 pm

<!--QuoteBegin-prEDOator+-->
prEDOator pisze:
<!--QuoteEBegin--> <br />A co myślicie o warinatach Paladyna i Rangera przedstawionych w CW? <br />Ja osobiście chyba skorzystam u siebie na sesjach z rangera, który do czarów nigdy mi nie pasował.
<br />Paladyn w wersji alternatywnej niezbyt mi się podoba, klasa traci część swojej niezwykłości, paladynowi czary się należą, jak to świętemu wojownikowi przystało. <br />Ranger jest za to całkiem znośny, czary można mu spokojnie wyciąć i nie utraci nic z sensu swojego istnienia, a nawet trochę go zyska, jestem w tym wypadku na plus, ale raczej pozostanę przy Rangerze 3,5 jako najlepszym, z ewentualnym udotępniniem Rangera Monte Cook'a jako alternatywy.
 
Furion__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 155
Rejestracja: czw sty 15, 2004 12:33 am

sob mar 20, 2004 2:50 pm

a co do t³uamczeñ? <br />hexblade? macie jakis koncept mi przychodzi tylko na my¶l wied¼mostrze ale to raczej dla jakies przediotu ni¿ dla klasy. <br />samurai n/c <br />swashbuckler? ee nie mam konceptu oprócz jakiegos zawadiaka lub fechmistrza(ww na forum)
 
Bjorn Westlander
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 686
Rejestracja: sob lis 29, 2003 2:11 pm

sob mar 20, 2004 4:42 pm

<!--QuoteBegin-Furion+-->
Furion pisze:
<!--QuoteEBegin-->hexblade? macie jakis koncept mi przychodzi tylko na my¶l wied¼mostrze ale to raczej dla jakies przediotu ni¿ dla klasy.
Ja z tego zrobi³em Wied¼mowe Ostrze, bo "Wied¼mostrze" brzmia³o bagoszowato. <br />Dobra, wróæmy teraz do dyskusji na tematy mechaniczno-fabularne, a nie lingwistyczne.
 
Awatar użytkownika
Ryoga
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 598
Rejestracja: ndz maja 09, 2004 10:56 pm

sob mar 20, 2004 10:23 pm

<!--QuoteBegin-Furion+-->
Furion pisze:
<!--QuoteEBegin--> a co do tłuamczeń? <br />hexblade? macie jakis koncept mi przychodzi tylko na myśl wiedźmostrze ale to raczej dla jakies przediotu niż dla klasy.
<br />Wiedźmostrze a jaki cudem ? Gdzie w nazwie macoś wspólnego z Wiedżmami. ? <br />Hex - znaczy tto samo co Curse - czyli klątwa. <br />Stąd najodpowiedniejszy jest Klątwiarz, lub ewentualnie Klątwojownik :mrgreen: . <br /><!--QuoteBegin-Furion+-->
Furion pisze:
<!--QuoteEBegin-->swashbuckler? ee nie mam konceptu oprócz jakiegos zawadiaka lub fechmistrza(ww na forum)
<br />Zawadiaka - czemu nie jest to właściwe tłumaczenie słowa swashbucker.
 
Kiaryn'Veil Duskryn
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2940
Rejestracja: wt lip 01, 2003 11:17 am

ndz mar 21, 2004 10:37 am

<!--QuoteBegin-Ryoga+-->
Ryoga pisze:
<!--QuoteEBegin--> <!--QuoteBegin-Furion+-->
Furion pisze:
<!--QuoteEBegin-->swashbuckler? ee nie mam konceptu oprócz jakiegos zawadiaka lub fechmistrza(ww na forum)
<br />Zawadiaka - czemu nie jest to w³a¶ciwe t³umaczenie s³owa swashbucker.
<br /> <br />Gdzie¶ ju¿ dyskutowa³em z Dariusem na temat t³umaczenia tego s³owa. Zawadiaka jest dla mnie jak najbardziej w porz±dku. Chocia¿"warhammerowy" zwad¼ca te¿ jest ca³kiem niez³ym t³umaczeniem.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

ndz mar 21, 2004 8:28 pm

Szermierz to właśnie duelist :mrgreen:
 
Darius__
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 906
Rejestracja: pn paź 21, 2002 8:24 pm

pn mar 22, 2004 6:15 pm

No w³a¶nie, i to t³umaczenie wg mnie by³o niezupe³nie dobre. <br /> <br />Ja widzê to tak: <br /> <br />Duelist = Zwad¼ca lub Pojedynkowicz <br /> <br />Swashbuckler = Zawadiaka <br /> <br />Fencer (Dragon 310, Ftr variant) = Szermierz lub Fechmistrz
 
Awatar użytkownika
Bleddyn
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 885
Rejestracja: wt maja 25, 2004 1:25 pm

wt kwie 06, 2004 10:59 pm

Swashbuckler to oczywiście zawadiaka (wystarczy spojrzeć na rysunek). Zresztą jest to tłumaczenie zamieszczone w słowniku. <br />Duelist to faktycznie zwadźca lub pojedynkowicz (po polsku brzmi trochę glupio). Zresztą w Warhammerze jest zwadźca, który od razu kojarzy mi się z DnDowskim duelistą :) . <br />IMHO szermierz to dośc nieszczęśliwe tłumaczenie choć w pewnym stopniu oddaje charakter tej prestiżówki.
 
tarfael
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: pn lut 23, 2004 4:31 pm

swashbuckler

śr kwie 07, 2004 4:55 pm

<!--sizeo:18--><span style="font-size:12pt;line-height:100%"><!--/sizeo-->witam<!--sizec--></span><!--/sizec--> <br />co do hexa (jest spox) i samuraja (nedza) to nie bêdê siê rozwodziæ, ale za to chcia³em zapocz±tkowaæ dysputê na temat zwad¿cy/zawadiaki/pojedynkowca/mo¿e muszkietera? [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img] <br />czy nie wydaje siê wam, ¿e postaæ tego typu powinna mieæ rozwijany nie fort a ref save? bardziej mi tu pasuje zwinno¶æ a nie têpe przyjmowanie strza³ów (niby ma co prawda grace daj±ce bonusy do REFsave, ale nie za du¿e) <br />z drugiej strony jak siê komu¶ daje dobry REF save to a¿ ¿al nie daæ evasion, ale wówczas robi siê z niego z³odziej (ale znowu ranger te¿ ma evasion) <br />co Wy, panowie i panie, na to (sam nie mam koncepcji czy i je¶li ju¿, to jak zmieniaæ t± klasê) <br />pozdrawiam <br />ps. je¶li kogo¶ razi angielszczyzna to niech mi wybaczy, ale nie mogê strawiæ polskiego t³umaczenia DnD (szacunek dla t³umaczy za ciê¿k± pracê tak czy inaczej)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości