Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
 
Vlad
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 74
Rejestracja: pt wrz 27, 2002 5:02 pm

Imperium krasnoludzkie na Abeir-Torilu

ndz paź 13, 2002 10:40 pm

czy ktos z Was moglby mi podac adres strony na ktorej znajde historie Imperiow krasnoludzkich? <br />(najlepiej po polsku)
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

ndz paź 13, 2002 11:16 pm

Na stronie Wie¶ci z Torilu (http://www.toya.net.pl/~gorim/fr/index.html) mo¿na trochê poczytaæ o krasnoludach. Jest tam tak¿e trochê o historii ich królestw. Oto bezpo¶redni link - http://www.toya.net.pl/~gorim/fr/krasnoludy.html. <br /> <br />O angielskie linki jest ³atwiej: <br />-linia czasowa, z której mo¿na siê dowiedzieæ o historii krasnoludów - http://www.otherrealm.net/other_html/TimeLineBR.html <br />-j.w. - http://www.o-love.net/realms/fr_time_br10.html <br />-j.w. - http://crpp0001.uqtr.uquebec.ca/www_wander...Line/TL_00.html <br /> <br />Jak znajdê co¶ lepszego, to podam.
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

śr paź 23, 2002 2:04 pm

A oto kilka ¶wie¿ych informacji o krasnoludzkich miastach z Pó³nocy - Conflict in the Far North - artyku³ ze strony WotC. Je¶li czyta³o siê Silver Marches, to nie znajdzie siê tam nic nowego.
 
Raw__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 205
Rejestracja: pn cze 30, 2003 10:25 pm

czw lip 31, 2003 3:45 pm

Pytania o Cormanthor (bo nowego topicu szkoda zak³adaæ): <br /> <br />Jak wygl±da tam obecna sytuacja miêdzy drowami a elfami (chodzi dok³adniej o to, czy walki s± raczej w sytuacji patowej, zmienia siê sytuacja bardzo czesto, czy te¿ walk w ogóle nie ma)? <br /> <br />Gdzie znajduju± siê obecnie elfy i jakie "gatunki" (wiem, ¿e s± moon elfy w okolicach Deeping Dale, ale czy tak¿e w Semberholme i Lake Sember)? <br /> <br />Kiedy dok³adniej zaczê³o siê Retreat (najlepiej jakie¶ przybli¿one daty), oraz z czyjej inicjatywy (je¶li w ogóle)? <br /> <br />Oraz czy wiadomo w jakich ilo¶ciach elfy wracaj± teraz do Cormanthoru (du¿ych? ma³ych?)? <br /> <br />To chyba narazie na tyle :razz: <br /> <br />Do notki poni¿ej: Jak to siê zwykle mówi... Dziêki :mrgreen:
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

czw lip 31, 2003 8:41 pm

<!--QuoteBegin-Raw+-->
Raw pisze:
<!--QuoteEBegin-->Pytania o Cormanthor (bo nowego topicu szkoda zak³adaæ): <br /> <br />Jak wygl±da tam obecna sytuacja miêdzy drowami a elfami (chodzi dok³adniej o to, czy walki s± raczej w sytuacji patowej, zmienia siê sytuacja bardzo czesto, czy te¿ walk w ogóle nie ma)?[...]
<br />Do walki wybuchaj±, gdy dochodzi do spotkania. <br /> <br /><!--QuoteBegin-Raw+-->
Raw pisze:
<!--QuoteEBegin-->][...]Gdzie znajduju± siê obecnie elfy i jakie "gatunki" (wiem, ¿e s± moon elfy w okolicach Deeping Dale, ale czy tak¿e w Semberholme i Lake Sember)?[...]
<br />Mo¿na spotkaæ takie gatunki jak: avariele (znikome ilo¶ci), ksiê¿ycowe, z³ote, miedziane (le¶ne). Te trzy ostatnie s± obecne w Semberholme. W Jeziorze Sember s± elfy wodne. <br /> <br /><!--QuoteBegin-Raw+-->
Raw pisze:
<!--QuoteEBegin-->[...]Kiedy dok³adniej zaczê³o siê Retreat (najlepiej jakie¶ przybli¿one daty), oraz z czyjej inicjatywy (je¶li w ogóle)?[...]
<br />W 714 roku, gdy pad³o Myth Drannor - najwa¿niejsze elfie miasto i duma tego ludu. Najwiêksze nasilenie nast±pi³o oko³o 1344 roku. <br />Spowodowane to by³o s³abniêciem roli elfów na Faerunie, kurczeniem siê ich królestw i okropn± dla nich strat± ich ukochanego miasta. <br /> <br /><!--QuoteBegin-Raw+-->
Raw pisze:
<!--QuoteEBegin-->[...]Oraz czy wiadomo w jakich ilo¶ciach elfy wracaj± teraz do Cormanthoru (du¿ych? ma³ych?)?[...]
<br />Nie sprecyzowane tego - z pewno¶ci± na tyle du¿ych, ¿e jest to zauwa¿alne dla innych.
 
Shinhael
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: ndz lip 13, 2003 2:50 pm

Myth Drannor

wt sie 05, 2003 9:39 pm

Hel! <br />Czy móg³bym prosiæ o linki do w±tków/stron/netbooków dziêki którym móg³bym zebraæ informacje na temat Myth Drannor? W FR-CS potraktowano temat do¶æ ch³odno, a mo¿e to ja jestem jakim¶ zboczeñcem ;-) jak twierdz± koledzy z dru¿yny... Po prostu uwielbiam mythale, elven high magic, itd.. <br />Jestem nowy w sumie, wiêc je¿eli by³ ju¿ gdzie¶ podobny w±tek to przepraszam... :roll:
 
Madril
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 361
Rejestracja: ndz lip 07, 2002 5:33 pm

Re: Myth Drannor

śr sie 06, 2003 1:53 am

<!--QuoteBegin-Shinhael+-->
Shinhael pisze:
<!--QuoteEBegin-->[...] Czy móg³bym prosiæ o linki do w±tków/stron/netbooków dziêki którym móg³bym zebraæ informacje na temat Myth Drannor? W FR-CS potraktowano temat do¶æ ch³odno, a mo¿e to ja jestem jakim¶ zboczeñcem ;-) jak twierdz± koledzy z dru¿yny... Po prostu uwielbiam mythale, elven high magic, itd.. [...]
<br />?ci±gnij sobie The Fall of Myth Drannor, mo¿e w nim znajdziesz co¶ co Ciê interesuje. <br /> <br />A tak offtopic, to witam Was ponownie, bo mnie tu dawno nie by³o. :?
 
Spartakus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 167
Rejestracja: śr paź 16, 2002 4:55 pm

pn lis 24, 2003 1:21 am

W "Pie¶ni Elfa" piszê ze po Czasach Niepokoju magia siê zmieni³a i ludziom odebrano mo¿liowo¶æ pos³ugiwaæ siê magi± bardów. Czy jest to prawda i w AD&D i cz³owiek nie móg³ byæ bardem? Dlaczego siê tak sta³o i co sprawi³o ze sytuacja wróci³a do normy? Wie kto¶ co¶ wiêæej na ten temat? <br />Do notki poni¿ej:No tak czyta³em kiedy¶ ten temat, a tera¿ o nim na ¶mieræ zapomnia³em :) Wielkie dziêki.
 
Devik Crazystar
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1135
Rejestracja: śr maja 26, 2004 2:23 am

pn lis 24, 2003 3:00 am

.
Ostatnio zmieniony wt sie 08, 2023 11:13 am przez Devik Crazystar, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Nargoth
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: pt cze 13, 2003 6:40 pm

sob gru 27, 2003 11:31 pm

Tak siê z³o¿y³o, ¿e zosta³em zmuszony do poprowadzenia przygody w Faerunie. Niestety nie mam pojêcia o chronologii wydarzeñ w Zapomnianych Krainach, a chcê, ¿eby to mia³o rêce i nogi, tzn. ¿eby np. nie by³o takiej sytuacji, ¿e gracze walcz± z wyznawcami Bhaala, a potem gracz przychodzi na sesjê i stwierdza ¿e Bhaal zosta³ zabity w Czasach K³opotów (czy jak to siê fachowo nazywa) i obecnie jego miejsce zajmuje Cyric. Niestety nie posiadam ¿adnej literatury traktuj±cej o tych rzeczach, a na ka¿dej stronie internetowej wystêpuj± inne daty i w ogóle strasznie to zakrêcone, wiec proszê o drobne wyja¶nienie: <br /> <br />1) Czy dobrze rozumiem, ¿e obecnie jest rok 1372 i Bhaal, Bane i Myrkul nie istniej±, a ich miejsce zajmuje Cyric? <br /> <br />2) Czy Cyric przej±³ patronat nad wszystkimi domenami ww. bogów, tzn. jest bóstwem tyranii, nienawi¶ci, mordu i ¶mierci (i oszustwa)? <br /> <br />3) Czy akcja np. "Trylogii Doliny Lodowego Wichru" rozgrywa siê w czasach "wspó³czesnych"? <br /> <br />4) Czy sensownym pomys³em wydaje siê Wam poprowadzenie przygody w przesz³o¶ci, np. przed Czasami K³opotów? <br />A tak w ogóle to kiedy dok³adnie one mia³y miejsce? <br /> <br />Do notki poni¿ej: <br /> <br />Bardzo dziêkujê za wyja¶nienie :) <br />Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

ndz gru 28, 2003 12:23 am

Aktualnie mamy 1372 rok. <br /> <br />1) Bhall i Myrkul nie żyją, Bane powrócił z martwych. <br />2) Nie, Cyric patronuje kłamstwu, intrygom, mordom i iluzji. Bane odzyskał od niego tyranię i nienawiść, Kelemvor przejął śmierć. <br />3) Akcja dzieje się na przełomie 1355/1356 roku. <br />4) Tak ale to zależy od pomysłu plus trzeba nieźle poszukać w źródłach i improwizować. <br /> <br />Czasy niepokojów miały miejsce w 1358 roku.
 
Evearain
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 36
Rejestracja: śr kwie 30, 2003 8:59 pm

wt gru 30, 2003 2:01 pm

Jaki jest obecny stan Evereski? Informacje na stronie WOTC podobno s± sprzeczne z trylogi± powrotu arcymagów. Czy kto¶ czyta³ t± trylogiê lub wie gdzie mo¿na znale¼æ oficjalne informacje?
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

wt gru 30, 2003 2:53 pm

<!--QuoteBegin-Evearain+-->
Evearain pisze:
<!--QuoteEBegin-->Jaki jest obecny stan Evereski? Informacje na stronie WOTC podobno s± sprzeczne z trylogi± powrotu arcymagów. Czy kto¶ czyta³ t± trylogiê lub wie gdzie mo¿na znale¼æ oficjalne informacje?
<br />Bêd± one zawarte w zapowiadanym na marzec 2004 roku Player's Guide to Faerun.
 
Thunderhand
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: pt mar 26, 2004 9:19 pm

Krasnoludzki klan Bialej Gwiazdy ?

wt maja 25, 2004 6:48 pm

1. Chcialbym sie dowiedziec o elfich wojnach w historii faerunu. I jaki wplyw mialy na elfie panstwa <br /> <br />2. Czy faktycznie to najstarszy krasnoludzki klan i dlaczego zszedl do podziemia, czy nadal istnieje?.
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

Re: Krasnoludzki klan Bialej Gwiazdy ?

wt maja 25, 2004 10:37 pm

<!--QuoteBegin-Thunderhand+-->
Thunderhand pisze:
<!--QuoteEBegin-->1. Chcialbym sie dowiedziec o elfich wojnach w historii faerunu. I jaki wplyw mialy na elfie panstwa <br /> <br />2. Czy faktycznie to najstarszy krasnoludzki klan i dlaczego zszedl do podziemia, czy nadal istnieje?.
<br />Ad 1. Zapraszam do przeczytania Historia Faerunu - Czas Elfów. <br />Ad 2. Czy nie chodzi raczej o ¯elazne Gwiazdy? Nie korzystam z polskiej wersji, wiêc wolê siê upewniæ - podaj sk±d wzi±³e¶ ow± informacjê. <br /> <br />P.S. Notki trafi³y do w³a¶ciwego tematu.
 
Aelthas Tamalith
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 82
Rejestracja: wt lis 30, 2004 4:26 pm

śr maja 26, 2004 12:06 pm

Czytam tą stronę i pojawia się tam nazwa Twierdza Żelazny Kieł ? Co to za miejsce ?
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

śr maja 26, 2004 1:17 pm

<!--QuoteBegin-Littlefinger+-->
Littlefinger pisze:
<!--QuoteEBegin-->Czytam t± stronê i pojawia siê tam nazwa Twierdza ¯elazny Kie³ ? Co to za miejsce ?
<br />Jest to twierdza powsta³a w zamierzch³ych czasach rêkoma niezidentyfikowanej rasy. Prawdopodobnie aktualnie zamieszkuj± j± arcymagowie, którzy nie mieszaj± siê w sprawy Faerunu. Jest ona otoczona wieloma zabezpieczenia i niezwykle trudno do niej dotrzeæ - na poszukiwaczy czekaj± takie niespodzianki jak: martwa magia, dzika magia, zmiana grawitacji, blokada planarna i inne... Znajduje siê ona w rejonie Morza Ksiê¿ycowego.
 
Awatar użytkownika
mergan
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1005
Rejestracja: pn lis 01, 2004 10:12 am

śr cze 09, 2004 6:07 pm

A mnie interesuje i ciekawi nie tyle co Historia Fearunu, ale postać, która na stałe i na dobre wpisała się do jej kart. <br />Karsus. <br />Gdzie można o nim przeczytać? Czy było coś w stylu rozpiski? Z góry dzięki za wszystkie infromacje.
 
Awatar użytkownika
Mirit
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 905
Rejestracja: ndz wrz 28, 2003 3:54 pm

śr cze 09, 2004 6:24 pm

Na stronie wizards-ów jest do sciagniecia net-book. Cały jest poświecony Starożytnemu Netherilowi. Jak znajde linka to wstawie. <br /> <br />Historia Netherilu <br /> <br />DarkLord - Ty Diable 8) , mogłeś poczekać 5 minut :) .
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

śr cze 09, 2004 6:27 pm

<!--QuoteBegin-Mirit+-->
Mirit pisze:
<!--QuoteEBegin-->Na stronie wizards-ów jest do sciagniecia net-book. Ca³y jest po¶wiecony Staro¿ytnemu Netherilowi. Jak znajde linka to wstawie.
<br />Arcane Age: Netheril: Empire of Magic (8.44 MB ZIPed PDF)
 
Ledric__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 62
Rejestracja: śr mar 31, 2004 6:15 pm

śr cze 16, 2004 9:52 pm

Mam pytanie - czy wiadomo, w którym roku spalono ¶wi±tyniê Lathandera w Daggerdale? Bo w Campaign Settingu zarówno do AD&D, jak i trzeciej edycji s± tylko daty 1353 RD, w którym Randal Morn zabi³ marionetkowego w³adcê oraz 1369 RD, kiedy odbito tê Dolinê z r±k Zhentów. To samo jest w podrêczniku Dalelands z drugiej edycji, a w przygodzie pt. Doom of Daggerdale data akcji to "osiem lat po spaleniu ¶wi±tyni Lathandera" i wystêpuj± tam kap³ani Cyrica. Wydaje mi siê, ¿e musi to byæ gdzie¶ pomiêdzy 1353 RD a 1369 RD, bo mia³o to siê staæ w trakcie wojny domowej (po 1353 RD), ale potrzebujê wiedzieæ, w którym dok³adnie roku. <br /> <br />Pomo¿ecie? :mrgreen:
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

czw cze 17, 2004 1:28 pm

Nie zosta³o to nigdy oficjalnie poruszone, ale sugerowany jest rok 1360. <br /> <br />I przy okazji ¼ród³o - Daggerdale Project.
 
Ledric__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 62
Rejestracja: śr mar 31, 2004 6:15 pm

czw cze 17, 2004 6:35 pm

Wielkie dziêki za szybk± odpowied¼ i za linka! :mrgreen: <br />Mam pytanie: czy do innych Dolin te¿ s± takie "projekty"? <br /> <br />pozdrawiam! <br /> <br />Ledric
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

czw cze 17, 2004 11:16 pm

Tak, s± jeszcze inne projekty - oto ich lista (w¶ród Dolin jest Scardale(.
 
Awatar użytkownika
Lathea
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 123
Rejestracja: pn sie 09, 2004 11:15 am

pt cze 18, 2004 5:17 pm

W którym roku RD odbito Arabel w Cormyrze? W jakich latach miało miejsce odbijanie tej Twierdzy z rąk orków? HELP!!! (ważne...)
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

sob cze 19, 2004 1:31 am

<!--QuoteBegin-Lathea+-->
Lathea pisze:
<!--QuoteEBegin-->W którym roku RD odbito Arabel w Cormyrze? W jakich latach mia³o miejsce odbijanie tej Twierdzy z r±k orków? HELP!!! (wa¿ne...)
<br />W 1372 roku (opanowane by³o od 1371).
 
Yaraaer
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: śr lip 07, 2004 10:40 am

Yaaraer

śr lip 07, 2004 10:44 am

Czy kto¶ móg³by mi podaæ jak±kolwiek stronê na której móg³bym siê trochê zorientowaæ w geografii i histori Zapomnianych Krain. Ja jestem nowy i praktycznie rzecz bior±c to nie wiem nic, wiêc szukam strony z jakim¶ czytelnym wyja¶nieniem wszystkiego dla pocz±tkuj±cych. Z góry dziêkujê.
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

Re: Yaaraer

śr lip 07, 2004 10:55 am

<!--QuoteBegin-Yaraaer+-->
Yaraaer pisze:
<!--QuoteEBegin-->Czy kto¶ móg³by mi podaæ jak±kolwiek stronê na której móg³bym siê trochê zorientowaæ w geografii i histori Zapomnianych Krain. Ja jestem nowy i praktycznie rzecz bior±c to nie wiem nic, wiêc szukam strony z jakim¶ czytelnym wyja¶nieniem wszystkiego dla pocz±tkuj±cych. Z góry dziêkujê.
<br />Historia Faerunu oraz Podstawowe informacje o kontynentach i geografii Abeir-Torilu.
 
Loockas
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: pn wrz 29, 2003 5:11 pm

sob lip 24, 2004 5:44 pm

Witam <br />Chcia³bym zasiêgn±æ szerszego opisu najazdu orków z Pó³nocy na Wybrze¿e Mieczy w Roku Czarnej Hordy 1235. Czy mia³y wtedy miejsce wielkie bitwy z orkami na terenie pomiêdzy oblê¿onym Waterdeep a Calimshanem? Bardzo proszê o do¶æ dok³adny opis najwiêkszej bitwy, któr± wygrali ludzie i po której orkowie zostali ca³kowicie pokonani. <br />Z góry dziêkujê za pomoc. <br /> <br />Dodane: <br /> <br />Widzê, ¿e nikt nie potrafi mi udzieliæ szerszej informacji :? . Zatem teraz proszê o cokolwiek o naje¼dzie orków z Pó³nocy na Wybrze¿e Mieczy :) . <br /> <br />Pó¼niej dodane: <br /> <br />Witam, to znowu ja :). Widzê, ¿e nikt nie potrafi³ spe³niæ mojej pro¶by, ale to nic. Mam nadziejê, ¿e t± kto¶ spe³ni. Otó¿ chcia³bym siê dowiedzieæ jakie i kiedy by³y najwiêksze i najs³ynniejsze bitwy pomiêdzy zwa¶nionymi pañstwami ludzi lub elfów i o co w nich walczono. Niestety jestem bardzo s³aby w historii FR i liczê na czyj±¶ pomoc. Czy s³awny i szanowany Darklord uchyli mi swojej wiedzy? :)
 
Halgir Rumunem Zwany
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 475
Rejestracja: pt cze 13, 2003 10:03 am

pn sie 30, 2004 4:24 pm

Loockas, jesli chodzi o Czarna Horde to dotarla ona do Tethyru gdzie zostala zatrzymana. <br />Jesli zas chodzi o historie Faerunu pod katem wielkich bitew to polecam ten link - http://www.geocities.com/TimesSquare/Castl...realmstime0.htm - znajdziesz tam kompletna historie po angielsku <br /> <br />Przepraszam za tak krotka notke ale zeby opisac Ci dokladnie wszystkie te bitwy to forum by nie starczylo :wink:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości