Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Herr Bata
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 727
Rejestracja: pt kwie 09, 2004 9:01 pm

Prawidłowa pisownia i odmiana pseudonimów

ndz cze 20, 2004 8:49 pm

Do utworzenia tego tematu zainspirowały mnie słowa pewnego forumowicza: <br />
Reszta uwag pokrywa się z tymi u Herra Baty (tak się to odmienia ?)
<br />Każdy z nas wie, jak frustrujące jest nieprawidłowe pisanie i odmienianie naszych pseudonimów. Niech więc każdy, komu zależy na prawidłowej odmianie i pisowni jego nicka wypisze tu niezbędne jego zdaniem reguły. <br /> <br />Odmiana pseudonimu Herr Bata: <br />Dwie żelazne zasady: <br />1) "Herr" (niem. Pan) jest nieodmienne. <br />2) "Bata" odmienia się jak znane słowo "herbata" (łatwo skojarzyć, prawda?) <br /> <br />M (kto?) Herr Bata <br />D (kogo?) Herr Baty <br />C (komu?) Herr Bacie <br />B (kogo?) Herr Batę <br />N (z kim?) z Herr Batą <br />Msc (o kim?) o Herr Bacie <br />W (o!) Herr Bato! <br /> <br />Już widzę, jak wpisują się tutaj Jierdan (moja ksywka się nie odmienia!) i mergan (z małej litery!) <br /> <br />Tak przy okazji: Jeśli chcecie mnie wyśmiać, obrazić, powyzywać od purystów i nadgorliwców itp., proszę nie zaśmiecać Forum i użyć do tego celu systemu prywatnych wiadomości. Z góry dziękuję.
 
StiM
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 552
Rejestracja: ndz paź 05, 2003 6:20 pm

ndz cze 20, 2004 9:02 pm

M (kto?) Stal i magyja StiM <br />D (kogo?) Stali i magyji StiMa <br />C (komu?) Stali i magyji StiMowi <br />B (kogo?) Stali i magyji StiMa <br />N (z kim?) Stal± i magyj± StiMem <br />Msc (o kim?) Stali i magyji StiMie <br />W (o!) [b]<!--coloro:red--><span style="color:red"><!--/coloro-->Panie i W³adco Naszych Dusz<!--colorc--></span><!--/colorc--> :evil: <br /> <br />¦mieszny temat :wink: <br /> <br />Pozdrawiam <br />StiM <br /> <br />magyja- wg archaistycznych zasad deklinacji (Miêdzywojnie)
 
Horr
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 859
Rejestracja: sob lis 16, 2002 10:24 am

ndz cze 20, 2004 9:11 pm

Zapamiêtacie te dwie ¿elazne zasady: <br />1) Horr jest nieodmienne <br />2) igan odmienne :wink:. <br /> <br />A powa¿nie - zdarza³o siê, ¿e kto¶ napisa³ na przyk³ad Horringan lub poprzekrêca³ samog³oski (z wielk± fantazj±). Dlatego: <br /> <br />Mianownik (kto? co?): Horrigan <br />Dope³niacz (kogo? czego?): Horrigana <br />Celownik (komu? czemu?): Horriganowi <br />Biernik (kogo? co?): Horrigana <br />Nadrzêdnik (kim? czym?): Horriganem <br />Miejscownik (o kim? o czym?): o Horriganie <br />Wo³acz (o!): o Matko Boska! <br /> <br />Stal - rzeczywi¶cie, zabawny temat. Ale to nic :wink:.
 
StiM
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 552
Rejestracja: ndz paź 05, 2003 6:20 pm

ndz cze 20, 2004 9:16 pm

I ju¿ b³±d Horriganie: Wy³±cznie pe³ny nick b±d¼ StiM <br /> <br />¦miesznym b³êdem by³o, jak mnie nazwa³ kto¶ StiMa <!--coloro:violet--><span style="color:violet"><!--/coloro-->(rodzaj ¿eñski)<!--colorc--></span><!--/colorc--> <br /> <br />A wcze¶niej SiM (ale to moja wina) <br /> <br />Pozdrawiam <br />StiM
 
Phobos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 620
Rejestracja: sob maja 03, 2003 11:20 am

ndz cze 20, 2004 9:17 pm

I tak jeste¶ dla wiêkszo¶ci Workiem :wink: <br />Mój nick jest ³atwo odmienialny i ³atwo przekrêcalny. (Phabiusz, Phornos, Phobios itp.) <br />Aha. Jako, ¿e niektórzy pytali czemu mam trudny nick. <br />Ph czyta siê jako F! <br /> <br />Mianownik (kto? co?): Phobos <br />Dope³niacz (kogo? czego?): Phobosa <br />Celownik (komu? czemu?): Phobosowi <br />Biernik (kogo? co?): Phobosa <br />Nadrzêdnik (z kim? z czym?): z Phobosem <br />Miejscownik (o kim? o czym?): o Phobosie <br />Wo³acz (o!): O Bo¿e!
 
Horr
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 859
Rejestracja: sob lis 16, 2002 10:24 am

ndz cze 20, 2004 9:20 pm

<!--QuoteBegin-Phobios+-->
Phobios pisze:
<!--QuoteEBegin-->I tak jeste¶ dla wiêkszo¶ci Workiem
<br />Horkiem, Michasiu, Horkiem :).
 
Awatar użytkownika
mergan
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1005
Rejestracja: pn lis 01, 2004 10:12 am

ndz cze 20, 2004 10:16 pm

<!--QuoteBegin-Herr Bata+-->
Herr Bata pisze:
<!--QuoteEBegin-->Już widzę, jak wpisują się tutaj (...) i mergan (z małej litery!)
<br />A właśnie, że się tutaj nie wpiszę, co zresztą niniejszym nie czynię. <br />M___mergan <br />D___mergana <br />C___merganowi <br />B___mergana <br />N___(z) merganem <br />Msc_(o) merganie <br />W___merganie! <br /> <br />Gwoli ścisłości: <br /><!--QuoteBegin-Herr Bata+-->
Herr Bata pisze:
<!--QuoteEBegin-->W (o!) Herr Bato!
<br />Wołacz nie ma pytania, bo to musi być zakończone znakiem, zwanym zapytania (podpowiedź dla niekumatych: "?"). Wołacz to forma bezpośredniego zwrotu. Bardzo mi przykro, że się zawiodłeś. A skoro Jierdan mówi, że jego nick się nie odmienia, to znaczy, że się nie odmienia. <br /> <br />I nie będę pisał, że mój nick pisze się z małej litery, bo widać to po 2 razy w każdym poście. I nawet, jeśli jest na początku zdania! <br />To tyle. <br /> <br />PS. Rzeczywiście śmieszny temat.
 
Thomas Percy
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2969
Rejestracja: śr lip 03, 2002 11:50 am

ndz cze 20, 2004 11:03 pm

Dzińdybry. <br /><!--QuoteBegin-Stal i magyja+-->
Stal i magyja pisze:
<!--QuoteEBegin-->M (kto?) Stal i magyja StiM <br />D (kogo?) Stali i magyji StiMa <br />C (komu?) Stali i magyji StiMowi <br />B (kogo?) Stali i magyji StiMa <br />N (z kim?) Stalą i magyją StiMem <br />Msc (o kim?) Stali i magyji StiMie
<br />Szkodliwy pomysł, który może na zasadzie pamięci wzrokowej utrwalić ludziom niepoprawną formę. <br />Słowo pospolite "magia" ma w odmianie dwa "ii", magii. <br /><!--sizeo:23--><span style="font-size:12pt;line-height:100%"><!--/sizeo-->MAGII<!--sizec--></span><!--/sizec--> <br />A jak egzemplarz się będzie opierał, to można go nazywać szkodnyk albo mącywoda. <br /> <br />btw. mój nick inaczej się czyta (persi) niż pisze, więc trzeba użyć apostrofu, a po nim końcówki z polskiej odmiany
 
Bjorn Westlander
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 686
Rejestracja: sob lis 29, 2003 2:11 pm

ndz cze 20, 2004 11:06 pm

Moj± ksywkê odmienia siê normalnie. Jak siê komu¶ spieszy, nie musi pisaæ "nazwiska".
 
Awatar użytkownika
bukwa
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 08, 2003 12:48 pm

Kiedy "mergan", a kiedy - "Mergan"

ndz cze 20, 2004 11:09 pm

<!--QuoteBegin-mergan+-->
mergan pisze:
<!--QuoteEBegin-->I nie będę pisał, że mój nick pisze się z małej litery, bo widać to po 2 razy w każdym poście. I nawet, jeśli jest na początku zdania!
<br />Początek zdania ma wyższy priorytet językowy, niż dyrektywa zapisu Twojej ksywki, merganie. W takim przypadku będzie ona pisana wielką literą. :mrgreen:
 
Awatar użytkownika
mergan
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1005
Rejestracja: pn lis 01, 2004 10:12 am

ndz cze 20, 2004 11:17 pm

[EGOIZM MODE ON] <br />To proszę nie zaczynać zdania od mojego nicka, tylko pomyśleć, wysilić się i zacząć je od innego wyrazu, który pisze się inną literą. <br />[EGOIZM MODE OFF]
 
Terai__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 381
Rejestracja: czw sty 30, 2003 8:57 pm

pn cze 21, 2004 12:01 am

Hmm, Terai... Tak wiêc piszê co nastêpuje: <br /> <br />W formie poprawnej: czego dowiedzia³em siê swego czasu od Thomasa Percy'ego (dziêkujê raz jeszcze :) ) Terai, wymawiane tak jakbym chcia³, jest nieodmienne. <br /> <br />W formie niepoprawnej (ale je¶li kto¶ chce mi sprawiæ przyjemno¶æ :razz: ): <br />M: Terai <br />D: Terai'ego <br />C: Terai'emu <br />B: Terai'ego <br />N: Z Terai'm <br />Ms: O Terai'm <br />W: Terai! <br /> <br />W formie rozwiniêtej: Gdyby kto¶ chcia³, (a nikt nie bêdzie, ale to szczegó³ 8) ) to mo¿e mnie nazwaæ Terai Mataete, bowiem w pe³ni tak siê wabiê. W tym wypadku, my¶lê, ¿e stosowana by³aby odmiana samego "Terai", "Mataete" za¶ pozosta³oby bezzmienne. <br /> <br />W formie rozwiniêtej, acz spolszczonej: W spolszczonej wersji, Terai Mataete, objawia siê nam jako "Wschodz±ce S³oñce", o czym do tej pory wiedzieli tylko nieliczni :) . <br /> <br />Dziêkujê pañstwu za uwagê. <br />Pozdrowienia od Teraja.
 
Garret Jorinson
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 314
Rejestracja: pn kwie 05, 2004 8:23 pm

pn cze 21, 2004 12:17 am

Terai, jaki wywód :mrgreen: <br />a¿ siê nie spodziewa³em :mrgreen: <br /> <br />Skoro juz siê tu wypowiadam, no to od razu mówiê, i¿ mój nick mo¿na spalszczaæ. A wygl±da to mniej wiêcej nastêpuj±co: <br /> <br />M. Garret Jorinson <br />D. Garreta Jorinsona <br />C. Garretowi Jorinsonowi <br />B. Garreta Jorinsona <br />N. z Garretem Jorinsonem <br />Msc. o Garrecie Jorinsonie <br />W. Garrecie!
 
Huntermk
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 126
Rejestracja: ndz sty 19, 2003 12:52 pm

pn cze 21, 2004 1:26 am

W woli ¶cis³o¶ci mojej "xywy" siê nie odmienia. <br /> <br />A tak wogóle to ... Mergan :evil: (tylko siê nie obra¼, nie :roll: ) <br />P.S. <br />"xywa" - dlatego, ¿e nie traktuje tego jako xywy, lecz jako wyrazu u³atwiaj±cego identyfiakcjê mojej osoby, który umo¿liwia bezpo¶rednie zwroty w moim kierunku :)
 
Aragorn__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: ndz lut 15, 2004 7:44 pm

pn cze 21, 2004 8:27 am

Mój pseudonim odmienia sie normalnie tylko wo³acz sie zmienia <br />Wó³acz (o!) Królu gondoru :wink: /Lub Mój Panie :evil: :mrgreen: <br />Preferuje Mój Panie :mrgreen:
 
Ulkaster
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 51
Rejestracja: pt lip 25, 2003 4:09 pm

pn cze 21, 2004 1:47 pm

A ja dodam od siebie, ¿e mój nick pisze siê przez "k" !!! "Ulkaster", a nie "Ulcaster" !!!
 
DRACO__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 171
Rejestracja: pt paź 24, 2003 1:57 pm

pn cze 21, 2004 1:57 pm

A moja ksywa siê dziwnie odmienia. <br /> <br />M (kto?) Drac, DRACO <br />D (kogo?) Drac'a <br />C (komu?) Drac'owi <br />B (kogo?) Drac'a <br />N (z kim?) Draci,em <br />Msc (o kim?) Dracu :roll: <br />W (o!) Wielki w³adca Drac, DRACO
 
Awatar użytkownika
Urko
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 896
Rejestracja: śr sty 07, 2004 2:53 pm

pn cze 21, 2004 2:52 pm

M (kto?) Urko <br />D (kogo?) Urka <br />C (komu?) Urkowi <br />B (kogo?) Urka <br />N (z kim?) Urkiem <br />Ms (o kim?) Urku <br />W (o)O ja <!--coloro:red--><span style="color:red"><!--/coloro-->cenzura<!--colorc--></span><!--/colorc--> <br /> <br />Absolutnie niedopuszczalne formy: Urek, Urekiem i tak dalej :mad:
 
Awatar użytkownika
mergan
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1005
Rejestracja: pn lis 01, 2004 10:12 am

pn cze 21, 2004 3:49 pm

<!--QuoteBegin-[b+-->
[b pisze:
<!--QuoteEBegin-->Huntermk[/b]]A tak wogóle to ... Mergan  (tylko się nie obraź, nie  )
<br />A w jakim celu to napisałeś, żeby było śmiesznie? Jeśli tak, to Ci się nie udało. Jeśli żeby mnie zdenerwować, to i tak by Ci się to nie udało, bo już jestem zdenerwowany (żeby nie powiedzieć wk...ony). Ehh, i nie rozumie, czy to takie trudne?
 
O.L.O
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 134
Rejestracja: pn wrz 01, 2003 2:23 pm

pn cze 21, 2004 6:25 pm

A ja napisze po prostu: MÓJ NICK SIê NIE ODMIENIA!!!!!!!!!! <br />Thomas: Mój nick to O.L.O a nie OLO (KROPKI MÓSZ? BYæ). <br /> <br /><!--coloro:darkred--><span style="color:darkred"><!--/coloro-->Tiak a mo¿e musi byæ te¿ znajomo¶æ ortografii ? <br />Duncan<!--colorc--></span><!--/colorc--> <br />Sprawdzam notkê w Wordzie i jako¶ tu nie widzê ¿adnych b³êdów? <br /><!--coloro:darkblue--><span style="color:darkblue"><!--/coloro-->Word pomija s³owa pisane KAPITALIKAMI a to w MÓSZ? jest b³±d. <br />--Ryan<!--colorc--></span><!--/colorc-->
 
Sołtys
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 193
Rejestracja: wt paź 21, 2003 5:30 pm

śr cze 23, 2004 10:25 pm

No i dobra. W paru tematach zauwa¿y³am, ¿e z moim nick'iem by³o trochê problemów, g³ównie z powodu tego, ¿e So³tys to on. Wiêc "prawid³owa" odmiana (nie piszcie tak w szkole :) ) : <br /> <br />M (kto?) So³tys <br />D (kogo?) So³tyski (So³tys) <br />C (komu?) So³tysce (So³tysowi) <br />B (kogo?) So³tyskê (So³tysa) <br />N (z kim?) So³tysk± (So³tysem) <br />Msc (o kim?) So³tysce (So³tysie) <br />W (o!) So³tysko, Pani Wsi! <br /> <br />Odmina w nawiasie jest dopuszczalna, o ile kto¶ ju¿ musi. <br />Pozdrawia was So³tys p³ci ¿eñskiej!
 
Morog__
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1332
Rejestracja: czw kwie 25, 2002 7:57 pm

śr cze 23, 2004 10:56 pm

moj nick odmienia sie jak kazda nazwa w³asna <br />tylko nie lubie zdrobnieñ i jakis przedrostków <br />typu pan, albo inne :mrgreen:
 
VEHaGN__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 31
Rejestracja: czw kwie 01, 2004 11:19 am

czw cze 24, 2004 2:07 pm

Moj nick równie¿ nie podlega odmianie. Jest to skrót od pe³nego miana Valdo Essi Haegl aep Gallar Nitokris, wiêc odmiana s³owa VEHaGN by³aby b³edem. :mrgreen:
 
Awatar użytkownika
EverAfter
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 857
Rejestracja: śr cze 23, 2004 7:24 pm

Silver_X

wt cze 29, 2004 11:14 am

M: Silver_X <br />D: Silver_X'a <br />C: Silver_X'owi <br />B: Silver_X'a <br />N: Silver_X'em <br />Msc: Silver_X'ie <br />W: <!--coloro:blue--><span style="color:blue"><!--/coloro-->Najszlachetniejszy paladynie Silver_X'ie!<!--colorc--></span><!--/colorc--> <br /> <br />Przesyłam pozdrowienia dla mojej pani od polskiego, która przez 4 lata dręczyła mnie deklinacją - bez efektu, bo po odejściu z podstawówki sam się nauczyłem :mrgreen: <br /> <br />Dopisane: <br />Moja właściwa xywka to Silver, ale była już zajęta, więc wymyśliłem taką. Więc, jak ktoś chce, może pisać i odmieniać "Silver".
 
Awatar użytkownika
Cristof
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 450
Rejestracja: sob kwie 05, 2003 1:48 pm

wt cze 29, 2004 11:52 am

Mój nick odmienia sie normalnie, najlepiej tak -> Cristof'a,Cristof'em itd. Dla tych któryms ie spieszy -> Cris, Cris'a, Cris'em itd. (ale sie nei obrazam jak bedzie bez apostrofu :razz: nie musicie sie meczyc i wciskac jeden klawisz wiecej :razz:)
 
Ziemniak0r
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 327
Rejestracja: śr lis 05, 2003 4:28 pm

wt cze 29, 2004 12:24 pm

O.L.O. -> fajnego masz worda, mÓszê go dorwaæ!
 
EnTheEnd
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 671
Rejestracja: pn mar 08, 2004 3:19 pm

wt cze 29, 2004 7:24 pm

Hmh... Mój nick prawdopodobnie odmienia siê normalnie czyli: <br /> <br />1)EnTheEnd <br />2)EnTheEnd'a <br />3)EnTheEnd'owi <br />4)EnTheEnd'a <br />5)EnTheEnd'em <br />6)EnTheEnd'zie <br />7)EnTheEnd'zie! <br /> <br />Ja jednak apelujê o nie odmienianie mojego nick'u. Albo po prostu u¿ywanie skrótów, np. ETE czy po prostu En. Tak jest pro¶ciej! <br /> <br />Pozdrowienia. En :evil:
 
Awatar użytkownika
Myrkull
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 454
Rejestracja: wt gru 12, 2006 6:18 pm

wt cze 29, 2004 7:48 pm

Ja tylko chciałem zaznaczyć, że mój nick pisze się przez dwa l.
 
Silverwolf
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 107
Rejestracja: pn sie 18, 2003 5:25 pm

czw lip 01, 2004 9:39 pm

Czy ja wiem dodam tutaj ¿e to tylko kawa³ek imienia pe³ne to Rencwind Silver/Silvery Wolf Agzara wiêc napisze i o pzydomku i o imieniu.. <br /> <br />Silver wolf (kto¶ mo¿e bez spacji pisaæ jak chce zale¿y co kto lubi..) <br />Silver wolfa <br />Silver wolfowi <br />Silver wolfa <br />Silver wolfem <br />Silver Wolfie <br />Panie chaotycznych neutralnych wilko³aków! <br />Naturalnie mozecie mówiæ mi silver, silv.. <br />Rencwind <br />Rencwinda <br />Rencwindowi <br />Rencwinda <br />Rencwindem <br />Rencwindzie <br />Panie chaotycznych neutralnych wilko³aków! <br />Teraz co do czytanie mojego nicka.. Rencwind czyta siê Rens³ind ale: Najczê¶ciej mówia mi Renc a tu c nie zmienia siê na s i czyta siê tak jak sie mówi.. <br />PS: Absolutnie niedozwolone zdrobnienie: Rencu¶ :x
 
Lord Kr@kers
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: śr cze 30, 2004 8:37 am

śr lip 07, 2004 5:21 pm

Mój nick odmienia siê nawet normalnie, ale na wszelki wypadek sie tutaj wpiszê. <br /> <br />M. (kto? co?) Lord Kr@kers <br />D. (kogo? czego?) Lorda Kr@kersa <br />C. (komu? czemu?) Lordowi Kr@kersowi <br />B. (kogo? co?) Lorda Kr@kersa <br />N. (z kim? z czym?) Lordem Kr@kersem <br />Msc. (o kim? o czym?) Lordzie Kr@kersie <br />W. (O!) Lord Kr@kers <br /> <br />Jak sie komus niechce to nie musi pisac ma³pki i mozna siê do mnie zwracac per 'Krakers'.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości