Zrodzony z fantastyki

 
Coen__
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 531
Rejestracja: sob lut 01, 2003 10:34 pm

Mandalorianie

wt lip 27, 2004 6:44 pm

Witam.
Chcia³bym zad±æ kilka pytañ odno¶nie tej rasy.
Po pierwsze, to kim oni byli? Czy byli to obcy o wygl±dzie ludzi, zwykli ludzie, czy mo¿e ludzie zmodyfikowani genetycznie (Star Warsowi Nicheanie:P)
Oraz czy w okresie kilkunastu lat po bitwie o Endor ta rasa nadal istnieje? Bo ilu mówi±cych tyle wersji, raz s³ysza³em ze maj± ma³e imperium na peryferiach, raz ze ich ¶wiaty zosta³y zniszczone a oni wa³êsaj± siê po galaktyce w niewielkich grupkach a raz ze wyr¿niêto ich do nogi. Jak wiec to jest?
 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

Re: Mandalorianie - kilka pytań

wt lip 27, 2004 9:16 pm

<!--QuoteBegin-Coen+-->
Coen pisze:
<!--QuoteEBegin-->Witam. <br />Chciałbym zadąć kilka pytań odnośnie tej rasy. <br />Po pierwsze, to kim oni byli? Czy byli to obcy o wyglądzie ludzi, zwykli ludzie, czy może ludzie zmodyfikowani genetycznie (Star Warsowi Nicheanie:P) <br />Oraz czy w okresie kilkunastu lat po bitwie o Endor ta rasa nadal istnieje? Bo ilu mówiących tyle wersji, raz słyszałem ze mają małe imperium na peryferiach, raz ze ich światy zostały zniszczone a oni wałęsają się po galaktyce w niewielkich grupkach a raz ze wyrżnięto ich do nogi. Jak wiec to jest?
<br />Madalorianie to starożytna grupa wojowników, silnie związanych z własnym kodeksem wojennym. Często prowadzili podboje planet/całych cywilizacji, zdobywając w ten sposób nowe technologie, bogactwo, a przede wszystkim sławę jako nieustraszeni żołnierze, wzbudzający respekt w swych wrogach. <br />Z tego co mi wiadomo wśród wojowników Mandalore przeważali ludzie. <br />Nie spotkałem się ze wzmiankami o nich po bitwie o Endor. :? <br />Informacje o starożytnych Mandalorianach możesz zdobyć czytając serię Tales of the Jedi - Sith War, a także grając w KotoR. <br />Polecam także komiks Star Wars: Jango Fett : Open Season 1 - 4
 
Coen__
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 531
Rejestracja: sob lut 01, 2003 10:34 pm

wt lip 27, 2004 9:50 pm

Moje informacje o nich pochodz± na razie tylko z KotOR, nie znam na tyle dobrze angielskiego aby siê braæ za ksi±¿ki w nim a po polsku jej nie mam, ale apropos tej gry, to czy zdolno¶æ naszego mandalorianina do samoistnego gojenia ran jest spotykana u innych mandalorian (w SW, nie grze:P)?
 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

wt lip 27, 2004 10:24 pm

<!--QuoteBegin-Coen+-->
Coen pisze:
<!--QuoteEBegin-->...ale apropos tej gry, to czy zdolność naszego mandalorianina do samoistnego gojenia ran jest spotykana u innych mandalorian (w SW, nie grze:P)?
<br />Nie spotkałem się z tym u innych. Jango, na ten przykład, jest zwykłym człowiekiem, bez takich specjalnych zdolności. <br />----------------------------------------------------------------------------------------- <br />Dopisane <br />Czy przypadkiem ten wojownik z KotoRa nie leczył się szybciej dzięki specjalnemu chipowi?
 
mikekacz
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 63
Rejestracja: czw kwie 17, 2003 4:01 pm

wt lip 27, 2004 11:29 pm

Jest taki komiks "Star Wars Tales 18" a w nim opowiadanie "Revenants", rzecz dzieje siê podczas Nowej Ery Jedi i Fett powraca z "urlopu" by za³o¿yæ od nowa Mandalorian, po prostu buduje swoj± w³asna armiê. <br /> <br />Wed³ug mnie zawsze oni byli mniejszymi lub wiekszymi grupami najemników z doskona³ym sprzêtem i umiejêtno¶ciami.
 
Rish
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 190
Rejestracja: śr cze 30, 2004 12:00 pm

pt kwie 01, 2005 11:45 am

Przydatna mo¿e byæ ta strona. Jest tam kilka ciekawych informacji odno¶nie Mandalorian i ich historii.
 
Dalamar Velkyn
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1898
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 6:52 pm

pt kwie 01, 2005 12:47 pm

ale apropos tej gry, to czy zdolno¶æ naszego mandalorianina do samoistnego gojenia ran jest spotykana u innych mandalorian (w SW, nie grze:P)?


Zdolno¶æ naszego Mandalorianina (Canderous Ordo) do samoleczenia jest efektem implantu który nosi.
 
sarevok1616
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: śr sie 03, 2005 3:15 pm

ndz wrz 11, 2005 2:22 pm

Co niezmienia faktu ¿e s± doskona³ymi ³owcami nagród i najemnikami. Jednak mimo wszystko w walce jeden na jeden z Jedi niemaj± szans :| ech te miecze ¶wietlne
 
Lord of Dorknes
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 29
Rejestracja: wt sty 11, 2005 11:37 pm

sob lut 25, 2006 12:24 pm

Kiedy¶ czyta³em komiks bodaj ¿e o Ulicu Quel Dormie. Tytu³u nie pamiêtam niestety. :razz: <br />Dzia³o siê to w³a¶nie w czasie wojen z mandalorainami i tam byli oni pokazani jako osobna rasa. Byli humanoidami ale ich twarze by³y podobne do he³mów mandalorian z Kotora i mieli br±zow± skórê. <br /><br />W swojej koncepcji ¶wiata SW nie wykluczam ze adoptowali inne rasy w celu zape³nianie luk kadrowych zw³aszcza pod koniec wojny. Zabierali dzieci ¿eby potem je odpowiednio wychowaæ<br /><br />/koniec transmisji
 
RG

śr cze 20, 2007 6:28 pm

Mandalorianie pod wieloma względami są podobni do predatorów. Chodzi mi o kodeks. Ich sztuka wojenna stała na najwyższym poziomie. Zresztą stroje RG były po części inspirowane właśnie strojami mandalorian.
 
Awatar użytkownika
Martinus
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 52
Rejestracja: pt kwie 22, 2005 11:09 am

czw cze 21, 2007 12:12 am

Myślę że stroje RG były nie tyle wzorowane na Madalorianinach, co na Jango Fetcie... W czasach klonów ten styl stał się dość popularny u wojowników Republiki, sprawdził się, więc Palpi strzelił sobie takie podobne u swoich strażników.
 
RG

czw cze 21, 2007 6:14 am

Martinus - poszukaj dokładnych danych na ten temat. W encyklopedii SW jest napisane, kompilacja jakich 3 strojów są stroje rg. ;)
 
Awatar użytkownika
Martinus
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 52
Rejestracja: pt kwie 22, 2005 11:09 am

czw cze 21, 2007 2:05 pm

RG <- Ale Jango był, nominalnie właściwie, Mandalorianinem. Więc w czym problem? Jego zborja, to zbroja mandalorian więc... Tylko po prostu nadmieniłem, że wydaje mi się, że to właśnie na podstawie tego danego mandalorianina powstały stroje Royali...
 
RG

czw cze 21, 2007 6:00 pm

"Podczas gdy hełmy i szaty były inspirowane przez Straż Senacką Starej Republiki, to gładka zbroja pod spodem miała bardziej militarne korzenie. Miały być inspirowane przez Mandalorian Death Watch i Thyrsus Sun Guard. By stanowić maksymalną ochronę i minimalny ciężar była znacznie lżejsza od standardowej."
Musiałem to wkleić. :)
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

czw cze 21, 2007 11:42 pm

RG pisze:
Musiałem to wkleić. :)

Wklejać to sobie możesz różne rzeczy. Każdy cytat jest nic nie warty jeśli nie podasz do niego źródła. Ale to tak na marginesie.
 
RG

pt cze 22, 2007 7:47 pm

SethBahl pisze:
Wklejać to sobie możesz różne rzeczy. Każdy cytat jest nic nie warty jeśli nie podasz do niego źródła.

Jak chcesz. Oto źródło. http://stormtrooper.pl/storm_royalguard.php

To ostatni offtopowy post w tym topicu.

EOT
 
Rauko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: czw gru 01, 2005 4:24 pm

czw lis 01, 2007 2:49 pm

To może rzucić trochę światła na Mandalorian,enjoy :spoko: :
http://starwars.wikia.com/wiki/Mandalorians
 
mati0507
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: ndz gru 30, 2007 7:16 pm

ndz gru 30, 2007 8:04 pm

Mandalorianie wywodzą się z wymarłej przed tysiącleciami szaroskórej rasy wojowników pochodzących z Coruscant, Taungów.
Samych siebie zaczeli nazywać Mandalorianami.

Z czasem oryginalni Taungowie zaczęli wymierać, ale ich wartości i ideały przetrwały, mandalorianie przerodziło sie w ukierunkowane militarnie społeczeństwo.
Nieustanne podboje Mandalorian woprowadziły do wojen Mandaloriańskich w wyniku czego została zniszczona planeta Malachor V a sami Mandalorianie ponieśli porażkę.

Po tych wydażeniach społeczeństwo Mandalorian rozpadło się, nie zdołali wrucić do dawnej świetności.

Do czasów gdy Republika była u schyłku swojej świetności Mandalorianie żyli w małych klanach.

Po wydażeniach opisanych w filmach nie pojawiają sie juz często zmianki o Mandalorianach. Ale myśle ze jeszcze nie raz pojawią sie w Expended Universe.

Maldalorianie jest to społeczność Z bogatym językiem, kulturą zwyczajami i dziedzictwem. Byli bardzo dobrze rozwinięci technologicznie
Mandaloriańska stal była odporna na ciosy mieczem świetlnym. Część Mandalorian była najemnikami twożyli armie za pieniądze ale mysle ze była to nie chlubna część ich historii.

Tak z grubsza opisałem co nie co o nich :) Można by tak pisać bez końca.

Polecam Ksiażke "Potrójne Zero" Karen Traviss - Swietnie opisuje historie i zwyczaje Mandalorian.

Pozdrowienia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości