Zrodzony z fantastyki

 
DRACO__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 171
Rejestracja: pt paź 24, 2003 1:57 pm

Jak przechowywujecie figurki??

wt wrz 21, 2004 11:21 am

Mam pytanie do wszystkich forumowiczów graj±cych w bitewniaki. Gdzie przechowywujecie swoje figurki? W pude³kach po liptonie w kartonach w walizkach citadel's lub GW? <br />A mo¿e robicie w jaki¶ sposób w³asne walizki?
 
Awatar użytkownika
Mirit
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 905
Rejestracja: ndz wrz 28, 2003 3:54 pm

wt wrz 21, 2004 11:30 am

Ja swoje modele trzymam w orginalnych boxach GW po tych że modelach. Wyścielam je uprzednio watą i umieszczam modele. Inne modele (tj. nie tak liczne plutony) trzymam w plastikowych opakowaniach po 'ferreroroshe', również je wyscielam watą, i zapinam gumką. <br /> <br />Walizka GW jest srednio oplacalnym zakupem. Tymbardziej ze sprawdza sie tylko w kilku warunkach. Np. Mozesz zapomniec o przewozie pojazdów w niej, a jak masz modele w bardzo różnych pozycjach to nie pomieszcza sie w tych 'kratkach'.
 
Awatar użytkownika
Ryoga
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 598
Rejestracja: ndz maja 09, 2004 10:56 pm

wt wrz 21, 2004 12:13 pm

Ja zaś podklejampodstawki modeli od spodu taśmą magnetyczną. Figurki trzymam w pudełku po butach, wyściełanym folią magnetyczną. W ten sposób figurki nie przesuwają się, nie wypadają, nie obciera się farba i nie wisza kłaki waty. <br />Wszystkie potrzebne materiały do nabycia w Obi, czy innej Ikea.
 
Awatar użytkownika
satti
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 71
Rejestracja: pn cze 28, 2004 3:38 pm

wt wrz 21, 2004 3:01 pm

kiedys były to metalowe pudełka po ciastkach....dzis także matalowe pudełka kupione w IKEA. Na dnie obklejone dwustronna tasmą klejącą. Figurki sie przyklejaja i mozna je transportowac. <br />Inny patent to pudełko na śrubki (takie z castoramy czy obi) z przegórdkami - tutaj każdą figurkę trzeba jednak owinąć gąbką lub bibułą (lepiej gąbką, kupioną w jakimś markecie budowlanym) <br /> <br />Ryoga - patent z tasma tez jest fajny :mrgreen:
 
Terai__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 381
Rejestracja: czw sty 30, 2003 8:57 pm

wt wrz 21, 2004 7:20 pm

A ja ca³± pikn± armiê krasnali trzymam na pó³ce, ³adnie pouk³adan± i nied³ugo podarujê im byæ mo¿e makietê. Powiedzmy, ¿e to moja (i mojego brata) duma.
 
Bjorn Westlander
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 686
Rejestracja: sob lis 29, 2003 2:11 pm

wt wrz 21, 2004 9:22 pm

Ja noszê swoje figurki w wy³o¿onej g±bkami walizce po pistolecie... <br />Jaka¶ menda zwinê³a mi dzi¶ jedn± z g±bek!!! :? :x
 
Skie__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 435
Rejestracja: sob cze 14, 2003 1:37 pm

śr wrz 22, 2004 11:08 am

Ja (jak jeszcze mia³em czas [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/crying.gif[/img] ) swoje High Elfy i Tyranidów nosi³em w wy³o¿onej dodatkowymi warstawmi g±bki walizce na narzêdzia. Najlepsze (bardziej solidne i wiêksze) s± takie z szufladk± na górze.
 
Elentari
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: czw cze 10, 2004 8:07 am

ndz paź 31, 2004 3:26 pm

Nie mam wielu figurek, bo po prawdzie ich nie zbieram.... Znajomi namówili mnie kiedy¶ abym im malowa³a figurki, wiêc jak tylko mam czas i chêci, to siê tym zajmujê. Mia³am pewn± w tym przerwê, ale:
-nowe, z³o¿one, ale jeszcze nie pomalowane i nie sklejone trzymam w orginalnych pude³kach, w jakich je dosta³am- bo i tak im siê niewiele staæ mo¿e
-sklejone, ale nie pomalowane trzymam na biurku- bo musz± byæ gdzie¶ na oku, abym siê za nie zabra³a
-sklejone i pomalowane, ju¿ prawie do oddania w rêce w³a¶ciciela trzymam na pó³ce
-natomiast ju¿ wymuskane, wypielêgnowane i w ogóle cacy chowam do specjalnie zrobionego pude³ka z odpowiednio zwymiarowanymi przegródkami.
Potem trafiaj± w r±czki graj±cych i..... do mnie ju¿ nie wracaj±- wiêc nie wiem jak s± trzymane
 
Grumfer
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 73
Rejestracja: pn lis 17, 2003 3:09 pm

śr lis 03, 2004 7:22 pm

Ja tam je trzymam na makietach... a jak ide na jakas bitwe, to niose je w podelkach od zestawow z armiami... sam zbieram krasnoludy z WP :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość