Zrodzony z fantastyki

 
Ewendur
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 341
Rejestracja: śr maja 31, 2006 10:13 pm

Zaklęcia

pn paź 11, 2004 9:46 pm

Jestem poczatkujacym mistrzem i graczem z 1,5 rocznym doświadczeniem. Mam pytanie czy może znacie jakieś fajne teksty które można wypowiadać przy inkanacji zaklęć ,które urozmaiciły by sesje, bo narazie jedynie znam "Victus Morti" :mrgreen: Z góry dziękuje
 
Ziemniak0r
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 327
Rejestracja: śr lis 05, 2003 4:28 pm

pn paź 11, 2004 10:02 pm

Bierzesz losow± ksi±¿kê gdzie jest cokolwiek po ³acinie. Choæby jaki¶ botaniczny albo anatomia. Teraz bierzesz losowe 3-4 s³owa i nadajesz im losow± kolejno¶æ. I masz zaklêcie jak znalaz³ :razz:. <br />Zreszt± taki temat chyba gdzie¶ ju¿ by³?
 
Awatar użytkownika
Elvin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 655
Rejestracja: ndz sie 21, 2005 6:45 pm

pn paź 11, 2004 10:23 pm

Pomysł podany przez ZiemniakOra jest jednym z najlepszych, polecam też słownik Islandzki, ja z takiego właśnie słownika wybieram losowe słowa, brzmią fajnie i tajemniczo, na zaklęcie jak znalazł. :mrgreen:
 
Krzemyk
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: ndz paź 10, 2004 9:54 pm

pn paź 11, 2004 10:35 pm

A ja polecam mix fiñskiego+troche gaelickiego. Robie tak graj±c drowem, gdy chce jakies zdanie w podwspólnym wtr±ciæ :mrgreen:
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

wt paź 12, 2004 8:08 am

Polecam Arts Magica - tam jest fajna tabela z łacińskimi nazwami : np. Fire Ball to tworzę ogień - Creo Ignam - dostajemy tam wzór zaklęcia (nie pamiętam dokładnie - AM mam w domu) następnie bierzemy DRACONOMICON i tłumaczymy to na Smoczy lub ewentualnie ba Elfi. I gotowe. :mrgreen:
 
Driden__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 56
Rejestracja: sob gru 13, 2003 7:32 pm

wt paź 12, 2004 3:26 pm

"Polecam Arts Magica - tam jest fajna tabela z ³aciñskimi nazwami : np. Fire Ball to tworzê ogieñ - Creo Ignam - dostajemy tam wzór zaklêcia (nie pamiêtam dok³adnie - AM mam w domu) nastêpnie bierzemy DRACONOMICON i t³umaczymy to na Smoczy lub ewentualnie ba Elfi. I gotowe." <br />Chyba najlepsze. Ja przyk³adowo znam ³acinê w wystarczaj±cym stopniu by zoriêtowaæ siê, ¿e zaklêcie to stek bzdur.
 
BoBa Samo Zło
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 103
Rejestracja: pt wrz 10, 2004 9:17 pm

wt paź 12, 2004 5:52 pm

<!--QuoteBegin-Driden+-->
Driden pisze:
<!--QuoteEBegin--> znam ³acinê w wystarczaj±cym stopniu by zoriêtowaæ siê, ¿e zaklêcie to stek bzdur.
<br />Hmmmm.... <br />Mo¿e ty znasz, ale DU¯A wiêkszo¶æ graczy raqczej nie zna ³aciny, poza paroma odosobnionymi przypadkami, wiêc pomys³ z ³acin± i niektórymi martwymi jêzykami jest najprostszy, poniewa¿ w prwie ka¿dym domu jest ksi±¿ka w której jest parê s³ów po ³acinie.
 
Rish
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 190
Rejestracja: śr cze 30, 2004 12:00 pm

Abrakadabra!

wt paź 12, 2004 7:52 pm

Driden napisa³: <br />
Chyba najlepsze. Ja przyk³adowo znam ³acinê w wystarczaj±cym stopniu by  <br />zoriêtowaæ siê, ¿e zaklêcie to stek bzdur.
<br />Na pocz±tku z twojej wypowiedzi wynika, i¿ popierasz zdanie Sony'ego...potem za¶ mówisz co¶ czego zrozumieæ nie sposób, czyli oznajmniasz nam wszystkim na forum, ¿e znasz ³acinê, po czym t³umaczysz, ¿e "zaklêcie to stek bzdur" No tak... <br />Jakie zaklêciê? "Creo Ignam"? Czy piszesz ogólnie o "ustnej" czê¶ci inkantacji? Proszê sprecyzuj sw± wypowied¼... <br /> <br />Je¿eli chodzi o temat to ja sam raczej nie u¿ywam w sesjach "mówionej" czê¶ci czarów, ale wydaje mi siê ¿e "³aciñski" sposób jest raczej najlepszy (chyba ¿e kto¶ wymy¶li co¶ lepszego...) <br /> <br />PS. Abrakadabra! :wink: <br /> <br />Pozdrowienia - Rish
 
Skrad
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 268
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 11:54 am

wt paź 12, 2004 8:00 pm

Podobny temat juz był i jest. W związku z tym prosi się moderatorów o scalenie tematów (zawsze chciałem to powiedzieć [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img]) BTW ten topic powinien być Księdze i Krwi
 
MarcouMG
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 308
Rejestracja: pn wrz 08, 2003 8:02 am

wt paź 12, 2004 8:09 pm

Ja nie mówie graczom, co zawiera dok³adnie inkantacja, jakie s³owa, po prostu opisuje, ¿e mag wypowiada parê s³ów w tajemnym jêzyku(opisuje nastrój tych s³ów i przes³anie czasem) Je¿eli wymy¶la siê na si³ê teksty potem robi± siê z tego czêsto kiczowate zlepki(mimo tych kombinacji islandzko-galicyjsko-tureckich), bo w pocz±tkach mojej kariery raz chyba próbowa³em(z tego co pamiêtam nie wysz³o to powa¿nie i by³o wyra¼nie na si³ê). Ale jak kto¶ koniecznie chce to mogê jeszcze poleciæ Tolkienowski jêzyk elfów, lekcje i s³owniki s± dostêpne w necie.
 
Krzemyk
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: ndz paź 10, 2004 9:54 pm

wt paź 12, 2004 10:13 pm

Sposób dla masochistów: niech gracz przeczyta nazwe zaklêcia od ty³u :mrgreen: Mo¿na te¿ do ka¿dego czaru zrobiæ sobie oddzieln±, ca³kowicie autorsk± formu³kê.
 
Awatar użytkownika
Maedhros
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 150
Rejestracja: czw wrz 16, 2004 2:54 pm

wt paź 12, 2004 10:16 pm

Oooo, taaak, Krzemyk ma rację (= Akar ejudowop uinotyt einelap wypowiedziane z odpowiednim wyrazem twarzy i akcentem potrafi zdziałać cuda. A skąd pochodzi "inkantacja", każdy się chyba domyśla.
 
Ewendur
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 341
Rejestracja: śr maja 31, 2006 10:13 pm

pt paź 15, 2004 3:46 pm

W takim razie znacie może jakiś adres internetowego słownika polsko islandzikiego albo polsko łacińskiego??
 
Mirveka
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 138
Rejestracja: pn cze 02, 2003 8:39 pm

ndz paź 17, 2004 4:31 pm

Ja mam naprzyk³ad zaklêcia w Esperanto. Bardzo prosto siê je tworzy (wystarczy s³ownik) i brzmi± jak odmiana ³aciny. <br /> <br />Areobolt (pocis powietrzny) <br />Doloro (ból) <br />Vi vengas min adiro. (przyzwanie) <br />Sorca altiro (przyci±gniêcie zaklêcia) <br /> <br />i ca³e mnustwo innych.
 
Regis.
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 110
Rejestracja: pt gru 19, 2003 9:57 pm

ndz paź 17, 2004 6:33 pm

O nie. S±dzê, ¿e jakie¶ s³owa ¶ci±gniête z ³aciny, greki czy czego tam jeszcze mo¿na, sklecone ze sob± brzmi± po prostu ¶miesznie :wink: Stanowczo wolê jak mag szepcze jakie¶ farmazony (np. gdzichuapantui). Taki zlepek przypadkowym g³osek mówionych szeptem fajnie brzmi. <br /> <br />O wiele wiêkszym wyzwaniem jest wymy¶lenie dla Kap³ana modlitw.
 
Ziemniak0r
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 327
Rejestracja: śr lis 05, 2003 4:28 pm

pn paź 18, 2004 5:57 pm

W³±czenie jakiejkolwiek gry z "Baldur", "Icewind", "Neverwinter" w nazwie, rzucanie wszystkich czarów jakie s± i ws³uchiwanie siê w g³o¶niki. Nastêpnie powtarzamy to, co us³yszeli¶my w ró¿nym tempie, zapisujemy na kartce, losujemy co do jakiego czaru i mamy. Jest te¿ inna metoda, 3 litry mana potiona* we dwóch. Bierym mikrofon i t³umaczymy teorie Einsteina.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości