Zrodzony z fantastyki

 
Horn__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 298
Rejestracja: pn maja 17, 2004 5:35 pm

Mam problem - REDUKCJA OBRAZEN!!!

wt lis 23, 2004 7:49 pm

Przepraszam bardzo, ale mam kBopot, i prosze o Wasza pomoc. Tworze biczownika, 4 wojownik/1 Bowca i 7 biczownik (razem 12.p). Mimo tak wysokiego poziomu mysle, ze nie dam sobie rady z redukca obrazen, nawet -/15. Moje maksymalne obraznia to 1k6 +11, a mam 6 ataków na runde, a nawet to mi nie pomoze. Czy cos pominalem, czy nie znam jakichs zasad, ale co mam zrobic? Podejdzie wampir, jak 6 razy biczem, a on sie zasmieje?! Co o tym myslicie? Pomozcie, prosze...
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

wt lis 23, 2004 8:03 pm

Wystarczy przygotować dla postaci:
-bicz z ostrzem, z metalowymi elementami ze specjalnego (srebro, srebro alchemiczne, zimne [kute na zimno] żelazo, adamantyt, mitril) materiału
-umagicznić/upsionicznić bicz (w ed. 3,5 umagicznienie nie pozwala jednak obchodzić redukcji obrażęń na specjalny materiał)
Wystarczy, że będziesz omijał redukcję obrażeń przeciwnika (ma ona formę x/y, gdzie x - wartość redukcji, ilość odejmowanych od pojedynczego ataku obrażeń [odejmuje się dla kazdego ataku z osobna]; y - warunek redukcji obrażeń, zwykle umagicznienie [+1, +2, +3 itp.), specjalny materiał [srebro, pobłogosławiona broń, adamantyd itp.], więc np. redukcja likantropów - 15/srebro jest ignorowana, gdy stosujesz posrebrzaną broń [posrebrzany sztylet chociażby]). To chyba wszystko. Jeszcze może... Redukcja obrażeń w rodzaju 5/- oznacza, że takiej redukcji nie pozwala ominąć żaden warunek i zwyczajnie broń zadaje takiemu przeciwnikowi o 5 mniej obrażeń, niezależnie od wartości swego umagicznienia lub materiału, z którego ją wykonano. Pozdrawiam.
 
Haer
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 5081
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 4:30 pm

wt lis 23, 2004 8:14 pm

bicz z ostrzem, z metalowymi elementami ze specjalnego (srebro, srebro alchemiczne, zimne [kute na zimno] ¿elazo, adamantyt, mitril) materia³u


w ExPsHB (AFAIR) jest pewien bardzo przydatny atrybut dla broni pozwalaj±cy na zmienienie materia³u, z jakiego broñ jest wykonana - je¶li grasz w 3.5 to jest to BARDZO przydatne przy przebijaniu DR, w 3.0 nie ma zastosowania (broñ magiczna i tak przebija DR x/materia³)
 
Imanel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 498
Rejestracja: wt wrz 23, 2003 1:37 pm

wt lis 23, 2004 8:42 pm

Mam w takim razie jedno pytanie - jezeli w 3.0 bron magiczna przebija x/material to poco jest x/magic??
 
Horn__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 298
Rejestracja: pn maja 17, 2004 5:35 pm

wt lis 23, 2004 8:53 pm

Chwileczke, czy ja dobrze rozumiem? Czy jezeli ma bron +2, wrog ma redukcje 5/+2, to ja nie odejmuje tych 5 od obrazen 8O ? O Matko, to ja caly czas myslalem, ze ja zawsze je odejmuje! Sorry za ma glopote :lol: ... Oswieciliscie mnie [jezdeli dobrze zrozumialem]
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

wt lis 23, 2004 9:00 pm

Tak, dobrze zrozumiałeś. Np. 20/+2 oznaczałoby, żę odejmujesz te 20 od każdego fizycznego ataku - ale nie od wykonanego bronią +2 lub lepszą. Jeśli to będzie coś w rodzaju 15/adamantyt, to i broń +5 nic nie zdziała (w 3,5 - w 3 ed. jak najbardziej), ale wystarczy, że wykonasz broń z adamantytu... i po redukcji. Natomiast x/magic oznacza, że redukcję przebija cokolwiek o pochodzeniu magicznym. Zwykły miecz nie zadziała jak trzeba, choćby był zrobiony z mithrilu czy czego tam innego, ale przy użyciu dowolnej umagicznionej broni - jak najbardziej redukcja zostanie pominięta (umagicznionej nie oznacza tu tylko magicznej premii z usprawnienia, ale ogólnie dowolną magię w przedmiocie, która jakoś na niego wpłynie - tak, by był traktowany jako broń magiczna jednak).
 
Haer
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 5081
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 4:30 pm

śr lis 24, 2004 12:55 am

Mam w takim razie jedno pytanie - jezeli w 3.0 bron magiczna przebija x/material to poco jest x/magic??


W 3 edycji x/materia³ by³o na samym spodzie hierarchii DR, tote¿ nawet najs³absza broñ magiczna takie DR pokonywa³a (ju¿ DR 5/+1 sta³o wy¿ej na "drabince").
W 3.5 sytuacja zmieni³a siê i ka¿de DR jest sobie równe je¶li chodzi o hierarchiê, ergo do przebicia DR 10/silver zwyk³y miecz magiczny nie starczy, musisz mieæ miecz wykonany ze srebra (nawet nie musi byæ magiczny), DR 10/magic bêdzie broni³o przed atakami ka¿d± niemagiczn± broni± (IMO jest to najs³absze mo¿liwe DR, ale có¿...). Je¶li zobaczysz DR 10/magic or silver oznacza to, ¿e takie DR przebijesz broni± srebrn± lub magiczn± (je¶li jest srebrna i magiczna to nawet lepiej ;) ) , je¶li za¶ zobaczysz DR 10/magic and silver musisz mieæ broñ magiczn± wykonan± ze srebra by bezstresowo (;) ) zraniæ tak chronionego stwora.
 
Stong
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 122
Rejestracja: wt paź 12, 2004 9:42 pm

śr lis 24, 2004 2:45 pm

Ju¿ chcia³em pisaæ, ¿e to trochê g³upie, ¿e mo¿e nast±piæ sytuacja, w której ognisty, mig³ybystalny wielki miecz +5 mia³by nie przebiæ redukcji xsrebro, ale Haer'dalis ju¿ wszystko wyja¶n³. Z tym, ¿e teraz trzeba siê zastanowiæ kiedy powinno byæ "or magic" a kiedy nie, aby nie doprowadziæ do absurdalnych sytacji.
 
Horned_Rat
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 935
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 11:26 am

śr lis 24, 2004 2:51 pm

Co do ciczownika jest umagicznienie "szorstki" hyba tak to się nazywa i broń traktowana jest jak +5 ale tylko przeciwko redukcji obrażeń. Traktowany jest cenowo jak +1.
 
Haer
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 5081
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 4:30 pm

śr lis 24, 2004 5:52 pm

Ju¿ chcia³em pisaæ, ¿e to trochê g³upie, ¿e mo¿e nast±piæ sytuacja, w której ognisty, mig³ybystalny wielki miecz +5 mia³by nie przebiæ redukcji xsrebro, ale Haer'dalis ju¿ wszystko wyja¶n³. Z tym, ¿e teraz trzeba siê zastanowiæ kiedy powinno byæ "or magic" a kiedy nie, aby nie doprowadziæ do absurdalnych sytacji.


Stong w 3.5 or magic jest wyra¼nie zaznaczane w opisie potwora.
W 3.0 jest to nieistotne, gdy¿ broñ magiczna przebija DR x/materia³ automatycznie.
W 3.5 istota z DR 10/silver (lub 10/silver and magic) odeprze pierwsze 10 obra¿eñ od dowolnej broni magicznej (nawet artefaktu), je¶li nie jest ona wykonana ze srebra.
 
Master of Mint
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 199
Rejestracja: sob cze 04, 2005 10:01 pm

sob lis 27, 2004 1:01 pm

<!--QuoteBegin-Horned_Rat+-->
Horned_Rat pisze:
<!--QuoteEBegin--> "szorstki" hyba tak to się nazywa i broń traktowana jest jak +5 ale tylko przeciwko redukcji obrażeń. Traktowany jest cenowo jak +1.


To jest broń pewnego ciosu z podręcznika Broni i ekwipunku.

A tam do tematu... bicz +4 właśnie z szorstkością i inną pierdołą do wyboru (może zajadłość :P)

zajadłość broń zadaje przeciwnikowi 2k6 ob od energii a włacicielowi 1k6.

PS. Proponuje dopisywać takie tłumaczenia ze względy na początkujących i zapominalskich ( i dla mnie )
 
Loozak
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 248
Rejestracja: pn mar 28, 2005 9:14 pm

wt maja 10, 2005 12:30 am

Nie znalazłem innego tematu, który byłby treściowo podobny do mojego postu, więc piszę tutej. Jakby jednak istniał, to proszę o przeniesienie posta na właściwe miejsce.

Ja z kolei mam takie pytanie o edycję 3.0. Jak oręż zguby+1 dzierżony przez jakiegoś gostka(to akurat teraz nie jest ważne[nie chodzi mi o żadne prestiżówki, zogniskowania itp]) walnie jakiegoś stworka(na którego oręż zguby wpływa wyjątkowo) z RO ileśtam/+3, to RO w tym przypadku nie działa. Lecz jeśli sytuacja jest ta sama, co wcześniej, lecz stworek ma RO ileśtam/+4? Czy obrażenia od "zguby" omijają RO, czy są traktowane jak zwykłe?

Pozdrawiam, Loozak.
 
mankut
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: śr mar 31, 2004 4:31 pm

pn cze 13, 2005 9:51 pm

Ja mam takie pytanie: co z redukcj± obra¿eñ gwarantowan± przez adamantytow± zbrojê i tê, któr± daje np. Krasnpludzki Obroñca lub Hammer of Moradin?? Sumuj± siê?? Co z redukcj± gwarantowan± przez te klasy?? Je¶li dosta³bym j± z dwoch klas to czy równie¿ sumowa³yby siê??

Pozdrawiam
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

śr cze 15, 2005 12:03 am

[quote=mankut]Ja mam takie pytanie: co z redukcj± obra¿eñ gwarantowan± przez adamantytow± zbrojê i tê, któr± daje np. Krasnpludzki Obroñca lub Hammer of Moradin?? Sumuj± siê?? Co z redukcj± gwarantowan± przez te klasy?? Je¶li dosta³bym j± z dwoch klas to czy równie¿ sumowa³yby siê??[/quote]
Zasady nie zakazuj± sumowania siê w takiej sytuacji (zakazane jest tylko sumowanie ró¿nych rodzajów DR, np. ¿e DR 5/silver i DR 5/adamantite nie da DR 10/silver i adamantite).
 
Master of Mint
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 199
Rejestracja: sob cze 04, 2005 10:01 pm

śr cze 15, 2005 8:48 am

Nie ma zdolności "szorstka broń"
Jest broń pewnych ran... na RO traktowana jest jak broń +5
 
Awatar użytkownika
Toshi
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 529
Rejestracja: czw paź 20, 2005 12:06 pm

sob paź 29, 2005 6:50 pm

A na podstawie jakiej zasady przechodza te rzeczone pazury wilka przez Redukcje Obrażen 20/+2
Edycja 3.0 jak mniemam?
 
Awatar użytkownika
B0rg
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1505
Rejestracja: czw sty 24, 2008 11:28 pm

sob paź 29, 2005 6:56 pm

1. Jest temat przeznaczony do zadawania pytań, nie trzeba zakładać osobnego.
2. Zacznij używać poprawnej polszczyzny i słownika ortograficznego, bo ciężko zrozumieć co chcesz napisać.
3. Redukcja obrażeń wlicza się tak samo do broni naturalnych jak do broni zwykłych. Jeżeli potwór atakujący pazurami miałby sam redukcję obrażeń na +2 to wtedy by zadawał normalne rany (stworzenie z DR przebija swoją bronią naturalną taką redukcję jaką posiada).
4. Kłódkę.
 
Awatar użytkownika
B0rg
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1505
Rejestracja: czw sty 24, 2008 11:28 pm

ndz paź 30, 2005 9:12 am

[quote=Nick]przepraszam za pisownie ale się śpieszyłem, no wiec taki zwykły zwierzak który nie ma redukcji obrażeń żadnej nie przebije sie przez np 10/+1 ?? W MM pisze inaczej :/[/quote]A możesz podać gdzie dokładnie jest inaczej w MM napisane?
 
Dragonik__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 310
Rejestracja: sob maja 25, 2002 11:51 pm

ndz paź 30, 2005 11:38 am

W sumie to troszke dziwnie z tym DR wprowadzonym w 3.5 ... rozumiem cala mechanike jak to dziala, ale jezeli mam bron magiczna +5 czy nawet lepsza (jakies epiki czy cus) to czemu to nie przechodzi przez marny adamantyt? :| Jakies wyjasnienie dali do tego w podrecznikach czy moze macie wlasne wytlumaczenie tego?

Pozdrawiam,
Dragonik
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

ndz paź 30, 2005 1:29 pm

Wytłumaczenim jest to, że magia nie stanowi remedium na wszystkie bolączki. To, że jakiś potówr ma "alergię" na adamantyt, nie oznacza, że broń magiczna +X będzie wywoływac podobną "alergię".

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości