Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
krajat0r
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: wt sie 31, 2004 1:13 pm

Trucizny i death attack

ndz mar 20, 2005 12:19 pm

Mam pytanie: poja postać(8lvl) jest skrytobójcą (łotrzy/łowca/wojonik/assasin) walczącym 2 brońmi. Powiedzmy, że chce wykonać death attack na pewnym osobniku, w tym celu przypatruje mu się dokładnie przez 3 tury. I teraz moje pytanie: czy podczas tych 3 tur mogę pokryć trucizną moje 2 bronie?? czy może mam poświęcić na to 4 albo i 5 tur?? niby nałożenie truty to akcja standardowa, ale czy nie możnaby przypatrywać się komuś jednocześnie maczając swój miecz w truciźnie?? to chyba nie jest takie trudne...

Pozdrawiam
 
Quba__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 114
Rejestracja: wt gru 21, 2004 9:13 pm

ndz mar 20, 2005 12:39 pm

Wed³ug mnie nie mo¿na, w koñcu na moment przestajesz wypatrywaæ przeciwnika. Assasin raczej ko¿ysta z trucizny kiedy szykuje siê do wykonania kontraktu, a nie podczas samej akcji.
 
Awatar użytkownika
krajat0r
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: wt sie 31, 2004 1:13 pm

ndz mar 20, 2005 12:45 pm

no nie wiem... czy nie byłoby cudowne wbić przeciwnikowi sneak attack zatrutym ostrzem, truta obniża np. kondycje i co sie z tym wiaze rzuty na wytrwałość, a w nastepnej rundzie robimy death attack, który będzie już trudny do obronienia gdyż ST jest np. 10 + 5(int) +2 z jego rzutami np. 7 -3 = 4... nie uważasz, że takie rozwiązanie sprawy jest jak najbardziej skuteczne??
 
Quba__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 114
Rejestracja: wt gru 21, 2004 9:13 pm

ndz mar 20, 2005 1:32 pm

Skuteczne ale niezgodne z zasadami ;)
Zreszt± w zasadach jest napisane, ¿e trzeba studiowaæ ofiarê przez 3 rundy aby wykonaæ death attack, studiowanie to dla mnie full-round action.
Ewentualnie mo¿na siê dogadaæ z MG jaki test ofiara musi wykonaæ najpierw czy na death attack czy na truciznê, ale nie wiem czy przypadkiem trucizna nie zaczyna dzia³aæ dopiero w nastepnej turze ;)
Fajnie by to wygl±da³o najpierw test na truciznêktóra obni¿a Cona, potem na death attack, a na koncu rzut na rany :)
 
Awatar użytkownika
a_fire_inside
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 582
Rejestracja: wt cze 21, 2005 2:34 pm

ndz mar 20, 2005 1:55 pm

Owszem jest skuteczne, ale posługiwanie się truciznami jest bardzo niebezpieczne i wymaga precyzji, dlatego według mnie nie można jednocześnie przysłuchiwać się i pokrywać broni trucizną.
 
Awatar użytkownika
Ammanas
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 934
Rejestracja: pn lis 24, 2003 11:31 am

ndz mar 20, 2005 5:05 pm

Warto zauważyć że w DMG jest napisane [3E] iż Skrytobójca musi poświęcić 3 rundy na wpatrywanie się w ofiarę [jak dla mnie 3 rundy full action] a nastepnie wykonać death attack w ciągu najbliższych 3 rund po zakończeniu "przypatrywania się" ofierze. Pytanie więc czy nie możnaby nałożyć trucizny w pierwszej rundzie PO trzech rundach przygladania się i dopiero później wykonać death attack ale juz z nałożoną trutą.
Co do tego który rzut obronny należy wykonać pierwszy to myślę że jednak death attack a później truciznę - w końcu atak oznacza uderzenie zabijające natychmiast [np. w rdzeń przdłużony :twisted: ] a trucizna potrzebuje ciut czasu na rozprzestrzenienie się po organizmie. Ale może się mylę...

Pozdraviam
 
Quba__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 114
Rejestracja: wt gru 21, 2004 9:13 pm

ndz mar 20, 2005 6:58 pm

Wed³ug mnie nie mo¿e na³o¿yæ trucizny pó¼niej, poniewa¿ mo¿e zmieniæ siêw tym czasie sytuacja, poza tym wydaje mi siê, ze te 3 tury potrzebne s± po to aby siê odpowiednio przygotowaæ i skoncentrowaæ do morderczego ataku.

Co do rzutu obronnego masz racjê, wygl±da to logicznie.

Assasin atakuj±c swój cel powinien byæ wcze¶niej przygotowanym a nie smarowaæ truciznê tu¿ przed robot± ;)
 
Awatar użytkownika
krajat0r
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: wt sie 31, 2004 1:13 pm

ndz mar 20, 2005 7:38 pm

mi raczej chodzi o coś takiego:
1 tura: nakładam trute
2,3,4: przygladam się

teraz po tych rundach mam jeszcze 3 rundy na wykonanie DA

5: atakuje(normalnie), zatruwając
6: rzut na trute, powiedzmy nie udany ;-), atakuje(normalnie)
7: DA, z obniżonymi rzutami

może być??
 
Awatar użytkownika
Ammanas
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 934
Rejestracja: pn lis 24, 2003 11:31 am

ndz mar 20, 2005 8:17 pm

Quba, mam wrażenie że zmiana sytuacji nie ma tu nic do rzeczy - w końcu w zasadach jest napisane że może poczekać do 3 rund z wykonaniem Death Attacku więc teoretycznie nawet bez trucizny sytuacja mozę ulec zmianie a Skrytobójca i tak może wykonać swój atak...

teraz po tych rundach mam jeszcze 3 rundy na wykonanie DA  

5: atakuje(normalnie), zatruwając  
6: rzut na trute, powiedzmy nie udany , atakuje(normalnie)  
7: DA, z obniżonymi rzutami


I tutaj mamy problem - bo moim zdaniem nawet jeżeli poczekamy z zadaniem ciosu do 3 rund to IMO i tak -pierwszy- atak będzie Death Atackiem a nie dowolny atak wykonany w ciagu 3 rund...

Oczywiście to może być moja interpretacja zasad oparta na [błędnym] czytaniu ze zrozumieniem podręczników ;)

Pozdraviam
 
Quba__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 114
Rejestracja: wt gru 21, 2004 9:13 pm

ndz mar 20, 2005 9:07 pm

Ano masz racjê zapomnia³em, ¿e assasin mo¿e opó¼niæ atak do 3 rund.
Równie¿ wydaje mi siê, ¿e pierwszy atak po tych 3 rundach wypatrywania jest death attackiem, w przeciwnym razie by³oby to zbyt przegiête.
 
Haer
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 5081
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 4:30 pm

pn mar 21, 2005 1:45 am

1 tura: nak³adam trute
2,3,4: przygladam siê

teraz po tych rundach mam jeszcze 3 rundy na wykonanie DA

5: atakuje(normalnie), zatruwaj±c
6: rzut na trute, powiedzmy nie udany Wink, atakuje(normalnie)
7: DA, z obni¿onymi rzutami


przyjmuj±c, ¿e w 5 rundzie nie wykonasz sneaka, taki rozk³ad pozwala jak najbardziej na wykorzystanie trucizny i DA - powiem wiêcej, poniewa¿ ofiara wykonuje swój RO przeciw truci¼nie tu¿ po twoim ataku (runda 5), to mo¿esz wykonaæ DA ju¿ w 6 rundzie.
 
Arkadiusz__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: pn lip 04, 2005 12:06 pm

czw paź 20, 2005 10:35 pm

Co do pierwszeñstwa: to w pe³ni zgadzam siê z Wampirkiem.
Co do ataku: to aby wykonaæ DA to ofiara musi niedostrzegaæ ³otra, albo nie uwa¿aæ za wroga, wiêc nak³adanie trucizny tê drug± mo¿liwo¶æ zazwyczaj wyklucza, a poza tym Quba ma racje
Assasin atakuj±c swój cel powinien byæ wcze¶niej przygotowanym a nie smarowaæ truciznê tu¿ przed robot±
 
Awatar użytkownika
Ammanas
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 934
Rejestracja: pn lis 24, 2003 11:31 am

czw paź 20, 2005 10:48 pm

Arkadiusz, nie masz do końca racji. Death Attack można wykonać atakując wręcz postać na której normalnie mógłbyś zastosować Sneak Attack. czyli wtedy gdy ten ktoś straci względem ciebie premię ze Zręczności. Może być jak najbardziej świadomy ataku, co więcej może nawet aktywnie walczyć z zabójcą - ale sprytny assassin oszuka ofiarę i zada śmiertelny cios mimo to [czy to używając Blefu czy czarów].

pozdrawiam
 
Arkadiusz__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: pn lip 04, 2005 12:06 pm

czw paź 20, 2005 11:10 pm

Tak masz racjê,a jakie czary masz na my¶li? Mi przychodz± do g³owy niewidzialno¶æ i zw. niewidzialno¶æ, masz co¶ jeszcze innego?
Podczas przygl±dania siê to albo ³otr jest niewidoczny albo nie jest wrogiem.
 
Awatar użytkownika
Ammanas
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 934
Rejestracja: pn lis 24, 2003 11:31 am

czw paź 20, 2005 11:33 pm

Podczas przyglądania się jak najbardziej może być wrogo nastawiony - musi jedynie przez 3 rundy utrzymywać kontak wzrokowy.
Invisibility i Greater Invisibility to podstawa. Z innych ciekawszych to na pewno Distcaract Assailant, czar na 3.5 z Complete Adventurer. Znajduje się na liście klasowej Assassina. Nie jest objęty OGL więc więcej nei mogę powiedzieć.
Innych czarów, wybacz, ale nie chce mi się już szukać o tej godzinie. ;) Idę spać :)

Pozdrawiam
 
Steenan
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1299
Rejestracja: czw mar 04, 2004 8:58 pm

czw maja 25, 2006 10:42 pm

While studying the victim, the assassin can undertake other actions so long as his attention stays focused on the target and the target does not detect the assassin or recognize the assassin as an enemy.
<br />Takie zdanie pada w opisie death attack skrytobójcy zarówno w 3.0, jak i 3.5<br />Innymi słowy, nie można go wykonac przeciw przeciwnikowi, z którym się walczy. Musi on być nieświadomy obecności skrytobójcy, albo nie postrzegać go jako wroga.
 
gryf_gryf
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: wt paź 30, 2007 8:21 pm

sob lis 17, 2007 9:42 am

Ja sądzę że takie coś jest możliwe, ale skrytobójca będzie ryzykował 5%, że się zatruje, mimo zdolności 'Stosowanie trucizn'
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

sob lis 17, 2007 11:36 am

Wszystko da się oszukać.
krajat0r pisze dobrze, wystarczy by trucizna nałożona zostałą na strzałę a ta wystrzelona z 10 m (nie na sneake, nie ma death), ale wciaż jesteśmy w 3 rundach, potem robimy sie niewidzialni (przeciwnik nie jest świadomy naszej obecności, zreszta jak po strzale wygramy inicjatywę możemy podejść 3m i znów strzelić, nawet bez niewidzialności bo cel wciąż jest zaskoczony/nieświadomy. Trucizna zaczeła już działać więc teraz robimy death atak i po sprawie).

Czyli w praktyce wyglada to tak że atak z trucizną nie może być ukradkowy. Wtedy deth atakiem bedzie właśnie najbliższy ukradkowy atak w przeciagu 3 rund.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości