Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

Koncert życzeń czyli czy mógłby ktoś zrecenzować...

wt wrz 06, 2005 11:49 pm

Tak, jak wszyscy wiemy czasami nasz portfel tyje i trzeba mu pomóc zrzucić nadwagę.
Jednak w morzu produktów czasami trudno wybrać coś naprawdę wartościowego.
Dlatego postanowiłem pomóc niezdecydowanym i zacząć przyjmować zamówienia na recenzje.

Jak będzie to działać?
Następująco:
-Każdy może poprosić o 1 recenzję podręcznika Wizards of the Coast
-Ja z mojej strony będe się starać recenzować 4 podręczniki miesięcznie
-Mam dostęp wyłącznie do podreczników angielskich i tylko 3 linii wydawniczych Wizardsów (podstawowy D&D, Forgotten Realms i Eberron).
 
Ymir__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 396
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 8:15 pm

ndz wrz 11, 2005 9:49 pm

Co¿, ja bym chcia³ dowiedziec siê czego¶ wiêcej o dwóch ksi±¿kach. Ale jako ¿e mo¿na prosiæ tylko o jedn± recenzjê to niech szanowny recenzent sam wybierzê czy lepiej mu pisac o Five Nations czy o Magic of Incarnum.
Z góry dziêkujê.
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

ndz wrz 11, 2005 10:14 pm

Five Nations będzie recenzowane przez Haer'dalisa w najbliższej przyszłości, ja sam zrecenzuję tę pozycję troszkę później (na grafiku stoi za Eberron CS).

Na Magic of Incarnum będzie trzeba poczekać, ja bowiem tej pozycji nie mam zamiaru kupować, a Haer'dalis dopiero ją otrzyma (ale powiedział że jak bedzie mieć to zrecenzuje).
 
takisobieMG
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1169
Rejestracja: sob sie 17, 2002 8:01 pm

pn wrz 12, 2005 10:11 am

Mnie interesowa³by Monster Manual II, który nied³ugo ma pojawiæ siê w Polsce... (W³a¶nie dlatego, ¿e ma siê pojawiæ i nie wiem, czy warto poñ siêgn±æ).
 
Thomas Percy
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2969
Rejestracja: śr lip 03, 2002 11:50 am

pn wrz 12, 2005 11:06 am

Magic of Incarnum

Jestem niezmiernie ciekawy, czy wcale-nie-taki-nowatorski pomysł zasysania energii z dusz udało się WotC przekuć na nowatorską gałąź magii i nową linię 20 podręczników po 30$ każdy.
 
Awatar użytkownika
Kiras
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:37 am

pn wrz 12, 2005 12:01 pm

Może zabrzmieć głupio...
Polski Podręcznik przygód epickich (3.0), gdyż książka jest droga, a nie wiem czy warto.
<span style='font-size:15pt;line-height:100%'>Nie znalazłem tej recenzji, jeśli gdzieś jest to proszę o lynkasa</span>
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

pn wrz 12, 2005 12:26 pm

Reckę MM II postaram się napisać do końca tygodnia.

Kiras mogę napisać recenzję ELH ale to będzie recenzja wersji angielskiej, daj znać czy jesteś zainteresowany.
 
Awatar użytkownika
Kiras
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:37 am

pn wrz 12, 2005 12:49 pm

Oczywiście, że jestem zainteresowany. Wersja językowa akurat problemem nie jest. Chciałem po prostu podkreślić, że chodzi mi o trzecioedycyjny dodatek, który można zakupić w Polsce. Wydaje mi się że podręczniki mogą się jedynie różnić głupimi tłumaczeniami...
 
Awatar użytkownika
Havelock
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 438
Rejestracja: sob sie 06, 2005 4:05 pm

pn wrz 12, 2005 7:32 pm

<!--QuoteBegin-Kiras+-->
Kiras pisze:
<!--QuoteEBegin-->Wydaje mi się że podręczniki mogą się jedynie różnić głupimi tłumaczeniami...

Mam tą książkę i powiem tylko, że to nie jest zwyczajnie głupie tłumaczenie. Ono jest momentami wręcz idiotyczne.
A ja bym prosił o recenzję Fiend Folio, bo też ma się rychło ukazać, a jestem ciekaw, co o tym sądzą znawcy.
 
Rend
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 3065
Rejestracja: sob paź 05, 2002 9:03 pm

pn wrz 12, 2005 7:55 pm

<!--QuoteBegin-Havelock+-->
Havelock pisze:
<!--QuoteEBegin-->A ja bym prosił o recenzję Fiend Folio, bo też ma się rychło ukazać, a jestem ciekaw, co o tym sądzą znawcy.

Po pierwsze jest to tak naprawdę książka do 3.5, więc tym którzy nie lubuią nowej edycji moze się nie spodobać.
Warto czasem zajrzeć do archiwów forum, można znaleźć chociażby starą dyskusję o "Fiend Folio".
Ja tylko powiem ze książka ma kilka ndziwnych pomysłów, ale ma też sporo plusów, jak klasy prestiżowe dla biesów, czy (po raz pierwszy wprowadzone własnie w tym podreczniku) zasady symbiotow, i rojów. Także jest trochę potworów z "przywróconych" z drógirej edycji jakby to kogos interesowało.
Zdarzają się dziwne pomysły, jak w każdym bestiariuszu, ale ma on tez ciekawe (bardzo fajne golemy, czy czaszkoszczury).
I tyle...
 
Haer
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 5081
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 4:30 pm

pn wrz 12, 2005 7:57 pm

Ale jako ¿e mo¿na prosiæ tylko o jedn± recenzjê to niech szanowny recenzent sam wybierzê czy lepiej mu pisac o Five Nations czy o Magic of Incarnum.


by³em dzisiaj w sklepie i zapewniano mnie, ¿e Magic of Incarnum ma przyj¶æ w ¶rodê lub czwartek. Five Nations mam ju¿ teraz, wiêc zadecydujcie co wolicie najpierw - MoI, czy Five Nations.
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

pn wrz 12, 2005 7:59 pm

Dobrze, na razie grafik recenzji wygląda następująco:
-Monster Manual II
-Epic Level Handbook
-Fiend Folio

Na miesiąc wrzesień to wszystko, wszelkie następne prośby będą realizowane w październiku.
 
Filio
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1807
Rejestracja: pt paź 01, 2004 10:17 pm

pn wrz 12, 2005 8:03 pm

Nied³ugo otrzymam ksi±¿kê "Races of Eberron", dlatego mogê w bliskiej przysz³o¶ci, z czyst± przyjemno¶ci± zrecenzowaæ ten podrêcznik Wizardów.
Jakie jest wasze zdanie?

Pozdrawiam
Filio
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

pn wrz 12, 2005 8:25 pm

Wrzucaj, brakuje nam recenzji a zdanie większej ilości osób lepiej pozwoli osobom zainteresowanym na decyzję w sprawie ewentualnego kupna.
 
Ymir__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 396
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 8:15 pm

pn wrz 12, 2005 8:33 pm

wiêc zadecydujcie co wolicie najpierw - MoI, czy Five Nations.


MoI.


btw, mam dziwne wra¿enie ze ruszy³em ten temat :D
 
Haer
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 5081
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 4:30 pm

pn wrz 12, 2005 8:55 pm

Skoro Arag poda³ swój wrze¶niowy grafik to gorszy byæ nie mogê ;)

Wrzesieñ:
Magic of Incarnum
Five Nations
ewentualnie: Sharn: City of Towers, Races of Eberron, pierwsze trzy przygody do ECS

Pa¼dziernik:
Mage: The Awakening (wiem, ¿e to WoD, ale wodziarze na tym forum te¿ siedz± ;) )
Magic of Eberron
Heroes of Horror

Pó¼niej do koñca roku nie przewidujê zakupu innych podrêczników, jednak je¶li Aragowi uda³oby siê namówiæ jakies wydawnictwo do wspó³pracy to z chêci± przyjmê co we mnie rzuc± :D
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

pn wrz 12, 2005 10:18 pm

Później do końca roku nie przewiduję zakupu innych podręczników


A tych już posiadanych to nie łaska recenzować? :wink:
 
Haer
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 5081
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 4:30 pm

pn wrz 12, 2005 10:31 pm

A tych ju¿ posiadanych to nie ³aska recenzowaæ? :wink:


ja pisa³em, ¿e nic nie kupiê, a nie ¿e nic nie zrecenzujê :D

Do notki poni¿ej: Siê nie martw ;) Jak zrecenzujê to co mam na li¶cie, to zobaczê co dalej.
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

pn wrz 12, 2005 10:47 pm

<!--QuoteBegin-Haer'dalis+-->
Haer'dalis pisze:
<!--QuoteEBegin-->
A tych już posiadanych to nie łaska recenzować? :wink:


ja pisałem, że nic nie kupię, a nie że nic nie zrecenzuję :D


Ale tak to brzmiało.
 
Awatar użytkownika
Havelock
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 438
Rejestracja: sob sie 06, 2005 4:05 pm

wt wrz 13, 2005 7:41 pm

[quote=Rend]Po pierwsze jest to tak naprawdę książka do 3.5, więc tym którzy nie lubuią nowej edycji moze się nie spodobać.
Warto czasem zajrzeć do archiwów forum, można znaleźć chociażby starą dyskusję o "Fiend Folio". [/quote]
Dzięki za link, chociaż dyskusja była dość uboga i w znacznej części na temat innych ksiąg.
A książka, mimo że wprowadzono w niej sporo zmian z "poprawionej" edycji, tak naprawdę jest w znacznym stopniu kompatybilna z 3.0. Gdyby tak nie było, nie wyszedłby update booklet do FF. A ponadto większość z tych zmian to jest ten niewielki kawałek 3.5, który mi się podoba.
 
Rend
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 3065
Rejestracja: sob paź 05, 2002 9:03 pm

pt wrz 16, 2005 1:58 pm

<!--QuoteBegin-Havelock+-->
Havelock pisze:
<!--QuoteEBegin-->A książka, mimo że wprowadzono w niej sporo zmian z "poprawionej" edycji, tak naprawdę jest w znacznym stopniu kompatybilna z 3.0.

Owszem. Bo edycja 3.5 nie odstaje aż tak bardzo od 3.0 jak piszesz.
<!--QuoteBegin-Havelock+-->
Havelock pisze:
<!--QuoteEBegin-->Gdyby tak nie było, nie wyszedłby update booklet do FF. A ponadto większość z tych zmian to jest ten niewielki kawałek 3.5, który mi się podoba.

A teraz bardzo przepraszam za to co powiem ale nie moge się powstrzaymać. Wiesz co piszesz :?: Bo piszesz farmazony totalne. W "Fiend Folio" jest już wszystko do 3.5 poza Damage Reduction. Aktualizacja, to jest jednostronicowa tabelka z wypisaniem jakie który potwór ma DR. Te które są bez DR zostały nie zmienione.
Więc nie weim jaki ma byc to "kawałek zmian".
Na temat "Fiend Folio" powiem tylko tyle że jest bardzo przydatna przy prowadzeniu przygod planarnych (są między innymi rozpisani mieszkańcy Carceri).
Haer'Dalis to kiedy bedzie "Magic Of Incarnum" zrecenzowane ;)

Żeby nie pisać nowej notki:
<!--QuoteBegin-Havelock+-->
Havelock pisze:
<!--QuoteEBegin-->To spróbuj zacząć kampanię w 3.0 i w jej środku przejść na 3.5. Da się? Jak lubisz siedzieć i godzinami wszystko zmieniać, to się da.

Takie były dzieje dwóch kampanii w których brałem udział. W jednej grałem fighterem/weapon masterem (została przez długi czas wersja z 3.0 klasyt presiżowej i nie było żadnych problemów), wraz z sorcererm i wizardem, a druga w której gram teraz kapłanem wraz z wizardem (obecnie wizard/archmage) i monkiem.
W żadnej z kampanii nie było jakichś wielkich problemów.
 
Awatar użytkownika
Havelock
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 438
Rejestracja: sob sie 06, 2005 4:05 pm

pt wrz 16, 2005 3:55 pm

<!--QuoteBegin-Rend+-->
Rend pisze:
<!--QuoteEBegin-->Owszem. Bo edycja 3.5 nie odstaje aż tak bardzo od 3.0 jak piszesz.

To spróbuj zacząć kampanię w 3.0 i w jej środku przejść na 3.5. Da się? Jak lubisz siedzieć i godzinami wszystko zmieniać, to się da.
<!--QuoteBegin-Rend+-->
Rend pisze:
<!--QuoteEBegin-->W "Fiend Folio" jest już wszystko do 3.5 poza Damage Reduction. Aktualizacja, to jest jednostronicowa tabelka z wypisaniem jakie który potwór ma DR. Te które są bez DR zostały nie zmienione.

Bo pozostałe zmiany nie są aż tak istotne. Fronty - jak chcę, to zostaję przy starych. Zmiana typów - tak samo. Na tyle jeszcze jestem sprytny, że rozpoznam, co może być bestią, a co już nie. Umiejętności i atuty - w trakcie gry się to średnio zauważa.
Dzięki redukcji obrażeń i update bookletowi ta książka znakomicie nadaje się do obu edycji. Gdyby wydano ją do 3.5 nie nadawałaby się do 3.0, chyba, że sam bym ją poedytował.
A który kawałek mi się podoba? Właśnie zmiany w potworach - typy i sposób rozdawania umiejętności.
Nie obrażam się. Nie takich rzeczy się na forum dowiedziałem :lol: I nie takie rzeczy innym wypisywałem. :lol:
 
Haer
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 5081
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 4:30 pm

pt wrz 16, 2005 7:19 pm

Haer'Dalis to kiedy bedzie "Magic Of Incarnum" zrecenzowane :wink:


wci±¿ na nie czekam - oficjalne premiera by³a dzisiaj, wiêc pewnie na dniach do sklepu przyjdzie - maj± do mnie zadzwoniæ, jak tylko dostan± (wszystko by³oby du¿o ³atwiejsze, gdybym nie zostawi³ komórki w pracy).
 
Filio
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1807
Rejestracja: pt paź 01, 2004 10:17 pm

pt wrz 16, 2005 7:30 pm

Dzisiaj w³a¶nie otrzyma³em "Races of Eberron", wiêc postaram siê nied³ugo zrecenzowac podrêcznik. Je¶li nie otrzymacie recenzji w ten weekend, to napewno pojawi siê na forum za dni, maksymalnie 9.

Pozdrawiam
Filio
 
Ymir__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 396
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 8:15 pm

ndz wrz 18, 2005 1:18 pm

Haer'dalis, czy da³oby siê zamówiæ ma³± zmianê w twym grafiku? Tak ¿eby Five Nations by³o w pierwszej kolejno¶ci?
 
Haer
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 5081
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 4:30 pm

ndz wrz 18, 2005 2:23 pm

Haer'dalis, czy da³oby siê zamówiæ ma³± zmianê w twym grafiku? Tak ¿eby Five Nations by³o w pierwszej kolejno¶ci?


dzisiaj idê zobaczyæ czy przysz³o ju¿ MoI. Je¶li tak to przez nastêpne dwa dni postaram siê zmajstrowaæ reckê obydwu ksi±¿ek. Inna sprawa, ¿e amazon pokrzy¿owa³ mi plany i Mag, który mia³ siê pojawiæ pod koniec wrze¶nia, ju¿ trafi³ do moich r±czek :)

EDIT: Ok, Magic of Incarnum ma byæ w ¶rodê/czwartek (termin potwierdzony przez londyñskie Playin' Games). Zabieram siê zatem za czytanie Five Nations - spodziewajcie siê recenzji najpó¼niej we wtorek.
 
Filio
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1807
Rejestracja: pt paź 01, 2004 10:17 pm

śr wrz 28, 2005 8:06 pm

Jutro lub pojutrze, na forum pojawi siê polska recenzja "Races of Eberron" by Filio.

Pozdrawiam
Filio
 
Haer
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 5081
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 4:30 pm

czw wrz 29, 2005 9:25 am

Eh malutki po¶lizg z tym MoI mam (za co bardzo przepraszam) - najpierw nie mog³em siê przezeñ przebiæ, a teraz wolny czas mi ucieka jak szalony. Recenzja jest ju¿ czê¶ciowo gotowa i postaram siê j± jak najszybciej zamie¶ciæ na forum. Dla osób które ju¿ teraz chc± zakupiæ ten podrêcznik i nie mog± siê na reckê doczekaæ: [b]<<span style='color:red'>SPOILER ALERT</span>.
 
Awatar użytkownika
Kiras
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:37 am

czw wrz 29, 2005 10:46 am

Aragathor, nie chcę popędzać, ale chyba nie zapomniałeś o Epikach? ;)
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

czw wrz 29, 2005 1:56 pm

<!--QuoteBegin-Kiras+-->
Kiras pisze:
<!--QuoteEBegin-->Aragathor, nie chcę popędzać, ale chyba nie zapomniałeś o Epikach? ;)

Nie, do końca Września napiszę recenzję, więc mam ponad 24h czasu :wink: .

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości