Zrodzony z fantastyki

Lucyfer__
Częsty bywalec
Częsty bywalec

Ksiêga Potworów II - ju¿ nied³ugo

ndz wrz 11, 2005 1:48 pm

[quote=www.dnd.polter.pl] W Wirtualnym Sklepie ISA mo¿na zamawiaæ ju¿ Ksiêgê Potworów II. Sklepowa premiera tego 224-stronicowego podrêcznika zaplanowana jest na okolice 15 pa¼dziernika. W przedsprzeda¿y suplement kosztuje 55 z³.[/quote]

Co o tym s±dzicie? Czy wed³ug was bêdzie on godnym kontynuatorem poprzedniej czê¶ci? Czy mo¿e bêdzie to poprostu odcinanie kuponów z paroma niezbyt ciekawymi pomys³ami nowymi potworów i kilkoma starymi wygami? Czego oczekujecie po tym suplemencie? No i do w³a¶cicieli angielskiej wersji - wasza ocena Ksiêgi Potworów II.

Awatar użytkownika
Behir
Stały bywalec
Stały bywalec

ndz wrz 11, 2005 3:09 pm

Miałem okazję poczytać wersję angielską i mi się bardzo podobała. Przydatne szablony, nowe rodzaje smoków(dla mnie to bardzo ważne :) ) oraz wiele, wiele nowych potworów(jak sam tytuł wskazuje ;) ). Więc teraz muszę tylko zbierać pieniążki na Księgę Potworów II i jeśli nie będzie zbyt wielu będów(nie tyle ortograficznych, co zjedzonych literek), to na pewno nie będzie to nieudana inwestycja :D.

Wanderer
Wyróżniony
Wyróżniony

ndz wrz 11, 2005 5:45 pm

Czy mo¿e bêdzie to poprostu odcinanie kuponów z paroma niezbyt ciekawymi pomys³ami nowymi potworów i kilkoma starymi wygami?

No i do w³a¶cicieli angielskiej wersji - wasza ocena Ksiêgi Potworów II.

Ja nie zawiod³em siê na MMII. Na pierwszy rzut oka nie jest on godnym kontynuatorem pierwszej ksiêgi - ma du¿o gorsze ilustracje, a sporo potworów nic sob± nie reprezentuje (przynajmniej po pobie¿nym przeczytaniu i zerkniêciu w statystyki).
Jednak po przeczytaniu, MM2 przyjemnie zaskakuje - jest kilka kultowych potworów (Banshee, Katoblepas, Feniks), jest sporo maszyn do zabijania (HellfireWyrm, Linnorm, Tempest, Fiendwurm) i, przede wszystkim, jest sporo potworków, dziêki którym w g³owie a¿ roi siê od pomys³ów na przygody (Moonrat, Immoth, RogueEidolon, Jahi...).
Zamieszczone szablony s± bardzo ciekawe i u¿yteczne.
Minusem jest to, ¿e mniej wiêcej jedna trzecia potworków nadaje siê do kosza (albo po prostu jako miêcho armatnie w przerwach miêdzy klasykami z MM1), ale pozosta³a czê¶æ z nawi±zk± to rekompensuje.
Nowe smoki (kryszta³owe) nie powalaj±, ale czê¶æ smoczych mieszañców jest ca³kiem-ca³kiem. Nowe demony/devile oraz kolejna grupa z³ych outsiderów, Yugoloth, raczej nie przydadz± siê na sesji (chyba, ¿e Mistrzom lubi±cym planarne podró¿e po Otch³ani i okolicach). O dziwo nie ma nowych beholderów :lol: (spodziewa³em siê ich wysypu, bo w poprzedniej edycji by³o przesz³o kilkana¶cie typów wypatrowaczokszta³tnych - no ale trudno, na razie Potwory Faerunu musz± mi wypa³niaæ t± lukê)

Osobi¶cie zachêcam do zakupu, chocia¿ waha³bym siê wystawiæ temu produktowi pi±tkê - mog³o byæ lepiej. Fajnie, ¿e niebawem doczekamy siê polskiej wersji, ale mimo wszystko lepiej by by³o, gdyby ISA zaczê³a inwestowaæ w ed3.5.

Awatar użytkownika
Azuredragon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

pn wrz 12, 2005 4:51 pm

"Księga Potworów II" to jak dotąd jeden z trzech podręczników do trzeciej edycji, na które się strasznie wręcz "napalam" (pierwszym była "Księga Planów", którą mam, a z nadchodzących oczekuję "Fiend Folio"). Dla mnie mimo słyszenia kryytyki co do tej książki i, że kolejne bestiariusze są do... Kitu ;). To wciąż bardzo chcę zobaczyć ten supplement. Nowe smoki, tanr'ri, baatezu, niebianie, yugolothy, golemy, cudowne szablony (half-golem, warbeast, tauric creature, chimeric creature). Ponadto powrót starych dobrych potworków, takich jak death knight, doom guardian, crimson death, gem dragons (yeah :twisted: ) i hook horror (oklaski).

PS: a i tak najlepszym potworem z tej książki jest yakman :P.

Awatar użytkownika
Havelock
Stały bywalec
Stały bywalec

pn wrz 12, 2005 7:28 pm

Ja planuję kupić. Wie ktoś za ile to ma być w sklepach, bo może warto zamówić w przedsprzedaży.
Co prawda obrazki (zwłaszcza smoki) są kiepskie, to szablony są tak wyczesane, że to się nie dzieje :lol:
Ale z jeszcze większą niecierpliwością czekam na Fiend Folio, bo to jest dopiero zaczepista rzecz. Dlaczego tak kultowe podręczniki wydawane są tak późno.
<!--QuoteBegin-Wanderer+-->
Wanderer pisze:
<!--QuoteEBegin-->Fajnie, że niebawem doczekamy się polskiej wersji, ale mimo wszystko lepiej by było, gdyby ISA zaczęła inwestować w ed3.5.

Moją opinię o 3.5 znasz, więc napiszę tylko, że się nie zgadzam z twoją opinią.

Radagast__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

wt gru 13, 2005 6:45 pm

Fiend Folio? A o czym traktuje ten podrêcznik? Zdaje siê ¿e o przybyszach - czy tak?

Do posta poni¿ej:
Dziêki. Nastêpnym razem poszukam 8)

Rend
Wyróżniony
Wyróżniony

wt gru 13, 2005 6:55 pm

<!--QuoteBegin-Radagast+-->
Radagast pisze:
<!--QuoteEBegin-->Fiend Folio? A o czym traktuje ten podręcznik? Zdaje się że o przybyszach - czy tak?

Między innymi. Dyskusja i Recenzja dotyczące podręcznika. Radzę szukać zanim się spyta ;-)