Zrodzony z fantastyki

 
RealMadrid
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 5:16 pm

Mieszane rasy

śr wrz 14, 2005 8:22 pm

Zastanawiałem się z kolegami nad tym, że w Podręczniku Gracza są takie rasy jak pół elf, półork, ale nie ma (niestety) półkrasnoluda. Uważam, że to byłaby całkiem ciekawa rasa i bardzo fajnie by się nią grało. CO o tym sądzicie? (zastanawiam się też nad półniziołkiem, półgnomem, ale to chyba jednak nie to)
 
Martio
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 366
Rejestracja: śr paź 17, 2007 8:07 am

śr wrz 14, 2005 8:31 pm

A może półczłowieka? ;)

Szczerze mówiąc nie zastanawiałem się nad tymi mieszankami i zastanawiać się nie chcę - nie lubię nawet półelfów. Wolę zwykłe, "rasowe rasy". Poza wszystkimi innymi przesłankami - tu jestem pewny co do odgrywania postaci, rasowych uprzedzeń, tego co lubią, nielubią ... Po prostu nie przepadam za połówkami i tyle. Nie wiem jak inni

Pozdrawiam
Martio
 
Trang Oul
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: śr sie 31, 2005 10:27 pm

śr wrz 14, 2005 8:35 pm

Uwa¿am, ¿e powinny byæ tylko czyste rasy, a nie mieszañce. Pó³cz³owiek pó³krasnolud to derro.
 
RealMadrid
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 5:16 pm

śr wrz 14, 2005 8:35 pm

Zgadzam się z tąbą, że lepiej grać "całymi" rasami, ale dlaczego w Podręczniku Gracza jest półelf (najgłupsza postać jaką moża wymyśleć) to dlaczego nie ma półkrasnoluda???
Jawna dyskryminacja!
Ale mogli by wypuścić podręcznik ze stsami do różnych dziwnych ras, mieszańców itp
 
Amras
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 460
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 1:59 pm

śr wrz 14, 2005 8:50 pm

A ja lubię mieszańców, bo często mają więcej przywieli niż czysta rasa np. Taki człowiek, jak myślicie, czy on mógłby o tak sobie wejść do pilnie strzeżonej krainy Elfów? Nie sadzę A taki półelf? Wejdzie i to bez problemu i tak samo do ludzkich krain.
Poza tym Ma sie premie od obu stron rasowych tak jak mają to półelfy i półorki jestem jak najbardziej za krzyżówkami, bo dają one dużo więcej możliwości niż czyści przedstawiciele rasowi.

Ale Takie rasy jak półnizołek, półgnom to już by była przesada, choć nie porzecze, że jest niemożliwa do osiągnięcia i wprowadzenia w życie. :)
 
Martio
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 366
Rejestracja: śr paź 17, 2007 8:07 am

śr wrz 14, 2005 9:38 pm

A ja lubię mieszańców, bo często mają więcej przywieli niż czysta rasa np. Taki człowiek, jak myślicie, czy on mógłby o tak sobie wejść do pilnie strzeżonej krainy Elfów? Nie sadzę A taki półelf? Wejdzie i to bez problemu i tak samo do ludzkich krain.
O ile z tym jestem w stanie się jeszcze na upartego zgodzić ...
Poza tym Ma sie premie od obu stron rasowych tak jak mają to półelfy i półorki jestem jak najbardziej za krzyżówkami, bo dają one dużo więcej możliwości niż czyści przedstawiciele rasowi.
... o tyle z tym już nie. Nie gram ani dla premii, ani dla możliwości rasy, tylko albo ze względów fabularnych, psychicznych, czy też innych.
Pozdrawiam
Martio
 
onufry
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 85
Rejestracja: czw sie 25, 2005 11:48 pm

czw wrz 15, 2005 8:06 am

Dobrze ze niema napszyklad polniziolka albo polgnoma poniewaz wyobrazcie sobie tak± postac. Juz predzej widze pol krasnoluda chociaz to by bylo tez BARDZO trudne do osi±gniêcia. Mi bardziej ¿al ¿e takie rasy krzy¿uj± siê teoretycznie tylko z lud¼mi. Powinien oprócz pó³ elfa / pó³ cz³owieka np. pó³ elf / pó³ ork. Przecie¿ je¶li takie orki napadaj± na wioski ludzkie to gwa³c± kobiety i w³a¶nie tak najczê¶ciej powstaj± pó³ orki ale ja my¶le ¿e takie orki równie czêsto napadaj± na wioski elficki i te¿ tam dokonuj± licznych gwa³tów.
Powiedzcie co s±dzicie o takiej mieszankach typu pó³ elf / pó³ ork.
 
Awatar użytkownika
Kiras
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:37 am

czw wrz 15, 2005 11:39 am

Ja to traktuję w ten sposób, że tylko ludzkie geny mogą się krzyżowac, w dodatku z kilkoma tylko innymi rasami. Ze związku niziołek - ludzka kobieta (samica :lol: ) nie ma prawa nic powstać, gdyż tak jak w naszym świecie jest konflikt krwi. Kobieta może co najwyżej poronić :?. Poza tym, weźcie pod uwagę mały pociąg do rozmnażana występujący u długowiecznych ras. Jedynie ludzie skaczą na wszystko jak króliki...
 
Amras
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 460
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 1:59 pm

czw wrz 15, 2005 1:23 pm

Według mnie to jest niemożliwe, przynajmniej od strony miłosnej, bo jak wiemy te rasy sie nienawidzą. Takie dziecko może sie urodzić po przez gwałt ale sadzę że mieszanie sie rasy ,,pięknej" z rasą ,,zieloną" dały by prawdziwe mutanty na świat, taki osobnik nie byłby akceptowany ani wśród elfów ani pośród orków każde ze społeczeństw by go odrzucało. I ściężko mi sobie wyobrazić takiego osobnika, elfa z wystającymi dolnymi zębami i zieloną owłosioną skórą, ble, rozumiem mieszańce, ale są pewne limity.
 
Executor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: śr wrz 14, 2005 8:14 pm

czw wrz 15, 2005 2:10 pm

Generalnie to elfoork móg³by powstaæ w wyniku dzia³añ magów, a nie rozmna¿ania. Zbyt wiele dzieli te rasy fizycznie. A poza tym elfka mog³aby gwa³tu nie prze¿yæ...
 
Awatar użytkownika
Behir
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 446
Rejestracja: czw kwie 27, 2006 4:51 pm

czw wrz 15, 2005 7:42 pm

Co do elfoorka to ja jestem raczej przeciw, chociaż jeśli byłby to pojedynczy przypadek, to raczej nie dla gracza, a jako smaczek dla kampanii ;). Co do książki z dziwnymi rasasmi, jeśli interesują Cię tylko te z oficjalnego kanonu D&D, to może Księga Potworów(joke :) ), a jak ogólnie, to wydaje mi się, że książka polecana wielokrotnie przez Adama Waśkiewicza, "Bastards & Bloodlines: Guide to halfbreeds" nada się znakomicie (z tego co przeglądałem :) ). A jeśli chodzi o mieszanki innych ras, to może taki niziołkognom?

Pozdrawiam.
 
Lucyfer__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 106
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 8:25 pm

czw wrz 15, 2005 7:51 pm

Hmm...gdzie¶ tam kiedy¶ zas³ysza³em, i¿ bodaj¿e w Dragonlancu istniej± pó³krasnoludy, które potocznie zwie siê "mu³ami" i robi± g³ównie za gladiatorów. Co ciekawe, ich specifyczn± cech± s±...spiczaste uszy. ;)
O ile jeszcze pó³krasnoludy jestem w stanie zaakceptowaæ, to pó³gnomy czy pó³nizio³ki...jako¶ nie chce sobie wyobra¿aæ kopulacji mê¿czyzny cz³owieka z nizio³kiem kobiet±. :P A "dzikie" mieszanki w stylu pó³ ork-pó³ elf pozostawiê bez komentarza.
 
Amras
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 460
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 1:59 pm

czw wrz 15, 2005 8:08 pm

Półkrasnoludy są nawet w normalnym DnD jak ktoś wcześniej wspominała są to: Derro pisze to w Księdze Potworów na stronie 92 w podrasach krasnoludów Edycja 3.0 a dokładnie mieszanką złych ludzi chociaż według mnie nie sprawi to różnicy czy dobrych czy złych po prostu sie to odbija na ich naturze. sprawdzacie to sami :)
 
Matt__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 61
Rejestracja: ndz kwie 24, 2005 12:26 pm

ndz wrz 18, 2005 1:32 pm

Pó³ cz³owiek a pó³ krasnal jeszcze mo¿e byæ, ale nizio³ek czy gnom z cz³owiekiem to ju¿ nie. No to s± zupe³nie inne geny itd, inne wszystko. A pó³elfy s± fajne i wcale nie pakerskie :P . No i tak - skoro orki gwa³c± ludzi to i elfy. Z krasnoludami siê tak ró¿ni±, ¿e to niemo¿liwe. No i pó³ ork, pó³ elf to niewiemco :P . Ale co¶ z W³adcy Piersi_cieni :P . A w moim ¶wiecie jedyna krzy¿ówka to pó³elf - inne maj± zbyt ró¿ne geny. Basta :P .
 
Amras
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 460
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 1:59 pm

ndz wrz 18, 2005 1:50 pm

We Władcy Pierścieni to już zupełnie inna bajka, tam Orkowie poswstały z torturowanych i zmutowanych Elfów. A Uruki wychodowane przez Saurumana to Pół-orkowie i pół ludzie.

A co powstanie z Półelfa i Aasamir'a?
 
Awatar użytkownika
Behir
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 446
Rejestracja: czw kwie 27, 2006 4:51 pm

ndz wrz 18, 2005 7:50 pm

We Władcy Pierścieni to już zupełnie inna bajka, tam Orkowie poswstały z torturowanych i zmutowanych Elfów. A Uruki wychodowane przez Saurumana to Pół-orkowie i pół ludzie.


1.Orkowie z WP to są torturowane Elfy ;)(właśnie przez tortury wyglądają jak wyglądają :D).
2Urukowie to pół orkowie, półgobliny, przynajmniej tak twiedził Gandalf(jeśli dobrze zapamiętałem z książki).

A z półelfa i Aasimara powstanie ćwierćelf(mechanicznie półelf). krew Niebian będzie już raczej zbyt rozrzedzona, aby przekazać dalej jakieś "niezwykłe moce" ;).
 
Amras
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 460
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 1:59 pm

pn wrz 19, 2005 3:03 pm

Uruki były zbyt doskonałe aby to mogły być półorki i półgobliny, ponieważ te były: wyższe, silniejsze i szybsze oraz ,,inteligentniejsze"(choć trudno to zauważyć) A jak wiemy Ani Orkowie ani Gobliny niebyły takie ;)

I wracając do Półelfa i Aasimara, to czy przypadkiem nie powstanie z tego Aasimar z domieszką krwi Elfickiej? (Atut Elfia krew :P)
 
RealMadrid
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 5:16 pm

pn wrz 19, 2005 8:48 pm

Powracając do którejś z wypowiedzi: świetną rasą byłbaby mieszanina elfa z krasnloódem.
Chociaż tródnością by był charakter: elfy są bądz co bądz narcyzami, a krasnoludy ponad piękno cenią praktyczne zastosowanie.
Teraz mam pytanie z innej beczki: jak waszym zdaniem gra sie postaciami o zróżnicowanych atrybutach. Będę grał elfem, tropicielem (poziom 4) z : S 18, Zr21, Bd 10, Roz (Md) 14, Int 8 Cha 6. Co myślicie o tym?
 
Lucyfer__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 106
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 8:25 pm

pn wrz 19, 2005 10:15 pm

[quote=Amras]Uruki by³y zbyt doskona³e aby to mog³y byæ pó³orki i pó³gobliny, poniewa¿ te by³y: wy¿sze, silniejsze i szybsze oraz ,,inteligentniejsze"(choæ trudno to zauwa¿yæ) A jak wiemy Ani Orkowie ani Gobliny nieby³y takie ;)[/quote]

Akurat teoria pó³orków-pó³goblinów by³a zaprezentowana w filmie, natomiast w ksi±¿ce nie by³o o niej mowy. Potwierdza to akurat "Bestiariusz Tolkienowski", który stwierdza wyra¼nie: [quote=Amras]I wracaj±c do Pó³elfa i Aasimara, to czy przypadkiem nie powstanie z tego Aasimar z domieszk± krwi Elfickiej? (Atut Elfia krew :P)[/quote]

Wed³ug mechaniki? æwieræ elf, z tak rozcieñczon± domieszk± krwii niebiañskiej, ¿e jej objawy mog± byæ znikome lub widoczne tylko w dalszych pokoleniach.
 
Awatar użytkownika
Havelock
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 438
Rejestracja: sob sie 06, 2005 4:05 pm

pn wrz 19, 2005 11:38 pm

<!--QuoteBegin-Amras+-->
Amras pisze:
<!--QuoteEBegin-->I wracając do Półelfa i Aasimara, to czy przypadkiem nie powstanie z tego Aasimar z domieszką krwi Elfickiej? (Atut Elfia krew )

"A ja myślę, że to prawda! Mama mi mówiła!" :D
Ale z tego, co pamiętam, to Aasimarowie mieli wśród przodków niebianina, nie jest podane, ile pokoleń wstecz. Nie wiem czemu miałoby się nagle rozrzedzić przez jakiegoś elfa. Półelf statami bardziej przypomina człowieka niż elfa, więc wnioskuję, że elfia krew jest nieco słabsza od ludzkiej.
<!--QuoteBegin-Lucyfer+-->
Lucyfer pisze:
<!--QuoteEBegin-->Hmm...gdzieś tam kiedyś zasłyszałem, iż bodajże w Dragonlancu istnieją półkrasnoludy, które potocznie zwie się "mułami" i robią głównie za gladiatorów. Co ciekawe, ich specifyczną cechą są...spiczaste uszy.

To w Dark Sun było.
A wracając do tematu - skoro jest nawet półsmok, to czemu nie elfo-ork? Mój sławny cytat: "To niewykonalne, ale nie niemożliwe" :lol:
 
Amras
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 460
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 1:59 pm

pn wrz 19, 2005 11:44 pm

Elf-ork jestem stanowczo przeciw, choć twoje słowa Havelock są słuszne :) To i tak uważam że nie powinno być czegoś takiego, Mimo że możliwosci było by pewnie dużo.

No dobra a W takim razie Elf z Aasimarem?
 
Executor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: śr wrz 14, 2005 8:14 pm

wt wrz 20, 2005 8:46 am

To by by³ jak pó³elf moim zdaniem - niebiañska krew zbyt rozmyta by cokolwiek mu dawa³a(chyba ¿e darkvision i upodobanie do dobra)
 
Dymo
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 53
Rejestracja: sob sty 22, 2005 3:14 pm

pn wrz 26, 2005 12:55 pm

Czy jest jaka¶ ksi±¿ka/podrêcznik do D&D, w którym s± same rasy? Pzdr.
 
Affis
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 568
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:54 pm

pn wrz 26, 2005 1:02 pm

Nie znam najlepiej WotCowej serii "Races of", ale np. w podręczniku "Races of Faerun" są opisane wraz z dosć bogatym opisem wyłącznie rasy. Są to m.in. podrasy elfów, krasnoludów, niziołków czy różni planokrwiści (planetouched).

Do poniższej notki Malaggara:
Czepiasz się :P, wszystko jest ściśle związane z tymi rasami, zarówno atuty jak i klasy prestiżowe. Jest jeszcze kilka czarów, przedmiotów magicznych, broni i bestyjek, ale jest ich bardzo mało.
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

pn wrz 26, 2005 1:17 pm

wyłącznie rasy
Nie do końca jest to prawda ;)
Oprócz ras znajduje się tam kilka PrC dla poszczególnych ras i kilkanaście atutów, równierz "rasowych".
 
Ribald Kramarz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: pn wrz 19, 2005 6:33 pm

wt wrz 27, 2005 8:42 am

Witam wszystkich, gdy¿ to mój pierwszy post na tym forum. Przegl±da³em je od miesiêcy, a nawet lat, jednak¿e dopiero teraz postanowi³em siê na nim wypowiedzieæ. Z góry uprzedzam, ¿e moja wiedza jest do¶æ skromna, wiêc proszê nie krzyczeæ na mnie za mocno.

<!--QuoteBegin-Trang Oul+-->
Trang Oul pisze:
<!--QuoteEBegin-->Uwa¿am, ¿e powinny byæ tylko czyste rasy, a nie mieszañce.

Spróbuj to powiedzieæ ludziom zakochanym w elfkach, Trang :wink: .

<!--QuoteBegin-Dalej za¶+-->
Dalej za¶ pisze:
<!--QuoteEBegin-->Pó³cz³owiek pó³krasnolud to derro.

Niezupe³nie. Jak ju¿ kto¶ gdzie¶/kiedy¶ napisa³, derro to mieszanka z³ych ludzi i krasnoludów, wyhodowana przez illithidów.

<!--QuoteBegin-Havelock+-->
Havelock pisze:
<!--QuoteEBegin-->Ale z tego, co pamiêtam, to Aasimarowie mieli w¶ród przodków niebianina, nie jest podane, ile pokoleñ wstecz. Nie wiem czemu mia³oby siê nagle rozrzedziæ przez jakiego¶ elfa. Pó³elf statami bardziej przypomina cz³owieka ni¿ elfa, wiêc wnioskujê, ¿e elfia krew jest nieco s³absza od ludzkiej.

Ja jakiekolwiek dzieci aasimarów traktujê jako przedstawicieli tej w³a¶nie rasy. Zreszt± niebiañskie geny s± raczej na pewno silniejsze od elfich :P .

Pozdrawiam
Ribald
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

wt wrz 27, 2005 9:55 am

W Dark Sunie mieszanka człowieka z krasnoludem to bezpłodne Muly
 
Ryanik__
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 945
Rejestracja: sob sty 08, 2005 4:14 pm

pn paź 24, 2005 8:49 pm

Mam pytanie. Czy jest ju¿ gdzie¶ oficjalnie(lub nieoficjalnie) rozpisana mieszanka orka i drowa? Je¶li tak, i jest to mo¿liwe to proszê o ewentualne jego staty.
pozdro
Ryanik
 
Ribald Kramarz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: pn wrz 19, 2005 6:33 pm

wt lis 29, 2005 9:14 am

Hmm, nie ma co, ciekawa mieszanka :P . Có¿, nigdzie nie widzia³em jej statystyk, co nie jest niczym dziwnym, zwa¿ywszy, ¿e i mniej egzotyczne krzy¿ówki nie zosta³y nigdzie opisane.

Pytanie tylko, jak mog³oby doj¶æ do takiego... mezaliansu. Z w³asnej woli? Nie, raczej nie... nieludzko piêkny i niewyobra¿alnie dumny drow lub drowka nie bêdzie raczej sk³onny do seksu z orczyc± tudzie¿ orkiem... A gwa³t? Hmm, chyba te¿ nie - znaj±c mroczne elfy, przedstawiciel tej¿e rasy bez wahania zabi³by gwa³ciciela (ot, taka szpileczka w mózg przez ucho).

<!--QuoteBegin-Arcypsion+-->
Arcypsion pisze:
<!--QuoteEBegin-->W Dark Sunie mieszanka cz³owieka z krasnoludem to bezp³odne Muly

Owszem, zd±¿yli¶my ju¿ do tego doj¶æ. Jednak¿e dotyczy to jeno jednego ¶wiata, w innych za¶ nie ma prawa bytu. Wydaje mi siê, ¿e podobna krzy¿ówka (cz³owieka z krasnalem) istnia³a równie¿ w jakim¶ innym ¶wiecie, jednak¿e nie mogê sobie przypomnieæ, w jakim.

Pozdrawiam
R.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości