Zrodzony z fantastyki

 
Maciek TheForge
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 83
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 12:51 pm

Eksperyment The Forge

czw paź 06, 2005 10:07 am

W zwi±zku z licznymi sygna³ami i sta³ym zainteresowaniem nasz± witryn± oraz popularno¶ci± anglojêzycznych dodatków, chcieliby¶my przeprowadziæ eksperyment i wydaæ pierwszy w Polsce komercyjny PDF.
Eksperyment mia³by na celu:
- okre¶lenie wielko¶ci potencjalnego rynku zbytu
- zebranie opinii klientów na temat cen/jako¶ci naszych produktów
- zmierzenie siê z problemem piractwa i kradzie¿y w³asno¶ci intelektualnej

Jeste¶my bardzo ciekawi jak polski rynek zareaguje na „now± jako¶æ” w RPG jak± s± niew±tpliwie komercyjne PDFy.

Na pierwszy ogieñ pójdzie „Wie¶ Rycerza” autorstwa Thomasa Percy, która ma (mam nadziejê) przetrzeæ szlak dla innych naszych dodatków.

Jak to ma wygl±daæ w praniu:
Otó¿ zamierzamy wystawiæ kilkana¶cie PDFów na Allegro i zobaczyæ jakim powodzeniem bed± sie one cieszyæ. Po przelaniu kwoty na konto, szczê¶liwy nabywca otrzyma maila z za³aczonym (zzipowanym) produktem.
Wiem, ¿e taka formu³a sprzeda¿y nie jest zbyt szczê¶liwa, lecz w ramach eksperymentu zdecydowali¶my siê na ni± jako jedyn± z mo¿liwych.
Je¶li rezultaty bed± obiecuj±ce rozpoczniemy pracê nad polskim sklepem z prawdziwego zdarzenia przypominaj±cym RPG Now - oczywi¶cie w miniaturze.

„Wie¶ rycerza” jest skonstruowana podobnie do naszych darmowych dodatków. Pierwsz± czê¶æ zajmuje tekst podzielony na rozdzia³y (patrz ni¿ej), opisuj±ce wszelkie aspekty funkcjonowania wsi [obszerne fragmenty tego dodatku mo¿na przeczytaæ w w±tku Historia worka ziarna . Druga czê¶æ stanowi zestaw rysunków, przygotowanych do wydruku i prezentacji podczas sesji.
Anglojêzyczne DEMO "WSI" dostêpne jest TUTAJ

Oto kilka danych technicznych dotycz±cych „Wsi Rycerza” :
najwa¿nieszja informacja dodatek jest napisany pod edycjê 3.5 lecz przez liczne przypisy i wyja¶nienia jest w pe³ni kompatybilny z edycj± 3.0
Format pliku:
Zip 6.3 MB – docelowo PDF
Proponowana cena za download (patrz ni¿ej)
5,99 PLN

Ilo¶æ stron:
43
Rozdzia³y:
- Prawo
- Ekonomia
- Wojna
- Budynki
- Fortyfikacje
- Pomniejszy kr±g druidów
- Kodeks Karny
- S³owniczek
- Dramatis Personae – czyli wszystkie staty
- Pomys³y na Przygody
- Czê¶æ rysunkowa

The Forge chcia³oby siê zapoznaæ z Waszym zdaniem co s±dzicie na temat takiej inicjatywy, oraz ile powinien kosztowaæ download pliku.
Przy g³osowaniu proszê o krótkie wyja¶nienie wybranej opcji - z góry dziêkujê.

Zapraszam do dyskusji i g³osowania.

Maciek
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

czw paź 06, 2005 1:31 pm

Ja zag³osowa³em odwa¿nie na opcjê 6-8 PLN. Wiem, ¿e w³o¿yli¶cie w to masê pracy, a za dobrze wykonan± pracê powinno siê wynagradzaæ 8) .

P.S. Naprawi³em ankietê (stare g³osy uleg³y anihilacji) - zatem proszê o ponowne ich oddanie je¶li jakie¶ by³y (nie sprawdzi³em tego :lol: ).
 
Yawghmot
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 43
Rejestracja: czw sie 05, 2004 11:59 am

czw paź 06, 2005 1:58 pm

Ja zag³osowa³em na od 4 do 6 a najlepiej gdyby by³a opcja 5z³ (cena zestawu dla dwojga z biedronki 2x Top chips + Têcza kola "Kola z je¿em" i my¶le ¿e za tyle by siê sprzeda³o do¶æ dobrze tylko przyda³aby siê jaka¶ reklama i dobre opinie na temat produktu innych userów :)
 
Thomas Percy
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2969
Rejestracja: śr lip 03, 2002 11:50 am

czw paź 06, 2005 2:06 pm

Ja jestem za najniższą ceną, bo np. sukces sprzedaży D&D ISY wziął się z tego, że podręczniki przygody typu "Bezsłoneczna cytadela" kosztowały niespełna 20PLN, czyli dwa, trzy razy taniej niż dotychczasowe tego typu rzeczy na polskim rynku. Ja np. myślałem "o, jak tanio i jak ładnie" i kupiłem wszystkie, pomimo, że fabuła wielu z nich mi się nie podoba. Dodatkowo warto pamiętać dla kogo jest ten pdf: dla uczniów i studentów, którzy w 90% żyją z kaski od starych i 2-3,99 PLN to chyba dla nich niezbyt bulwersująca suma. Trzeba wziąć też pod uwagę, że pdf przeniknie do e-mule, kazaa, dc++ itp. Kupujący będzie więc mieć wybór: komfortowo, szybko, za-pół-darmo, na legalu czy ssać z p2p bawiąc się w przerwane połączenia, lewe kopie (Forge wrzuci takie na p2p) i minimalne promilowe ale istniejące ryzyko kary.

Co do opcji za darmo: w ogóle nie wiem, po co ona tutaj jest, skoro tematem eksperymentu jest sprawdzenie, czy pdf może sprzedawać się w Polsce. A tym, którzy za tą opcją głosują, polecam żeby sami napisali, zilustrowali, przetłumaczyli, złożyli w pdf, umieścili na sieci własny kilkudziesięciostronicowy dodatek (nie dotyczy Rebounda :) ).
 
Maciek TheForge
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 83
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 12:51 pm

czw paź 06, 2005 3:21 pm

The Forge nie tylko wrzuci lewe kopie na p2p ( ¶mieræ piratom, no mo¿e nie ¶mieræ ale flustracja), ale równie¿ o oznaczy PDFy wpuszczone do obiegu, i nie bêd± to zwyk³e znaki wodne, które mo¿na usun±æ w ci±gu 5 min.
Ka¿dy PDF "Wsi" bedzie indywidualnie oznaczony podczas sk³adu (drobne ró¿nice w typografii lub rysunkach), w ten sposób bedziemy mogli prze¶ledziæ kto udostêpni nasz dodatek na p2p.

Jesli za¶ chodzi o opcjê w ankiecie "dajcie mi Wie¶ rycerza za darmo" ma ona swój cel, o którym opowiem po zakoñczeniu eksperymentu. 8)

Pozdrawiam
M

EDIT: Darky dziêki za pomoc przy uporz±dkowaniu ankiety.
 
Yawghmot
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 43
Rejestracja: czw sie 05, 2004 11:59 am

czw paź 06, 2005 4:21 pm

Mam jedno pytanko: Je¶li zamówie od was tego pdf i nie zd±ze zrobiæ kopi na wypadek awari a awaria nast±pi to jest jaka¶ mo¿lio¶æ odzyskani kopi np jakis tajemny kod podawany kupuj±cemu (chociaz g³upi pomys³ bo taki kod mozna rozprowadziæ i kazdy by podsy³a³ go... )
 
anaron_duke__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 93
Rejestracja: pn sie 01, 2005 11:48 am

czw paź 06, 2005 5:33 pm

G³osowa³em za 4-6 z³. Jest to niewielka cena - koszt jednej kostki jumbo, a otrzymujemy produkt o wiele lepszy. Dodatkowo przebija (patrz±c po demkach) to co wydaje ISA tre¶ciowo i cenowo do¶æ znacznie, oraz zarówno da zarobiæ co¶ nieco¶ wydawcy, jak i jest to kwota na któr± s±dzê ka¿dy mo¿e sobie pozwoliæ - zamiast np. jakiego¶ kolorowego czasopisma kupi dla odmiany pdf. A pomys³ w zwi±zku z piractwem mam nadziejê ¿e bêdzie siê wystarczaj±co sprawdza³ w praniu.
 
Amras
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 460
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 1:59 pm

czw paź 06, 2005 6:09 pm

Ja zagłosowałem na 2-4 ponieważ nie znosze ,,drorzyzny" ;)

Niewielka cena, ciekawe jaka będzie Wieś Rycerza i te inne o ile sobie ściagne :)
 
Awatar użytkownika
Cahir
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1276
Rejestracja: pt cze 06, 2003 8:31 am

czw paź 06, 2005 6:16 pm

Ja zagłosowałem na opcję 4-6 zł, wydaje mi się to rozsądną cenę i jeśli eksperyment miałby się udać to według mnie jeśli PDF będzie kosztował w granicach 5-6zł. Nie jest to dużo za tyle dobrej treści i grafiki.
 
Maciek TheForge
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 83
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 12:51 pm

czw paź 06, 2005 6:34 pm

<!--QuoteBegin-Yawghmot+-->
Yawghmot pisze:
<!--QuoteEBegin-->Mam jedno pytanko: Je¶li zamówie od was tego pdf i nie zd±ze zrobiæ kopi na wypadek awari a awaria nast±pi to jest jaka¶ mo¿lio¶æ odzyskani kopi np jakis tajemny kod podawany kupuj±cemu (chociaz g³upi pomys³ bo taki kod mozna rozprowadziæ i kazdy by podsy³a³ go... )

Podobny system dzia³a na RPG Now nasz klient po dokonaniu zakupów dajmy na to dodatków The Forge otrzymuje mailem powiadomienie o ¶ci±gniêciu nale¿no¶ci z karty kredytowej oraz link umo¿liwiaj±cy jednorazowy download produktu.

oprócz tego istniej± równie¿ tzn. complimentary copies, które pozwalaj± nam wys³ac taki jednorazowy link za darmo np. do recenzenta.

tak jak ju¿ wcze¶niej powiedzia³em narazie metoda rozprowadzania PDfów bedzie mocno cha³upnicza
jednak s±dzê, ¿e po poinformowaniu nas o trefnym PDF, b±d¼ fakcie "format c:" zostanie wys³ana dok³adna kopia "Wsi rycerza", któr± wcze¶niej kupili¶cie.

Pozdrawiam
M
 
Ymir__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 396
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 8:15 pm

czw paź 06, 2005 6:58 pm

Zaproponowana cena jest jaknajbardziej rozs±dna. Kupiê napewno.
 
Yawghmot
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 43
Rejestracja: czw sie 05, 2004 11:59 am

czw paź 06, 2005 8:41 pm

O to widze ¿e postawa godna na¶ladowania, paczcie wydawcy jak sie dba o klienta ;]
 
Kosmel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: pt kwie 29, 2005 10:02 pm

czw paź 06, 2005 9:11 pm

Zgadzam się z większością, cena około 5 złotych będzie ceną rozsądną, tylko nie wiem jak przyjmie się zwyczaj wydawania na polskim rynku PDF'ów.
 
Awatar użytkownika
bukwa
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 08, 2003 12:48 pm

Cena

czw paź 06, 2005 9:18 pm

Zaznaczyłem opcję "4- 6 złotych" - to tak, jak jednego piwa w knajpie, a dwóch butelkowych.
Trzymam kciuki, żeby się udało! Sam złoję fagasa, którego złapię na piratowaniu The Forge. :-)
 
Victory

czw paź 06, 2005 9:19 pm

Głos na opcję 4,01-6 pln :D Uważam to za rozsądna cenę na polskie warunki.. a tak chciałbym podziękować The Forge iż pierwszym polskim dodatkiem zostanie właśnie "Wieś rycerza" - oby więcej takich incjatyw (mam nadzieje że eksperyment zadowoli "Kowali" :wink: )
 
Awatar użytkownika
Kiras
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:37 am

czw paź 06, 2005 9:27 pm

Zagłosowałem na najniższą cenę, a to dlatego, że nie jestem przekonany do takiej formy sprzedaży. Nie mam własnego konta, więc cena przelewu będzie dla mnie droższa niż każda chyba forma zapłaty. Jeśli miałbym przekazać TYLKO autorom tekstu jakieś pieniążki to dałbym średnią granicę (chyba, że dodatek przypadłby mi do gustu). Oczywiście mówię to z punktu osoby niewtajemniczonej w arkana dodatku. Możliwe że zdanie się zmieni jeśli zakupię "Wieś rycerza". Szczerze mówiąc to najbardziej oczekuję dobrze opisanych BN-ów, których można wpleść w swoją kampanię. Całą resztę MG może wymyślić lub "upozorować" na okres sesji, ale BN powinien mieć "to coś". No cóż, pożyjemy - zobaczymy. Powodzenia!
 
memnos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 520
Rejestracja: sob mar 11, 2006 8:10 pm

czw paź 06, 2005 9:43 pm

Szczerze mówiąc to najbardziej oczekuję dobrze opisanych BN-ów, których można wpleść w swoją kampanię. Całą resztę MG może wymyślić lub "upozorować" na okres sesji, ale BN powinien mieć "to coś". No cóż, pożyjemy - zobaczymy. Powodzenia!

Widać żeś Historii Worka Ziarna nie czytał. Przejrzyj ten temat i powiedz czy upozorujesz to wszystko na jedną sesję. Szczerze wątpię. To jest kawał świetnej roboty, za którą dziękuję The Forge.

Co zaś do ceny - zaznaczyłem opcję 4-6, głównie dlatego iż niezbyt lubię przeglądać PDF'y. Za wersję drukowaną zapłaciłbym nawet dziesięciokrotnie więcej.
 
Awatar użytkownika
Kiras
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:37 am

czw paź 06, 2005 10:02 pm

Widać żeś Historii Worka Ziarna nie czytał. Przejrzyj ten temat i powiedz czy upozorujesz to wszystko na jedną sesję. Szczerze wątpię. To jest kawał świetnej roboty, za którą dziękuję The Forge.

Właśnie dlatego wziąłem słowo upozorować w "łapki", ponieważ uważam że MG powinien umieć na chwilę (czyli czas pobytu BG) upozorować zasady działania gospodarki feudalnej. Jeśli chodzi o to by rozwijać majętność graczy to rozumiem ten tekst jako wyznacznik dla jakichkolwiek postanowień MG wobec gracza-rycerza.
Nie oczekuję błyskotliwych tekstów (które zapewne się tam pojawiają), które zmienią mój pogląd (bo to niemożliwe), oczekuję że postacie opisane w dodatku będą warte zastosowania na naszej (tzn. małej RPG-owej społeczności) quasi-feudalnej-pełnej-niespójności-którymi-się-nikt-nie-przejmuje wsi.
 
Thomas Percy
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2969
Rejestracja: śr lip 03, 2002 11:50 am

czw paź 06, 2005 10:59 pm

<!--QuoteBegin-Kiras+-->
Kiras pisze:
<!--QuoteEBegin-->Szczerze mówiąc to najbardziej oczekuję dobrze opisanych BN-ów, których można wpleść w swoją kampanię.

Oj, tego tam wcale nie ma.
Inne było założenie.
Chodziło o opisanie najbardziej typowej z typowych wiosek w Zapomnianych Krainach czy Greyhawku, która przydaje się w dwóch sytuacjach:
- BG znienacka do takiej wsi skręcili i trzeba improwizować
- postanowiłeś uczynić BG właścicielami wsi

Rozważaliśmy w The Forge stworzenie BNów wraz z portretami, ale:
- nie jest to możliwe, bo jak narysowac rycerza właściciela, skoro może jednemu mistrzowi pasuje nań genasi krasnolud kobieta bez oka, a drugiemu wampirzy pomiot mężczyzna murzyn.
- nie jest to celowe, bo ten podręcznik jest zgodny z założeniem WotC: odwala za mistrza czarną robotę (różne ST, ceny, PW ścian) a część kreatywną, samą śmietankę (a za taką uważam tworzenie BNów) zostawia jemu.
 
Awatar użytkownika
sil
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1443
Rejestracja: pt wrz 10, 2004 7:51 pm

czw paź 06, 2005 11:48 pm

Zaznaczyłem opcję 6-8 gdyż uważam, że "wieś rycerza" jest na tyle dobrym dodatkiem, że nie powinien być puszczany taniej. Skoro ten pdf poszedłby za np. 3 zł, to za ile trzeba by sprzedać np. prostą przygódkę, albo trzy magiczne miecze na krzyż? 1 zł? Czy takie mają być standarty cen na rpgteraz?
 
Adi Cherryson
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 567
Rejestracja: ndz paź 20, 2002 1:47 am

PDF Wie¶ Rycerza

czw paź 06, 2005 11:48 pm

Skromne te Wasze wide³ki cenowe. Nawet pomiêdzy 10 - 15 z³ nie mia³bym uczucia, ¿e przep³acam. 8)

My¶lê, ¿e lepiej poszukaæ jakiej¶ taniej drukarni i spróbowaæ rozprowadziæ niewielki nak³ad ca 500 – 1000 sztuk w wersji papierowej za 15 - 25 z³. Sprzeda¿ samego PDF nie sprawdzi siê w naszych realiach, bo:
1. ka¿dy prawdziwy fan dnd woli mieæ interesuj±ce go pozycje ³adnie u³o¿one na pó³ce z ksi±¿kami;
2. elektroniczna wersja bêdzie rozprowadzana w sieci p2p lub jako¶ inaczej i mimo ¶mia³ych deklaracji, nic na to nie poradzicie;
3. nikt nie lubi p³aciæ za tak ulotn± rzecz, czytaæ jakie¶ umowy, podawaæ adres maila, numer karty kredytowej etc.

Wskazujê na cenê pomiêdzy 4 a 6 z³, jakie¶ 4,99. To rzeczywi¶cie tylko dwa piwa, a przyjemno¶æ znacznie wiêksza i d³u¿sza. :D

A
 
Maciek TheForge
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 83
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 12:51 pm

pt paź 07, 2005 9:09 am

<!--QuoteBegin-sil+-->
sil pisze:
<!--QuoteEBegin-->Czy takie maj± byæ standarty cen na rpgteraz?

Mam nadziejê ¿e dobrze rozumiem twoje pytanie.
Rynek zachodni i ceny na Rpg Now bêd± siê ró¿niæ od tych które zaproponujemy w Polsce.
Wp³yw na to maj± koszty, które ponosimy wydaj±c na zachodzie, a które nie wystêpuj± przy wydawaniu przy przygotowaniu PDFa po polsku.

<!--QuoteBegin-Adi Cherryson+-->
Adi Cherryson pisze:
<!--QuoteEBegin--> My¶lê, ¿e lepiej poszukaæ jakiej¶ taniej drukarni i spróbowaæ rozprowadziæ niewielki nak³ad ca 500 – 1000 sztuk w wersji papierowej za 15 - 25 z³.  

Nie chcê niczego obiecywaæ, ale powoli (naprawdê powoli - to nie jest ¿adna deklaracja) zastanawiamy siê nad takim krokiem. Je¶li chodzi o PDFy mamy w tym wzglêdzie odrobinê do¶wiadczenia, natomiast je¶li chodzi o druk/dystrybucjê/koszty jest to na razie teren zupe³nie nie rozpoznany.
1. ka¿dy prawdziwy fan dnd woli mieæ interesuj±ce go pozycje ³adnie u³o¿one na pó³ce z ksi±¿kami;

zgadza siê .
2. elektroniczna wersja bêdzie rozprowadzana w sieci p2p lub jako¶ inaczej i mimo ¶mia³ych deklaracji, nic na to nie poradzicie;  

Jeste¶my pewni ¿e ten PDF "wyp³ynie" i cokolwiek bysmy nie próbowali zrobiæ i tak tego nie unikniemy. Nasze deklaracje w tym wzglêdzie nie s± ¶mia³e - a¿ tak naiwni nie jeste¶my. Najistotniejszym pytaniem jakie stawia sobie The Forge w tej chwili jest nie to CZY pdf znajdzie siê na p2p, tylko KIEDY i jak ten fakt odbije siê na sprzeda¿y.

Pozdrawiam
M
 
Awatar użytkownika
bukwa
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 08, 2003 12:48 pm

POD

pt paź 07, 2005 7:30 pm

<!--QuoteBegin-Maciek TheForge+-->
Maciek TheForge pisze:
<!--QuoteEBegin--><!--QuoteBegin-Adi Cherryson+-->
Adi Cherryson pisze:
<!--QuoteEBegin--> Myślę, że lepiej poszukać jakiejś taniej drukarni i spróbować rozprowadzić niewielki nakład ca 500 – 1000 sztuk w wersji papierowej za 15 - 25 zł.  

Nie chcę niczego obiecywać, ale powoli (naprawdę powoli - to nie jest żadna deklaracja) zastanawiamy się nad takim krokiem. Jeśli chodzi o PDFy mamy w tym względzie odrobinę doświadczenia, natomiast jeśli chodzi o druk/dystrybucję/koszty jest to na razie teren zupełnie nie rozpoznany.

Jeżeli chodzi o druk, to rozwiązaniem może być print-on-demand, np. w: http://www.sowadruk.pl/

P.S. Adi - dzisiaj wieczorem wypiję Twoje zdrowie!
 
Thomas Percy
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2969
Rejestracja: śr lip 03, 2002 11:50 am

ndz paź 09, 2005 11:10 am

Książki w formacie PDF oferuje polski portal Literatura.net.pl. Kosztują 5 zł, z czego 30 proc. otrzymują autorzy.
http://www.literatura.net.pl/?id=112884887...le/dla_wyd.html
 
Mateusz Kosińsk
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 51
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 4:33 pm

ndz paź 09, 2005 7:22 pm

Bardzo fajny pomysl!!

Ja zaznaczylem 2 z³ bo gdy cena bedzie nizsza to ludziom nie bedzie do g³owy przychodzi³o Piractwo.
 
CHICK-en__
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 583
Rejestracja: sob sie 21, 2004 11:08 am

ndz paź 09, 2005 8:22 pm

Witam Everyone!
Jakbym mia³ zag³osowac na dwie opcjê to wybra³bym darmowe, ta opcja wziê³a górê, z powodu ciekawo¶ci.
A druga to w przedziale od 2-6 ;) To tak dla zachêty. Je¶li eksperyment wyjdzie na dobre. To nawet je¶li cena bêdzie w okolicach 10 z³otych to zakupiê owe dodatki :)
Pozdrawiam
CHICK-en
 
Keilen__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 108
Rejestracja: śr paź 05, 2005 2:36 pm

pn paź 10, 2005 8:25 am

Wasz pomys³ bardzo przypad³ mi do gustu. Bojê siê jednak czy rynek RPG w Polsce zaakceptuje takowe PDFy. Ja jednak zag³osowa³em na 4.01-6 z³, na pocz±tek ta cena bêdzie chyba najrozs±dniejsza. Pomys³ ze sprzeda¿± drukowanych dodatków jest o wiele lepszy... Trudniej piraciæ :twisted:, i ³atwiej siê czyta, a za tak± wersjê moge zap³aciæ 10-15 z³ :D ... My¶lê, ¿e znajdzie siê w mojej bibliotece 8)...
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

pn paź 10, 2005 9:37 pm

A co tam - daję 6-8, bo to nie jest jakaś super wygórowana kwota, a lepsza cena w tym wypadku prawdopodobnie raczej przełoży się na jakość, niż na nowego Mercedesa dla tworzących Kuźnię ;).

Pozatym sam się trochę orientuję, ile pracy wymaga mniej-więcej porządne złożenie PDF-a ;). Jeśli miałbym coś składać za kasę i zrobić to naprawdę dobrze (nie to, żebym nie starał się do tej pory ;)), to 2-4 zł wydaje mi się śmieszną sumą.
 
Zender
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: pn paź 21, 2002 2:31 pm

pn paź 10, 2005 9:40 pm

Zaznaczy³em opcjê „darmowego dodatku” – bynajmniej nie z powodu niskiej jako¶ci produktu The Forge, t± oceniam na bardzo przyzwoit± s±dz±c na podstawie informacji dostêpnych na tym Forum czy waszej stronie – po prostu nie interesuje mnie forma pdf`u i w takiej formie prawie na pewno go nie kupiê (kwestia czy za 2 czy za 8 z³otych nie ma tu dla mnie wiêkszego znaczenia). Je¶li bêdzie to dostêpne w wersji papierowej to co innego – przy cenie, powiedzmy 25-35 z³otych a mo¿e nawet i nieco wiêkszej kupi³bym na pewno, choæby z pasji kolekcjonerskiej czy popierania polskich firm wydaj±cych materia³y do D&D (w naszym jêzyku). Je¶li za¶ pdf by³by darmowo dostêpny w sieci pewnie, bym go ¶ci±gn±³ – nie ma z tym „zachodu” z przelewami itp. ale ten materia³ chyba jest zbyt profesjonalny – mo¿e zróbcie jak WoTC – za parê lat udostêpnicie go darmowo na swojej stronie jako materia³y do poprzedniej edycji 8)

Zdrawiam i trzymam kciuki ¿eby siê wam powiod³o
___________________________________________________________________________
<span style='color:blue'>dodane w odpowiedzi na zamieszczon± poni¿ej notkê Danant`a

skondensowana tre¶æ mojej notki:
- p³atny pdf - nie kupiê
- darmowy pdf - ¶ci±gnê, <span style='font-size:16pt;line-height:100%'>ale szkoda marnowaæ ekonomiczny potecja³ tego dodatku i dlatego </span>
- forma papierowa - kupiê zdecydowanie
Dlatego zaznaczy³em w³a¶nie opcjê darmowego dodatku - czy teraz nadal uwa¿asz, ¿e mój g³os "zaburza wyniki", a je¶li tak to z jakiego powodu?</span>

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości