Zrodzony z fantastyki

 
Hejas
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 616
Rejestracja: wt lut 01, 2005 7:06 pm

Arcyczarty w Krainach

sob paź 15, 2005 2:49 pm

Sk±d braæ informacje na temat Ksi±¿±t Demonów i Diab³ów w Krainach? Czy ich opisy z "Ksiêgi Plugawego Mroku" mówi± o nich wszystko, co nale¿a³oby wiedzieæ, aby wykorzystaæ ich w przygodach na Torilu, czy te¿ Darklord wie o nich nieporównywalnie wiêcej? ;)

Szczególnie interesuj± mnie dzieje Orcusa, Demogorgona i najpotê¿niejszych w³adców Piekie³ (przede wszystkim Asmodeusza).

I jak siê ma historia uwiêzionego Demogorgona z Baldur's Gate 2: Throne of Bhaal do tzw. "faktów autentycznych"? ;)
 
Affis
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 568
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:54 pm

sob paź 15, 2005 3:01 pm

<!--QuoteBegin-Hejas+-->
Hejas pisze:
<!--QuoteEBegin-->Czy ich opisy z "Księgi Plugawego Mroku" mówią o nich wszystko, co należałoby wiedzieć, aby wykorzystać ich w przygodach na Torilu, czy też Darklord wie o nich nieporównywalnie więcej? :wink:

Nie mówią wszystkiego, choćby tego, że Grazzt porwał Fearuńską boginię -Waukeen, o czym mozna było sie przekonać np. grając w Baldur's Gate gdzie owa bogini uznawana była za martwą.

<!--QuoteBegin-Hejas+-->
Hejas pisze:
<!--QuoteEBegin-->I jak się ma historia uwięzionego Demogorgona z Baldur's Gate 2: Throne of Bhaal do tzw. "faktów autentycznych"? :wink:

Jest niekanoniczna, a zatem nic takiego oficjalnie sie nie stało.
 
Hejas
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 616
Rejestracja: wt lut 01, 2005 7:06 pm

sob paź 15, 2005 3:03 pm

Wiem, ¿e co¶ takiego nie mia³o dok³adnie miejsca, ale zastanawia mnie, czy Demogorgon rzeczywi¶cie nie zosta³ kiedy¶ uwiêziony przez Helma?
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

sob paź 15, 2005 3:10 pm

Rzuć okiem na Faiths & Pantheons, tam są wspominki na ten temat.

Dodatkowo w niektórych podręcznikach są informacje slaadowe, przepraszam śladowe o różnych Fiendach (np. Orkusie, chociaż znacznie lepszy jest ghostwalk bo tam Orkus to bóstwo :D)
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

pt paź 21, 2005 10:49 pm

Ze starych materia³ów mogê poleciæ kilka tytu³ów: The Bloodstone Lands (wp³yw Orcusa na Damarê - by³ "zamieszany" w przejêcie w³adzy przez Zhengya, utworzenie Cytadeli Skrytobójców, dosz³o te¿ do chwilego jego os³abienia, gdy utraci³ swoje s³awne ber³o w czasie walki z wyzwolicielami Damary w Otch³ani), For Duty & Deity (rola Graz'zta w znikniêciu Waukeen w Czasach K³opotów i na 10 lat po nich - mia³ pomóc jej w przedostaniu siê do jej boskiego dominium, ale jak to tanar'ri z³ama³ umówê i uwiêzi³ w swoim pa³acu, bogini nie posiada³a wtedy swej mocy, gdy¿ przekaza³ swoj± bosk± iskrê przyjació³ce w ramach zabezpieczenia, odzyska³± j± po odbiciu jej przez grupê poszukiwaczuy przygód), Villains' Lorebook (Errtu - znany nam z serii o Drizzcie i praktycznie ta seria mówi to co wiadomo o jego historii, Tyranthraxus - opêtuj±cy "demon" zwi±zany z Sadzawkami Blasku, Vreesar - gelugon, któy chcia³ sprowadziæ inne diab³y w okolice Damary przy ponocy planarnej szczeliny do Cainy [nie mo¿na go nazwaæ arcyczartem, ale na wszelki wypadek o nim piszê]).

Z nowszych pozycji polecam Lost Empires of Faerun oraz Champions of Ruin.

Poza ¼ród³o podane przez Araga te¿ jest trafne.

Na uwagê jeszcze zas³uguje powie¶æ Elminster in Hell i rola Asmodeusza w niej (porusza³em to na stronie forumowej).

I na sam koniec - historia z BG2 o Demogorgonie nie jest kanoniczna, czyli nie nale¿y jej braæ pod uwagê.
 
Awatar użytkownika
veldrin-drow
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1568
Rejestracja: pn lis 13, 2006 8:25 pm

pn paź 31, 2005 7:00 pm

Nie chcę otwierać nowego tematu więc zadam pytanie tutaj.Jak na razie w systemie "zapomnianych kranin" znalazłem 3 grupy demonów-tannari,battezu,yugolothy?Czy są jeszcze jakieś grupy demonów występujących w tym systemie?

Do postu poniżej-fakt,źle sprecyzowałem pytanie,zdobyłeś punkt :wink:
 
Velg'larn Baenre
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 337
Rejestracja: śr sie 31, 2005 10:58 am

pn paź 31, 2005 7:09 pm

<!--QuoteBegin-Veldrin-drow+-->
Veldrin-drow pisze:
<!--QuoteEBegin-->Nie chcê otwieraæ nowego tematu wiêc zadam pytanie tutaj.Jak na razie w systemie "zapomnianych kranin" znalaz³em 3 grupy demonów-tannari,battezu,yugolothy?Czy s± jeszcze jakie¶ grupy demonów wystêpuj±cych w tym systemie?

Nie. Przy okazji, to jedynymi demonami s± tanar'ri. Pozosta³e to czarty. A innych czartów wg. mojej wiedzy te¿ nie ma.

Do notki poni¿ej:
Przyznajê racjê, ale to zale¿y od tego, jak szeroko rozumiemy s³owo czart/demon. Ja fachowcem od tego nie jestem, wiêc przyznajê racjê Darklordowi.
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

pn paź 31, 2005 7:11 pm

<!--QuoteBegin-Veldrin-drow+-->
Veldrin-drow pisze:
<!--QuoteEBegin-->[...]Jak na razie w systemie "zapomnianych kranin" znalaz³em 3 grupy demonów-tannari,battezu,yugolothy?Czy s± jeszcze jakie¶ grupy demonów wystêpuj±cych w tym systemie?

Mo¿na do³±czyæ slaady (czê¶æ jest z³a), demodandy, kanomorfy, vargaoiny, khaasta (najmniej demoniczni - bardziej zaawansowani jaszczoruldzie z p³aszczyzn), hordlings...
 
Awatar użytkownika
veldrin-drow
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1568
Rejestracja: pn lis 13, 2006 8:25 pm

pn paź 31, 2005 7:15 pm

Można dołączyć slaady (część jest zła), demodandy, kanomorfy, vargaoiny, khaasta (najmniej demoniczni - bardziej zaawansowani jaszczoruldzie z płaszczyzn), hordlings...
Slaady znam ale reszta mi się z niczym nie kojarzy.Może tyć byś coś o nich napisał i podał po jednym przykładzie jesli masz chęci i czas?

Do postu poniżej-wielkie dzięki
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

pn paź 31, 2005 7:38 pm

<!--QuoteBegin-Veldrin-drow+-->
Veldrin-drow pisze:
<!--QuoteEBegin-->
Mo¿na do³±czyæ slaady (czê¶æ jest z³a), demodandy, kanomorfy, vargaoiny, khaasta (najmniej demoniczni - bardziej zaawansowani jaszczoruldzie z p³aszczyzn), hordlings...
Slaady znam ale reszta mi siê z niczym nie kojarzy.Mo¿e tyæ by¶ co¶ o nich napisa³ i poda³ po jednym przyk³adzie jesli masz chêci i czas?

Przy okazji dorzucê jeszcze jedn± rasê (linki prowadz± do obrazków) [i dodam, ¿e biorê pod uwagê starsze dodatki]:
-Vaporighu to sadystyczne i zar³oczne demony wygl±daj±ce jak rozk³adaj±ce siê, futrzaste cia³o - s± personifikacj± rozk³adu i siarkowego smrodu
-Kanomorfy to "demoniczne likantropy" (a tak na prawdê bli¿ej im do ³akowilków czy ³akoszakali - czyli zwierz±t potrafi±cych zmieniaæ siê w ludzi) - s± to wy¶mienici tropiciele i stra¿niczy demonów
-Demodandy to demony maj±ce pieczê nad wiêzionymi duszami ("stra¿nicy wiêzienni")
-Varrangoiny to rasa ludzi-nietoperzy z Otch³ani, pracuj± jako najemnicy
-Khaasta - rasa zaawansowanych jaszczrulodzi, ostatnio dosæ mocno ingeruj± w dzia³ania sarrukhów na Faerunie
-Hordlings - niezwykle dziwaczne istoty, wygl±daj± jak "zszywki" ró¿nych czêsci cia³a, ka¿dy inny od drugiego
 
Awatar użytkownika
Isengrim
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: pn gru 27, 2004 1:29 am

sob lis 05, 2005 6:46 pm

Znalazłem taką stronę: http://planewalking.dungeons.ru/denizens/f...ends/Fiends.htm
Z tego wynika, że trzeba dodac jeszcze Gehreleths.

Edit: Faktycznie, nie przejżałem wszystkiego dokładnie :oops:. Thx.
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

sob lis 05, 2005 7:02 pm

<!--QuoteBegin-Isengrim+-->
Isengrim pisze:
<!--QuoteEBegin-->Znalaz³em tak± stronê: http://planewalking.dungeons.ru/denizens/f...ends/Fiends.htm
Z tego wynika, ¿e trzeba dodac jeszcze Gehreleths.

Stare (2E) gehrelethy to demodandy.
 
Faerish__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 260
Rejestracja: wt sie 23, 2005 12:12 pm

ndz lis 06, 2005 4:30 pm

Tak sobie patrze co wypisujecie w tym temacie, i niby wszystko OK, w porz±dku,Darklord wszystko opisa³... nie, WRÓæ!
Cu¶ jednak jest nie tak.
Otó¿ z tego co wiem ( a z tego co wiem, dobrze wiem ) to sytuacja przedstawia siê tak, jak ju¿ napisa³em w jednym po¶cie:
Czarty dziel± siê na:  
Diab³y - praworz±dne z³e  
Yugolothy - neutralne z³e  
Demony - chaotyczne z³e  
Nie nale¿y myliæ tych pojêæ!  


Je¶li siê mylê to proszê mnie poprawiæ ale z tego co wiem panuje takie rozró¿nienie. Wiêc tam gdzie piszecie demony, powinni¶cie pisaæ czarty.
 
Velg'larn Baenre
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 337
Rejestracja: śr sie 31, 2005 10:58 am

ndz lis 06, 2005 6:11 pm

<!--QuoteBegin-Faerish+-->
Faerish pisze:
<!--QuoteEBegin-->Tak sobie patrze co wypisujecie w tym temacie, i niby wszystko OK, w porz±dku,Darklord wszystko opisa³... nie, WRÓæ!
Cu¶ jednak jest nie tak.
Otó¿ z tego co wiem ( a z tego co wiem, dobrze wiem )  to sytuacja przedstawia siê tak, jak ju¿ napisa³em w jednym po¶cie:
Czarty dziel± siê na:  
Diab³y - praworz±dne z³e  
Yugolothy - neutralne z³e  
Demony - chaotyczne z³e  
Nie nale¿y myliæ tych pojêæ!  


Je¶li siê mylê to proszê mnie poprawiæ ale z tego co wiem panuje takie rozró¿nienie. Wiêc tam gdzie piszecie demony, powinni¶cie pisaæ czarty.


Ju¿ to napisa³em... Dodam jeszcze dla przypomnienia, ¿e demony to tanar'ri, a diab³y- baatezu.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

ndz lis 06, 2005 6:32 pm

Już to napisałem... Dodam jeszcze dla przypomnienia, że demony to tanar'ri, a diabły- baatezu.
Tanar'ri to podtyp demonów. Nie wszystkie demony to tannar'ri, taks amo jak nie wszystkie diabły to baatezu.
 
Faerish__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 260
Rejestracja: wt sie 23, 2005 12:12 pm

ndz lis 06, 2005 6:34 pm

Hmmm... a jakie s± np. demony nie bêd±ce Tanar`ri?

Pozdrawiam
 
BarlogMetallium
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 115
Rejestracja: wt lis 01, 2005 6:27 pm

ndz lis 06, 2005 6:47 pm

Quasit, Bebilith i Odbieracz(nie chce mi siê englishowski nazw szukaæ) z MM
Zowut, Abyssal Maw i inne Abyssale z MM 2
i wiele innych
Tanr'ri maj± przy nazwie (tanar'ri) w tabelce.
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

ndz lis 06, 2005 6:54 pm

[quote=Faerish]Hmmm... a jakie s± np. demony nie bêd±ce Tanar`ri?[/quote]
Bebilith, quasit, retriever [<=MM], abyssal maw, abyssal skulker, abyssal ravager, zovvut [<=MM2], blood fiend, skulvyn, wastrilith (dawniej uznawany za tanar'ri) [<=FF]...
 
Awatar użytkownika
veldrin-drow
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1568
Rejestracja: pn lis 13, 2006 8:25 pm

śr lis 09, 2005 3:41 pm

Jeszcze jedno pytanko.Te istoty które wymieniłeś kilka postów wcześniej biorą udział w wojnie krwi?Jeśli tak to po której stronie się opowiadają?
 
Faerish__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 260
Rejestracja: wt sie 23, 2005 12:12 pm

śr lis 09, 2005 3:53 pm

W³a¶nie. Bo raz pisz±, ze Wojna Krwi to wojna miêdzy diab³ami a demona, a innym razem, ¿e miêdzy Baatezu i Tanar`ri. To jak w koñcu jest. mi siê wydaje, ¿e chyba jest to jednak wojna miêdzy ca³± Otch³ani±, a ca³ym Baatorem. Wtedy one w niej uczestnicz±.
A w³a¶nie, móg³by¶ jeszcze podaæ przyk³ady diab³ów nie bêd±cych Baatezu ( proszê o wyrozumia³o¶æ, nie mam Ksiêgi potworów ). Bo mam taki pomys³ na przygodê, ¿e diab³y nie bêd±ce Baatezu i demony nie bêd±ce Tanar`ri jednocz± swe si³y i buntuj± siê przeciwko Baatezu i Tanar`ri, które wci±gaj± ich w wojne krwi. Oczywi¶cie tylko niektóre. Czy co¶ takiego mog³oby zaistnieæ?

Pozdrawiam

Do postu poni¿ej:

Ale pytanie by³o czy w tej wojnie bior± równie¿ aktywny udzia³ diab³y nieb±d±ce Baatezu i demony nie bêd±ce Tanar`ri, bo to co napisa³e¶ to wiem.
 
Rend
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 3065
Rejestracja: sob paź 05, 2002 9:03 pm

śr lis 09, 2005 4:18 pm

Głowne siły to Baatezu i Tanar'ri. Czasem też są wykorzystywane Yugolothgy jako najmene oddziały. Często wykorzystywane też są oddziały śmiertelników jako "mięso armatnie".
Czasem ingerują w nią siły niebios.
Stara dyskusja wyjasniająca wiele pominiętych kwestii
Baatezu to diabły mające podptyp Baatezu, istnieją diabły bez tego podtypu (podobnie jak demony bez podtypu Tanar'ri).
 
Awatar użytkownika
veldrin-drow
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1568
Rejestracja: pn lis 13, 2006 8:25 pm

czw gru 08, 2005 3:16 pm

Co do czartów i diabłów-znalazłem ciekawą notkę w świeżo kupionym scenariuszu "Miasto pajęczej królowej".Jam jest napisane,że Orkus został zabity przez Kiarnaslane(nie pamietam,czy to poprawne),drowią boginię zemsty!
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

czw gru 08, 2005 7:39 pm

<!--QuoteBegin-Veldrin-drow+-->
Veldrin-drow pisze:
<!--QuoteEBegin-->Co do czartów i diab³ów-znalaz³em ciekaw± notkê w ¶wie¿o kupionym scenariuszu "Miasto pajêczej królowej".Jam jest napisane,¿e Orkus zosta³ zabity przez Kiarnaslane(nie pamietam,czy to poprawne),drowi± boginiê zemsty!

Jest to zgodne z kanonem. Orcus gin±³ i odradza³ siê dwukrotnie. Pierwszy raz spotka³o go to z rêki Kiaransalee, potem odrodzi³ siê jako Tenebrous. Po wydarzeniach z przygody Dead Gods powróci³ ponownie pod imieniem Orcus.
 
Awatar użytkownika
veldrin-drow
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1568
Rejestracja: pn lis 13, 2006 8:25 pm

śr gru 14, 2005 3:26 pm

Jest to zgodne z kanonem. Orcus ginął i odradzał się dwukrotnie. Pierwszy raz spotkało go to z ręki Kiaransalee, potem odrodził się jako Tenebrous. Po wydarzeniach z przygody Dead Gods powrócił ponownie pod imieniem Orcus.
Czyli jak mam rozumieć w obecnej chwili żyje,tak?
 
Velg'larn Baenre
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 337
Rejestracja: śr sie 31, 2005 10:58 am

śr gru 14, 2005 3:33 pm

<!--QuoteBegin-Veldrin-drow+-->
Veldrin-drow pisze:
<!--QuoteEBegin-->
Jest to zgodne z kanonem. Orcus gin±³ i odradza³ siê dwukrotnie. Pierwszy raz spotka³o go to z rêki Kiaransalee, potem odrodzi³ siê jako Tenebrous. Po wydarzeniach z przygody Dead Gods powróci³ ponownie pod imieniem Orcus.
Czyli jak mam rozumieæ w obecnej chwili ¿yje,tak?

Tak, Orcus w tej chwili ¿yje.
 
Valenor
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 83
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 9:24 pm

śr lut 28, 2007 2:16 pm

Gdzie znajdę rozpiskę nijakiego Malkazida? (jeśli jest)<br />Dzięki za pomoc!
 
Clariburnus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 215
Rejestracja: ndz kwie 16, 2006 1:40 pm

śr lut 28, 2007 2:40 pm

Jego rozpiska jest w Champions of Ruin. <br />Moim zdaniem jest za s³aba (czysty z³y solar).<br /><br />Edit do posta pponi¿ej:<br />
Malkizid to do¶æ dobrze podrasowany z³y solar
<br /><br />No mo¿e przyznam Ci trochê racji. :wink: Ale tylko troszeczkê. Moim zdaniem powinien byæ jeszcze silniejszy, jesli ma spe³niaæ swoj± rolê. W koñcu kiedy¶ by³ ksiêciem diab³ów. Da³bym mu lvle w Fiend of Corruption i zamieni³ czary na moce czarodzieja albo zaklinacza oraz da³ szablon Fallen Celestial z Dicefreaks - b. dobry. <br />Ale to tylko taka nierzeczowa dywagacja. :wink:
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

śr lut 28, 2007 5:09 pm

Moim zdaniem jest za słaba (czysty zły solar).
<br />Nie bądźmy tacy surowi. Malkizid to dość dobrze podrasowany zły solar :wink: Jednak i tak trzeba przyznać, że wygląda lepiej niż demoniczni lodrowie z Horeds of the Abyss, którzy są IMO za słabi :wink:.
 
Hellsing88__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: pn sie 22, 2005 12:12 am

czw mar 01, 2007 10:07 pm

Przepraszam z góry je¶li ju¿ takowy temat zosta³ stworzony, ale naprawdê nie mog³em go znale¼æ (nie wiem dlaczego ale nadal wyszukiwarka czasem mnie zastanawia jak dzia³a)<br />Nie chcia³em tworzyæ nowego tematu a wiêc mam pytanie jakie s± domeny poszczególnych arcydiab³ów i arcydemonów (tak sie one zw±?) Poniewa¿ wiem ¿e w ksiêdze Book of Vile Darkness taka mo¿liwo¶æ istnieje aby wyznawaæ ich, jednak¿e zauwa¿y³em opis paru nowych domen, gdzie s± wypisane domeny, które przynale¿± do danego demona, czy te¿ diab³a. Proszê pomocy!! Je¿eli wiedzieliby¶cie gdzie takowe domeny dodatkowe istniej± tak¿e bym by³ szczê¶liwy za podpowied¼.
 
Awatar użytkownika
Myrkull
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 454
Rejestracja: wt gru 12, 2006 6:18 pm

sob mar 03, 2007 11:38 am

Chyba w Fiendish Codex I i II można znaleźć domeny arcyczartów.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości