Zrodzony z fantastyki

Xelos
Zespolony z forum
Zespolony z forum

Epickie czarowanie - nieosiągalne dla kapłana?

ndz paź 23, 2005 11:42 am

Od niedawna gram w nową sesję (od 1. poziomu) jako kapłan Thanosa (mój pomysł boga). MP ma zamiar porawdzić to aż do leveli epickich. Spojrzałem więc do Epickich przygód i co wiedzę? Potrzebuje makymalną rangę w Wiedzy i Czarostwie by móc rzucać takie czary, czyli musiałbym od 1. poziomu (mam już 4) ładować w to wszystkie umiejętności (mam 10 Int) jakie mogę, nic nie zostawiając na Koncentrację, Dyplomację i Leczenia, które są mi obecnie najbardziej potrzebne?!
Chyba jedyną drogą jaka mi zostanie do wziąść drugą klasę, przez co będzę dostawał kary do PD :?
Czy macie jakieś pomysły jak temu zaradzić :? ? (Swoją drogą, czymu kapłan nie może mieć 4 umiejętności jak druid :?)

Pozdro

Affis
Zespolony z forum
Zespolony z forum

ndz paź 23, 2005 11:49 am

Zawsze możesz zagrać człowiekiem, będziesz miał cenny jeden punkt umiejętności co poziom, jeszcze cenniejszy bonusowy atut i wrazie czego nie będziesz miał karu do PD.

Awatar użytkownika
Toshi
Zespolony z forum
Zespolony z forum

ndz paź 23, 2005 11:58 am

Zużyć na to cenne atuty...
np na Open Minded z Complete Adventurer
ktory daje ci dodatkowe punkty umiejetnosci do rozdania
[ niewiem czy mozna cytowac ten podrecznik:? ]
Drugi pomysl to w Races of Destiny jest atut dajacy druga klase ulubioną
wiec nie tracil bys PD, niestety dziala tylko na pól ludzi więc dogadanie z Mg kwestią podstawową
[ ktos wogole stosuje tą zasade ?]
Bo zwiekszenie inteligencji na 4/8 poziomie chyba wzialeś pod uwage?
Bo jak rozumiem nie chcesz postaci zmieniać?

Xelos
Zespolony z forum
Zespolony z forum

ndz paź 23, 2005 12:43 pm

Bo jak rozumiem nie chcesz postaci zmieniać?

Nie, jak już wspomniałem postać jest już gotowa, wprowadzona i została nieoficjalnym liderem grupy :), a moja rasa to elf [ewentualnie jak zginę to może... ;)]
na Open Minded z Complete Adventurer

Jest ten atut gdzieś opisany :arrow: pytanie kieruję do ekspertów od SRD
Drugi pomysl to w Races of Destiny jest atut dajacy druga klase ulubioną  
wiec nie tracil bys PD, niestety dziala tylko na pól ludzi więc dogadanie z Mg kwestią podstawową

Pytanie jak wyżej
Bo zwiekszenie inteligencji na 4/8 poziomie chyba wzialeś pod uwage?

Tak, ale potrzebuję rangi maksymalnej jaką można mieć na 20. poziomie, a jak zacznę od 8 to będzę miał o 10 za mało :|

Pozdro i czekam na kolejne help'y

Awatar użytkownika
Toshi
Zespolony z forum
Zespolony z forum

ndz paź 23, 2005 12:55 pm

Wybaczcie, w tym sie akurat nie orientuje ale czy istnieje PrC
dla kaplana dajaca wiecej punktów umiejetnosci + pelny awans w czarowaniu?
[ w koncu umiejetnosci to nie jedyne wymaganie do tego atutu epickiego ]
Tez to chyba jakieś rozwiazanie.

Affis
Zespolony z forum
Zespolony z forum

ndz paź 23, 2005 12:56 pm

<!--QuoteBegin-Xelos+-->
Xelos pisze:
<!--QuoteEBegin-->Jest ten atut gdzieś opisany

Tylko i wyłącznie w CA (no może gdzieś jeszcze, ale legalnie podać go nie można), w SRD go nie znajdziesz.
<!--QuoteBegin-Xelos+-->
Xelos pisze:
<!--QuoteEBegin-->Pytanie jak wyżej  

Odpowiedź też jak wyżej tylko, że nazwa podręcznika zmienia się na RoD. (Obydwa podręczniki są do edycji 3.5)

EDIT:
Co do klas to w Wyznaniach i Panteonach są PrC dla konretnych bóstw, Kroczący z Wiatrem (bardziej dla tropicieli wyznawcó Shaundakula) i Techmistrz (dla kapłanów Gonda).

Awatar użytkownika
Ammanas
Zespolony z forum
Zespolony z forum

ndz paź 23, 2005 1:00 pm

Wymienione atuty znajdują się jedynie w wymienionych wyżej podręcznikach - w SRD nie figurują. Co najwyżej można w tam znaleśc atuty typy Self Sufficient dające bonus do 2 umiejętności [dla wymienionego Self Sufficient są to Survival i Heal]

Ja mimo wszystko proponuję podnieść inteligencję na 4 i 8 poziomie. Do tego czasu można wydawać 1 punkt na Spellcraft lub Knowledge [religion] a drugi na coś innego. Po 8 poziomie, mając 3 skill pointy na level uzupełniamy braki w rangach. To pozwoli uzyskać skille potrzebne na niskich levelach [jak Heal] a około epików uzyskać maksymalne rangi.

Można także liczyć na Inherent bonusy do Inteligencji. Chociażby na 17 poziomie użyć dwa razy Miracle. Dostajemy czwarty punkt na poziomach 18-20. To też może zapełnić lukę.

Pozdrawiam
Wampirek

Xelos
Zespolony z forum
Zespolony z forum

ndz paź 23, 2005 1:16 pm

Dzięki Wampirek, chyba tak zrobię
Można także liczyć na Inherent bonusy do Inteligencji. Chociażby na 17 poziomie użyć dwa razy Miracle.

ale strata 10k XP troche boli :|

Awatar użytkownika
Ammanas
Zespolony z forum
Zespolony z forum

ndz paź 23, 2005 1:29 pm

Proszę bardzo.

ale strata 10k XP troche boli

Wiem - ale zawsze to jakieś wyjście. Poza tym można zawsze znaleźć [kupić? ;)] zwoje Wisha :)

Znalazłem dla Ciebie jeszcze jedno wyjście. Być może będzie to dla twojej postaci coś odpowiedniego. Jest nim Prc Church Inquisitor znajdujący się w podręczniku Complete Divine. Nie dośc że jest ciekawy fabularnie [jeśli odpowiada Ci klimat świętej inkwizycji :twisted: ] to ma 2 ważne plusy mechaniczne. Rozwija pełny Caster Level i daje 4 + mod. Int punkty umiejętności.

Jak dla mnie wybór idealny. Sam bym zrobił sobie takiego kapłana gdybym kapłanem grał ;)

Pozdrawiam
Wampirek

Xelos
Zespolony z forum
Zespolony z forum

ndz paź 23, 2005 1:46 pm

Znalazłem dla Ciebie jeszcze jedno wyjście. Być może będzie to dla twojej postaci coś odpowiedniego. Jest nim Prc Church Inquisitor znajdujący się w podręczniku Complete Divine. Nie dośc że jest ciekawy fabularnie [jeśli odpowiada Ci klimat świętej inkwizycji  ] to ma 2 ważne plusy mechaniczne. Rozwija pełny Caster Level i daje 4 + mod. Int punkty umiejętności.

Przyjrzę się temu jak znajdę. Wielkie dzięki

Awatar użytkownika
veldrin-drow
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

czw paź 27, 2005 2:42 pm

Chiałbym zauważyć,że przy tworzeniu czarów epickich nie musisz mieć dokładnie tyle czarostwa by wymyśleć dany czar.Wykonujesz test czarostwa co oznacza,że nie liczy się tylko czyta wartośc Twojego czarostwa ale i wartość INT i gadżety czyli polecam,obręcz intelektu+6 koszt na takim pozimie niewielki ale,zawsze te +3 do testu masz,kup se pan pierścień Czarostwa np+10-jego koszt nie powinien być wielki,warto wziąć zogniskowanie umiejetności czarostwo co da Ci +2 lub +3 do umiejetności w zależności od edycji w jaką grasz a jak Ci mało to świeżo na 21 poziomie masz atut do wyboru i weź sobie epickie zogniskowanie umiejętności co da Ci o ile mnie pamięć nie myli +10 do czarostwa.I tym sposobem możesz zyskać coś 25-26 do czarostwa.Prawda,że warte uwagii 8) .

Awatar użytkownika
Toshi
Zespolony z forum
Zespolony z forum

czw paź 27, 2005 2:49 pm

Ale na co ci czarostwo/spellcraft tak? na +40-50?
jesli nie masz atutu epickie czarowanie:?

narfel
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

czw paź 27, 2005 2:53 pm

Możesz też poprosić by Mistrz dał Ci opaskę inteligencji. A gdy będziesz chodził cały czas w niej to powinieneś dostać za nią dodatkowe punkty umiejętności gdyż daje Ci premie do ineteligencji.

Ryanik__
Zespolony z forum
Zespolony z forum

czw paź 27, 2005 3:03 pm

Narfel, w edyci 3.0 dostanie dodatkowe punkty, jak normalnie
W 3.5 ju¿ nie, gdy¿ takie rzeczy nie daj± dodatkowych PU.
Wiêc wszystko zale¿y od edycji :wink:

Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony

czw paź 27, 2005 3:06 pm

Narfel w edycji 3.5 opaska inteligencji już nie podbija ilości pkt. umiejętności co poziom.

Ogólnie system czarów epickich jest nieprzemyślany i działa tylko dla magów (ale już nie zaklinaczy).
Jakiekowliek kombinowanie jest błędem ponieważ próbuje obejść pomyłkę autorów. Już lepiej pobawić się w tworzenie własnych zasad czarów epickich.

Awatar użytkownika
Toshi
Zespolony z forum
Zespolony z forum

czw paź 27, 2005 3:11 pm

<!--QuoteBegin-Aragathor Roaringflame+-->
Aragathor Roaringflame pisze:
<!--QuoteEBegin-->

Ogólnie system czarów epickich jest nieprzemyślany i działa tylko dla magów (ale już nie zaklinaczy).

Mozesz wyjasnic?

Awatar użytkownika
veldrin-drow
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

czw paź 27, 2005 3:13 pm

Ale na co ci czarostwo/spellcraft tak? na +40-50?  
jesli nie masz atutu epickie czarowanie:?
Trzeba poczekać do 24 poziomu i tak wymyślenie czarów epickich kosztuje sporo kasy i pdsów,więc warto się przygotować do tego odpowiednio tj-zebrać jedno i drugie.ew kupić magiczny przedmiot z epickim zogniskowaniem umiejętności-trochę bedzie kosztował ale to tylko kasa i ją można łatwo zdobyć.
Narfel w edycji 3.5 opaska inteligencji już nie podbija ilości pkt. umiejętności co poziom.  

Jakiekowliek kombinowanie jest błędem ponieważ próbuje obejść pomyłkę autorów. Już lepiej pobawić się w tworzenie własnych zasad czarów epickich.

Można skorzystać z opcjonalnych zasad co może byc dobrym rozwiązaniem i rodzaj atrybutu czarostwa zastąpić swoim głównym atrybutem Rzt dla kapłanów,Cha dla zaklinaczy.

Awatar użytkownika
Toshi
Zespolony z forum
Zespolony z forum

czw paź 27, 2005 3:15 pm

<!--QuoteBegin-Veldrin-drow+-->
Veldrin-drow pisze:
<!--QuoteEBegin-->Trzeba poczekać do 24 poziomu i tak wymyślenie czarów epickich kosztuje sporo kasy i pdsów,więc warto się przygotować do tego odpowiednio tj-zebrać jedno i drugie.ew kupić magiczny przedmiot z epickim zogniskowaniem umiejętności-trochę bedzie kosztował ale to tylko kasa i ją można łatwo zdobyć.

O ile pamietam to ani czarów epickich ani atutów epickich nie wlozysz w przedmioty?

Awatar użytkownika
veldrin-drow
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

czw paź 27, 2005 3:18 pm

O ile pamietam to ani czarów epickich ani atutów epickich nie wlozysz w przedmioty?
Co do atutów epickich nie znalazłem takiej wzmianki,co czarów epickich to znalazłem,że można je zapisać na kamieniu ale koszty w pdsach i kasie są podwójne.

Awatar użytkownika
Toshi
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pt paź 28, 2005 2:50 pm

no i rzut na spellcraft/czarostwo jest 2 razy wyzszy przy takich czarach [ heh,powodzenia]:D

Wyjasnienie
o ile dobrze rozumiem to zapis zwieksza Dc na spellcraft dwa razy
co pociaga za soba zwiekszenie dwukrotnie kosztu w PD i pieniadzach

Awatar użytkownika
veldrin-drow
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pt paź 28, 2005 3:03 pm

no i rzut na spellcraft/czarostwo jest 2 razy wyzszy przy takich czarach [ heh,powodzenia]
Nie sprawdziłem ale jestem głęboko przekonany,że nie.

Awatar użytkownika
Scol
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

ndz lut 19, 2006 2:40 pm

Po prostu popros MG zeby ci pozwolil zamienic Czarostwo(jako wiedza o czarach) na Wiedza[religja](jako wiedza o mocach boskich-czarach kaplana)

Horned_Rat
Zespolony z forum
Zespolony z forum

ndz lut 19, 2006 3:56 pm

<!--quoteo(post=260771:date=Feb 19 2006, 04:40 PM:name=Scol)-->
Scol pisze:
<!--quotec--><br />Po prostu popros MG zeby ci pozwolil zamienic Czarostwo(jako wiedza o czarach) na Wiedza[religja](jako wiedza o mocach boskich-czarach kaplana)<br />
<br /><br /><br />Z tego co pamiętam tak już jest w podręczniku Epic Hand Book że kapłan puszcza czary epickie rzucając za knowlege religion. <br /><br />Jako kapłan masz dużo WIS i jest taki atut który pozwala zastąpić inteligencje wisdomem w przypadku skili [Knowlege]. Ancestral Knowledge (Races of Stone)<br /><br />Ale niestety atut ten jest dla krasnoludów (można umówić się z MG żeby był dostępny dla każdego). Bo tam kożystasz z wiedzy klanu a tu możesz skożystać z bibliotek swojego kultu czy jakoś tak..<br /><br />Pozdrawiam i życze powodzenia na epickich poziomach !

Awatar użytkownika
Sierak
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pn kwie 24, 2006 1:02 pm

Niby będzie, że się czepiam, ale co ma wisdom do intelligence?<br />Intelligence to zdolność uczenia się, przyswajania nowej wiedzy, odpowiada za uczenie się.<br />Wisdom odpowiada za świadomość otoczenia wokół, min. za zmysły itd.<br /><br />Wiedza jak sama nazwa wskazuje jest wiedzą, czyli czymś czego jednak trzeba się naumieć kiedyś i wisdom raczej tu nic nie pomoże, chyba że zauważenie liter w książce.