Zrodzony z fantastyki

 
Messey__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 2:32 pm

Odegnanie nieumarlego

śr lis 16, 2005 1:54 pm

Witam!
Jestem poczatkujacym MG i jednym z moich graczy jest Paladyn. Wszystko byloby OK gdyby nie jedna zdolnosc Paladyna, mianowicie Odegnanie Nieumarlego.
Pierwsza czesc, czyli rzucanie kostka k20 rozumiem, jest wszystko rozpisane w Podreczniku Gracza... Nie rozumiem tylko co oznacza "ilosc Kosci Wytrzymalosci" :cry:
Druga faza, czyli Obrazenia Z Odegnania: co oznacza "tyle kosci Wytrzymalosci nieumarlych mozesz odegnac"...

Ogolnie jak widac poprostu nie rozumiem dzialania tej zdolnosci, glownie nie mam pojecia co znaczy Kosci Wytrzymalosci potwora... Wiem ze kazdy stwor ma swoje KW, np: kw:8 - czyli co, stwor ma 8 Kosci wytrzymalosci?! Czy tez jesli ma kw8 a 16 zycia, to "rzucal juz" 2 razy Koscmi Wytrzymalosci i ma 2 KW ?!

I jeszcze jedna sprawa, czy mam obowiazek poinformowania mojego Paladyna ile KW ma kazdy z potworow aby sam on sobie wybral ktore chce odegnac czy ja go nie informuje i odganiane sa po kolei wszystkie ktore znajduja sie najblizej Paladyna?!


Wiem ze pewnie jest to proste, ale zrozumcie poczatkujacego :wink: Z niecierpliwoscia czekam drodzy forumowicze az ktos zechce mi to wytlumaczyc... Z gory dziekuje!
 
Velg'larn Baenre
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 337
Rejestracja: śr sie 31, 2005 10:58 am

śr lis 16, 2005 2:08 pm

Powiem to tak:

-k6, k8, k10, k12 to rodzaje ko¶ci wytrzyma³o¶ci, nie wp³ywaj± na liczbê KW.
-pw to wynik sumy mod. z BD*KW + wynik rzutu ko¶æmi (rodzaje odpowiadaj± rodzajami KEko¶ci)+ ew. mod. z wariantów twardo¶ci. Nie wp³ywaj± na ilo¶æ.
-ilo¶æ KW w opisie potworów jest podana w odpowiedniej linijce. Np. 1d8+1 (5 hp) przy "Orc, 1-st level warrior" w SRD 3,5 oznacza, ¿e ma 1 ko¶æ wytrzyma³o¶ci, 1 pw. z BD oraz 5 pw.
-ilo¶æ KW u NPC:
-ko¶ci rasowe (je¶li s±)
-ko¶ci z poziomu, odpowiadaj±ce poziomowi (np. za 1 poz. maga- 1k4)

Pozdrowienia,
HighElvenMaster
 
Pal-Kap-Woj
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 42
Rejestracja: ndz sie 21, 2005 3:31 pm

czw lis 17, 2005 10:34 am

Powiedzmy ¿e ku ekipie zbli¿aj± siê dwa zombiee. Ka¿dy zombie ma 2k8+BD ¿ycia, to oznacza ¿e maj± 2 KW.

Odganiacz najpierw rzuca k20+co¶tam+co¶tam (nie pamiêtam za bardzo), i sprawdza wynik w tabeli odganiania opisanej w PG. Powiedzmy ¿e wynik to 19 co równa siê ,,poziom odganiacza +4", to oznacza ¿e twój pal mo¿e odgoniæ nieumar³ych o KW równej lub mniejszej jego poziomowi +4. Czyli je¶li by³ na powiedzmy 4 poziomie to mo¿e odgoniæ umarlaka z KW 8 (powiedzmy 8k10).

Dalej rzucamy obra¿enia z odganiania, kolega rzuca 2k6+mod. z char.+co¶tam. Powiedzmy ¿e wypad³o 8, to oznacza ¿e pal mo¿e odgoniæ razem 8 KW nieumar³ych, czyli jakie¶ 4 zombie, jakie¶ 8 szkieletów, czy jaka¶ jedna mumia chyba. Ale trzymamy siê w limicie 8 KW. :P

Troche to pogmatwane, ale nie mia³em PG pod rêk± i nie mog³em dok³adniej :P
 
Jacob (C.A.T.)
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: wt lis 29, 2005 8:38 pm

wt lis 29, 2005 8:47 pm

Dziêki Panowie za pomoc to ja jestem tym Paladynem :wink: szkoda tylko ze jeszcze nie udalo mi sie odegnaæ nikogo :?
 
Awatar użytkownika
Erpegis
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1095
Rejestracja: sob cze 28, 2003 9:18 am

wt lis 29, 2005 9:41 pm

Nie musisz informować gracza, ile KW mają nieumarli - wystarczy jeśli powiesz: ten duch jest silniejszy od tego zombiego.
 
Messey__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 2:32 pm

wt wrz 26, 2006 3:48 pm

W takim razie chcialbym sie zaytac o jeszcze jedna rzecz. Na koncu w odegnaniu nieumarlych pisze (cytuje):<br />Jezeli masz 2 razy tyle poziomow niz nieumarli maja KW, niszczysz kazdego, ktorego normalnie bys odegnal.<br />Moje pytanie brzmi: czy jesli naprzeciw paladyna stoja 3 szkielety (1KW), a ma on 2 poziom, to zniszczy wszystkie bo kazdy ma 2 razy mniej KW niz on poziom, czy ich KW licza sie lacznie i dopiero z tej sumy pal lub kaplan musza miec 2 razy wiekszy lvl?.
 
Rend
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 3065
Rejestracja: sob paź 05, 2002 9:03 pm

wt wrz 26, 2006 8:18 pm

Paladyn odgania jakby miał o trzy niższy poziom. Czyli jednokostkowego szkieleta zniszczy dopiero na piątym poziomie.<br />Poza tym każdego nieumarłego liczy się oddzielnie.
 
Awatar użytkownika
Kiras
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:37 am

wt wrz 26, 2006 9:02 pm

A odganianie nieumarłych paladyn dostaje dopiero na poziomie 4.
 
Awatar użytkownika
Ar0n
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 652
Rejestracja: pn gru 12, 2005 9:41 pm

wt wrz 26, 2006 9:09 pm

Powiedzmy że ku ekipie zbliżają się dwa zombiee. Każdy zombie ma 2k8+BD życia, to oznacza że mają 2 KW.
<br />ja bym powiedział że w sumie mają 4<br /><br />Dodam jeszcze od siebie - albo mi się wydawało albo nieumarli mają zawsze k12. A KW to coś w rodzaju odpowiedników poziomów dla potworów, zauważ że ze wzrostem kw zyskuja one hp, atak, ro, atuty, umiejętności (są pewne wyjątki).
 
Awatar użytkownika
Varmus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1443
Rejestracja: śr sty 18, 2006 5:52 pm

śr wrz 27, 2006 11:51 am

To już jest czepianie się szczegółów. Co do odegnania:<br /><br />Najpierw rzut k20. Do wyniku dodajemy odpowiednie modyfikatory (nie pamiętam teraz jakie) i sprwdzamy moc odegnania (wynik) w tabelce w PG. Ta liczba określa, jak potężnego nieumarłego (ilość KW) możemy odegnać. Załóżmy, że wyszło nam 8.<br /><br />Teraz rzut 2k6 + modyfikatory (też nie pamiętam). To określa, ilu nieumarłych (licząc KW) w obszarze odegnania maksymalnie oberwie. Przykładowo, wyszło 10.<br /><br />Oznacza to, że możemy odegnać do 10KW nieumarłych, z których każdy nie może mieć więcej niż 8KW. Najpierw liczymy tych nieumarłych, którzy mają najmniej KW.<br /><br />Poziom odegnania kapłana jest równy jego poziomowi w tej klasie, a poziom odegnania paladyna jest równy jego poziomowi w tej klasie -3 (czyli 4p paladyn odgania nieumarłych jak 1p kapłan).<br /><br />Nieumarłego niszczymy tylko wtedy, gdy nasz poziom odganiajcego (lub moc odegnania, sprawdź tam który) jest dwukrotnie wyższy od ilości KW nieumarłego.<br /><br />Wszystko jasne, czy uprościc troszkę te mgliste, niejasne notatki :wink: ?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość