Zrodzony z fantastyki

Awatar użytkownika
Aramil
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

Fang of Lloth

ndz lut 08, 2004 2:12 pm

Słyszałem o bardzo fajnej klasie prestiżowej dla czarodzieja takiej jak <!--coloro:red--><span style="color:red"><!--/coloro-->Fang of Lloth.<!--colorc--></span><!--/colorc--> Czy ktoś wie gdzie można ją znaleźć. <br /> <br />Proszę o pomoc. :roll:

Loethlin@-'-,--
Zespolony z forum
Zespolony z forum

ndz lut 08, 2004 2:25 pm

Fang of Lolth jest do znalezienia w Song and Silence. I ¿eby na ni± wskoczyæ, trzeba mieæ 10 ranks w Use Magic Device, który to skill mog± mieæ tylko: bard i rogue. I nie rozwija ¿adnych czarów... To nie jest klasa dla maga. <br /><!--coloro:blue--><span style="color:blue"><!--/coloro-->Temat przenoszê tam, gdzie byæ powinien. W dziale Klasy Presti¿owe.<!--colorc--></span><!--/colorc-->

wild_beast
Stały bywalec
Stały bywalec

pn lut 09, 2004 9:48 am

Loethlin:Poadaj wiecej szczegó³ów,proszê!!!!!!!!!

Loethlin@-'-,--
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pn lut 09, 2004 12:04 pm

Nie mogê podaæ ZA du¿o szczegó³ów, bo ta klasa jest chroniona prawami autorskimi. <br />Ale, opiszê. ?eby siê na Fang of Lolth za³apaæ, musisz znale¼æ najpierw taki wisiorek, Fang Scrarab. On jest przeznaczony dla paj±ków, dlatego uruchomiæ go mo¿na tylko za pomoc± Use Magic Device. Jak go za³o¿ysz, to dostajesz z niego bonusy, ale na karku wyrastaj± ci sztywne czarne w³osy. Jest niezdejmowalny. Je¶li zaczniesz awansowaæ w Fang of Lolth, to powoli zamieniasz siê w ogromniastego paj±ka. Obrzydliwe.

Ais Seveu
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pn lut 09, 2004 12:32 pm

koliber1
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

pn mar 21, 2005 12:28 am

Mam pro¶be, szukam tematu zwiazanego z ta klasa prc ale tu sie zawiod³em :cry: , prosze aby koto¶ da³ mi link na ten temat o kie³ loth. Fajna klasa !!!! 8)

yanakushi__
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

śr mar 23, 2005 6:54 am

mam pytanie i mysle ze tutaj powinno sie znalesc. jak juz wiecie ta klasa prestizowa dostaje na 9tym poziomie 2pary dodatkowych konczyn. A co jesli ta postac to chitine z underdarka FR ??czy wtedy ma 8 r±k i 2nogi ??co wy o tym s±dzicie??

Awatar użytkownika
Grim Repo
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

Kieł Lolth: Munch czy Power?

śr sty 04, 2006 4:01 pm

Chciałbym poruszyć tematykę Kła Lolth.
Ponieważ ta klasa jest wadług mnie zbyt potęrzna (Munch).
Na 9. poziomie wyrastają mu "Pajęcze koniczyny" które jak tam napisali "(...)w których kieł Lolth trzymać może Bez problemu Broń"

Według mnie to jest przegięcie, ponieważ Łotrzyk/kieł Lolth na 20. levelu może zaatakować 3*3=9 ataków, a z S.W.D.R.B(sprawniejsza walka dwoma rodzajami broni) może zaatakować 6*3=18(!) ataków.

Jeżeli jeszcze wam mało to pewnie zaskoczy was fakt że Tropiciel z odpowiednimi atutami (Kosmopolita) może zaatakować aż 6*4=24(!!)ataki.

Czekam na argumenty i kontrargumenty udowadniające czy Kieł Lolth to Munch czy terz Power.

Pozdrawiam Grim Repo

Awatar użytkownika
cenobite
Częsty bywalec
Częsty bywalec

śr sty 04, 2006 4:50 pm

Tak sie składa, że w poprzedniej kampanii grałem Kłem Lolth w poprzedniej kampanii. Z moich sześciu rąk korzystałem dość skutecznie. Na jednej sesji zabiłem trójgłowego czerwonego smoka (SW koło 18) w ciągu jednej rundy. Miałem 8 ataków, głównie z premią +21, a każdy za około 8k6 obrażeń.
Więc jest to mocna zdolność klasowa, ale jest pewien kruczek. Rączek nie dostaniesz wcześniej niż na 18. poziomie. A więc ciężko pozbyć się kar, o ile nie masz w planach kampanii epickiej.

Według mnie to jest przegięcie, ponieważ Łotrzyk/kieł Lolth na 20. levelu może zaatakować 3*3=9 ataków, a z S.W.D.R.B(sprawniejsza walka dwoma rodzajami broni) może zaatakować 6*3=18(!) ataków.

Wydaje mi się, czy żeby korzystać z broni w dodatkowych kończynach potrzeba Multi Weapon Fighting (Który mozesz wziąć dopiero jak masz więcej niż dwie ręce, czyli 18 lvl.), bo TWO tyczy sie tylko dwóch rąk, nie sześciu. Więc sam widzisz, kar nie unikniesz. A te są za używanie drugorzędnej broni naturalnej i za używanie w niej broni. Jeżeli chcesz używac pazurów, to proponuję Multiattack, zmiejszający karę za używanie 2. broni naturalej do -2. Ale tu również możesz go wziąć dopiero gdy masz nowe rączki, czyli nie wcześniej niż na 18. lvl ;)
A poza tym wszystkim, inne postacie na 18. lvl tez dużo potrafią (moce i czary 9. poziomu?)
Ja tak mogę długo dyskutowac, bo sam nad tym kupe czasu siedziałem :D

EDIT: Byłem pierwszy ;)

Awatar użytkownika
Eri
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr sty 04, 2006 5:02 pm

1. Pajęcze Koniczyny? Słodkie! Takie koniczynki z pajęczynki... *
2. Zaatakować 9 ataków? Ciekawe, co na to te zaatakowane ataki? To musi je boleć...**
3. I generalnie - mógłbyś, z łaski swojej, zacząć pisać po polsku? :f

4. A na temat - przecież do większości z tych ataków będzie miał spore kary (chyba -4 za brak Walki wieloma brońmi, czy jak się ten atut nazywa). No i jak się robi pełny atak, to już nie da się nic innego w swojej rondzie zrobic, poza małym kroczkiem, więc typowo nie wykona wszystkich 9.
Poza tym na 9 poziomie prestiżówki coś się postaci należy... ;)

5. <span style='color:#FF0000'>TEŻ</span>
<span style='font-size:14pt;line-height:100%'>
*Kończyny
** Ataki się robi, wykonuje, ewentualnie przeprowadza. Atakuje się przeciwnika.</span>

[b]PS
: Ech, ta moja niska inicjatywa... :wink:

Awatar użytkownika
K.D.
Zespolony z forum
Zespolony z forum

śr sty 04, 2006 5:14 pm

No tak. Ewidentny przepak. Nie znam tej klasy, ale widząc to... cóż. Wygląda na to, że WotC(mój ulubiony tekst) sam wsadził sobie palec w oko! 24 ataki w rundzie! Różną bronią!
Jedyny - jest taki, że taka postać straci fortunę na rękawiczkach...
No cóż: to jest zapewne Power Munchkin :wink:

Awatar użytkownika
Eri
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr sty 04, 2006 5:19 pm

Na 18 poziomie. I to nie z pełną premią, bo to jest prestiż na łotrzyka (9 sneaków, mrrr...). I z karami z wiele ataków. I wyglądasz jak wielki pająk i nikt Cię nie lubi, i sprzęt na Ciebie nie pasuje... widziałam gorsze przepaki.

PS: Od czego skrótem jest K.D.?

Awatar użytkownika
K.D.
Zespolony z forum
Zespolony z forum

śr sty 04, 2006 5:24 pm

PS: Od czego skrótem jest K.D.?

Kolosalny Dureń :wink: . To moje inicjały, k. to imię, d. to nazwisko :D
Przepraszam za offtop.

No tak, mecie rację... wszyscy :wink: A ja jak zwykle się myle.

PS.: Czekam na następny level żeby wziąć atut Poprawiona inicjatywa, bo nie wyrobię :/

Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr sty 04, 2006 5:27 pm

i sprzęt na Ciebie nie pasuje
Zwłaszcza magicznie zmieniając rozmiar zbroje.

No cóż: to jest zapewne Power Munchkin
Najpierw sugeruję dowiedzieć się, co te nazwy oznaczają.
Powergamer to osoba, która robi bohaterów, którzy są skuteczni, ale ważna jest dla niej także warstwa fabularna.
Muchkin to osoba, która ma gdzieś fabułę i robi przepaków, którzy kupy się nie trzymają.

Więc jak klasa sama w sobie może być munchkińska?

Rend
Wyróżniony
Wyróżniony

śr sty 04, 2006 5:28 pm

W 3.0 kapłan mógł walić dwa Harmy (a jak działał Harm w 3.0 chyba każdy pamięta, całe szczęście że go ograniczono) w rundzie na odległość trzydziestu stóp (prestiżówka Hierofanta juz była w 3.0 a właściwość zbroi Speed dawała ciągły Haste)...
Jak miał Pearl Of Power to mógł tłuc tym Harmem aż nie zabił wszystkiego na kilometr wokół (przesadzam, ale niewiele)...
A Ty Grim Repo czymś takim się przejmujesz...

Awatar użytkownika
Grim Repo
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

śr sty 04, 2006 5:28 pm

I wyglądasz jak wielki pająk i nikt Cię nie lubi,

To morzna łatwo załatwić przy pomocy przedmiotu, który morze cie poliformować
i sprzęt na Ciebie nie pasuje

Tu też łatwe lekarstwo.
Nalerzy dopłacić troche więcej kasy i pancerz na ciebie pasuje.

Awatar użytkownika
cenobite
Częsty bywalec
Częsty bywalec

śr sty 04, 2006 5:30 pm

<!--QuoteBegin-K.D. Of Mithost+-->
K.D. Of Mithost pisze:
<!--QuoteEBegin-->No tak. Ewidentny przepak. Nie znam tej klasy, ale widząc to... cóż. Wygląda na to, że WotC(mój ulubiony tekst) sam wsadził sobie palec w oko! 24 ataki w rundzie! Różną bronią!  
Jedyny - jest taki, że taka postać straci fortunę na rękawiczkach...
No cóż: to jest zapewne Power Munchkin :wink:

A ja powiem tylko, że ten mit o 24 atakach jest obalony! TWF to jedno, MWF to drugie! A MWF można brać dopiero od tego 18. lvl, bo trza miec te ręce! A to i tak są spore kary. Czy Wy mnie nie czytacie? ;)
Poza tym, chyba doszło do wymieszania edycji... Kosmopolita jest z 3,5 chyba, a Kieł Lolth z 3.0. Nie znam sie na 3.5, więc nie wiem do końca, takie przeczucie ;) Z tego co mi wiadomo, ten atut dodaje jeden skill do listy umiejętności. Ale to działa również na umiejętności wyłaczne dla danej klasy? Bo przecież Używanie magicznych urzadzeń jest taką dla łotrzyka i barda :)

Ja sobie z karami poradziłem dając Multiatack, a później zostając w odpowiednim momencie szczurołakiem. A one dostają finezję w wybranej broni za darmo, więc ataki szponami były oparte na zręczności. Do tego dokupiłem amulet potężnych pięści (MiP) i już się przebijałem przez RO do +4 i miałem kolejne +4 do ataku :)

Rend
Wyróżniony
Wyróżniony

śr sty 04, 2006 5:38 pm

<!--QuoteBegin-cenobite+-->
cenobite pisze:
<!--QuoteEBegin-->Poza tym, chyba doszło do wymieszania edycji... Kosmopolita jest z 3,5 chyba, a Kieł Lolth z 3.0. Nie znam sie na 3.5, więc nie wiem do końca, takie przeczucie ;) Z tego co mi wiadomo, ten atut dodaje jeden skill do listy umiejętności. Ale to działa również na umiejętności wyłaczne dla danej klasy? Bo przecież Używanie magicznych urzadzeń jest taką dla łotrzyka i barda :)

W 3.0 dodawał wybraną umiejetność. W 3.5 dodaje kilka plusów do umiejętności socjalnych (Bluff, Gather Information i Sense Motive).

Awatar użytkownika
K.D.
Zespolony z forum
Zespolony z forum

Cenobite, masz świetne pomysły 8O Sam na to nigdy bym nie wpadł. Mam pytanie: jak wygląda pająkopodobny szczurołak? Ale pomysł jest naprawdę przedni(będę naliczał posty, bo jestem ciekaw, ile osób powie że to wcale nie jest dobry pomysł...).

Malaqqar: litości. To był żart. Musze sobie zanotować: nie żartuj w obliczu poważniejszych od siebie. No cóż, ja na pewno jestem niepoważny(TO nie jest sarkazm ani żart, bo jakiś czas temu zauważyłem, że możnaby TAKIE coś za takowe wziąć).

Co do manczkinostwa i pałergamerostwa: to po prostu PrC. Może z małą domieszką pałergamerowstwa. Ciężko ją zaszufladkować.

Awatar użytkownika
Eri
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Off-top: Kosmopolita jest z 3.0, mam silne wrażenie, a konkretnie z FRCS. I na umiejętności wyłączne nie działa.

Cholera, znowu inicjatywa...

Awatar użytkownika
cenobite
Częsty bywalec
Częsty bywalec

śr sty 04, 2006 5:45 pm

<!--QuoteBegin-K.D. Of Mithost+-->
K.D. Of Mithost pisze:
<!--QuoteEBegin-->Cenobite, masz świetne pomysły 8O Sam na to nigdy bym  nie wpadł. Mam pytanie: jak wygląda pająkopodobny szczurołak? Ale pomysł jest naprawdę przedni(będę naliczał posty, bo jestem ciekaw, ile osób powie że to wcale nie jest dobry pomysł...).

Mam tylko nadzieję, że to nie była ironia ;)
A jak taka postac wygląda? Dość strasznie i nieprzyjemnie, więc ludzie się bali i woleli trzymać z daleka. Mi to pasowało, bo moja postać nie lubiła kontaktu z ludźmi. A ile osób się wystraszyło wysuwając z pleców ręce, na ich oczach :D Z pewnością ta klasa daje sporo zabawy w odgrywanie postaci, bardzo miło ją wspominam :)

<!--QuoteBegin-Eri+-->
Eri pisze:
<!--QuoteEBegin--> Kosmopolita jest z 3.0, mam silne wrażenie, a konkretnie z FRCS. I na umiejętności wyłączne nie działa.

Czyli kolejny powód, dla którego te 24 ataki nie mogą mieć miejsca.

Czy ktos nadal uważa, ze ten Prc to aż tak wielki przepak? Jestem chętny do dyskusji :D

Awatar użytkownika
Eri
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr sty 04, 2006 6:21 pm

A w zasadzie --- jakim cudem Kosmopolita wpływa na liczbę ataków? Bo tego nie załapałam... :(
Używanie magicznych urządzeń i rzuca sobie z czegoś Przyspieszenie? Może mieć po prostu przedmiot, dający Przyspieszenie permanentnie, lub na czas jakiś.
do posta niżej: Dzięki. Hmm.. A nie lepiej zmultiklasować trop/łotr?

Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr sty 04, 2006 6:23 pm

Chodzi prawdopodobnie o to, że mógłby umożliwiać wzięcie skilli potrzebnych w awansie na Fang of Lolth

Awatar użytkownika
Grim Repo
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

śr sty 04, 2006 6:39 pm

<!--QuoteBegin-Malaggar+-->
Malaggar pisze:
<!--QuoteEBegin-->Chodzi prawdopodobnie o to, że mógłby umożliwiać wzięcie skilli potrzebnych w awansie na Fang of Lolth

Właśnie oto mi chodziło.
Przy pomocy atutu "Kosmopolita" można by wżąść umiejętność "Stosowanie magicznych urządzeń" awansować w tej umiejętności do rang 15 i dzięki temu spełnić warunek.

Jierdan
Zespolony z forum
Zespolony z forum

śr sty 04, 2006 6:54 pm

Sorry za off-topic, ale...
Rotfl, co za bdura.
Nie mog³em siê powstrzymaæ.

Eri, temat. Po prostu temat. I tropiciel z 24 atakami. I feat Cosmopolitan. I paj±kopodobny szuro³ak równie¿ :)

Awatar użytkownika
Eri
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr sty 04, 2006 6:55 pm

<span style='color:red'>No własnie, jak juz zostało powiedziane, nie można by.</span> Ale można wrzucić tropiciela, a na to kilka poziomów łotra i powinno być OK.
PS: wziąć...
PS2: Jier, które konkretnie?

edit: Podkreślenie. Grim Repo, popatrz co ludzie napisali, a potem odpowiadaj.

Awatar użytkownika
Grim Repo
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

śr sty 04, 2006 7:05 pm

<!--QuoteBegin-Eri+-->
Eri pisze:
<!--QuoteEBegin--> Ale można wrzucić tropiciela, a na to kilka poziomów łotra i powinno być OK.

Według mnie lepiej jest wźąść atut "Kosmopolita" niż marnować PD na poziomy łotrzyka.

Xelos
Zespolony z forum
Zespolony z forum

śr sty 04, 2006 7:14 pm

Wiesz pozojstają jeszcze takie kruczki jak:
1. Zdobycie odpowiedniego amuletu
2. Posłuszeństwo lolth i jej kapłankom, jeśli nie chcesz mieć podmroku na karku :twisted:

Awatar użytkownika
Grim Repo
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

śr sty 04, 2006 7:27 pm

Posłuchaj taki amulet można kupić w każdym większym mieście za cenę, która jest podana
w "pieśni i ciszy"
2. Posłuszeństwo lolth i jej kapłankom, jeśli nie chcesz mieć podmroku na karku

Kto powiedział że to musi być w podmroku a na dodatek nie trzeba słuchać kapłanek.

Rend
Wyróżniony
Wyróżniony

czw sty 05, 2006 12:06 pm

<!--QuoteBegin-Grim Repo+-->
Grim Repo pisze:
<!--QuoteEBegin-->

Posłuchaj taki amulet można kupić w każdym większym mieście za cenę, która jest podana
w "pieśni i ciszy"

Nie u każdego DM, i nie w każdym świecie...
Ponadto mechanicznie rzecz biorąc wymaganie przedmiotu, jest wymaganiem które można spełnić tylko od dobrej woli DM, jak już powiedziano wyżej...
Fang Scaraby chyba nie leżą na ulicach u Ciebie :?: