Zrodzony z fantastyki

 
Kritzo
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pt maja 05, 2006 9:32 pm

pt maja 05, 2006 9:42 pm

Witam.<br /><br />Mam pewien problem. Jest ciekawy dodatek do DnD - "Oriental Adventures". Jak wiadomo jest tam opisany Rokugan, oraz wiele klas postaci, równie¿ podstawowych, które pasu± nie tylko do tej krainy, czy krajów orientalnych. Wszystko mo¿na zastosowaæ w dowolnym ¶wiecie, w koñcu ¶wiaty s± w jednym "wszechplanie" :razz: (w DnD przynajmniej), jednak jak ma siê sprawa z Rokuganem? Gdzie on w³a¶ciwie le¿y? Czy mo¿e na Torilu? Bo do DL raczej by siê nie nadawa³... A mo¿e ma osobny plan egzystencji? Interesuje mnie to bardzo, gdy¿ ciekawi mnie co jest na wschód od Faerunu. W koñcu Rokugan jest na lewym brzegu... czyli kontynent jest na zachód, a to idealnie by pasowa³o do umieszczenia Europa-Japonia.<br /><br />Czy co¶ na ten temat wiadomo? Na Forum niestety nie znalaz³em nic na ten temat [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif[/img] By³bym wdziêczny za pomoc.
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

pt maja 05, 2006 9:58 pm

Temat o Oriental Adventures/Rokugan znajdziesz tutaj.<br /><br />Sam rokugan jest osobnym światem nie połączonym w żaden sposób z innymi.<br /><br />A na wschód od Faerun jest kara-tur, kraina bardziej odpowiadająca Azji niż rokugan.
 
Cesiu the MP
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 4:29 pm

pn paź 23, 2006 12:38 pm

Jezeli lubisz ciekawe sesje dnd to dodatek Krainy Wschodu ci sie zpodoba. Prowadzilem kiedys takim dwóm braciom Jeden z ich byl elfem mnichem a drugi samurajem.<br />Bylo strasznie smiesznie bo gracz bardzo dobrze wcielal sie w role mnicha, mial duzo atutów z tej ksiazki np. zelazna piesc- podczas ataku bez broni zadajesz dodatkowe 1k4 obrazen, mozesz to zrobic kilka razy dziennie, albo okrzyk ki który ogluszal przeciwnika, gracz który uzywal tej zdolnosci podczas sesji krzyczal BANZAI!!!!!! Najglosniej jak potrafil [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/icon_biggrin.gif[/img]
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

pn paź 23, 2006 8:48 pm

Banzai?<br />Klasa prestizowa "Ronin" (CW chyba) ma cos takiego jak Banzai charge :] albo np Kiai strike :]<br /><br />Tak mi sie skojarzylo :]<br />Co do Kara-Tur - strasznie malo ksiazek do tego wyszło i afaik nie ma nic oficjalnego do edycji 3.0/3.5.<br />Z tego co wiem istnieje konswersja OA na 3.5 (zamieszczona w Dragon Magazine #318 afair).<br /><br />Zawsze intrygowało mnie to ze sporo ras/klas (prestizowych) w oa jest podpisane "nie wystepuje w rokuganie".<br />Ktos wie o co tu chodzi? W jakim swiecie to wsytepuje, albo cy mozna to zastosowac z Rokuganie?
 
Awatar użytkownika
Havelock
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 438
Rejestracja: sob sie 06, 2005 4:05 pm

wt paź 24, 2006 10:03 am

Zawsze intrygowało mnie to ze sporo ras/klas (prestizowych) w oa jest podpisane "nie wystepuje w rokuganie".<br />Ktos wie o co tu chodzi? W jakim swiecie to wsytepuje, albo cy mozna to zastosowac z Rokuganie?
<br />Sprawa jest prosta: Oriental Adventures to tylko narzędzie, pozwalające stworzyć własny świat w klimatach orientu, Rokugan jest tylko przykładowym. Rasy oznaczone jako "niewystępujące w Rokuganie" zwykle nie wywodzą się z legend Japońskich, ale na przykład chińskich, hinduskich etc., i o ile do Rokuganu nie pasują, możesz je śmiało umieścić w kampanii właśnie o chińskim czy indyjskim klimacie.<br />Ciekawy przykład takiego settingu (choć, niestety, słabo rozpisany) w klimatach indii znajdziesz tutaj.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości