Zrodzony z fantastyki

Kinczel
Użytkownik
Użytkownik

Wojownik Cienia - Moja Własna Wariacja Na Ten Temat *

wt sty 30, 2007 7:08 pm

Słowem wstępu jest to moja pierwsza klasa prestiżowa więc wszelkie uwagi mile widziane
Tłem fabularnym zajmę się na końcu(najpierw chcę doprowadzić stronę mechaniczną do ładu)

Wojownik Cienia

Obrazek

Przygody: Wojownicy są odrzutkami ponieważ ludzie boją się ich wyjątkowych mocy. Podróżują przez świat jedynie w celu osiągnięcia materialnych korzyści albo w celu zemszczenia się na jakimś wrogu , rzadko kiedy maja jakieś ściśle określone cele swoich podróży.

Charakterystyka: Wojownicy cienia są wyrzutkami,sa bardzo skryci starają się unikać rozmów na swój temat.Jeżeli ktoś zbytnio się im narzucał to przeważnie spotykał go niemiły los. Nigdy nie osiedlali się w jednym miejscu na długo – to ze względu na ich światopogląd,zatargi z miejscowymi albo zostawali skazani na banicje z powodu swoich zdolności. Uważano że są powiązani z nekromantami albo z innymi plugawymi istotami.

Charakter: Większość Wojowników Cienia jest Praworządna zła, choć zdarzają się prawdziwy fanatycy którzy nie szanują żadnych wartości i zabijają dla czystej przyjemności. Większość z nich nie walczy jednak dla przyjemności. Za odpowiednia sumę pieniędzy są w stanie zrobić praktycznie wszystko

Religia:

Rasy: Najczęściej zostają nimi ludzie - podatni na wpływy, wszechstronni, umiejący dostosować się do każdej sytuacji.

Stosunek do innych klas: Przedstawiciele tej klasy gardzą dobrymi kapłanami i paladynami. Jak wszyscy najemnicy, świetnie dogadują się między sobą. ?li czarodzieje , wojownicy, i łotrzykowie nawiązują przeważnie dobre kontakty z "cienistymi".

Wymagania:

- Charakter: każdy niedobry
- Bazowa premia do ataku: +5
- Atuty: Zogniskowanie w broni , Błyskawiczny refleks ,Szybkie wyciąganie Broni
- Umiejętności: Ukrywanie się(ranga4), Ciche poruszanie(ranga 4), Zastraszanie(ranga2)
- Specjalne: Postać musi odbyć rytuał specjalny rytuał, podczas którego jej dusza przeniknie do planu cienia i będzie mogła nawiązać kontakt z cieniem

Informacje o zasadach gry:

Kości Wytrzymałości: K10

Atrybuty: Najważniejsze dla wojownika są Siła i Kondycja. Chociaż ze względu na zakaz noszenia ciężkich pancerzy zaczęli doceniać Zręczność , która zwiększa możliwość pozostania niezauważonym. Charyzma jest doceniana przez tych przedstawicieli tej klasy którzy lubują siać postrach w szeregach wroga [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/icon_twisted.gif[/img]

Biegłości w broni i pancerzu: Wojownik cienia nie zyskuje żadnych nowych biegłości w broni i w pancerzu. Ponadto używanie ciężkich pancerzy powoduje utratę zdolności klasowych

Cienisty towarzysz: Od chwili połączenie wojownik i cień stają się jednością, dzielą jedno ciało , jeden umysł. Cień obdarowywuje swojego właściciela wieloma zdolnościami ale żąda czegoś w zamian ,żąda wolności. Cień musi przebywać w swojej naturalnej formie tyle samo czasu ile był "scalony" z wojownikiem. W trakcie trwania separacji postać nie może używać Aury cienia oraz Cienistej zasłony. Tracąc
swojego towarzysza wojownik traci możliwość dalszego awansowania w tej klasie prestiżowej oraz niemoże korzystać z wyżej wymienionych zdolności.

Obrazek

Umiejętności klasowe oraz atrybuty kluczowe dla nich:

- Ciche poruszanie(ZR)
- Ukrywanie się(ZR)
- Zauważanie(MD)
- Jeździectwo(ZR)
- Pływanie(SIŁ)
- Postępowanie ze zwierzętami(CHA)
- Rzemiosło(INT)
- Skakanie(SIŁ)
- Wspinaczka(SIŁ)
- Zastraszanie(CHA)

Punkty na umiejętności: 2 + mod. z Intelektu

Zdolności klasowe:

Bezcielesność: Postać może codziennie przez pewną ilość czasu (2 x poziom w tej klasie + mod z bud rund) częściowo przenieść się na plan cieni uzyskując dzięki temu korzyści wynikające z bycia bezcielesnym (opis efekty bezcielesności wkrótce)

Zła Sława: Wojownik cienia jest bardzo nieprzewidywalną osobą, każdy się go boi. Wzbudza on powszechny strach dlatego otrzymuje on premię z okoliczności +4 do wszystkich testów Zastraszania. Jednak otrzymuje karę -2 do testów odnoszących się do : Dyplomacji oraz Zbieranie informacji

Widzenie w ciemnościach: Oczy postaci zmieniają kolor , stają się czarne - zmiana ta pozawala na wiedzenie w ciemnościach na 18 metrów

Wrażliwość na światło: Wojownik od chwili połączenia gardzi światłem w każdej postaci dlatego podczas walki w naturalnym świetle(nie czaru światło dnia) otrzymuje karę -1 do testów ataku . Jeżeli w nocy w pobliżu postaci nagle zostanie zapalona pochodnia albo rzucony czar światło dnia(lub cokolwiek innego co „wydziela” światło) to postać jest oślepiona trwa to do momentu przyzwyczajenia się do światła( trwa to 1 rundę)

Aura cieni: Postać może w akcji natychmiastowej otoczyć się cieniem(postać wygląda wtedy jak by była otoczona językami ognia stworzonymi z mroku) . Może zostać rozproszona za pomocą czaru "Światło dnia".(Aura znowu może zostać zmaterializowana po opuszczeniu obszaru działania czaru). Aura cieni zapewnia wojownikowi premię +5 do cichego poruszania i premię z odbicia do KP w wysokości 1 + 1 za każde 3 poziomy w tej klasie prestiżowej powyżej pierwszego

Przyjaciel cienia:Dzięki jedności z cieniem postacie potrafią intuicyjnie wykorzystywać otoczenie w celu jak najskuteczniejszej możliwości ukrycia się, stopniowo opanowywują sztukę ukrywania się. Dzięki temu Wojownicy Cienia otrzymują premię do testów Ukrywania się podaną w tabelce.

Sługa cienia: Służący cieniowi są świetnymi zabójcami. Dostają okolicznościową premie do ataku +2 przy atakach z zaskoczenia.

Cienista zasłona: Dwa razy dziennie wojownik może użyć tej zdolności czaropodobnej(analogicznej do czaru ciemność, wojownik widzi w niej bez przeszkód)

Spojrzenie strachu:Wojownik poświęcając akcje całorundową może koncentrując wzrok na dowolnej istocie spowodować u niej uczucie strachu, które jest tak sile ,że postać staję się wstrząśnięta jeżeli nie powiedzie się jej RO na wolę (ST=10+ 1/2 poziomu w tej klasie + mod. z charyzmy).Wielokrotne użycie tej zdolności na tej samej ofierze powoduje spotęgowanie strachu.
Ostatnio zmieniony pt sty 15, 2010 5:02 pm przez Ginden, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:

Awatar użytkownika
Leriel
Stały bywalec
Stały bywalec

śr sty 31, 2007 4:19 pm

-Pomóżcie opisać mi ostatnia zdolność(Bezcielesność)
Może coś takiego: postać może codziennie przez pewną ilość czasu (2 x poziom w tej prestiżówce + mod z bud rund) częściowo przenieść się na plan cieni uzyskując dzięki temu kożyści wynikające z bycia bezcielesnym (nie zapomnij dopisać efektółw zostania bezcielesnym)
.-Do zdolności mojego wojownika chce dodać zdolność podobna do cienistego skoku Tancerza Cieni(ale nie chce jej przepisywać doradźcie mi coś)
Może wymiarowe dzwi (np: raz dziennie plus dodatkowy raz na każde 3 poz pow 1) z ograniczeniem, że punkty początkowe i końcowe zaklęcia muszą być w cieniu.
- Może mi ktoś napisać jak zrobić taka ładna tabelkę??(bo wklejenie screna to trochę nieestetyczne )
Znacznik code pozwala stworzyć dosyć estetyczną tabelkę. Np: <br />
                      Rzuty obronne<br />Poz    Bab     Wytr   Ref  Wola     Specjalne<br />1      +1      +2    +0    +0        Zbroja cienia itp...
Ale nie widzę problemu z twoją. Wygląda zupełnie dobrze.<br />
-Pomóżcie mi ustalić wartość RO przeciwko Spojrzeniu Strachu
Może 10 + 1/2 poz w tej przedtiżówce + bonus z charyzmy wojownika cienia.
- Umiejętności: Ukrywanie się(ranga2),Ciche poruszanie(ranga 2)
Podnieś te wymagania.<br />
Umiejętności klasowe oraz atrybuty kluczowe dla nich:<br />- Ciche poruszanie(ZR)<br />- Ukrywanie się(ZR)<br />- Zauważanie(MD)<br />+ Pozostałe umiejętności wojownika
Napisz jakie są te pozostałe umiejętności<br />
Właściwości wynikające z połączenia z cieniem:
Kiedy uzykuje się te zdolności? I chyba nie uzyskuje tego wszystkiego jednocześnie [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/icon_eek.gif[/img] .<br />
Widzenie w ciemnościach: Oczy postaci zmieniają kolor , przypominają 2 świecące punkty w kolorze jasno niebieskim zmiana ta pozawala na wiedzenie w ciemnościach na 18 metrów
Z tymi oczami będzie widoczny na kilometr. Niech lepiej całe zrobią się czarne (całe).<br /><br />
Aura cieni: Postać może w akcji natychmiastowej otoczyć się cieniem(postać wygląda wtedy jak by stała w płomieniach) Aura ta daje mu premię do cichego poruszania oraz zdolność „Zbroja Cienia. Aura może zostać rozproszone za pomocą czaru "Światło dnia".
Jak długo trwa ta aura i ile razy dziennie można jej użyć?<br /><br />Cienista zasłona: A co się stanie jeśli wojownik spróbuje użyć tej zdolności w jakiejś naprawdę dużej sali (np tronowej)?<br /><br />Na razie to wszystko. Czeka cie jeszcze troche pracy.

Kinczel
Użytkownik
Użytkownik

śr sty 31, 2007 4:52 pm

wielkie dzięki Leriel już zabieram się do poprawek [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/icon_cool.gif[/img]<br />Co do wymagań 4 rangi wystarczą?? <br /><br />ja bym proponował ST= 10 + poziom + charyzma (mało który woj ma dużą cha. )<br /><br />Właściwości z połączenia z cieniem i tu jest problem brakuje mi zupełnie pomysłu jak to rozplanować [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/icon_sad.gif[/img] <br /><br />A wracając do Zasłony cienienia to może takie coś ustalić początkowy maksymalny rozmiar pomieszczenia i wtedy ST rzutu wynosi 15 a np co dodatkowe 5m^2 wartość RO wzrasta o 2 co wy na to??<br /><br />Aura cieni - nad tą zdolnością jeszcze myślę

Awatar użytkownika
Leriel
Stały bywalec
Stały bywalec

śr sty 31, 2007 6:46 pm

Co do wymagań 4 rangi wystarczą??
Chyba tak. Sam dorzuciłbym jeszcze 2 rangi w zastraszaniu.
ja bym proponował ST= 10 + poziom + charyzma (mało który woj ma dużą cha. )
Pomyślmy: Paraliż 1 raz na rundę. Nie, zdecydowanie nie, Spojrzenie starchu będzie wtedy zbyt silne. Już jest bardzo potężne.
Właściwości z połączenia z cieniem i tu jest problem brakuje mi zupełnie pomysłu jak to rozplanować
Może na 1 poz wojownik otrzyma wrażliwość na światło i widzenie w ciemnościach. A potem na 3, 5, 7 i 9 poz może wybrać kolejną zdolność z listy.
A wracając do Zasłony cienienia to może takie coś ustalić początkowy maksymalny rozmiar pomieszczenia i wtedy ST rzutu wynosi 15 a np co dodatkowe 5m^2 wartość RO wzrasta o 2 co wy na to??
Niech zasłona działa po prostu w promieniu 6 m. Wtedy nie będzie żadnego problemu.

Kinczel
Użytkownik
Użytkownik

śr sty 31, 2007 7:59 pm

ok zaraz dodam do wymagań 2 rangi w zastraszaniu, co do spojrzenia strachu to może jakiś rodzaj strachu jako efekt??(może Przerażenie??, bo wstrząśnięcie można uzyskać chyba udanym testem zastraszania)<br /><br />Co do wyboru "Właściwości z połączenia z cieniem" to chyba dobry pomysł ( na 1 wrażliwość na światło i widzenie w ciemnościach a na 3, 5, 7, 9 wybiera zdolność samemu)<br /><br />Jak sądzisz Bezcielesność oraz Cienisty skok(nazwa robocza macie jakiś lepszy pomysł?? dać w specjalnych czy <br />w właściwościach z połączenia ??<br />

Awatar użytkownika
Agnostos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr sty 31, 2007 10:53 pm

Na początek drobna uwaga stwierdzająca, jak oryginalny temat pracy sobie wybrałeś :wink: <br />Cienisty Wojownik ver2.0<br />Wojownik Cienia<br /><br />Leriel zwrócił juz wiele słusznych uwag, ale praca w dalszym ciągu wymaga wysiłku, aby jej strona mechaniczna była w miarę spójna. Oto na co bym jeszcze zwrócił uwagę:<br /><br />1. Ten atut Walka dwoma rodzjami broni w wymaganiach ma jakiekolwiek uazasadnienie fabularne?<br /><br />2. Jakie biegłosći w broniach i pancerzu daje ta prestiżówka? Trochę dziwne wydaje mi się, że w obecnej postaci każdy wojownik w cięzkiej zbrójce może wskoczyc na ta prestiżówkę i jeszcze zyskiwać premie do KP (przepak!) oraz do cichego poruszania.<br /><br />3. Nie rozumiem zupełnie na co podzieliłeś zdolności postaci na specjalne oraz jakieś "wynikające z zespolenia z cieniem".<br /><br />4.
Pomiędzy życiem a śmiercią: Zawsze kiedy postać może paść ofiarą czarów - efektów wpływających na umysł , trucizny ,uśpienia , otumanienia , choroby , paraliżu , trafienia krytycznego , stłuczenia , obniżenie wartości atrybutu istnieje 50% szans ze postać będzie niepodatna na te Efekty. Wielkie obrażenia nie powodują jego śmierci
<br />Wywal to. Zapoznaj się z podręcznikowym opisem stanu Bezcielesności, on lepiej oddaje to, co chciałeś tej klasie wrzucić.<br /><br />5.
Dziecko cienia: Coraz większa integracja z cieniem niesie ze sobą wiele nowych zdolności. Wojownicy cienia porozumiewając się z cieniem odkryli jak opanować sztukę niewidzialności ,jako jedyni odkryli jej tajniki, opanowali ta zdolność do perfekcji. Potrafiła stać się całkowicie niewidzialni po zmierzchu, dopóki nie dokonają jakiejś akcji (oprócz poruszania się). Jeżeli akcja zostanie wykonana to wojownik musi wykonać test na Ukrywanie się, ST:20. Jeżeli rzut się nie uda to postać staje się widzialna do następnego zmierzchu akcji darmowej postać może stać się widzialna , jeżeli znowu zechce stać się niewidzialna musi wykonać udany test na ukrywanie się (ST wynosi również 20)
<br />To jest zdecydowanie zbyt mocne. Usuń albo kompletnie zmień zasadę działania. Test na ukrywanie się o ST 20 juz od 10. poziomu postaci, a jak się uprzec to i na 6. może być wykonywany ze 100% skutecznością. A to oznacza, że taki Wojownik Cienia będzie w nocy zawsze niewidzialny, nawet walcząc! W końcu po każdej akcji ataku wykona sobie rzut na ukrywanie i tyle.<br /><br />A do tego jeszcze +2 do ataku za darmo.<br /><br />6.
Cienista zasłona:Wykorzystujący ją wojownik powoduje że w pomieszczeniu w który się znajduje zapada całkowita ciemność na 4 rundy. Na otwartych przestrzeniach wojownik może wytworzyć w okuł siebie krąg ciemności o promieniu 6m. Zdolność ta daje całkowite ukrycie wszystkim postacią które znajdują się w obszarze działania „zasłony” Podczas podtrzymywania mocy wojownik musi co rundę wykonywać rzut obronny na wolę, ST:15. Jeżeli rzut się nie uda to wojownik traci kontrolę nad mocą i pada nieprzytomny na 1 rundę.
<br />Opisz prosze ile razu dziennie może się tak bawić, jakim rodzajem akcji jest otoczenie się ciemnością, jaki jest to rodzaj zdolności specjalnej etc.<br />A w ogóle to nie prościej i łatwiej było dać Ciemność jako zdolność czaropodobną z użyciem ze dwa razy na dzień i na przykład z zastrzeżeniem, że Wojownik Cienia widzi w niej bez przeszkód (zdolnośc bardzo mocna, jakby nie patrzeć, ale przynajmniej nie pozostawia wątpliwości).<br /><br />7.
Spojrzenie strachu:Wojownik poświęcając akcje pełnego ataku może koncentrując wzrok na dowolnej istocie i spowodować u niej uczucie strachu, które jest tak sile ,że postać zostaje sparaliżowana jeżeli nie powiedzie się jej RO na wytrwałość(ST=10+ poziom cienistego
<br />Jak juz to po prostu poświęcając akcję całorundową, co ma pełny atak do jakiegoś spojrzenia? Paraliż tutaj nie pasuje. Poniewaź zdolnośc tą Wojownik ma na życzenie, to jedynym zrównoważonym efektem będzie wstrząśniety (shaken). Z zaznaczeniem, że udane użycie tej zdolności więcej niz raz na wybranym celu może wywoływać poważniejsze efekty strachu. ST 10 + 1/2 poziomu w tej PrC + mod z charyzmy.<br /><br />8.
Aura cieni: Postać może w akcji natychmiastowej otoczyć się cieniem(postać wygląda wtedy jak by stała w płomieniach) Aura ta daje mu premię do cichego poruszania oraz zdolność „Zbroja Cienia. Aura może zostać rozproszone za pomocą czaru "Światło dnia".
<br />Postać otacza się cieniem, a wygląda jakby stała w płomieniach? Jakiaś wizualna delirka, normalnie. Światło dnia rozprasza, ok, ale na jak długo? Tak długo, jak długo postać znajduje się w obszarze działania czaru czy jak?<br /><br />Mógłbym się przyczepic jeszcze do paru "drobiazgów", ale na początek spróbuj zrobić coś z tym, co już wymieniłem.<br /><br />Generalnie klasa jest zbyt mocna. Poza tym pod względem fabularnym raczej nie ma szans przebić Pomroka - przecudnie cieniście klimatycznego szablonu, jak dla mnie. A do tego te istniejące już na forum klasy mrrrocznych wojowników cieni... bez komentarza.<br /><br />Ale i tak zachęcam do pracowania nad swym dziełem i zbierania szlifów we własnej twórczości :wink: .

Kinczel
Użytkownik
Użytkownik

czw lut 01, 2007 12:08 am

Wprowadziłem kilka małych modyfikacji , co sądzicie teraz??. Większe zmiany nastąpią jutro (teraz już mi wzrok odmawia posłuszeństwa)<br /><br /><!--coloro:#6666CC--><span style="color:#6666CC"><!--/coloro-->Interpunkcja. Polskie znaki. Duże litery. Proszę.<br />Eri o poranku<!--colorc--></span><!--/colorc--><br /><br />Już poprawiam [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/icon_cool.gif[/img] sory ale pisałem tego posta o 1 wiec już nie za bardzo kontaktowałem :razz:

Awatar użytkownika
Leriel
Stały bywalec
Stały bywalec

czw lut 01, 2007 6:56 pm

1)Popraw rozwój RO na refleks (powinien być słaby)<br />2)Jak wspomniał Agnostos: biegłości w broni i pancerzu!<br />3)Wrażliwość na światło - Niech oślepienie trwa 1 rundę.<br />4)Aura cieni - Jak długo trwa?<br />5)Poprawić tabelkę dodając do niej: złą sławę, widzenie w ciemnościach, aurę cieni i bezszelestny chód. Na razie nie wiadomo kiedy i czy wogóle je dostanie.<br />6)Fabuła.<br />Chociaż zżera mnie ciekawość po co rozbijać aurę cieni na 3 rożne zdolności: Aura cieni zapewnia wojownikowi premię +5 do cichego porudzania i premię z odbicia do KP w wysokości 1 + 1 za każde 3 poziomy w tej klasie prestiżowej powyżej pierwszego.<br /><br />Dalsze komentarze wypisze jak zobaczę fabułę.

Kinczel
Użytkownik
Użytkownik

czw lut 01, 2007 10:05 pm

Ad1 .- Poprawione (nową tabelkę dodam jutro)<br />Ad2 - jest już napisane(może ktoś to przeczytać i ocenić??)<br />Ad3 - Poprawione <br />Ad 4 - Ciągle się zastanawiam (przydała by sie czyjaś pomoc )<br /><br /><br />poprawiony opis aury cieni i usunięty Bezszelestny chód<br /><br />Wpadł mi pewien nowy pomysł [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/icon_twisted.gif[/img] co wy na to aby dodać wojownikowi "Cienistego towarzysza" ??. nie mam jeszcze całej koncepcji na to ale napisze kilka pomysłów :<br />- rozpisać go na 5 poziomów<br />- jego awans na kolejne poziomy zabiera 10-15% PD wojownika<br />- tracąc swojego towarzysza , wojownik nie może dalej zdobywać poziomów w tej klasie oraz traci część zdolności klasowych <br />- ... narazie to wszystko co wymyśliłem [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/icon_rolleyes.gif[/img]

Steenan
Wyróżniony
Wyróżniony

pn lut 05, 2007 11:17 pm

1. Przydałby się nieco bardziej rozbudowany opis fabularny. Na razie bardzo niewiele z niego wynika - własciwie tylko tyle, że są źli i inni o tym wiedzą...<br />Całości przyda się też drobna korekta, zwłaszcza interpunkcja kuleje, jest też trochę literówek.<br /><br />2. Wymagania odpowiednie do stylu i siły klasy. Bez zastrzeżeń. Generalnie, w obecnej wersji Wojownik cienia wydaje mi się zrównoważony i grywalny, a może odrobinę za słaby, jeśli czas użycia Aury cieni jest ograniczony.<br /><br />3. Biegłości - warto sprecyzować, jakie zdolności traci w ciężkim pancerzu. Bo, przykładowo, nie sądzę, żeby zbroja szkodziła widzeniu w ciemnościach...<br /><br />4. Cienisty towarzysz - przydało by się bardzoej szczegółowo opisać kilka aspektów tej więzi z cieniem. Czy gdy cień przebywa poza ciałem Wojownika, to znika gdzies na planie cienia? Włóczy się po okolicy? Dowolna z tych rzeczy? Czy jest wtedy posłuszny Wojownikowi, czy wręcz przeciwnie? Czy śmierć cienia powoduje permanentną utratę zdolności tej klasy i niemożnośc dalszego awansu w niej, czy kolejnym rytuałem można zdobyć następny?<br /><br />5. Zdolności klasowe dobrze jest opisywać w takiej kolejności, w jakiej pojawiają się w tabelce. To ułatwia czytającemu znajdowanie interesujących go opisów i zapobiega pomyłkom.<br /><br />6. Aura cieni - opis mówi, jaką akcją jest aktywowanie tej zdolności, ale nie ma nic o tym, ile razy dziennie można to robić, ani jak długo ten efekt trwa. Jeśli miałeś na myśli działanie bez ograniczeń czasowych, też warto to zapisać, żeby czytelnik nie musiał zgadywać, o co autorowi chodziło.<br /><br />7. Sługa cienia - "atak z zaskoczenia" jest, w kontekście mechaniki, nieprecyzyjny. Czy chodzi ci o atak w rundzie zaskoczenia? Atak przeciw nieprzygotowanemu przeciwnikowi? Przeciw przeciwnikowi pozbawionemu premii ze zręczności (np. gdy atakuje się już podczas walki, ale z ukrycia)? Sprecyzuj.<br /><br />8. Cienista zasłona - skoro to zdolność czaropodobna, należy podać jej poziom czarującego.<br /><br />Podsumowując: klasa jest w tej chwili niezła, poważnych błędów brak. Kiedy rozbudujesz nieco opis i uzupełnisz niejasności w opisach zdolności klasowych, będzie bardzo porządna.

Kinczel
Użytkownik
Użytkownik

wt lut 06, 2007 9:21 am

1. Przydałby się nieco bardziej rozbudowany opis fabularny. Na razie bardzo niewiele z niego wynika - własciwie tylko tyle, że są źli i inni o tym wiedzą...<br />Całości przyda się też drobna korekta, zwłaszcza interpunkcja kuleje, jest też trochę literówek.
<br /><br />Opis fabularny hmmmm niedługo coś napisze, najpierw chcę załatwić stronę mechaniczna <br /><br />
3. Biegłości - warto sprecyzować, jakie zdolności traci w ciężkim pancerzu. Bo, przykładowo, nie sądzę, żeby zbroja szkodziła widzeniu w ciemnościach...
<br /><br />no właśnie i tu mam problem jakie zdolności zbroja ma ograniczać?? ja bym dał: Przyjaciel cienia, Aura cieni i.<br /><br /><br />
4. Cienisty towarzysz - przydało by się bardzoej szczegółowo opisać kilka aspektów tej więzi z cieniem. Czy gdy cień przebywa poza ciałem Wojownika, to znika gdzies na planie cienia? Włóczy się po okolicy? Dowolna z tych rzeczy? Czy jest wtedy posłuszny Wojownikowi, czy wręcz przeciwnie? Czy śmierć cienia powoduje permanentną utratę zdolności tej klasy i niemożnośc dalszego awansu w niej, czy kolejnym rytuałem można zdobyć następny?
<br /><br />cień na pewno jest posłuszny ,a co do normalnych sytuacji np. wojownik idzie przez las , to towarzysz porusza się samodzielnie np. w promieniu 5m od postaci , napisać tu jeszcze statystyki cienia czy nie??<br /><br />
6. Aura cieni - opis mówi, jaką akcją jest aktywowanie tej zdolności, ale nie ma nic o tym, ile razy dziennie można to robić, ani jak długo ten efekt trwa. Jeśli miałeś na myśli działanie bez ograniczeń czasowych, też warto to zapisać, żeby czytelnik nie musiał zgadywać, o co autorowi chodziło.
<br /><br />no właśnie nie wiem czy dać to bez ograniczeń , bo z ograniczeniami to trochę osłabia ta klasę <br /><br /><br />
7. Sługa cienia - "atak z zaskoczenia" jest, w kontekście mechaniki, nieprecyzyjny. Czy chodzi ci o atak w rundzie zaskoczenia? Atak przeciw nieprzygotowanemu przeciwnikowi? Przeciw przeciwnikowi pozbawionemu premii ze zręczności (np. gdy atakuje się już podczas walki, ale z ukrycia)? Sprecyzuj.
<br /><br />chodzi o przeciwnika pozbawionego premii ze zręczności

Cesiu the MP
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

pt lut 16, 2007 10:33 pm

Cien, zastraszanie i mrrrrrrrrrrrrrrrrrocznosc...to jest juz tak oklepane. Jak pamietam to widzialem jednego wojownika cienia, jest na 5 stronie, a jak sie obejzy dzial z klasami lotrzykowatymi to co druga ma cos w nazwie co kojarzy sie z ciemnoscia. Dlaczego ludzie akurat wybieraja cien??? [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/icon_mad.gif[/img] Wrrrrrr!!<br />Nie mysle ze twoja klasa jest zla, dobrze dopsowane wymagania, zdolnosci tez dobre, bo nie sa pogmatwane, ale niektóre nie sa przydatne.

Kinczel
Użytkownik
Użytkownik

śr maja 02, 2007 8:26 pm

jakie zdolności sa nieprzydatne ?? i czym byś je zastąpił (niedługo postaram sie skończyć opis fabularny oraz poprawie kilka rzeczy , PS Witam pod długieeeejjj przerwie :wink: )

Cesiu the MP
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

pt maja 04, 2007 3:48 pm

Malo przydatne jest "cienista zaslona", ja bym mu dal zaciemniajaca mgle, albo pocisk mroku (ksiega plugawego mroku). W atutach masz napisane ze musi miec szybkie wyciaganie broni, blyskawiczny refleks i ze wojownicy cienia cenia sobie zrecznosc. No to ja bym mu zmienil rzuty obronne do refleksu, z niskiego na wysokie. <br />A teraz ide skakac po dachach :razz:

Kinczel
Użytkownik
Użytkownik

ndz maja 13, 2007 10:42 am

Hmmmm Cesiu masz rację niedługo poprawie te mankamenty :razz: a teraz kolejna sprawa . mianowicie chodzi o cienistego towarzysza co z nim zrobić?? , może mi ktoś doradzić?? , myślałem żeby go jakoś rozpisać (możliwości awansu na następny poziom itp, ) niestety nie mam kompletnie na to pomysłu [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/eusa_eh.gif[/img] .Zainspirował mnie zwierzęcy towarzysz Konkwistadora .Proszę o pomoc

Cesiu the MP
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

ndz maja 13, 2007 11:46 am

Ja moge ci podac dwa dobre, wdlug mnie sposoby.<br />Mozesz mu dac towarzysza, cienia, któremu zwiekszaly by sie kosci wytrzymalosci, kiedy cienisty wojownik awansuje na nastepny poziom. Albo mozesz napisac wlasnego potwora, takiego jakiego sobie wyobrazasz. Cos jakby cienistego weza, albo rogatego kota, który przechodzi przez sciany itd.

Kinczel
Użytkownik
Użytkownik

pn maja 14, 2007 3:45 pm

Narazie chyba dam mu zwykłego cienia, tylko co ile mu sie maja zwiększać KW co 2 poziomy wojownika??.Zastanawiałem się tez nad zmią a koncepcji tego towarzysza ,żeby zawsze za nim podążał cos jak pies:P