Zrodzony z fantastyki

Nikolaj
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

Nauka u jedi

śr lip 04, 2007 3:43 pm

Mam parę pytań z tego zakresu.
1) Jak wyglądała nauka adeptów?
2) Czy padawani uczyli się w praktyce(na misjach), czy w teorii(w świątyni)?
3) Jeżeli mistrz miał inną formę walki na miecze od ucznia, to jak uczeń się uczył swojej formy?
Z góry dziękuję.

Awatar użytkownika
Cal Omas
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

Adept, Padawan

śr lip 04, 2007 4:18 pm

1) Dzieci dysponujące potencjałem pozwalającym im na szkolenie na Jedi zabierane były z domów na tyle wcześnie, że cały swój okres dorastania przeżywały w Świątyni Jedi. Młodziki przydzielane były do klanów, w których odbywały szkolenie do momentu przejścia do rangi Padawana lub do momentu ukończenia 13 lat. Jeśli do tego wieku żaden z mistrzów nie wybrał młodzika na padawana, wtedy takie dziecko kierowane było na przykład doKorpusów Rolniczych.

2) Tytuł Padawana otrzymywał uczeń podejmując u Rycerza lub Mistrza Jedi szkolenie, mające doprowadzić jego samego do rangi Rycerza. Padawani nosili krótko obcięte włosy i charakterystyczny pojedynczy warkoczyk. Do swojego mentora Padawan zwracał się tytułem mistrza, nawet, jeśli ten nie posiadał oficjalnie takiej rangi.

Poza nauką umiejętności praktycznych, dyplomacji i tym podobnych, podczas szkolenia Padawan musiał przede wszystkim nauczyć się, jak realizować postanowienia Kodeksu Jedi oraz radzić sobie z Ciemną Stroną Mocy. Aby stać się Rycerzem Jedi, Padawan musiał ukończyć szkolenie u swojego mistrza i przejść odpowiednią ilość prób. Próby te nie były tylko formalne - często rozumiano w ten sposób wydarzenia bezpośrednio dotyczące Padawana i jego życia, z którymi musiał sobie poradzić. Najczęściej ostateczna próba wiązała się ze stanięciem wobec wyjątkowo silnej pokusy lub ataku Ciemnej Strony (np. w przypadku Obi-Wana Kenobiego za taki moment uważa się pojedynek z Darthem Maulem).

Kiedy opiekun i Rada Jedi uznali, że uczeń jest gotowy, mógł zostać pasowany na Rycerza Jedi.

Źródło: Ossus.pl

Czasem trudno niektórym jest zajrzeć do internetu

Nikolaj
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

śr lip 04, 2007 5:56 pm

To wszystko wiem. Ale chodziło mi o konkretne iformacje dotyczące nauki. Czego się uczyli na poszczególnych etapach nauki i w jakiej formie się tego uczyli?

Awatar użytkownika
Seregris
Częsty bywalec
Częsty bywalec

ndz lip 08, 2007 1:58 pm

Jeśli interesuje Cię wersja d6 - informacje o które pytasz są zawarte w "The Jedi Handbook", w części IV - The Jedi Academy.

EDIT:

SethBahl, The Jedi Handbook do "d6" ściągnięte z sieci jest całkowicie legalne - zrobione przez fanów dla fanów. Jest to zbiór zasad - "homeruli", poglądów wielu osób oraz oficjalnych informacji zawartych na ogólnie dostępnych stronach internetowych, zgromadzone i skompilowane w "e-book" przez jednego człowieka. Nie wiem więc czemuś wyciął część mojej wypowiedzi. Nigdy bym nie proponował, by ściągać coś łamiąc prawa autorskie.

Nie piszemy 2 postów jeden po drugim, chyba że minęło 48h od ostatniej notki. So says Regulamin. Używamy (a) funkcji Edytuj i/lub (b) Wyślij PW. Posty scaliłem.
Jak to mówią człowiek uczy się całe życie. Ale za karę siebie też wyciąłem ;). SethBahl.

[WC-2.SB]