Zrodzony z fantastyki

 
Ivellios.pl
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 65
Rejestracja: ndz sie 27, 2006 4:50 pm

Czarodziej lub woj 3,5

pn lip 30, 2007 10:05 am

Chcem grać czarodziejem który zadaje bardzo duzo obrażeń i umie umagicznić jakiś pancerz czy zbroje. Więc mam 10lvl 20k złota. Chcem coś naprawde wypasionego. Jakąś preztiżówke. Prosiłbym również o podanie paru fajnych czarów.

Drugą postacią jaką bym chciał zagrać lecz nie wiem co zrobić by była skuteczna jest wojownik elf najlepiej w lekkiej zbroi i dosyć dużą zręcznosćią lecz nie łucznik. Też na 10 lvl z 20k złota. No i też może byćjakaś prestiżówka.

PS: to nie konicznie musi być woj moze być jakis szermierz albo rycerz czy cos innego lub wieloklasowiec.
 
Awatar użytkownika
Nexu
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 56
Rejestracja: wt kwie 10, 2007 6:27 pm

pn lip 30, 2007 12:00 pm

Jesli ktos zrobi postac za ciebie nie bedziesz mial przyjemnosci z grania nia. Moze popros o rady w danej kwestii, ale stworzenie calkowite postaci przez kogos zabiera tu gre wyobrazni. :razz:

Jeli chodzi o maga to czarodziej, wywolywacz z atutami zogniskowania tej szkoly magii. Chcesz umagiczniac rzeczy to bierzesz atuty stworzenia magicznej broni i pancerza. Jako prestiz polecam jak zwykle Czerwonego Czarnoksieznika, jak dla mnie jedna z lepszych prestizowek dla czarodzieja. :) Nie mam Ksiegi i Krwi ale napewno tam by sie tez cos znalazlo. Przedmioty to rozdzki ze zmaxymalizowanymi czarami ofensywnymi i wszystko co polepsza twoje agro.

Wojownik... hmm jakies cos co zwieksza zrecznosc i intelekt i potem awansowac w szermierzu... ja bym to tak widzial. Atuty takie jak uniki, ruchliwosc, wzspecjalizowanie, atak z doskoku... Ja bym pomyslal nad lvlami barbarzyncy, bo w koncu to tez lekkozbrojny wojownik.

Tyle odemnie... pzdr :D
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

pn lip 30, 2007 3:02 pm

Wojownik- ze dwa poziomy barbarzyńcy potem zmiana klasy na wojownika, atuty:jako barb zdobądź umiejętności w lekkim pancerzu (może elfia kolczuga?) jak staniesz się woj.Wybierz jakąś broń- moje propozycję sztylet,długi miecz,bękart. Sam wybrałbym atuty ulubiona broń, zogniskowanie w broni,może walka dwoma przy użyciu dwóch broni.
Mag - tu sprawa jest dużo prostsza bo jest masa klas prestiżowych. Pamiętam że kiedyś w TRPG czytałem o klasie zaklinacza(nazywała się chyba władca duszy)który za umagicznianie przedmiotów nie płacić PD! Proponuje również Urmage(tą klasę mogę ci podesłać na PW, po polsku) potężny mag który nauczył się jak kraść czary ze splotu,może zamieniać kolejność zaklęć w księdze (np. fierball z dezintegracją) i jest swoim własnym źródłem magii tz. działa w sferze magii chaotycznej i martwej. Zaglądałeś do działów "Księga i krew" i "twórczość forumowa" na tym forum? Tam możesz znaleźć dla siebie coś ciekawego pozdr.
 
Awatar użytkownika
Vitriol Plugawiciel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 866
Rejestracja: pn paź 24, 2005 5:17 pm

pn lip 30, 2007 3:39 pm

Brilchan pisze:
sprawa jest dużo prostsza bo jest masa klas prestiżowych

Przemyślałbym to stwierdzenie. Właśnie, że sprawa w tym przypadku jest trudniejsza. Istnieją setki prestiżówek, które dają co innego. Może powiesz Iviellios.pl, jakiego czarodzieja/ wojownika chciałbyś mieć ? W czy by się specjalizował ? Bo teraz każdy bedzie Ci mówił co jest według niego najlepsze.

dwa poziomy barbarzyńcy potem zmiana klasy na wojownika, atuty:jako barb zdobądź umiejętności w lekkim pancerzu (może elfia kolczuga?) jak staniesz się woj.Wybierz jakąś broń- moje propozycję sztylet,długi miecz,bękart. Sam wybrałbym atuty ulubiona broń, zogniskowanie w broni,może walka dwoma przy użyciu dwóch broni.

Darowałbym sobie Barba. Lepszy byłby znacznie legendarny Dervish: mistrz posługiwania się dwoma brońmi w dłoniach. Jest on w Complete Warrior. Dodatkowo zwiększa się twoja szybkość.
 
Awatar użytkownika
Famir
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 61
Rejestracja: ndz maja 29, 2005 10:32 am

pn lip 30, 2007 3:49 pm

Dervish legendarnym mistrzem walki dwiema broniami? Chyba chodziło Ci o klasę Tempest, ale trzeba przyznać że Dervish jest b. dobrą klasą, ale to już rzecz gustu i wyobrażenia postaci.
 
Awatar użytkownika
Vitriol Plugawiciel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 866
Rejestracja: pn paź 24, 2005 5:17 pm

pn lip 30, 2007 4:00 pm

Famir pisze:
Chyba chodziło Ci o klasę Tempest
Nie nie chodziło mi o żadnego Tempesta. Nazywając go legendarnym, miałem na myśli to, że na tym forum już nie raz poruszano kwestię Dervisha.
 
Dzid
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: wt maja 15, 2007 2:06 pm

pn lip 30, 2007 4:11 pm

Co do wojownika, to ja bym widział np taki mix, tak na szybko bez szukania jakis hiper PC.
fighter4/ rogoue4/barbarian 2
co zyskujemy 3 dodatkowe atuty z wojownika, +2d6 sneak attack, evasion, improved uncany dodge, rage 1/day, fast movement, wysoki fort, dobry ref.
A z czystego fightera tracimy tylko +1BAB i 3 atuty.
Proponuje walkę dwoma bronmi, np dwa x bastard sword dzieki atutowi oversized two-weapon fighting otrzymujemy tylko kary -2/-2 do ataków.
Z atutów to na pewno weapon focus i specialization, two-weapon fighting +improved, przy dużym dexie warto brać combat reflexes.
z umiejętności maksujemy tumble.

Oczywiście ta postać ma sens tylko gdy w drużynie jest druga postać walcząca w melee, aby dało się skutecznie flankowac i wsadzać sneak attack.

Za magicznych przedmiotów można np tak tarcza +1 z umagicznieniem animated (9000), dwa miecze na +1 (4000) zbroja ćwiekowana na +1(1000), rekawice siły +2 (4000), ring of deflection +1 (2000)

Powiedzmy przy dex 18 ta nam to: AC 22
przy bazowej sile 14 ataki: 12/12/7/7 z obrażeniami
(1d10+6+(2d6)/1d10+4+(2d6))

Nie jest to pewnie nic powalającego, ale powinno być grywalne.

Oczywiście różnych koncepcji i kombinacji sa tysiące i nikt nie poda ci hiper mega wymiatającej. Najlepiej sam opracuj własną, przedstaw to będzie można wskazać jej słabe i mocne strony ewentualnie coś poprawić.
 
Ivellios.pl
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 65
Rejestracja: ndz sie 27, 2006 4:50 pm

pn lip 30, 2007 9:31 pm

A wiec podam swoje postacie o których myśłałem.
Czarodzej 5lvl i mistrz zywiołu jako prestiż tez 5lvl.Moje staty to siła6 zr18 bd20 int26 md10 cha10 kp19 i pełno czarów tzadających obrażenia. Z atutów wybrałem urodzony czarownik, zmiana energi, practiced spellcraft i tworzenie pancerzy i zbroi oraz cudownych rzeczy . Z umiejetności wiąłem czarostwo, koncentracje i pare innych pierduł.

Wojownik natomiast miałby dwa wielkie platynowe lub złote miecze.Pare poziomów woja i cyklona.

Ewentualnie zastanawiałem sie nad szermierzem połączonym z piesniarzem klingi.
Czy rycerzem ale nie wiem jaką do niego dobrać prestiżówke i nie wiem jak wogule by wyglądaci ci wojownicy.

Ps Postać zrobie sam ale potrzebuje pomocy właśnie w dobieraniu prestizy i atutów. I czy moglibyście pisać gdzie znajde te atuty i prestiżówki(jak cos to mam wszystkie książki jakie wyszły do 3.0 i 3.5.
 
Sługa_Pana

pn lip 30, 2007 11:37 pm

Co do czarodzieja to oczywiście jako prestiż obowiązkowy jest Arcymag. Dzięki zdolności zdolność czaropodobna możesz mieć na podorędziu jako zc kilka kul ognistych/stożków zimna/roju meteorów, czy czego tam chcesz do zadawania obrażeń :) Do tego mistrzostwo w kształtowaniu pozwoli Ci uchronić towarzyszy przed obrażeniami.

Jeżeli podniósłbyś charyzmę można by się zastanowić nad "Mistycznym wyznawcą" (wystarczy 1 poziom) który dzięki zdolności poszerzenie czaru" pozwoli Ci za darmo używać atutu "Poszerzenie Czaru" bez poświęcania wyższopoziomowej komórki.
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

wt lip 31, 2007 1:20 am

Jak chcesz to mogę ci podesłać fajny schemat rozwoju maga który zassałem z tego samego zinu co Ur-Mage, bardzo szybko pozwala na dojście do poziomu arcymaga, po prostu mistrzostwo Powergemingu. Jakby ktoś był zainteresowany dajcie znać na PW
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

wt lip 31, 2007 1:02 pm

Brilchan podeślij, przejrzę z ciekawości.

Jeśli chodzi o czarodzieja, dodam moją ulubioną prestiżówkę dla niego - Incantantrix. Znajdziesz go w PGpF. Natychmiastowa metamagia (nie zużywasz komórek na czary wyzszego poziomu przy metemagii kilka razy dziennie), możliwość manipulowania zaklęciami, wzmocnina metamagia (coś jak atut epicki, obniża koszt wymaganych komórek o jeden), używanie metamagii na różdźkach. No i ma klimat :mrgreen:

Jeśli chodzi o woja, jeśli grasz w Dragonlance, masz tam kilka ciekawych prestiży "rycerskich". Nie dość, że dobrze walczysz, to jeszcze rzucasz czary divine i otrzymujesz kilka fajnych bonusów.
 
Ivellios.pl
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 65
Rejestracja: ndz sie 27, 2006 4:50 pm

czw sie 02, 2007 12:55 pm

A jak gram magiem tym czarodzieje/mistrzem żywiołu to jak mam sobie poprawić defensa? np kp ewentualnie rzuty obronne. I nie chodzi mi tu o magiczne itemki tylko jakieś atuty lub czary.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości