Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
 
nikanor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: sob sie 04, 2007 11:55 pm

Gra, do której zawsze powracamy

ndz sie 05, 2007 11:55 pm

Są gry, które raz przechodzimy, odkładamy je na półkę i zapominamy o nich na dłuuugi czas. Ale nie o tym... na pewno w swoim arsenale macie jakieś tytuły, do których powracacie co jakiś czas, z coraz większym zapałem. Mimo, że przechodzicie te same lokacje, czytacie te same teksty gra was nadal przyciąga do monitora jak lep muchy. Napiszcie więc o swoich grach, do których z przyjemnością wracacie...

Dla mnie taką grą jest Diablo II :evil: : gra na 3 miesiące, co 3 miesiące :) :) :) :) :) :)
 
Awatar użytkownika
Seregris
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 145
Rejestracja: wt paź 22, 2002 12:02 pm

pn sie 06, 2007 12:00 am

Większość strategii. Sztandarowe tytuły to Panzer General i wszystkie cztery Cywilizacje.
Dlaczego? Bo za każdym razem rozgrywka jest (trochę) inna, a co za tym idzie - każda gra jest niepowtarzalna.
 
Awatar użytkownika
Hyareil
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 145
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 5:26 pm

pn sie 06, 2007 4:16 pm

Cała seria Heroes of Might & Magic - szczególnie zaś II i III. Za to, że każda rozgrywka jest inna. Zawsze mogę sobie postawić jakiś trudniejszy cel gry - choćby ukończenie wszystkich kampanii jedna po drugiej (czego nie zrobiłam do dziś) lub granie bez straty ani jednej jednostki.

A poza Herosami... właściwie nic konkretnego. Czasem tylko - jak usłyszę lub przeczytam o grze, którą posiadam - powracają miłe wspomnienia i sięgam w kierunku półeczki z grami. :)
 
WFBnowy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: czw sie 02, 2007 4:25 pm

pn sie 06, 2007 5:21 pm

Ja po Władce Pierścieni bitwe o śrudziemie 2 to działa na mnie bardzo uzalerzniająco nie moge przestać grać.A oprucz Władcy to warcraft 3 Regin of Chaos.
 
argoth
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 51
Rejestracja: wt wrz 12, 2006 12:29 pm

wt sie 07, 2007 7:51 am

Ja się przyssałem do Transport Tycoon Deluxe i to od chwili gdy wyszła... a to już jest kilka lat.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

wt sie 07, 2007 6:30 pm

Baldur's Gate, BG II, Neverwinter Nights... no surpise... :) :) :)
 
Awatar użytkownika
Rapo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 390
Rejestracja: pn lip 30, 2007 4:42 pm

wt sie 07, 2007 10:41 pm

Jest parę...Fallout, SimCity4, Heroes4, Medieval: Total War,Silent Hill. W nich każda rozgrywka to nowa opowieść...
 
Awatar użytkownika
mrSin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 5:57 pm

czw sie 09, 2007 8:17 am

Ja również mam kilka takich perełek:
1. Planscape Torment - to już jest nałóg
2. Baldurs Gate I, II, Dark Alliance II
3. The Neverhood ( oł jeeee )
4. Monkey Island ( II, III )
5. Burnout III - zawsze mozna podkręcić kilka rekordów
6. WRC ( III, IV ) - j.w.
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

czw sie 09, 2007 10:11 am

Ok, widze ze zaczyna sie wyliczanka. Wiec teraz jesli podajemy taka gre/gry, uzasadnijcie w paru slowach czemu do niej wlasnie wracacie.
 
nikanor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: sob sie 04, 2007 11:55 pm

Przypomialem sobie

czw sie 09, 2007 9:34 pm

Przypomialem sobie jeszcze jedną gre, do ktorej wracam. Nie wiem czy ktos kojarzy: Septerra Core - stary RPG z gazety sprzed kilku lat, troche mangowa. Świetna jest/ odpale ja chyba niedlugo :) Aha uzasadnienie: epicka fabuła, ciekawe postacie do kierowania (np. facet z mechanicznymi rękami, czy pies-robot), niesamowity świat, masa roznych potworkow...
 
Awatar użytkownika
mrSin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 5:57 pm

pt sie 10, 2007 8:25 am

mrSin pisze:
Ja również mam kilka takich perełek:
1. Planscape Torment - to już jest nałóg
2. Baldurs Gate I, II, Dark Alliance II
3. The Neverhood ( oł jeeee )
4. Monkey Island ( II, III )
5. Burnout III - zawsze mozna podkręcić kilka rekordów
6. WRC ( III, IV ) - j.w.


Więc niech będą uzasadnienia:
1. Wspaniała fabuła, która pochłania mnie za każdym razem, mimo, iż grę przeszedłem już kilka razy. Doskonale nakreślone postacie, ponury, klimat oraz bardzo dobrze wykreowany świat. Gra poezja.
2. Do dwóch pierwszych Baldurów mam cholerną słabość. Generalnie lubię od czasu do czasu odwiedzić ów kolorowy świat. Dark Alliance, miła bezmyślna i wściekle relaksująca sieczka z fajnym klimacikiem.
3. Gdy pierwszy raz odpaliłem Neverhooda i zobaczyłem genialną plastelinkową animkę musiałem zbierać szczękę z podłogi. Do dziś wygląda bardzo dobrze ( dzięki poklatkowej animce ). Świetne zagadki i powalajacy humor - absolutna moc.
4. Klasyka przygodówek, która pozwala mi znów poczuć się młodym :)
5. Moc, power i totalny speed - narkotyk
6. Jestem fanem WRC a gry z tej serii wspaniale oddają klimat rajdów.
 
Lugaid
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: ndz kwie 15, 2007 8:25 pm

pt sie 10, 2007 9:16 pm

Star Wars Rebellion - absolutnie pierwsze miejsce, do żadnej gry nie wracałem tak często. Przeszedłem ją z 6 razy, a rozgrywka potrafi być naprawdę długa na największej galaktyce.

Relatywnie proste zasady, a przy tym bardzo rozbudowana. Chyba jedyna strategia, w której dwie wrogie frakcje funkcjonują koło siebie w równowadze/pokoju. Żeby przeprowadzić skuteczny atak trzeba mieć przewagę w kosmosie, siłach naziemnych oraz dyplomatyczną. Przy czym ilość możliwych strategii prawie nieograniczona. Również jedna z jedynych strategii promująca działania długofalowe, w stylu zbadanie jakiejś nieznanej planety (powiedzmy 50 tur) założenie tam bazy (200), rozbudowanie jej (100) i mamy bezpieczną lokację żeby zbudować Gwiazdę Śmierci. No i jak ktoś jest fanem SW to klimat też jest świetny.

Często wracam też do serii UFO Enemy Unknown, czy Terror from the deep, nowsze części są niezłe, ale te pierwsze mają nie powatarzalny urok, mimo słabej już grafiki.

Warlords Battlecry I II III - części nie różnią się znacznie od siebie, też pozycja, do której wracam co jakiś czas. Dużo zróżnicowanych ras i możliwość rozwijania bohatera. Po prostu fajne są :)
 
Awatar użytkownika
DibiZibi
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4316
Rejestracja: śr lis 15, 2006 9:50 pm

pt sie 10, 2007 11:52 pm

Age of Empires (I & II) - Świetny klimat, piękna (jak na swoje czasy) grafika i tony grywalności. Oczywiście wszystkiego jest 100 x więcej w multi.

Rainbow Six 3 - Bo wszystkich misji nie przeszedłem jeszcze jednym komandosem na hardzie :D Co prawda ta gra to bardziej styl rambo niż styl splintera, i tak można się fajnie bawić.

Neverwinter Nights - Bo to najlepszy RPG na kompa, z jeszcze lepszym edytorem map :D

Unreal Tournament - Za klimat, Engine, Edytor i Mutatory.

Psi-Ops - Za telekinezę i silnik fizyczny.

Angels vs. Devils - Świetny klimat, ogrom humoru, tona grywalności.

Worms World Party - Co to dużo mówić :D

Duke Nukem - Na tej grze się wychowałem :P
 
Awatar użytkownika
Mentor
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 148
Rejestracja: śr lis 23, 2005 9:02 pm

sob sie 11, 2007 9:23 am

U mnie to będzie Heroes of Might and Magic III, w którego swoją drogą grałem jeszcze dwa tygodnie temu, oraz nieśmiertelny Fallout wraz z jego kontynuacją. Jeśli zaś chodzi o amigę, to tutaj będzie tego trochę więcej, zacznijmy od nawalanek: Street Fighter II, Mortal Kombat I i II oraz polskie produkcję jak Franko i Doman. Ze strategii to będzie Space Crusade oraz Civilisation. Z przygodówek najbardziej podoba mi się pierwsza polska prodkucja tego typu o nazwie The Mentor oraz rówinież rodzima produkcja Kajo i Kokosz.
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

sob sie 11, 2007 12:05 pm

Baldur's Gate (Wszyscy jesteśmy bohatery, Ty i Boo i ja!) - niestety grę znam tak dobrze że nie ma sensu w nią grać bo wszystko pamiętam.

Jedi Academy - przeszedłem 5 razy, nie gram z takich samych powodów jak w BG

Diablo 2 - jakoś nigdy nie przeszedłem do końca, ale co jakiś czas powracam d tej gry.

Heroes 3/3.5 - od czasu do czasu, ale jeśli już to z kimś

Europa Universalis - czasem gram (z patchem EUnlimited)

I być może parę innych gierek, o których teraz nie pamiętam.
 
nikanor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: sob sie 04, 2007 11:55 pm

sob sie 11, 2007 1:11 pm

A dzieki Mentor, przypomiales mi o Herosach. Trzecia część też potrafi mnie wciągnąć na dłuuuugo. Szczegolnie gdy gram razem z WOGami!!!
 
Awatar użytkownika
lucek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 348
Rejestracja: pn mar 01, 2004 6:55 pm

ndz sie 12, 2007 12:19 am

Morrowind - niezwykły, ultrabogaty świat, przepotężne możliwości. Gry idą w złą stronę - zamiast rozbudowywać świat, sprzęty i możliwości idą w czesanie grafiki. Bezsensu ;)

Fallout 2 - to samo - ultramożliwościowy rpg. Piękny. Klasa sama w sobie.

l.
 
Yen Liu
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 35
Rejestracja: pt sie 10, 2007 9:50 am

wt sie 14, 2007 7:45 am

EOB 1/2/3 - świetny, TRU dungeon crawling.
Diablo 1 - całkowity no-brainer, granie łuczniczką doskonale relaksuje.

Krótka lista. :( Ale jaka wspaniała. :D
 
Awatar użytkownika
Balgator
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 514
Rejestracja: wt sie 26, 2003 5:23 pm

wt sie 14, 2007 8:30 am

Zdexydowanie Blade of Darkness. Wspaniała przygodówka w stylu hack'n'slash. Możliwość wyboru czterech klas postaci, których fabuła zazębia się a mimo to jest inna, ogrom kombosów w stylach preferowanych przez te postacie a przede wszystkim odkrywanie raz za razem miejsc, w których wcześniej się nie było - ukryte miejsca, przejścia, pułapki. Gra cudo!
 
Awatar użytkownika
Denethor
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 193
Rejestracja: czw gru 22, 2005 9:48 pm

wt sie 14, 2007 5:59 pm

Oba Fallouty - za unikalny i gęsty klimat pełny samotności i zagubienia w zniszczonym "atomową iskrą" świecie i genialną muzykę.
Rome Total War - najbardziej realna strategia z doskonałym filmowym klimatem.
Morrowind - podobnie jak Fallout, tylko bardzije epicki i w realiach fantasy oczywiście.
Oraz mój absolutny lider: seria Legacy of Kain. Mroczna opowieść o dwóch epickich bohaterach których bardziej niż chęć zemsty motywuje chęć wzajemnego zrozumienia. Lepszej końcówki serii niż ta w Defiance nie potrafię znaleźć nigdzie indziej. Widać że ten projekt był strannie przemyślany fabularnie od początku do końca. Polecam z całego serca! :D
 
Awatar użytkownika
Molik
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: wt sty 09, 2007 10:23 pm

wt sie 14, 2007 8:57 pm

GTA: Vice City - za klimat, fabułę oraz muzykę. Jak dla mnie najlepsza część z serii.

Counter-Strike - bo fajnie się w to gra z kolegami po sieci, bo można grać jako "ci źli" a także za ogromny sentyment i masę wspomnień z nim związanych :) .

Galactic civilizations 2 - za rozbudowane AI komputerowych przeciwników, za wrażenie epickości rozgrywki a także za sporą grywalność.

Dead Rising - bo rozwalanie zombie nigdy nie było TAK fajne ;) .

Worms World Party - bo to świetny party game i zabijacz czasu na informatyce w szkole ;) .

Half-Life - za klimat, łom i całą resztę.

Carmageddon - bo mam ogromny sentyment do tej gry :razz: .

Narazie tyle, może jeszcze sobie coś przypomnę i odkurzę z półki ;) .
 
Malachiasz
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: pn lis 07, 2005 8:00 pm

sob sie 18, 2007 6:54 pm

Legacy of Kain - tak jak pisal Denethor, fabula tej sagi poglaby stawac w szranki z niejedna ksiazka.

Seria Fallout (z naciskiem na Fallout 2)

Seria Thief (z naciskiem na Thief: Dedly Shadows)

Second Sight - swietna fabula + wszystkie elementy PSI

X-COM: Terror from the Deep - gra mojego dizecinstwa

Seria Half Life - swietna fabula (to jest chyba cos co mnie w grach najbardziej pociaga)
 
Awatar użytkownika
Saise
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 510
Rejestracja: ndz lip 04, 2004 11:34 am

sob sie 18, 2007 8:10 pm

Seria Civilization - Bo tak!

Europa Universalis II i III - Bo również!
 
Awatar użytkownika
Sim
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 284
Rejestracja: wt lis 16, 2004 5:02 pm

ndz sie 19, 2007 5:10 am

PainKiller - jedna z najlepszych (jeśli nie najlepsza ;)) old schoolowych strzelanek. W dodatku wykonana przez naszych rodaków :D

C&C Generals - lubię tak sobie od czasu do czasu odpalić 12 silosów nuklearnych na bazę wroga 8)

NFS Underground 2 - tuning, nitro, adrenalina i muzyka ;)

Get Medieval - kiedyś muszę zaliczyć te 40 monotonnych poziomów :P

Mortal Kombat 2 - klasyka, IMO najlepsza część sagi (klimat, muzyka), Fatality :mrgreen:
 
Awatar użytkownika
5+oP +h3 H8
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 132
Rejestracja: sob lis 12, 2005 9:48 pm

śr sie 22, 2007 10:36 pm

Tylko trzy, do ktorych wracam:
Hitman 2: Silent Assasin - za muzyke w menu, ogolny klimat i chora radosc z uzywania garroty...
Worms 4: Totalna Rozwalka - to Wormsy, nie trzeba tlumaczyc :D
Silent Hill 2: The Restless Dreams - Piramidoglowy,duch w wiezieniu, muzyka i 'jesienny strach'...
 
Gabriel-The-Cloud
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: czw sie 23, 2007 1:30 pm

czw sie 23, 2007 2:12 pm

Odpowiedź jest prosta:
TES III - Morrowind - za to, że zawsze jest w niej coś do zrobienia, za ogromny świat, po którym można biegać bez ograniczeń i za (momentami) świetne wpisy w dzienniku (i samą konstrukcję dziennika) ;)
Nie ma drugiej takiej gry ^^
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

ndz wrz 02, 2007 9:50 pm

Mogę wymienić kilka:

1) Quake 1, 2 i 4, Tactical Ops, IGI2 Covert Strike, Mortyr, Punisher itp. - bo można nieźle zrelaksować się po stresującym dniu, rozwalając wrogów. Wystarczy wyobrazić sobie, że to szef, który cię podkurzył.

2) Seria Might and Magic (zwłaszcza części VII i VIII) - gdyż dobrze jest czasem przenieść się w świat baśni i tam przeżywać swoje przygody.

3) Strategie (Shogun, Medieval Total War, seria Europa Universalis) - gdyż nieźle jest poczuć się czasem władcą świata lub przynajmniej jakiegoś kraju.
 
Awatar użytkownika
Turgon
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 196
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 10:59 pm

ndz wrz 02, 2007 10:58 pm

Baldurs Gate I: bo to była moja pierwsza gra na kompa i mam piekielny senstyment.
Baldurs Gate II: bo jest tak samo dobra, ale inna niż jedynka.
Planescape Torment: Bo to najlepsza gra w jaką grałem.
Sudden Strike I i II: bo to najlepsza strategia w jaką grałem, a jedynka była moja trzecią w życiu grą.
Medieval Total War: bo przypomina mi ona szachy, ale takie inne... Wypasione. Wiecie, te figórki armii na głównej mapie.
 
Awatar użytkownika
Snake
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 500
Rejestracja: ndz lis 14, 2004 10:47 pm

wt wrz 11, 2007 10:02 pm

W Fallouty gram regularnie od 8 lat i milion razy je przeszedłem bo prostu dla mnie ta gra jest genialna i tworząc rózne warianty postaci można na nowo odkrywać dialogi, sytuacje, przedmioty i rozwiązania, których nie było za pierwszym, drugim czy nawet trzecim razem przy przechodzeniu gry.

Poza tym seria Resident Evil, szczególnie dwójka i czwórka za niepowtarzalny klimat i nieprzespane nocki. Wiem, że Silent hill dziesięć razy bardziej straszy, ale ja tam wolę mojego Residenta.
 
Awatar użytkownika
beneq
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 796
Rejestracja: pn paź 10, 2005 4:39 pm

śr wrz 12, 2007 12:49 pm

Baldurs Gate I i II- bo to one oczarowały mnie magią elfów, orków, magii i miecza.

Heros III(wszystkie części)- bo nadal nie odkryłem jak najlepiej radzić sobie z Archaniołami :D.

Fallout 2- bo to najlepsza, najbardziej wciągająca gra w jaką kiedykolwiek grałem i gram do dzisiaj.

Counter Strike 1.6- bo zawsze jest pod ręką i fajnie się w nią gra na wykładach :D.

PS 4 i PS 6- bo uwielbiam piłkę nożną i grając w te gry choć przez chwilę mogę się poczuć jak prawdziwa gwiazda soccer.

To chyba wszystko :).
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości