Zrodzony z fantastyki

 
Hajdamaka

Victoriana 2 edycja

pt sie 17, 2007 11:33 pm

Czy ktos ma jakies blizsze informacje ( np. interesowal sie tym, pisal do Wydawnictwa ) na temat przyblizonej daty premiery 2 edycji Victoriany? Na stronie jest podane tylko "spring 2007"
 
ja-prozac
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: ndz mar 05, 2006 8:03 am

sob sie 18, 2007 1:29 pm

JAk wydadza to bedzie. Obsuwy zagranicznych wydawnictw sa nie mniejsze niz polskich. Ciesz sie, ze nie wydaje tego Eden Studios.
 
Ramel

wt wrz 11, 2007 7:32 pm

Hm, Victoriana 2ed juz afair jest wydana, kupilem, ale niestety zostala w Anglii. Mam nadzieje, ze bedzie niedlugo :)
 
Hajdamaka

wt wrz 11, 2007 8:34 pm

Hmmm... w takim razie jak rozumiec to: http://www.cubicle-7.com/victoriana/vicproducts.htm ?
 
Ramel

wt wrz 11, 2007 9:17 pm

Jest pare powodow, jeden z nich to fakt, ze ludzie z Cubicle mieli dosc aktywny sezon konwentowy i nie aktualizowali strony :) Victoriana byla dostepna na GenCon UK, tam tez ja kupilem. Sama ksiazka jest bardzo ladna, nie wiem, jak bardzo rozni sie od 1 edycji - mam nadzieje, ze bardzo, bo osobiscie zawiodlem sie na 1 edycji. Czekam tez na dosc ciekawie zapowiadajace sie dodatki, jeden z nich to czysty kolor, ma zawierac duzo opisow najrozniejszych gadgetow z epoki. Mam nadzieje, ze bedzie podobne do Comme ill Faut.
 
Ramel

ndz wrz 16, 2007 10:24 am

Recka Victoriany 2 ed. http://apresvie.livejournal.com/17489.html . So, it exists :)
 
Ramel

pt paź 19, 2007 10:10 am

Dobra, Victoriana otrzymana na GenConie wlasnie do mnie doleciala, troche dlugo szla z tej Anglii, ale lepiej pozno niz wcale. Gruba kniga, prawie 400 stron, troche szkoda, ze w miekkiej oprawie, ale calkiem ladnie wydana. Mam nadzieje, ze zawartosc bedzie lepsza od 1 edycji, ktora to mnie rozczarowala.
 
Awatar użytkownika
Vesa1
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 215
Rejestracja: czw cze 23, 2005 2:32 pm

pt lis 02, 2007 9:32 pm

Witam,
A jak wychodzi Victoriana w porównaniu do Castle Falkenstein ?
czytam sobie o niej i wydaje się podobny klimat ? czy nie ? (abstrachując że to i to to okolice steampunka i pochodnych).

Mam głupie pytanie o co chodzi z tym Savage Worlds ?
To jest jakiś świat, czy system, czy co ? :| Lub gdzie można o tym poczytać

dziękuję i pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Drozdal
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1269
Rejestracja: pt lip 18, 2003 2:52 am

pt lis 02, 2007 11:52 pm

Vesa1 pisze:
Witam,
A jak wychodzi Victoriana w porównaniu do Castle Falkenstein ?
czytam sobie o niej i wydaje się podobny klimat ? czy nie ? (abstrachując że to i to to okolice steampunka i pochodnych).
O Victorianie nie mam zbyt wielkiego pojęcia, ale CAstle Falkenstein to historia alternatywna + rasy fantasy + magia + verne'owa technologia i na dodatek mechanika karciana.
 
Awatar użytkownika
Vesa1
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 215
Rejestracja: czw cze 23, 2005 2:32 pm

sob lis 03, 2007 12:17 am

Witam,
Castle mam :) Lubię itd. chodzi mi o to jak dużo Victoriana się różni od Castla (odkładając na bok mechanikę). ?
thx
 
Ramel

sob lis 03, 2007 9:38 am

Vesa1 pisze:
Witam,
A jak wychodzi Victoriana w porównaniu do Castle Falkenstein ?
czytam sobie o niej i wydaje się podobny klimat ? czy nie ? (abstrachując że to i to to okolice steampunka i pochodnych).


To zupelnie inne (IMO) gry - Castle jest takie bardziej awanturnicze, w Vicorianie mamy wiekszy nacisk na walke klas (taka socjalistyczna, na prawde...) oraz na walke z demonologami i nekromantami.

Vesa1 pisze:
Mam głupie pytanie o co chodzi z tym Savage Worlds ?
To jest jakiś świat, czy system, czy co ? :| Lub gdzie można o tym poczytać

dziękuję i pozdrawiam


Savage Worlds to system rpg, wydany przez Pinnacle Entertainment Group. To mechanika, do ktorej sa wydawane settingi - na przyklad nowa edycja Deadlands (ale nie tylko). Mam nadzieje, ze recka bedzie na polterze niedlugo, poza tym mozesz skorzystac ze strony www.peginc.com (sa rozne darmowe rzeczy) a takze na gildii - sa recki systemu i dodatkow.
 
Awatar użytkownika
Vesa1
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 215
Rejestracja: czw cze 23, 2005 2:32 pm

sob lis 03, 2007 9:55 am

Witam,
Super dziękuję
:)
pozdrawiam
 
Hajdamaka

pt lut 22, 2008 10:18 pm

Ramel, znow mnie wzielo na Victoriane. Mozesz powiedziec cos wiecej o 2 edycji? Jakie zmiany zaszly, czy poprawiono fatalna, jak dla mnie, szate graficzna, na co polozono wiekszy nacisk a na co zmniejszono?
 
Hajdamaka

śr kwie 09, 2008 1:16 pm

Ramel - zgodnie z Twoja prosba podbijam temat
 
Ramel

czw kwie 10, 2008 9:51 am

Hajdamaka, sorki, ale w niedziele mi sie corka urodzila i teraz bedzie ciezko z odpisaniem :)
 
Hajdamaka

czw kwie 10, 2008 12:36 pm

Gratulacje!!!!! Nie no, nie ma spprawy, Victoriana poczeka :) Badz dobrym Tatusiem :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość