Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
romeoix
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 49
Rejestracja: pn maja 21, 2007 10:53 am

Zakochani gracze - jak to zmienić?

wt sie 21, 2007 11:31 am

No a ja mam chyba dość rzadki problem. Otóż jestem MG, jest 4 bohaterów. Tylko że dwoje z nich w rzeczywistości jest w sobie zakochana i niestety mocno przenoszą to do świata fantasy... Mówią co chwile "misiu" itp, idą "w krzaczki" itp itp. Niby na początku się śmiali z teego wszyscy ale teraz jest to po prostu nudne i denerwujące. Ma ktoś pomysł jak to zmienić?
 
Awatar użytkownika
Drachu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1617
Rejestracja: sob cze 26, 2004 1:50 pm

wt sie 21, 2007 11:52 am

Wiesz, po tytule tematu wnioskując, zasługujesz na strzała w zęby :P Dobra, żartuję, ale kiepsko Ci się temat sformułował :)

W sensie - przeszkadza Ci, że gracze są zakochani? Czy że zakochane sa ich postacie? Bo z tematu wynika, że chcesz rozbijać związek graczy :) No a takich rzeczy się nie robi w imię "dobra RPG".

Ja mam na takie cos prostą receptę - mówisz graczom, że zachowanie ich postaci przeszkadza Tobie i innym graczom i prosisz ich o zmiane podejścia do gry. Jeśli inni gracze Cię poprą, to problem powinieneś mieć z głowy.
 
Kastor Krieg

wt sie 21, 2007 11:58 am

Drachu, na bogów, przecież problem stary jak świat - gracze przenoszą realną relację do świata gry, albo bez motywacji fabularnej, albo naginając fabuły tak, by mogli to robić. Niezależnie czy to miłość, pożądanie, czy wzajemna niechęć.
 
Awatar użytkownika
Basior
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 269
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 6:38 pm

wt sie 21, 2007 12:00 pm

Powiedz facetowi, żeby zaczął grać kobietą xD. A na serio co to przeszkadza? To może być ciekawy temat na misje, ale to już zostawiam twojej wyobraźni.
PS. Rzeczywiście należy Ci się strzał w zęby ;P
 
Awatar użytkownika
romeoix
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 49
Rejestracja: pn maja 21, 2007 10:53 am

wt sie 21, 2007 12:21 pm

No jakby się zakochali w trakcie gry to OK - nie miałbym nic do tego.
Ale czy to nie irytuje jak gramy pierwszą - drugą sesję a nieznający się ze sobą półork i elfka przytulają się i całują?

Ale wykorzystam metodę Dracha - pogadam z nimi delikatnie:)
 
Awatar użytkownika
Pomniejszy ściekowy Golem
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1881
Rejestracja: pn kwie 14, 2003 9:23 pm

wt sie 21, 2007 12:27 pm

Doprowadź do tego, żeby ich postacie zakochali się w grze. Myślę że nie ma innego wyboru :) . Chociaż ciężko to będzie z półorkiem i elfką, ale... dla miłości podobno nie ma granic 8) .
 
Awatar użytkownika
N_e_c_r_o
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 10:27 pm

wt sie 21, 2007 4:24 pm

To może być ciekawy temat na misje


No to mógłby być ciekawy pomysł . Jakieś małe rodzielenie parki albo coś :P Wystarczy użyć trochę wyobraźni i już można zrobić ciekawą przygodę :)
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

wt sie 21, 2007 10:27 pm

romeoix... Co ty za przygody prowadzisz ze takie rzeczy ci przeszkadzają... Już bez przesady, jak ktoś zabija innych bez powodu to ok, jest problem, ale w twoim przypadku ?. U mnie jak gracze raz sobie w krzaczki poszli to cała kampania się z tego zrobiła, ot mała rzecz a cieszy :P
 
Awatar użytkownika
Korodzik
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 169
Rejestracja: wt lut 22, 2005 10:56 am

śr sie 22, 2007 6:39 am

Następnym razem ukryj w "krzaczkach" gnilnika, mackowca albo wielkiego zielonego jaszczura. Twoi "zakochani" będą się mieli z pyszna.
 
Awatar użytkownika
Arthas Verley
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 121
Rejestracja: wt lut 27, 2007 9:44 am

śr sie 22, 2007 7:21 pm

Sądzę, że jeżeli nie przeszkadza to innym graczom, to powinieneś zostawić to w spokoju, ale jeżeli naprawdę Cię to drażni, to wykorzystaj społeczeństwo. Orkowie i elfy raczej nie darzą się przyjażnią, a co dopiero miłością. Może elfka ma rodzinę lub znajomych, którzy krzywo patrzą na taki związek? Albo można przypomnieć półorkowi(jeżeli czuje się bardziej orkiem niż człowiekiem), że Corellon wyłupił Gruumshowi oko? Możliwości jest sporo.
 
Awatar użytkownika
hisori
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 148
Rejestracja: sob lip 28, 2007 8:16 pm

śr sie 29, 2007 9:17 pm

Najlepiej gdybys ich poprosil zeby sie postarali sami to rozwiazac jakos fabularnie, jesli wszystko bedzie logiczne a oni nie beda az tak przeginac to przeciez nie sprawi to zadnego problemu. A pomysl z rozdzieleniem zakochanej pary to naprawde świetny pomysł naprzygode. Przyjemność dla wszystkich a szczególnie zakochanej pary. Może jak raz znajda sie naprawdę w centrum uwagi to póżniej prestaną przeginać.

Ale pamietaj że co byś nie postanowił to pogadaj z nimi, przecież po coś człowiek wykształcił mowę prawda? :) a nikt też nie chce nagle wzajemnych złośliwości dlatego że oni są razem :)
 
Awatar użytkownika
Ivelio
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 228
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 7:45 pm

pt sie 31, 2007 3:38 pm

Ja mam podobną sytuacje na sesjach, ale gracze jakoś nie zachowują się szczególnie natrętnie :P Najpewniej z czasem im to minie, ale póki co poprostu porozmawiaj z nimi. Powinno pomóc.
 
Awatar użytkownika
DAS
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 51
Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 2:11 pm

pt sie 31, 2007 3:50 pm

Wiesz jeśli tak często chodzą w krzaczki to mogą pojawić się dzieci (pół ork -połelf?) Ot elfka coraz mniej sprawna w walce i problemy wychwawcze gdy trzeba szukać przygód.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości